Připravované akce

9. 12. 2023

Přehlídka MŠ k 20. výročí

V tento den (sobotu) proběhne v trutnovském divadle UFFO přehlídka mateřských škol k 20. výročí založení trutnovského subjektu MŠ. Na této přehlídce budou vystupovat i některé naše děti z Modrého klíčku. Přijďte se na ně podívat! Více informací podáme před přehlídkou. 

11. 12. 2023

ŠLI PASTÝŘI DO BETLÉMA

Předvánoční návštěva dívadla UFFO. Lidové vánoční hry s pastýřskou tematikou mají svou tradici v dobách dávno minulých, kdy si jejich prostřednictvím lidé připomínali narození Ježíše Krista a alespoň zprostředkovaně k němu putovali s dary až do dalekého Betléma. Představení divadla SemTamFór se rozhodlo na tuto tradici navázat, inspirovalo se v původních středověkých textech a vytvořilo vánoční pásmo Šli Pastýři do Betléma.

V tento den prosíme o včasný příchod dětí do MŠ, a to nejpozději do 7:30 hod.

14. 12. 2023

Adventní tvoření

Adventní tvoření

Přijměte pozvání na adventní tvoření - vonné svíčky, či embosovaná přání. Více na nástěnce u třídy.

Děkujeme.

18. 12. 2023

4. Návštěva knihovny

Hned v pondělí nás čeká 4. návštěva knihovny, takže nezapomeňte dát dítěti batoh - radši velký, aby se do něho vešla velká kniha a průkazka.

8. 1. 2024

Lyžařský výcvik

V pondělí 8.1.2024 nám začíná 5-ti denní lyžařský výcvik. Veškeré pokyny k výcviku najdete v prosinci na nástěnce u naší třídy Modrého klíčku. Výcvik končí pátkem 12.1.2024 lyžařskými závody...Už teď se těšíme, jaké budeme mít šikovné lyžaře.

18. 1. 2024

5. Návštěva knihovny

Ve čtvrtek nás čeká 5. návštěva knihovny, takže nezapomeňte dát dítěti batoh - radši velký, aby se do něho vešla velká kniha a průkazka.

22. 1. 2024

1. lekce plaveckého výcviku 1. skupiny

Čeká nás 1. lekce plavání - seznam dětí, které budou do této skupinky chodit najdete na nástěnce u třídy našeho Modrého klíčku. S sebou batoh - plavky + osuška + holčičky fen, malý mls velikosti Brumíku + ovoce a hlavně pití.

29. 1. 2024

2. lekce plaveckého výcviku 1. skupinky

Čeká nás 2. lekce plavání - seznam dětí, které do této skupinky chodi je vystaven na nástěnce u třídy našeho Modrého klíčku. S sebou batoh - plavky + osuška + holčičky fen, malý mls velikosti Brumíku + ovoce a hlavně pití.

5. 2. 2024

3. lekce plaveckého výcviku 1. skupiny

Čeká nás 3. lekce plavání - seznam dětí, které do této skupinky chodí je vystaven na nástěnce u třídy našeho Modrého klíčku. S sebou batoh - plavky + osuška + holčičky fen, malý mls velikosti Brumíku + ovoce a hlavně pití.

12. 2. 2024

4. lekce plaveckého výcviku 1. skupiny

Čeká nás 4. lekce plavání - seznam dětí, které do této skupinky chodí je vystaven na nástěnce u třídy našeho Modrého klíčku. S sebou batoh - plavky + osuška + holčičky fen, malý mls velikosti Brumíku + ovoce a hlavně pití. 

13. 2. 2024

6. Návštěva knihovny

V úterý 13.2.2024 nás čeká 6. návštěva knihovny, takže nezapomeňte dát dítěti batoh - radši velký, aby se do něho vešla velká kniha a průkazka.

15. 2. 2024

KARNEVAL VE ŠKOLCE

Čeká nás karnevalové veselí. Připravte dětem prosím Vás kostýmky, do kterých dítě oblečte již ráno v šatně. Nezapomeňte, aby měly i normální oblečení, protože po návratu z venku je do těchto kostýmků již strojit nebudeme. Určitě proběhne promenáda masek, taneček a hodování - prosíme o dodání jak něčeho sladkého, tak slaného na karnevalovou hostinu. Už teď se na všechny děti moc těšíme. P.s. Poznáme je?

19. 2. 2024

5. lekce plaveckého výcviku 1. skupiny

Čeká nás 5. lekce plavání - seznam dětí, které do této skupinky chodí je vystaven na nástěnce u třídy našeho Modrého klíčku. S sebou batoh - plavky + osuška + holčičky fen, malý mls velikosti Brumíku + ovoce a hlavně pití.

26. 2. 2024

1. lekce plaveckého výcviku 2. skupiny

Čeká nás 1. lekce plavání - seznam dětí, které budou do této skupinky chodit je vystaven na nástěnce u třídy našeho Modrého klíčku. S sebou batoh - plavky + osuška + holčičky fen, malý mls velikosti Brumíku + ovoce a hlavně pití.

11. 3. 2024

Jarní prázdniny

V tento den 11.3.2024 začínají jarní prázdniny a končí 17.3.2024. Pro naši MŠ to znamená, že děti budou mít tzv. prázdninový provoz - nemusí mít svoji p. učitelku, na kterou jsou zvyklé a třídy se v tomto týdnu spojují.

 

18. 3. 2024

3. lekce plaveckého výcviku 2. skupiny

Čeká nás 3. lekce plavání - seznam dětí, které do této skupinky chodí je vystaven na nástěnce u třídy našeho Modrého klíčku. S sebou batoh - plavky + osuška + holčičky fen, malý mls velikosti Brumíku + ovoce a hlavně pití.

20. 3. 2024

Divadelní představení

Divadlo U staré herečky p. Vyšohlídové se nám představí pohádkou "Chaloupka z perníku". 

Cenu upřesníme podle počtu dětí ve školce.

Děkujeme a těšíme se.

21. 3. 2024

7. Návštěva knihovny

Ve čtvrtek 21.3.2024 nás čeká 7. návštěva knihovny, takže nezapomeňte dát dítěti batoh - radši velký, aby se do něho vešla velká kniha a průkazka.

25. 3. 2024

4. lekce plaveckého výcviku 2. skupiny

Čeká nás 4. lekce plavání - seznam dětí, které do této skupinky chodí je vystaven na nástěnce u třídy našeho Modrého klíčku. S sebou batoh - plavky + osuška + holčičky fen, malý mls velikosti Brumíku + ovoce a hlavně pití.

8. 4. 2024

5. lekce plaveckého výcviku 2. skupiny

Čeká nás poslední lekce plavání - seznam dětí, které do této skupinky chodí je vystaven na nástěnce u třídy našeho Modrého klíčku. S sebou batoh - plavky + osuška + holčičky fen, malý mls velikosti Brumíku + ovoce a hlavně pití.

15. 4. 2024

8. Návštěva knihovny

Hned v pondělí nás čeká 8. návštěva knihovny, takže nezapomeňte dát dítěti batoh - radši velký, aby se do něho vešla velká kniha a průkazka.

18. 4. 2024

Den otevřených dveří v MŠ

V tento den máme "Otevřené dveře" nejen pro nové děti, které teprve půjdou k zápisu, ale také pro všechny maminky, tatínky, babičky i dědečky, kteří se do třídy svého dítěte chtějí přijít podívat. 

25. 4. 2024

Oslava čarodějnic ve školce

V tento den si ve školce oslavíme svátek čarodějnic a čarodějů. Opečeme špekáček, u ohně zatancujeme čarodějnické tanečky a budou nás čekat i různé zábavnými úkoly. Milé čarodějnice a čarodějové, užijte si tuto oslavu!

13. 5. 2024

9. Návštěva knihovny

Hned v pondělí nás čeká 9. návštěva knihovny, takže nezapomeňte dát dítěti batoh - radši velký, aby se do něho vešla velká kniha a průkazka.

29. 5. 2024

Divadelní představení

Divadélko U dvou sluncí Anety Vavřinkové k nám zavítá s příběhem "Ze života včel".

Cenu upřesníme podle počtu dětí ve školce.

Děkujeme a těšíme se.

10. 6. 2024

10. Návštěva knihovny

V pondělí navštívíme naposledy knihovnu, nezapomeňte s sebou průkazku a hlavně nezapomeňte vrátit všechny knížky, které jste si v knihovně vypůjčili.

19. 6. 2024

Divadelní představení

Se svým hudebním vystoupením "Na farmě" se za námi přijede podívat L. Heligerová.

Cenu upřesníme podle počtu dětí ve školce.

Děkujeme a těšíme se.

Proběhlé akce

5. 12. 2023

Adventní kalendář

Milí rodičové,

letos jsme pro Vaše děti připravily u nás ve třídě tak trochu jiný ADVENTNÍ KALENDÁŘ.

Kromě malé sladkosti ukrývá i stejně malý úkol.

Nemusíte jej splnit ještě tentýž den, ale zkuste si na něj udělat čas co nejdříve, chceme si s dětmi ve školce o tom vyprávět...protože čas vánoční není jenom o dárcích, ale především o čase stráveném společně.

Užijte si někdy spoustu legrace při jeho plnění a nebo si prostě vychutnejte chvíle strávené spolu....

Vaše paní učitelky K. + D.

5. 12. 2023

Mikulášská nadílka

Čertíci, čertice a čertiska, zveme vás na pravou čertovskou zábavu! Přijďte do školky v čertovském nebo andělském kostýmu. Čeká na vás legrace, tanec a možná přijde i Mikuláš se svojí družinou a nadílkou!

20. 11. 2023

3. Návštěva knihovny

Hned v pondělí nás čeká 3. návštěva knihovny, takže nezapomeňte dát dítěti batoh - radši velký, aby se do něho vešla velká kniha a průkazka.

8. 11. 2023

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V MŠ

Maňáskové divadlo Šternberk nás navštíví se 3 pohádkami. Jakými? To bude veliké překvapení.

Cenu upřesníme podle počtu dětí v MŠ.

Děkujeme a těšíme se.

 

6. 11. 2023

Vánoční fotografování

.

Dnes proběhne vánoční fotografování portrétů Vašich dětí. Se svým nejoblíbenějším kamarádem se děti budou fotografovat až na jaře. Podrobnější info - viz nástěnka u třídy.

1. 11. 2023

Podzimní slavnost - 3. ročník

Přijměte pozvání na naši tradiční podzimní slavnost - 3. ročník

Kdy: 1. 11. 2023 (středa) v 16.00 hod .
Kde: zahrada mateřské školy
Co na vás čeká?
• Podzimní tanec nejen dětí
• Plnění zábavných úkolů a malá odměna
• Výstava vámi vyzdobených dýní (vyzdobené dýně nám doneste prosím už v pondělí, vyzdobíme jimi zahradu)
• Soutěž o nejkrásněji vyzdobenou pokrývku hlavy dětí i dospělých – klobouk, čepice, čelenka… Použít můžete přírodní materiál – jeřabiny, suché listy, kaštany…)
• Soutěž o nejkrásnější dýni
Připraveno bude také malé občerstvení v podobě teplého čajíku a něčeho malého k zakousnutí…
Pojďte s námi společně oslavit začátek podzimu!

23. 10. 2023

2. Návštěva knihovny

Hned v pondělí nás čeká 2. návštěva knihovny, takže nezapomeňte dát dítěti batoh - radši velký, aby se do něho vešla velká kniha a průkazka.

18. 10. 2023

Divadelní představení

Divadlo Pernštejn nás navštíví se 3 bajkami Afrických pohádek o zvířátkách. Vstupné upřesníme podle počtu dětí ve školce. 

Děkujeme a těšíme se.

2. 10. 2023

GALERIE Epo 1

Návštěva interaktivní výstavy v Galerii Epo 1 v Trutnově. 

18. 9. 2023

1. Návštěva knihovny

Čeká nás 1.návštěva knihovny.
Děti se podívají do knihovny a seznámí se s tím, jak se ke knížkám chovat. Stačí s sebou vzít průkazku svého staršího sourozence, či rodiče, kdo nemá a bude chtít, aby si jeho dítě mohlo knížku zapůjčit, tak mu do tohoto data průkazku v knihovně sám zařídí. Potom již jen velký batoh na velkou knížku a upravený pro dítě tak, aby nepadal z ramen. A nakonec hurá, už můžu vyrazit do ráje knížek!
P.s. Půjdou s námi i ty děti, které nemají průkazku, bohužel si nebudou moci knížku půjčit.

14. 9. 2023

PLYŠÁČKOVÝ DEN

Ve čtvrtek 14. 9. nás v Modrém klíčku čeká PLYŠÁČKOVÝ DEN. Děti si mohou do školky přinést svého oblíbeného, jakkoliv velkého plyšáčka ......tedy pokud projde dveřmi. Budeme si s nimi celý den hrát, cvičit, tancovat.

13. 9. 2023

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V MŠ

Ve středu 13.9.2023 k nám zavítá KNIHADÝLKO Ireny Fenyklové s pohádkou "Červené klubíčko". Vstupné upřesníme podle počtu dětí ve školce a budeme vybírat na třídách v den představení.

Děkujeme  a těšíme se.

7. 9. 2023

INFORMATIVNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE

Ve čtvrtek 7. 9. proběhla informativní schůzka pro rodiče dětí z Modrého klíčku. Pokud jste se nemohli z jakéhokoliv důvodu dostavit osobně, informujte se u paní učitelek Dáši a Kamily.

1. 9. 2023

PRVNÍ DEN U PŘEDŠKOLÁKŮ

První den jsme se sešli v "hojném" počtu. Těšíme se na další kamarády, kteří s námi budou tento rok navštěvovat třídu předškoláků.

Klíček

Tkalcovská 542

541 01Trutnov

Odhlašování stravného

(do 7:00 hod.):

  •  499 816 701
  •  734 542 973 - pouze SMS

(jméno dítěte, datum nepřítomnosti)

 

Vedoucí MŠ:

PaedDr. Mgr. D. Kábrtová

737 224 543

(neslouží k odhlašování stravy)

 

tkalcovska@mstrutnov.cz