Připravované akce

27. 4. 2024

Velikonoční dílničky v ZŠ Diakonie

Také v tomto školním roce jsme se vydali na návštěvu do ZŠ Diakonie, kam jsme byli pozváni na velikonoční dílničky. Dětí se hned ujaly jejich větší kamarádi a paní učitelky a začalo zábavné tvoření. Tímto jim moc děkujeme.

A protože nám do návratu do školky zbyl ještě nějaký čas, šli jsme obhlédnout, jaké produkty letos nabízejí stánky na trutnovských velikonočních trzích.

Proběhlé akce

26. 3. 2024

JARNÍ TVOŘENÍČKO

Svátky jara jsme přivítali jarním tvořením. Sázeli jsme, barvili i pekli cukroví. Z lineckého cukroví jsme vytvořili balíčky jako pozornost pro děti a paní učitelky do  ZŠ Diakonie, kam se chystáme na velikonoční dílničky.

13. 2. 2024

O dvanácti měsíčkách

V úterý 13.2. k nám do školky přijede divadlo s představením "O dvanácti měsíčkách".

19. 12. 2023

NADÍLKA OD JEŽÍŠKA 2023

V úterý 19.12. k nám do Motýlků v dopoledních hodinách přiletí (možná) Ježíšek. Uděláme si s dětmi takovou vánoční pohodu s ochutnávkou cukroví.

7. 12. 2023

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ 2023

Vážení rodiče,

srdečně Vás všechny zveme na naše trošku netradiční vánoční setkání u Motýlků. Doufáme, že se budete dobře bavit a prožijete s dětmi (a s námi) příjemné předvánoční chvíle.

Těšíme se na Vás

Lenka + Irenka + Péťa

1. 12. 2023

Rozsvěcení školkové jedličky

Společně s dětmi ze tříd Včeliček a Berušek jsme se sešli u školkové jedličky, abychom ji ozdobili, rozsvítili a zahájili advent. Všichni jsme si zazpívali vánoční koledy a zarecitovali zimní básničky.

22. 11. 2023

Školička bruslení 2023

Školička bruslení pro PŘEDŠKOLÁKY letos začíná 18.10.2023.

Další termíny jsou následující: 25.10., 8.11., 15.11. a 22.11.

Bruslit se bude vždy od 10:00 do 10:45h.

Dětem prosím připravte:

vhodné oblečení na bruslení, brusle, helmu, náhradní rukavice, malou svačinku a pití.

Školička bruslení nabízí zdarma zapůjčení bruslí. Pokud nabídky využijete, nahlaste ve třídě velikost obuvi.

Platba proběhne bezhotovostní formou. Podrobnější info najdete včas na nástěnce.

30. 10. 2023

VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ 2023

V pondělí dopoledne proběhne ve školce vánoční fotografování dětí.
Na tento den, prosíme, připravte dětem slavnostní oděv.

17. 10. 2023

Chaloupka z perníku

V úterý 17.10. přijede za námi do školky Divadlo u staré herečky s představením "CHALOUPKA Z PERNÍKU".

10. 10. 2023

Stavitelé mostů

V úterý nás navštívila Malá technická univerzita s dopoledním programem "Stavitel mostů". Společně s dětmi ze třídy Včeliček se děti dozvěděly něco málo z historie stavění hradů a mostů, například na co využívali stavitelé vajíčka. Potom se snažily spolupracovat ve dvojicích a vytvořit ze sebe most. To byla tedy fuška. Následně jako správní stavitelé mostů dostaly děti architektonický plán velkého a dlouhého mostu, který musel být postaven přesně a pevně, aby bylo možné jej přejít. Stavělo se z velkého množství kostiček LEGA a výsledek stál za to. Další částí programu byly pokusy a objevy, kdy děti ve skupinkách odhadovaly a následně zkoumaly a vyhodnocovaly, co je těžké nebo lehké, zda předmět plave nebo se ponoří.

Aktivity všechny děti velmi bavily a dopoledne uteklo jako voda. Na fotografie se můžete podívat v galerii po rozkliknutí názvu.

6. 10. 2023

Začínáme v Začít spolu

Vážení a milí rodiče,

v letních měsících jsme s Irenkou pouze nelenošily, ale prošly jsme týdenním vzděláváním, abychom mohly začít s dětmi pracovat v programu Začít spolu. Společně ještě s Péťou jsme pak připravily třídu, která je pro děti přestavěna do center aktivit.  Domníváme se, že tento vzdělávací program umožňuje dětem učení prožitkem a hrou, vede je k co největší samostatnosti a odpovědnosti, a to i ve svém rozhodování. V září a říjnu budeme společně s dětmi ještě dopilovávat naši úžasnou třídu, aby pro nás byla inspirativní, příjemná a bezpečná. A jelikož máme již něco přes měsíc za sebou, můžete se v galerii fotek pokochat aktivitami dětí (rozklikněte název "Začínáme v Začít spolu"