O nás

Odloučené pracoviště se nachází na středním předměstí města Trutnova. Je blízko centra a v jejím okolí jsou rodinné domky a velmi bohatá zeleň. Je postavená na svahu směřujícím na jih, takže je dostatečně prosluněná. Budova byla postavena před 37 lety a za tu dobu se v ní mnoho změnilo. Poslední velkou investicí byla výměna všech oken, která již nevyhovovala.

AREÁL SE SKLÁDÁ ZE DVOU BUDOV:

  • správní budova - kuchyň, kanceláře, sklady, společenská místnost, šatny pro provozní pracovníky + WC, prádelna, spisovna, apod.
  • budova pro děti – 4 třídy, z nichž každá má třídu, ložnici, hernu, kabinet, WC + umývárnu pro dospělé a děti, šatnu. Lehátka na ložnicích se každý den uklízejí a děti tak mají další prostor pro hry. Denně je ložnice využívána i jako herna pro pohybové aktivity.

Správní budova se školkou je propojena průchodem, kde jsou umístěny letní záchody.

USPOŘÁDÁNÍ, POČET TŘÍD A JEJICH VYBAVENÍ:

Budova pro děti je rozdělena na přízemí a patro. Přízemí je přizpůsobeno mladším dětem. Umyvadla a zrcadla jsou níže, taktéž stolky jsou nižší. V patře je zařízení uzpůsobeno dětem starším.
V budově jsou 4 třídy se stejnou rozlohou. Každá má třídu se stolečky a židlemi, která se zároveň využívá ke stravování, kabinet s pomůckami, hernu, ložnici (tělocvičnu), umývárnu a dětské záchody, šatnu pro děti a zvlášť šatnu a WC pro učitelky. Součástí každé třídy je malá kuchyňka, která slouží k výdeji jídla a mytí a uskladnění nádobí. Třídy na patře jsou propojeny přes kuchyňky
Třídy jsou standardně vybaveny – variabilní stolky a židličky ze světlého dřeva, kreslící stěna využívaná pro grafomotoriku, ale i pro volné kreslení, knihovna, psací stůl pro učitelky, dětská sedací souprava s hracím koutkem. V celé budově je úsporné zářivkové osvětlení. Ve třídě předškoláků je navíc počítač, věnovaný firmou Kids Smart, se speciálním programem pro děti předškolního věku.
Herny jsou pokryty koberci a vybaveny variabilní sestavou nábytku. Tento dětský nábytek byl vyroben na zakázku, aby vyhovoval hygienickým normám – kulaté rohy, přiměřená výška a přírodní materiál(dřevo), aby byl praktický – zásuvky a kontejnery na kolečkách s dostatečným úložným prostorem, a aby působil esteticky. Součástí každé herny je pianino, MC a CD přehrávač. Na třídách jsou TV přijímače a DVD přehrávače.
Ložnice jsou využívány na odpočinek, na hraní a na cvičení. Jsou vybaveny lehátky, úložnými prostory pro potřeby učitelek, žebřinami, švédskými lavicemi a jiným tělocvičným nářadím (švédská bedna, trampolína, žebřík,...). Na podlaze je krytina z PVC.
Kabinety jsou na každé třídě a je v nich uložen výtvarný materiál. V 1.třídě je kabinet pro dopravní, dramatické a logopedické pomůcky a ve 3.třídě jsou v kabinetě soustředěny pomůcky pro matematické představy a kognitivní rozvoj dětí.

ZAHRADA:

Zahrada je rozsáhlá, má 3 pískoviště, prolézačky, hřiště, kreslící stěnu, apod. Ve spodní části zahrady je bazén s filtrací, u kterého je bohatá zeleň a květiny. U bazénu jsou lehátka s umělým trávníkem a se slunečníky. Součástí bazénu jsou dětské letní záchody a umývárna. Zahrada je využívána co nejvíce.