VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH TŘÍDY

KONCEPCE MODRÉHO KLÍČKU

Momentální složení naší třídy je 17 chlapců a 11 dívek v rozmezí 5 – 6,5 let. V naší třídě máme 28 předškolních dětí a jejím zaměřením je komplexní příprava dětí pro nástup do prvních tříd základní školy. Tři dětí chodily do Modrého klíčku již v uplynulém roce a mají odklad školní docházky, dvě děti jsou nově zapsané a 23 dětí přešlo z Červeného klíčku. Letos máme plný počet dětí, které budeme připravovat na nástup do základní školy. Veškerá činnost bude zaměřena na zdokonalování zkušeností a děti si vyzkoušejí ve školce tzv. „Zápis na zkoušku“, který proběhne přímo u nás ve třídě před samotným zápisem do ZŠ.

Řídíme se mottem naší třídy:

„PILNÉ JAKO VČELIČKY
PŮJDEME DO ŠKOLIČKY“.

Veškeré vzdělávání provádíme na základě prožitků. Je založené na vnitřní motivaci dítěte a jeho osobní aktivitě. Obsahem výchovy jsou přirozená témata, v nichž dítě poznává mezilidské vztahy, vztahy k přírodě a okolí, své osobě, ostatním dětem.

Účastníme se stimulačního programu pro předškoláky „MAXÍK“, pracujeme v jednotlivých „Centrech aktivit“ s prvky z programu „ZAČÍT SPOLU“.

Na třídě pracují velmi zkušené paní učitelky - PaedDr. Mgr. Dagmar Grohová a Helena Koutská, které se snaží co nejpečlivěji připravit Vaše děti pro vstup do první třídy základní školy.

Klíček

Tkalcovská 542, Trutnov