OZNÁMENÍ

Milí rodiče!
Srdečně Vás zveme na slavnostní šerpování našeho Modrého klíčku, které se bude konat ve středu 16.6.2021 od 15.00 hod v naší třídě. Zároveň prosíme rodiče, kteří mají mladší sourozence, aby je v žádném případě nebrali s sebou a zajistili si pro ně hlídání, neboť se jedná o slavnostní akt, který by nebylo vhodné pro ostatní děti a rodiče rušit. Nezapomeňte samozřejmě na respirátory, bez nich nemůžeme do třídy nikoho pustit.
Těší se na Vás p. učitelka Dáša a Helenka.

VRACENÍ ČIPŮ DĚTÍ Z MODRÉHO KLÍČKU

V týdnu od 14.6.2021 do 18.6.2021 prosíme o vracení čipů od školky - týká se opradu pouze školáků z Modrého klíčku a ne dětí, kteří mají odklad školní docházky a budou s námi ještě 1 rok pokračovat. Pokud bude Vaše dítko chodit do školky i v srpnu, vrátí čip v červnovém termínu také a na třídu si pouze zazvoní. Čipy budete vracet p. uč. Helence. Děkujeme za pochopení a hlavně dodržení termínu.

Žádám rodiče, aby stále dodržovali bezpečnostní opatření v MŠ:

1/ Vstup do budovy MŠ pouze jeden z rodičů, a to vždy s respirátorem

2// Používání dezinfekce u vchodových dveří

3/ Vyplňování čestného prohlášení pro dítě, které NESMÍ MÍT ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY RESPIRAČNÍCH A ZAŽÍVACÍCH ONEMOCNĚNÍ!

4/ V šatně uložená rouška či respirátor v mikrotenovém obalu pro případ vycházky mimo areál MŠ

Jsme všichni rádi, že běžný provoz byl po dlouhé době obnoven. Dodržujte však i nadále platná protiepidemiologická nařízení, ať nám to všechno dlouho vydrží a můžeme podnikat i různé akce, na které se s dětmi moc těšíme.

Za celý kolektiv naší školky PaedDr., Mgr. D. Grohová

MŠ Tkalcovská - Klíček

Naše školka se nachází v ulici Tkalcovská, má plně obsazené 3 třídy a patří mezi klidnější, menší školky. Poloha, ve které se školka nachází je velmi příznivá. Nemáme totiž daleko ani za kulturou do centra města Trutnova, ani do přírody. Rádi chodíme na vycházky k řece Úpě, pozorujeme pejsky na cvičišti, nebo prozkoumáváme „lesík“ v Šestidomí a tvoříme z přírodnin, které nám lesík poskytuje.

Máme dvě suprově oddělené zahrady, kde se můžeme pořádně vyřádit a zakřičet, „upéct“ dobrůtky z pískoviště, zdolávat různé průlezky a horolezeckou stěnu, projet se na odrážedle, koloběžce nebo kole, prostě zvyšovat svou tělesnou zdatnost. A moc se těšíme na horké letní dny, kdy se chodíme zchladit do našeho mlhoviště.

Chceme být děti veselé a upřímné, umět dospělého pozdravit, o všechno poprosit a za všechno poděkovat. Ve školce si upečeme štrůdl, vánoční cukroví a koláčky. Při výletech se setkáme s ovečkami s jehňátky a včelařem, se kterým ochutnáme sladký med a nakoukneme i ke včeličkám do úlu.

Během celého školního roku tak chceme podporovat všestranný harmonický rozvoj dítěte a rozvíjet jeho přirozenou fantazii.

Klíček

Tkalcovská 542, Trutnov