Koncepce

Školní rok 2023/2024

Motto:

,,Snaha, poznat víc než vlastní zahrádku, se jmenuje zvídavost.

Je to krásná vlastnost. Všichni lidé ji nemají, ale všechny děti ji mají."

Jan Werich

Třída A - jsme smíšená třída. Věk dětí je 3 - 7 let. 17 chlapců a 8 dívek.

Implementujeme principy programu ,,Začít spolu".

Snažíme se veškeré učení uskutečňovat hlavně prožitkem, založeném na citovém prožívání a osobních zkušenostech dítěte. Jako prioritu upřednostňujeme hravou formu dítěte. U starších dětí dbáme na rozvoj předškolních dovedností.

Pracujeme s velkou loutkou, klukem, který se jmenuje Kuba. Jeho pomocí rozvíjíme u dětí vzájemnou komunikaci, rozvíjíme emoční a sociální stránku dítěte.

Na třídě probíhá výuka angličtiny - 4 hodiny týdně, s lektorkou Pavlínou - ,,Angličtina hravě".

Náš denní rituál: básnička s pohybem -

1. svolávání dětí do kola :

,,Velké kolo uděláme, na nikoho nečekáme.1, 2, 3, 4, 5 už jsme v kole všichni teď!"

2. pozdrav:

,,Dobré ráno, dobrý den, dneska zlobit nebudem!

Nožky máme na dupání a ručičky na tleskání,

dobré ráno, dobrý den, dneska zlobit nebudem!

Protože jsme kamarádi a máme se všichni rádi!"

Pravidla naší třídy:

1. Máme se rádi a jsme kamarádi

2. Pomáháme si, spolupracujeme, půjčujeme si hračky

3. Nasloucháme jeden druhému

4. Čekáme u dveří - při příchodu i odchodu

5. Ve třídě i v herně se pohybujeme opatrně

6. Při písničce uklízíme

7. Zdravíme dospěláky i kamarády, používáme kouzelná slovíčka ,,prosím a děkuji"

8. Snažíme se být samostatní při jídle a oblékání

9. Každé jídlo ochutnáme

Program na podporu zdraví a bezpečnosti dětí.

- projekty:

,,Příroda náš kamarád"

,,Celé Česko čte dětem"

- podpora čtenářské gramotnosti - pravidelné návštěvy knihovny

- pravidelná divadelní představení dle nabídky

Připravované aktivity:

Od října kurz bruslení, předvánoční fotografování, průběžně divadelní představení.

Prosinec: vánoční dílna, návštěva Mikuláše, vánoční vystoupení v Uffu, vánoční nadílka

Leden: kurz bruslení, pokračují návštěvy knihovny, sněhové hrátky- soutěže na sněhu, výprava za zvířátky

Únor: kurz lyžování, karneval, divadelní představení

Duben-červen: plavecký kurz

2.pololetí - návštěva muzea, divadelní představení, kouzelník, koncert, loučení s předškoláky

Delf

Vítáme Vás v naší školce!

Od 10.4.2024 začíná předplavecký kurz pro nejstarší děti.                     22.4. jdeme s nejstaršími dětmi sázet stromy na Kryblici - Den Země.

INFORMACE PRO RODIČE -  v prostorách chodby je k dispozici desinfekce na ruce. Dítě s rýmou, kašlem, respiračním onemocněním, horečkou, zažívacími problémy do MŠ nepatří!

Info pro rodiče: fotogalerie z naší školky najdete na stránce Rajče, přístupové údaje jsou na nástěnce v šatnách jednotlivých tříd.

Gorkého 289, Trutnov

gorkeho@mstrutnov.cz