O nás

Naše mateřská škola se nachází v ulici Žižkova 465 v Trutnově v okrajové části města mezi rodinnými vilkami. Školka je výhodně umístěna, jelikož je nedaleko parku, lesa a základní školy.

Mateřská škola se skládá ze dvou spojených budov:

1.Správní budova - zde se nachází kuchyň, kancelář vedoucí odloučeného pracoviště, kancelář vedoucí stravování, šatny správních zaměstnanců, sklady a byt paní školníkové.

2.Hlavní budova - zde se nachází 4 třídy  ( A, B, C, D). Každá třída se vyznačuje svojí barvou.

A - LVÍČCI (zelená)
B - TYGŘÍCI (žlutá)
C - KLOKÁNCI (modrá)
D - MEDVÍDCI (červená)

Ke každé třídě patří šatna pro děti i učitelky, kuchyňka na výdej jídel, kabinet, hygienické zařízení pro děti i učitelky.

Součástí mateřské školy je prostorná zahrada, kde se nachází průlezky, skluzavka, pružinová houpadla, domeček. Na zahradě jsou tři pískoviště a zahradní domek na úklid hraček.

Charakteristika tříd naší MŠ

Naše čtyři třídy jsou po architektonické stránce řešeny stejným způsobem.
U každé třídy jsou hlavní vstupní dveře s bezpečnostním zámkem, které vedou do vstupní zóny. Visí zde informační nástěnky pro rodiče.
Ze vstupní zóny jdeme do šatny dětí, kde jsou úložné prostory na oblečení a obuv. Na zdi visí dvě velké výstavní plochy, na které vyvěšujeme výtvarné práce dětí, jejich pracovní listy a další informace pro rodiče.
Šatna dětí sousedí se šatnou a sociálním zařízením pro pedagogický personál.
Ze šatny dětí vstoupíme do prostoru, který slouží jako umývárna a WC pro děti.
V každé umývárně je šest umyvadel, zrcadel a police na ručníky, dále také sprcha pro děti, na WC je šest záchodů. Nábytek a zařizovací předměty jsou výškově přizpůsobené dětem.
Vstoupíme do třídy pro děti, která je pomyslně rozdělena na dvě části. Jedna část s kobercem se využívá jako herna a druhá s umyvatelnou podlahovou plochou jako hlavní prostor třídy.
V herně na koberci si děti hrají, cvičí, tancují, provozují pohybové aktivity, rozkládají a skládají se zde lehátka či matrace na odpočinek.
Ve třídě je pět stolků se židličkami, kde si děti opět hrají, kreslí, malují, tvoří, jsou zde dětem podávány svačiny a obědy.
Každá třída dětem poskytuje interaktivní herní koutky, např. knihovnu, kuchyňský koutek, obchod, kadeřnický koutek, koutek tvoření s výtvarnými pomůckami, koutek s konstruktivními stavebnicemi, aj. Ve třídě Lvíčků a Klokánků je dětem a učitelkám k dispozici televizor a DVD přehrávač. Počítač s výukovými programy pro děti je umístěn ve třídě Lvíčků a Tygříků.
Ve třídě Lvíčků je dětem i učitelkám k dispozici interaktivní TV s výukovými programy. Interaktivní TV využívají děti ze všech tříd. Přehled interaktivních koutků a grafický plán jejich rozmístění je součástí TVP každé třídy.
Třídy v přízemí mají vstupní balkónové dveře na terasy v zahradě MŠ.
U každé třídy je kuchyňka, která slouží jako výdejna jídel, dále kabinet pro pomůcky, odbornou literaturu a výtvarný materiál a úklidová místnost.
Dvě třídy na patře jsou propojené a navazují na sebe. Spojovací prostory jsou opět využívány k ukládání pomůcek, výtvarného materiálu a tělocvičného nářadí a náčiní.
Do každé třídy se vstupuje z venkovní lodžie, která je chráněna zábradlím.