O nás

Vážení  rodiče, velice Vám děkujeme za spolupráci a podporu ve školním roce 2019/2020. Diky koronaviru byl trochu zvláštní. My pevně doufáme, že od září bude vše tak jak má a prožijeme klidný školní rok 2020/2021. Školákům, kteří v září nastupují do základních škol přejeme mnoho úspěchů a šťastné vykročení - pravou nohou :-)

Přejeme Vám krásné léto! Hodně zážitků a hlavně krásné počasí, klid a pohodu!

Nový školní rok začíná v úterý 1.9. 2020.

Naše odloučené pracoviště se nachází v klidné a bezpečné lokalitě Kryblice, v blízkosti oblastní nemocnice, pět minut chůze od náměstí, na úpatí lesoparku. Za prioritu považujeme skutečnost, že tato poloha umožňuje každodenní pobyt dětí v přírodě.

Budova školy byla postavena před více než 50 lety, ale za tu dobu prošla již řadou změn, které ji postupně modernizovaly. Vnitřní dispozice navozuje příjemnou rodinnou atmosféru již při vstupu hlavním vchodem. Ocitneme se v přízemí, kde se nachází hlavní chodba, WC, sborovna, kancelář vedoucí pracoviště, šatny jednotlivých tříd, které jsou barevně odlišeny, dále kuchyňka, provozní místnost školnice a třída A. V prvním patře se nacházejí třídy B a C, kuchyňka a kabinet. V suterénu je pak kuchyň, provozní místnosti (např. kotelna, sklady) a kancelář vedoucí školního stravování. Budova je chráněna zabezpečovacím zařízením.

Každý den se zaměřujeme na tělesný rozvoj a fyzickou zdatnost jako součást zdravého způsobu života, děti cvičí protahovací a zdravotní cviky, hrají pohybové hry a mají volný individuální pohyb při pobytu venku. Vzhledem k poloze blízko místních sportovišť máme i možnost sportovního vyžití. Děti se mohou přihlásit do výcviku bruslení, plavání, lyžování nebo navštěvovat solnou jeskyni.

V naší MŠ pracujeme podle ŠVP pro předškolní vzdělávání:

Kouzelný svět, který je rozdělen do čtyř integrovaných bloků

1. Svět je domov

2. Toulky světem

3. Objevujeme svět

4. Barvy a krásy světa

Integrované bloky jsou dále rozpracovávany do jednotlivých tématických bloků a umožňují kvalitní výuku dětí s dostatečnou mírou variability.

Zahrada

Škola má zahradu, kde jsou dvě pískoviště, velké dřevěné auto, sestava se šplhací stěnou a houpačkami, kolotoč, pérové houpačky, zahradní posezení a bazén na otužování dětí v létě. Zahradní domek slouží k ukládání hraček a na kreslení jsou 2 tabule, umístěné na domečku. Dostatek stínu zde skýtá v letních měsících vzrostlá zeleň.

Děti jsou rozděleny do tří tříd, které jsou heterogenní (tj. smíšené).

Počet dětí celkem: 84

1.třída Červený delfínek: 28 dětí
2.třída Zelený delfínek: 28 dětí
3.třída Modrý delfínek: 28 dětí

Jednotlivé třídy jsou barevně odlišeny a jsou vybaveny novým nízkým nábytkem s průhledy, které umožňují dětem jednodušší ukládání hraček na své místo. Skříňky jsou opatřeny kulatými rohy a splňují bezpečnostní normy a kriteria. Každá třída má třídu, hernu, kabinet, umyvárnu a WC pro děti a dospělé. Lehátka na odpočinek jsou nová stohovací a vždy se uklízí, aby děti měly větší prostor pro hru.

Prostory jsou rozděleny na centra činností a k tomu jsou i přizpůsobeny odpovídajícím vybavením (v ateliéru jsou např. stolky s kreslícím povrchem, který umožňuje procvičování grafomotoriky, v centru domácnost jsou nové sedací soupravy a kuchyňky ap.). Na každé třídě je počítačový koutek. V hernách jsou koberce, ve třídách linoleum a v hrací části koberec.

Delf

V červenci je naše MŠ uzavřena. Prázdninový provoz je zajištěn pro přihlášené děti od 3.8. 2020 - 31.8. 2020 . Nový školní rok začíná v úterý 1.9.2020. V pondělí je ještě prázdninový provoz!

Vážení rodiče, tablo s fotografiemi předškoláků je vystaveno ve výloze lékárny p.Martince                         ,,U Anděla Strážce" na náměstí, hned vedle radnice.

Gorkého 289, Trutnov

gorkeho@mstrutnov.cz