Koncepce

Školní rok 2021/2022

Motto:

,,Dejte dětem to, z čeho budou bohaté celý život.

Dejte jim lásku, moudrost a výchovu."

Třída B - jsme smíšená třída.  15 holčiček a 9 chlapců.

,,My v zeleném delfínku společně si čteme každou chvilinku.

S Pájou rádi breptáme, s jazýčky si hýbáme.

S jógou zase relaxujem, celý život zdraví budem."

Pracujeme v jednotlivých ,,Centrech aktivit" , implementujeme prvky programu ,,Začít spolu".

Na třídě pracuje paní učitelka Iva Košťálová s kvalifikací logopedické asistentky.

Probíhá u nás výuka angličtiny - 4 hodiny týdně s lektorkou Hankou - ,,Angličtina hravě"

středa   7.30 - 11.30 hodin

Zúčastňujeme se projektu na podporu čtenářské gramotnosti: ,,Celé Česko čte dětem"

K rozvoji kultivovaného řečového projevu využíváme emoční loutku - holčičku Páju. Pomáhá dětem vyjádřit své emoce, odstranit strach z neznámého a vyjádřit své přání či myšlenku.

Náš ranní pozdrav: ,, Dobré ráno, krásný den,začneme ho s úsměvem.

Pustíme sem čerstvý vzduch, v zdravém těle- zdravý duch.

Stoupneme si vedle sebe, pohladíš mě a já tebe! "

Zapojujeme se do programu na podporu zdraví a bezpečnosti dětí, s pomocí cvičení jógy pomáháme dětem formovat jejich zdravý životní styl.

Naše MŠ se zapojuje do projektu:

,,Příroda náš kamarád"

,,Fíha dýha"

Pravidelně navštěvujeme divadelní představení dle nabídky.

Připravované aktivity:

Leden: kurz bruslení, pokračují návštěvy knihovny, sněhové hrátky- soutěže na    sněhu, výprava za zvířátky

Únor: kurz lyžování, karneval, divadelní představení

Delf

Kurz bruslení pro předškoláky - od 6.10.2021  10 lekcí, každou středu 10.00 - 10.45 hod na zimním stadionu. Podrobné info na nástěnce v šatně jednotlivých tříd.

INFORMACE PRO RODIČE -  prosíme rodiče aby do budovy naší MŠ vstupovali v respirátoru nebo chirurg.roušce a v budově se zdržovali pouze nezbytně nutnou dobu. V prostorách chodby je k dispozici desinfekce na ruce. Dále prosíme aby dítě do MŠ a z MŠ vodil pouze jeden člen rodiny. Dítě s rýmou, kašlem, respiračním onemocněním, horečkou, zažívacími problémy do MŠ nepatří!

Gorkého 289, Trutnov

gorkeho@mstrutnov.cz