Vítáme Vás ve třídě Červený klíček

28 dětí

Chlapci - 15
Dívky - 13

ZPÍVÁME SI, ZPÍVÁME, JAK SE NA SVĚTĚ MÁME!
JAK SE NA SVĚTĚ MÁME,
KDYŽ KAMARÁDY MÁME -
ČMELDU S BRUMDOU,
KLUKY, HOLKY,
Z CELÉ NAŠI KRÁSNÉ ŠKOLKY!
Na mezi se krčila chaloupka. Bydlela v ní čmeláčí maminka s dvěma dětmi. S Brumdou a Čmeldou. První kluk byl její radost, ale druhý samá starost. Zatímco Brumda lítal celé dny nad jetelem a sbíral sladkosti z růžových kuliček, Čmelda jenom spal a zdálo se mu, že je čmeláčí král…

Třídní vzdělávací program ČMELDA S BRUMDOU V ČERVENÉM KLÍČKU
vznikl na základě inspirace knížkami Jiřího Kahouna s ilustracemi Ivo Houfa
Příhody včelích medvídků
Včelí medvídci od jara do zimy
Jak se mají včelí medvídci
a také na základě výborné oboustranné spolupráce nás obou učitelek v celém loňském roce.

ČMELDA A BRUMDA s námi budou po celý rok pozorovat a objevovat krásy světa, budou vzorem kamarádství a hezkých vztahů.
Pro děti jsme vytvořily krásnou výzdobu a celé prostředí naší třídy namotivovaly k tomuto tématu. Maximálně chceme využít maňásky, CD a DVD s pohádkya písničky Zdeňka Svěráka i samotnou četbu knížek.
Každý den zařadíme písníčky, básničky, hru, pohyb, pohádku, tvoření pro všestranný rozvoj dětí. Všechny činnosti dne obsahují prvky hry a tvořivosti, podněcují radost a zájem, potřebu dětí objevovat a pozorovat.