ZAJMOVÉ ČINNOSTI

SPORTOVNÍ ČINNOSTI

Každoročně pro děti organizujeme ve spolupráci s různými organizacemi tyto kurzy:

• předplavecký výcvik
  • lyžařský výcvik
  • účast na dalších sportovních akcích - dle aktuální nabídky (cvičení v Olympu, sportovní dny...)

LOGOPEDICKÁ PREVENCE

Logopedickou prevenci poskytuje v naší mateřské škole paní učitelka Milena Marksová. Na začátku školního roku provádějí logopedické šetření, podle kterého zapojují děti s vadami řeči do individuálních logopedických chvilek, které zahrnují především dechová a artikulační cvičení, cvičení pro rozvoj fonematického sluchu, jemné motoriky a další činnosti souvislé se správným postavením mluvidel. Při zjištění závažnějších vad a poruch řeči, doporučují rodičům návštěvu klinického logopeda. V případě zájmu rodičů, je každý rok objednáno logopedické šetření prováděné SPC Trutnov.

KULTURNÍ AKCE

• divadelní představení a kulturní programy v trutnovském UFFU
  • navštěvy kina Vesmír
  • divadla v MŠ prostřednictvím agentur a organizací - Agentura Ludmily Frištěnské, Agentura Pernštějni
  • hudebně vzdělávací programy - L. Helligerová, P. Novák
  • návštěvy muzea, galerie
  • návštěvy knihovny

INTERAKTIVNÍ TELEVIZE, VÝUKOVÉ PROGRAMY

V rámci projektu, do kterého byl zapojen náš subjekt "MŠ TRUTNOV" jsme měli možnost obdržet interaktivní televizi a notebook. Tato média využíváme s dětmi nejen ve formě výukových programů, ale i různých her a v neposlední řadě ke sledování zajímavých pořadů. Televize je umístěna ve třídě předškoláků Modrého klíčku,  je však k dispozici i dětem z ostatních dvou tříd.

Do každé třídy byl zakoupen tablet, který je využíván především pro svou bohatou nabídku výukových programů a didaktických her.

OSTATNÍ AKTIVITY

• ekologické aktivity a programy
  • spolupráce s městskými jeslemi
  • účast na výtvarných soutěžích a výstavách (tradičně každoroční výstava dětských prací v trutnovském kostele či středisku OSVČ)