Koncepce

Školní rok 2023/2024

Motto:

,,Dejte dětem to, z čeho budou bohaté celý život.

Dejte jim lásku, moudrost a výchovu."

Třída B - jsme smíšená třída.  12 holčiček a 13 chlapců

,,My v zeleném delfínku společně si čteme každou chvilinku.

S Pájou rádi breptáme, s jazýčky si hýbáme.

S jógou zase relaxujem, celý život zdraví budem."

Pracujeme v jednotlivých ,,Centrech aktivit" , implementujeme principy programu ,,Začít spolu".

Na třídě pracuje paní učitelka Iva Košťálová s kvalifikací logopedické asistentky.

Probíhá u nás výuka angličtiny - 4 hodiny týdně s lektorem Tomášem - ,,Angličtina hravě"

Zúčastňujeme se projektu na podporu čtenářské gramotnosti: ,,Celé Česko čte dětem"

K rozvoji kultivovaného řečového projevu využíváme emoční loutku - holčičku Páju. Pomáhá dětem vyjádřit své emoce, odstranit strach z neznámého a vyjádřit své přání či myšlenku.

Náš ranní pozdrav: ,, Dobré ráno, krásný den,začneme ho s úsměvem.

Pustíme sem čerstvý vzduch, v zdravém těle- zdravý duch.

Stoupneme si vedle sebe, pohladíš mě a já tebe! "

Zapojujeme se do programu na podporu zdraví a bezpečnosti dětí, s pomocí cvičení jógy pomáháme dětem formovat jejich zdravý životní styl.

Naše MŠ se zapojuje do projektu:

,,Příroda náš kamarád"

,,Fíha dýha"

Pravidelně navštěvujeme divadelní představení dle nabídky.

Připravované aktivity:

Od října kurz bruslení, předvánoční fotografování, průběžně divadelní představení.
Prosinec: vánoční dílna, návštěva Mikuláše, vystoupení v Uffu, vánoční nadílka

Leden: kurz bruslení, pokračují návštěvy knihovny, sněhové hrátky- soutěže na    sněhu, výprava za zvířátky

Únor: kurz lyžování, karneval, divadelní představení

Duben-červen: plavecký kurz

2.pololetí - návštěva muzea, divadelní představení, kouzelník, koncert, loučení s přeškoláky

Delf

Vítáme Vás v naší školce!

Od 10.4.2024 začíná předplavecký kurz pro nejstarší děti.                     22.4. jdeme s nejstaršími dětmi sázet stromy na Kryblici - Den Země.

INFORMACE PRO RODIČE -  v prostorách chodby je k dispozici desinfekce na ruce. Dítě s rýmou, kašlem, respiračním onemocněním, horečkou, zažívacími problémy do MŠ nepatří!

Info pro rodiče: fotogalerie z naší školky najdete na stránce Rajče, přístupové údaje jsou na nástěnce v šatnách jednotlivých tříd.

Gorkého 289, Trutnov

gorkeho@mstrutnov.cz