Dráčci

KONCEPCE

Třída „Dráčci“     Šk. rok 2021/22

LOGO „ HRAJEME SI NA ZVÍŘÁTKA“

Do třídy nastoupí děti nejmladší věkové skupiny 2 – 3 leté. Na třídě bude působit i chůva a bude nejmladším dětem pomáhat s adaptací, sebeobsluhou a hygienou.

Nejprve se budeme zabývat adaptací dětí, budeme je nenásilnou, přiměřenou a hravou formou postupně seznamovat s prostředím a režimem dne v MŠ. Všechny činnosti bude provázet motivace a hra. Dětem budeme nabízet pestrou škálu činností ze všech oblastí rámcového programu MŠ.

Budeme se jim snažit vytvořit příjemné, laskavé a přátelské prostředí a uspokojit jejich potřeby a přání. Budeme se snažit o přátelské navázání spolupráce s rodiči dětí denním intenzivním kontaktem a podáváním informací. Věříme v navázání důvěry a partnerství při
výchově dětí.

Naše výchovná práce bude směřovat k postupnému rozvoji osobnosti dítěte, rozvíjení komunikace a sebeobsluhy dětí, rozvíjení emotivních prožitků v kolektivu.

SEZNAM AKCÍ

Dráčci 2O21 – 2O22

PODZIM
 VÍTÁNÍ U DRÁČKŮ – adaptace dětí ve spolupráci s rodiči, motivace zvířátky