Koncepce

Školní rok 2021/2022

Motto:

,,Snaha, poznat víc než vlastní zahrádku, se jmenuje zvídavost.

Je to krásná vlastnost. Všichni lidé ji nemají, ale všechny děti ji mají."

Jan Werich

Třída A - jsme smíšená třída. Věk dětí je 3 - 7 let. 15 chlapců a 12 dívek.

Implementujeme prvky programu ,,Začít spolu".

Snažíme se veškeré učení uskutečňovat hlavně prožitkem, založeném na citovém prožívání a osobních zkušenostech dítěte. Jako prioritu upřednostňujeme hravou formu dítěte. U starších dětí dbáme na rozvoj předškolních dovedností.

Pracujeme s velkou loutkou, klukem, který se jmenuje Kuba. Jeho pomocí rozvíjíme u dětí vzájemnou komunikaci, rozvíjíme emoční a sociální stránku dítěte.

Na třídě probíhá výuka angličtiny - 4 hodiny týdně, vždy úterý 8-12 hodin s lektorkou Hankou- ,,Angličtina hravě".

Náš denní rituál: básnička s pohybem -

1. svolávání dětí do kola :

,,Velké kolo uděláme, na nikoho nečekáme.1, 2, 3, 4, 5 už jsme v kole všichni teď!"

2. pozdrav:

,,Dobré ráno, dobrý den, dneska zlobit nebudem!

Nožky máme na dupání a ručičky na tleskání,

dobré ráno, dobrý den, dneska zlobit nebudem!

Protože jsme kamarádi a máme se všichni rádi!"

Pravidla naší třídy:

1. Máme se rádi a jsme kamarádi

2. Pomáháme si, spolupracujeme, půjčujeme si hračky

3. Nasloucháme jeden druhému

4. Čekáme u dveří - při příchodu i odchodu

5. Ve třídě i v herně se pohybujeme opatrně

6. Při písničce uklízíme

7. Zdravíme dospěláky i kamarády, používáme kouzelná slovíčka ,,prosím a děkuji"

8. Snažíme se být samostatní při jídle a oblékání

9. Každé jídlo ochutnáme

Program na podporu zdraví a bezpečnosti dětí.

- projekty:

,,Příroda náš kamarád"

,,Celé Česko čte dětem"

- podpora čtenářské gramotnosti - pravidelné návštěvy knihovny

- pravidelná divadelní představení dle nabídky

Připravované aktivity:

Leden: kurz bruslení, pokračují návštěvy knihovny, sněhové hrátky- soutěže na sněhu, výprava za zvířátky

Únor: kurz lyžování, karneval, divadelní představení

Delf

Kurz bruslení pro předškoláky - od 6.10.2021  10 lekcí, každou středu 10.00 - 10.45 hod na zimním stadionu. Podrobné info na nástěnce v šatně jednotlivých tříd.

INFORMACE PRO RODIČE -  prosíme rodiče aby do budovy naší MŠ vstupovali v respirátoru nebo chirurg.roušce a v budově se zdržovali pouze nezbytně nutnou dobu. V prostorách chodby je k dispozici desinfekce na ruce. Dále prosíme aby dítě do MŠ a z MŠ vodil pouze jeden člen rodiny. Dítě s rýmou, kašlem, respiračním onemocněním, horečkou, zažívacími problémy do MŠ nepatří!

Gorkého 289, Trutnov

gorkeho@mstrutnov.cz