Koncepce

Školní rok 2017/2018

Motto:

,,Dejte dětem to, z čeho budou bohaté celý život.

Dejte jim lásku, moudrost a výchovu."

Třída B - jsme smíšená třída.  15 holčiček a 13 chlapců.

,,My v zeleném delfínku společně si čteme každou chvilinku.

S Pájou rádi breptáme, s jazýčky si hýbáme.

S jógou zase relaxujem, celý život zdraví budem."

Pracujeme v jednotlivých ,,Centrech aktivit" s prvky programu ,,Začít spolu".

Na třídě pracuje paní učitelka Iva Košťálová s kvalifikací logopedické asistentky.

Probíhá u nás výuka angličtiny - 6 hodin týdně s lektorkou Katarínou - ,,Angličtina hravě"

pondělí    14.00 - 16.00 hodin

čtvrtek        8.00 - 12.00 hodin

Zúčastňujeme se projektu na podporu čtenářské gramotnosti: ,,Celé Česko čte dětem" - nejen pravidelnými návštěvami naší městské knihovny ale i projektem ,,Babičko, dědečku, přečti mi pohádku" - kdy nás ve třídě navštěvují babičky dětí a čtou nám krásné příběhy a pohádky. Také nám chodí číst děti z nedaleké základní školy.

K rozvoji kultivovaného řečového projevu využíváme emoční loutku - holčičku Páju. Pomáhá dětem vyjádřit své emoce, odstranit strach z neznámého a vyjádřit své přání či myšlenku.

Náš ranní pozdrav: ,, Dobré ráno, krásný den,začneme ho s úsměvem.

Pustíme sem čerstvý vzduch, v zdravém těle- zdravý duch.

Stoupneme si vedle sebe, pohladíš mě a já tebe! "

Zapojujeme se do programu na podporu zdraví a bezpečnosti dětí, s pomocí cvičení jógy pomáháme dětem formovat jejich zdravý životní styl.

Naše MŠ se zapojuje do projektu:

,,Příroda náš kamarád"

,,Fíha dýha"

Pravidelně navštěvujeme divadelní představení dle nabídky.

Připravované aktivity:

Leden: kurz bruslení, pokračují návštěvy knihovny, sněhové hrátky- soutěže na    sněhu, výprava za zvířátky

Únor: kurz lyžování, karneval, divadelní představení

Delf

V nejbližších dnech nás čeká: pokračuje kurz bruslení pro předškoláky- každou středu, probíhají návštěvy knihovny-dle jednotl.tříd, 4.12. - sportovní aktivity na fotbal.hřišti-předškoláci,              6.12.-mikulášská nadílka v MŠ, 11.12.- vánoční nadílka v MŠ-dopoledne a v 15 hod. vánoční tvoření s rodiči.

Gorkého 289, Trutnov

gorkeho@mstrutnov.cz