Připravované akce

Proběhlé akce

16. 6. 2021

OTVÍRÁME MLHOVIŠTĚ

Milí rodiče,

od středy 16.6. budeme děti ve školce při teplém počasí sprchovat a otužovat. Prosíme tedy, abyste dětem do školky přinesli PLAVKY a RUČNÍKoznačené igelitové tašce.

10. 6. 2021

DIVADLO V MŠ

Ve čtvrtek 10.6. proběhlo v naší školce po dlouhé době divadlo. Jednalo se o pohádku "Tři prasátka", kterou se svým loutkovým divadlem ztvárnila p. Frištenská. Děti si pohádku moc užily, dokonce si mohly i místy zazpívat známé písničky spolu s prasátky.

9. 6. 2021

VÝLET

Cílem našeho výletu "Po stopách trutnovského draka" bylo hledání stop po drakovi, který se kdysi objevil v Trutnově a váže se k němu pověst, kterou děti v úvodu týdne měly možnost vyslechnout. Cestou plnění dračích úkolů.
Sladká odměna /zmrzlinka/ na náměstí u radnice Trutnova - "U draka". Sluníčko nám svítilo a počasí přálo, tak jsme si to pěkně užili.

8. 6. 2021

OZNÁMENÍ

Milí rodiče!
Srdečně Vás zveme na slavnostní šerpování našeho Modrého klíčku, které se bude konat ve středu 16.6.2021 od 15.00 hod v naší třídě. Zároveň prosíme rodiče, kteří mají mladší sourozence, aby je v žádném případě nebrali s sebou a zajistili si pro ně hlídání, neboť se jedná o slavnostní akt, který by nebylo vhodné pro ostatní děti a rodiče rušit. Nezapomeňte samozřejmě na respirátory, bez nich nemůžeme do třídy nikoho pustit.
Těší se na Vás p. učitelka Dáša a Helenka.

8. 6. 2021

Hudební vystoupení Pavla Nováka

Dnes se u nás ve školce konalo přesunuté vystoupení Pavla Nováka. Děti si při pěkném počasí venku zatancovaly, zazpívaly a zahrály několik her, za které pak dostaly sladkou odměnu. Všichni jsme si koncert velmi užili.

3. 6. 2021

VÝLET

Na dnešní sluneční výlet Barevné putování jsme se moc těšili. Cestou jsme hledali barvy v přírodě, viděli velký domeček pro brouky, mravence a jiný hmyz, který je umístěný na Promenádě v Trutnově. Největším překvapením však bylo pohrát si na dětském zábavném hřišti SVČ. Už se zase těšíme na další poznávání našeho krásného města.

1. 6. 2021

OZNÁMENÍ

Milí rodiče,

Od 1.6.2021 se můžete zajít s dětmi podívat na ROZLUČKOVÉ TABLO Modrého klíčku. Najdete ho v ulici Bulharská - v obchodě "Studie bytového textilu" u p. Stolárové.

1. 6. 2021

Den dětí

Vážení rodiče, 1.června 2021 k SVÁTKU NAŠICH DĚTÍ 

jsme připravili

"VELKOU KLÍČKOVOU BALÓNKOVOU OSLAVU".

Počasí nám přálo, a proto jsme si celé dětské dopoledne užili venku. Děti si zasoutěžily, zatancovaly a jako odměnu dostaly medaile, balónek a výborný nanuk.

26. 5. 2021

HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ

Oslava Dne dětí v MŠ hudebním vystoupením P. Nováka. Již teď se moc těšíme. Vstupné dle počtu dětí bude odečteno z divadel.

25. 5. 2021

hudební vystoupení Pavla Nováka

Hudební vystoupení Pavla Nováka 26.5.2021 pro nemoc  ZRUŠENO!

Náhradní termín bude včas upřesněn.

25. 5. 2021

DIVADLO V MŠ

O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE - rušíme

FRIŠTENSKÁ

CENA 50,-Kč

19. 5. 2021

HUDEBNĚ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

Ve středu 19. května u nás ve školce po dlouhé době proběhlo hudební vystoupení. Přivítali jsme paní Heligerovou a její hudební program "Na farmě". Děti si venku zazpívali i zatancovali, představení se jim velmi líbilo a moc si ho užily.

3. 5. 2021

Fotografování na tablo a třídy

Dnes proběhlo fotografování našich předškoláčků na tablo, dále na jedno překvápko pro rodiče a ještě jsme vyfotili i celou třídu s p. učitelkami. Můžete se tedy na vše už jen těšit!!!

30. 4. 2021

Čarodějnice

V pátek jsme společně oslavili den čarodějnic. Všechny děti přišly v krásných čarodějnických kostýmech a od samotného rána jsme si "Čarodějnicky užívali". Proběhla přehlídka čarodějů a čarodějnic, příprava čarodějnických lektvarů - pomohli jsme čarodějnici připravit vajíčkovou polívku s pavouky, dračí krev a šumivý nápoj, který jsme nazvai "čarodějnickým pivem". Vše jsme prokládali tanečky k čarodějnicím a jeden z nich jsme pak u ohně předvedli i Klíčku Zelenému a Červenému. Oni nám zase na oplátku řekli čarodějnické říkanky. Sluníčko nám krásně hřálo, takže se nám opékání špekáčků venku moc povedlo. Ještě jednou chci poděkovat všem maminkám i tatínkovi Laurinky za přípravu krásných čarodějnických kostýmků!!!

22. 4. 2021

Den Země

Tento den jsme ve školce oslavili svátek naší planety Země. Vyprávěli jsme si o tom, jak je důležité naši planetu chránit, třídit odpady a také jsme sami donesené papíry, plasty a sklo vytřídili. Hurá, už to víme, už třídíme!!!

3. 4. 2021

OZNÁMENÍ

Milí rodiče,

přejeme Vám všem krásné prožití velikonočních svátků, jarního sluníčka a naděje na brzké shledání opět u nás ve školce.

Aktuální informace z MŠMT k návratu dětí do MŠ
V první fázi návratu do škol počítá návrh MŠMT s návratem dětí s povinností předškolního
vzdělávání k prezenčnímu vzdělávání, a to s ohledem na nutnost dokončení přípravy těchto dětí na hladký přechod k povinné školní docházce. Ve třídě bude max. 15 dětí a děti v MŠ budou bez roušek. 

Konkrétní informace ohledně provozu a testování dětí v MŠ Trutnov od 12.4. vám sdělíme v týdnu
před nástupem do MŠ.

Za celý kolektiv naší školky PaedDr., Mgr. D. Grohová

 

22. 3. 2021

DIVADLO V MŠ

ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI - rušíme

VYŠOHLÍDOVÁ

CENA 50,-Kč

21. 3. 2021

OZNÁMENÍ

VÁŽENÍ RODIČE!
UZAVŘENÍ PRACOVIŠŤ MATEŘSKÉ ŠKOLY TRUTNOV


Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 18.3.2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření ze dne 26.2.2021.
Do 28. března se tedy prodlužuje dosavadní stav, a proto budou všechna pracoviště MŠ Trutnov dál uzavřena.
Pro děti vybraných profesí bude poskytnuta péče na pracovišti Komenského 485 v Trutnově. Zaměstnavatelé zašlou žádost o umístění dětí na KÚ Mgr. Odlové a poté bude dítě umístěno do MŠ Komenského.

Ošetřovné zaměstnanci
V případě uzavření MŠ mají rodiče nárok na ošetřovné, žádost je k dispozici na www.cssz.cz Vyplněnou žádost odevzdají svému zaměstnavateli.

Ošetřovné OSVČ
O dotaci na ošetřovné se žádá prostřednictví formuláře MPO: https://www.mpo.cz/cz/podnikani/zivnostenske-podnikani/osetrovne-pro-osvc---vyzva-i--253750/
Na formuláři se uvede odkaz na www.mstrutnov.cz/pro-rodice/, aby si MPO mohlo ověřit informaci o uzavření Mateřské školy, Trutnov.

Školka tedy žádné potvrzení nevystavuje!

Děkujeme za pochopení.

21. 3. 2021

Distanční výuka (11)

Milé děti a milí rodiče!!!
Protože se stále ještě nemůžeme sejít ve školce, posíláme aspoň nějaké úkoly pro tento týden. Vyberte si, a které se vám nejvíce zalíbí vypracujte a až se školka opět otevře /a určitě to už nebude dlouho trvat/ přineste zase do školky. A protože už začalo v kalendáři jaro, i když venku to dnes vůbec jarně nevypadalo, posíláme úkoly hlavně k jarní tématice a opět pro předškoláčky pár dalších úkolů a shrnutí...P.s. Každý se určitě naučí zavazovat tkaničku, ať není ostuda - ne všechny boty budou v životě na suchý zip!!! Zdraví vás všechny p. uč. Dáša a Helenka.

P.s. Vše naleznete ve vývěsce na webu.

14. 3. 2021

DISTANČNÍ VÝUKA (10)

Mílí rodiče a naše děti!

Posíláme Vám s p. učitelkou Helenkou další díl distančního vzdělávání, a sice povolání. Zeptejte se maminky, nebo tatínka, co v práci dělají a jak se nazývá jejich povolání. A až se zase ve školce setkáme, tak nám to řeknete, ano? A taky přemýšlejte, jaké povolání byste chtěli dělat, až budete velcí! A nezapomeňte si  s maminkou zahrát na pekaře a na sobotu nebo neděli zase upečte pro tatínka, sestřičku či brášku bábovku. A třeba pozvěte i babičku s dědečkem, taky si s Vámi rádi pochutnají. A při všech dobrotách nezapomeňte na školácké úkoly, budou se Vám určitě hodit. Vaše p. učitelky Dáša a Helenka.

P.s. Vše naleznete ve vývěsce na webu.

9. 3. 2021

Cvičení s p. Francem

Milí rodiče,
posílám Vám zajímavou nabídku, která je určena jak Vám, tak i Vašim dětem. Jedná se o pohybové aktivity předškoláků online každou středu od 17:00 trvající 1/2 hodiny. Mrkněte na to, s p. Francem mám s dětmi velmi dobré zkušenosti, mohla by to být pro Vás a Vaše děti příjemná změna - vše e-mail...

8. 3. 2021

Distanční výuka (9)

Milí rodiče,
zasíláme již 9. díl našeho distančního vzdělávání. Čeká nás překrásné téma, a sice "Pohádkový průvodce", kdy otevřenými vrátky podíváme se do pohádky. Určitě je v současné době i více času na přečtení nějaké té pohádky, děti to milují. Kromě čteného textu se mohou pustit do spojování pohádkových dvojic, zkusit s Vaší pomocí vyluštit pohádkový kvíz, udělat si svoji vlastní knížku. či záložku do knížky se svým jménem. Nabídka je velmi široká, určitě si děti něco vyberou a zkrátí si tak svůj volný čas.
Kromě toho zasíláme pro rodiče i trochu předškoláckého, mrkněte hlavně na "Správný úchop tužky, či pastelky" a "Dovednosti předškoláka", ať víte, co ještě je nutné doladit.
Hodně radosti při plnění úkolů Vám přejí Vaše p. učitelky Dáša a Helenka.

2. 3. 2021

Distanční výuka (8)

Milý rodiče!
Jelikož je nejen naše školka vládním nařízením uzavřena, myslíme na Vás a zasíláme pro Vaše děti další díl distančního vzdělávání, které se nyní týká ptáčků. Navazujeme tím na téma z minulého týdne a na medvídkový den, kdy jsme se postupně dozvídali nějaké zajímavosti o zvířátkách, a hlavně o tom, které zvířátko jak přezimuje. Vypracované úkoly přineste potom, až se sejdeme opět do školky. Na konci roku Vám zase vše vrátíme. Užívejte s dětmi společné chvilky nad našimi úkoly!!! Vaše p. učitelka Dáša a Helenka.
P.s. A jinak, jako vždy najdete toto distanční vzdělávání na webu, a sice ve vývěsce.

24. 2. 2021

MEDVÍDKOVÝ DEN

Dnešní den si děti užily s plyšovými medvídky, které si přinesly z domova. Zahrály  si na medvídkovu schovku i s říkankou, zatancovaly si taneček i s medvídky "Šel medvěd po cestě", dozvěděly jsme se o životě medvědů některé zajímavosti a nakonec jsme si i smlsly želatinové medvídky, na které pamatovala nejen p. učitelka, ale i maminka od Natálky. Moc děkujeme nejen za bonbónky, ale i za přinesené medvídky.

11. 2. 2021

Poděkování

Veliké poděkování všem maminkám i tatínkům, kteří se podíleli na přípravě krásných masek pro svoje děti.

11. 2. 2021

Karneval

Milí rodiče,

ve čtvrtek 11. února jsme si s dětmi užili krásný KARNEVAL. Proběhla přehlídka nádherných masek, ve kterých přišly děti do školky, zasoutěžili jsme si, pořádně jsme si zadováděli při veselých písničkách a nakonec jsme si pochutnali na výborné ovocné bowli.

17. 1. 2021

Distanční výuka

Distanční výuka (5)

Milí rodiče!

Posíláme pro předškoláčky další část distanční výuky, kterou naleznete jako vždy ve vývěsce. Dejte vědět, kdo chcete materiály nakopírovat a stavte se pro ně v MŠ v úterý po 10. hodině.

4. 1. 2021

PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ

PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ V NOVÉM ROCE

Milí rodiče, chci Vám i Vašim dětem popřát krásný nový rok 2021. I nadále platí, že děti, které do školky přivedete NESMÍ MÍT ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY RESPIRAČNÍCH A ZAŽÍVACÍCH ONEMOCNĚNÍ, musíme být stále ohleduplní jak k ostatním dětem, tak ke všem zaměstnancům školky. Do budovy MŠ vstupujte pouze s rouškou, u vchodových dveří používejte dezinfekci, čestné prohlášení vyplňujte na chodbě ještě dřív, než otevřete do třídy dveře, do třídy vůbec nevcházejte a prohlášení předávejte paní učitelce po Vašem dítěti. Snažte se nezdržovat v šatně a do školky bude vstupovat pouze jeden z rodičů. Doplňujte stále roušku pro dítě v šatně, pokud ji vezmete domů na vyprání. Chceme, abychom zvládli chod naší školky a celý rok prožili ve zdraví.

Nepřítomnost dítěte již vyřizujte pouze přes kuchyň na telefonním č. 499 816 701, a to do 7. hodiny ranní.

Děkujeme za pochopení.

23. 12. 2020

PŘÁNÍ

PŘÁNÍ
Vám všem přeji krásné a hlavně klidné vánoční svátky, které strávíte se svými nejmilejšími. Užívejte si radosti v dětských očích, jsou to ty nejhezčí vánoce, které s dětmi prožíváte. Do nového roku 2021 Vám všem chci popřát hodně moc zdraví, radosti a naděje, aby byl rokem lepším a pohodovějším.

S pozdravem D. Grohová za celý kolektiv MŠ.

21. 12. 2020

OTEVŘENÍ MŠ

Milí rodiče,

jelikož znovu otevíráme školku od 22.12. do 23.12.2020, dejte mi prosím na e-mail co nejrychleji vědět, zda do školky Vaše zcela zdravé dítko půjde, či nikoliv. U testovaných je samozřejmá negativita testu. Děkuji za odpověď, s pozdravem D. Grohová.

18. 12. 2020

Distanční výuka

Distanční výuka (4)

Milí rodiče!

Posíláme pro předškoláčky alespoň trochu vánočního potěšení prostřednictvím distanční výuky. Rozklikněte vývěsku a vše Vás tam čeká. Tak hurá do toho!!!

16. 12. 2020

Uzavření MŠ

UPOZORNĚNÍ NA UZAVŘENÍ MŠ TKALCOVSKÁ

Vážení rodiče,

z důvodu uvedení do karantény celého personálu MŠ Tkalcovská spolu s 38 dětmi bude z rozhodnutí ředitelky Mateřské školy, Trutnov ve dnech 17.12. - 21.12.2020 provoz uzavřen. Nebude-li nikdo další pozitivně testovaný na covid-19, dojde k obnovení provozu v úterý 22.12.2020.

Děkujeme za pochopení

15. 12. 2020

DIVADLO V MŠ

SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ - rušíme

KVINTET HOBOJKA

CENA 60,-Kč

14. 12. 2020

KNIHOVNA

Čeká nás 4. návštěva KNIHOVNY - rušíme

4. 12. 2020

MIKULÁŠ S ANDĚLEM A ČERTÍKEM

PŘIŠEL K NÁM ČERT S MIKULÁŠEM, PŘIŠEL NIKÝM NEOHLÁŠEN.

JEN SE U NÁS ZASTAVIL, ABY DĚTI POZDRAVIL...

Žádné "zlobidlo" si čertík nevzal, naopak, děti dostaly od andílka nadílku a kdo nebyl ve školce, přijde si ji vyzvednout v příštích dnech. 

25. 11. 2020

DIVADLO V MŠ

PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA - rušíme

HELLINGEROVÁ

Cena cca 60,- /dle počtu dětí v MŠ/

23. 11. 2020

KNIHOVNA

Čeká nás 3. návštěva KNIHOVNY - rušíme

15. 11. 2020

DISTANČNÍ VÝUKA (3)

Milí rodiče,
pro tento týden - 16.11. - 20.11.2020 bude distanční výuka probíhat trochu jinak. Přihlásili jsme se totiž jako školka k tvorbě OVEČEK DO BETLÉMA na vánoční výstavu, která bude jako každoročně probíhat na Radnici v Trutnově. Ve školce už ovečky tvoříme a na Vás, kdo ještě tento týden nebudete chodit do školky je VYMYŠLENÍ VLASTNÍHO NÁPADU A VYTVOŘENÍ PROSTOROVÉ OVEČKY o velikosti 10 - 20 cm. Kdo bude chtít, aby na výstavě byla i jeho ovečka, musí ji přinést nejdéle do čtvrtka odpoledne do školky. K podpisu dítěte přidejte ještě MŠ Klíček,Tkalcovská.
Těšíme se na Vaše ovečky a moc děkujeme.
P.S. V pondělí se pro tentokrát pro nové úkoly nestavujte!!! D. Grohová

15. 11. 2020

oznámení

Milí rodiče, naše školka je i nadále otevřená, i když v omezeném rozsahu. Nadále platí to, že děti, které do školky přivedete NESMÍ MÍT ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ, musíme být ohleduplní jak k ost. dětem, tak ke všem zaměstnancům školky. Do budovy MŠ vstupujte pouze s rouškou, u vchodových dveří používejte dezinfekci, čestné prohlášení vyplňujte na chodbě ještě dřív, než otevřete do třídy dveře, do třídy vůbec nevcházejte a prohlášení předá paní učitelce Vaše dítě. Snažte se nezdržovat v šatně a do školky bude chodit pouze 1 z rodičů. Doplňujte stále roušku pro dítě v šatně, pokud ji vezmete domů na vyprání.
V tomto týdnu je v úterý státní svátek, školka je v tento den uzavřena. Nepřítomnost dítěte již vyřizujte pouze přes kuchyň na telefonním č. 499 816 701, a to do 7. hodiny ranní.
Děkujeme za pochopení.

8. 11. 2020

DISTANČNÍ VÝUKA (2)

DISTANČNÍ VÝUKA

Milí rodiče, už mně píšete o nové úkoly, tak tady jsou. Sice to máme nasměrované na tradici sv. Martina, který má ve středu svátek - tím pádem všechno nejlepší našemu Martínkovi Rubešovi, ale jestli přijede na "Bílém koni", to si asi ještě chvilku musíme počkat. Tak aspoň to krásné těšení na první vločky sněhu!!! Mějte se všichni krásně a Vám všem i dětem moc zdraví!!!

6. 11. 2020

oznámení

6.11.2020

Milí rodiče, naše školka je i nadále otevřená, i když v omezeném rozsahu, protože stále chybí 2 p. učitelky. Nadále platí to, že děti, které do školky přivedete NESMÍ MÍT ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ, musíme být ohleduplní k ost. dětem a všem zaměstnancům školky. Používejte dezinfekci u vchodových dveří, čestné prohlášení vyplňujte na chodbě, do třídy vůbec nevcházejte a prohlášení předá paní učitelce Vaše dítě. Snažte se nezdržovat v šatně a do školky bude chodit pouze 1 z rodičů. Děkujeme.

1. 11. 2020

Distanční výuka

Milí rodiče, začínáme s distanční výukou, protože spousta Vašich dětí zůstává doma. Berte to jako náměty pro Vaše děti, vybírejte s nimi úkoly, které se jim budou nejvíc líbit. Vše, co zpracujete potom přineste do školky. Všechny děti zdravíme a za vypracované úkoly děkujeme, p. uč. Dáša a Helenka. Více info na e-mailu a zde na webových stránkách v sekci "VÝVĚSKA".

19. 10. 2020

KNIHOVNA

Čeká nás 2. návštěva KNIHOVNY - rušíme

5. 10. 2020

ZAHRADNICKÝ DEN

Zasaď si svoji cibulku!

Zkusíme s dětmi rozkvést záhon podél plotu před naším vchodem do MŠ. Držte nám pěsti, máme cibulky krokusů, narcisů, tulipánů, minikosatců a hyacintů, tak uvidíme, co nám na jaře vykvete. Už teď se těšíme!!!

17. 9. 2020

PEKAŘSKÝ DEN

Z jablek, které si děti do školky přinesly pečeme jablíčka v županu. To, to voní...mňam, mňam, mňam...

16. 9. 2020

DEN PLNÝ OVOCNÝCH CHUTÍ

Děti si přinesou 2 - 3 druhy různých druhů ovoce, na kterých si pochutnají. Zjistí vůni, chuť jednotlivých druhů a dozví se k ovoci spoustu zajímavostí.

14. 9. 2020

KNIHOVNA

Čeká nás 1. návštěva KNIHOVNY - rušíme

DĚTI SI PŘINESOU BATOH NA KNÍŽKY + PRŮKAZKU. PŮJDOU S NÁMI I TY DĚTI, KTERÉ NEBUDOU MÍT PRŮKAZKU OD RODIČŮ ZAŘÍZENOU.

9. 9. 2020

VÝLET

Ve středu 9.9.2020 vyjíždíme do Pilníkova, kde nás čeká spousta zajímavostí. Nejprve nakrmíme všechny ovečky, zjistíme počet narozených jehňátek, projdeme se strašidelnou roklí k posedu a lípám a pomůžeme obracet trochu sena ovečkám na zimu.

8. 9. 2020

PEKAŘSKÝ DEN

Upečeme si kynuté buchty se švestkama a pak si na nich pochutnáme...

3. 9. 2020

Schůzka rodičů

Ve čtvrtek 3.9. 2020 se bude konat schůzka rodičů ve třídě Modrý klíček od 15,00 hodin.

Budeme se těšit

1. 9. 2020

Přivítání

VÍTÁME VÁS V NOVÉM  ŠKOLNÍM  ROCE 2020/2021 A TĚŠÍME SE NA SPOLUPRÁCI

Klíček

Tkalcovská 542, Trutnov

499 816 701 - odhlašování stravování

737 224 543 - PaedDr., Mgr. D. Grohová

tkalcovska@mstrutnov.cz