Připravované akce

16. 4. 2021

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Milí rodiče,

na stránkách našeho klíčku (níže uvedený odkaz) a ve svých e-mailových schránkách najdete materiály a podrobnosti k distančnímu vzdělávání.

https://www.mstrutnov.cz/nase-pracoviste/klicek/tridy/a-zeleny-klicek/

25. 5. 2021

DIVADLO V MŠ

O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE

FRIŠTENSKÁ

CENA 50,-Kč

Proběhlé akce

3. 4. 2021

OZNÁMENÍ

Milí rodiče,

přejeme Vám všem krásné prožití velikonočních svátků, jarního sluníčka a naděje na brzké shledání opět u nás ve školce.

Aktuální informace z MŠMT k návratu dětí do MŠ
V první fázi návratu do škol počítá návrh MŠMT s návratem dětí s povinností předškolního
vzdělávání k prezenčnímu vzdělávání, a to s ohledem na nutnost dokončení přípravy těchto dětí na hladký přechod k povinné školní docházce. Ve třídě bude max. 15 dětí a děti v MŠ budou bez roušek. 

Konkrétní informace ohledně provozu a testování dětí v MŠ Trutnov od 12.4. vám sdělíme v týdnu
před nástupem do MŠ.

Za celý kolektiv naší školky PaedDr., Mgr. D. Grohová

 

22. 3. 2021

DIVADLO V MŠ

ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI - rušíme

VYŠOHLÍDOVÁ

CENA 50,-Kč

21. 3. 2021

OZNÁMENÍ

VÁŽENÍ RODIČE!
UZAVŘENÍ PRACOVIŠŤ MATEŘSKÉ ŠKOLY TRUTNOV


Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 18.3.2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření ze dne 26.2.2021.
Do 28. března se tedy prodlužuje dosavadní stav, a proto budou všechna pracoviště MŠ Trutnov dál uzavřena.
Pro děti vybraných profesí bude poskytnuta péče na pracovišti Komenského 485 v Trutnově. Zaměstnavatelé zašlou žádost o umístění dětí na KÚ Mgr. Odlové a poté bude dítě umístěno do MŠ Komenského.

Ošetřovné zaměstnanci
V případě uzavření MŠ mají rodiče nárok na ošetřovné, žádost je k dispozici na www.cssz.cz Vyplněnou žádost odevzdají svému zaměstnavateli.

Ošetřovné OSVČ
O dotaci na ošetřovné se žádá prostřednictví formuláře MPO: https://www.mpo.cz/cz/podnikani/zivnostenske-podnikani/osetrovne-pro-osvc---vyzva-i--253750/
Na formuláři se uvede odkaz na www.mstrutnov.cz/pro-rodice/, aby si MPO mohlo ověřit informaci o uzavření Mateřské školy, Trutnov.

Školka tedy žádné potvrzení nevystavuje!

Děkujeme za pochopení.

11. 2. 2021

KARNEVAL

Ve čtvrtek 11. února jsme si s dětmi užili krásný KARNEVAL. Proběhla přehlídka nádherných masek, ve kterých přišly děti do školky, zahráli jsme si pár her, pořádně jsme si zadováděli při veselých písničkách a nakonec jsme si pochutnali na výborné ovocné bowli.

Mockrát děkujeme rodičům za příravu kostýmů pro děti a za ovocné kompoty. :)

28. 1. 2021

BÍLÝ DEN

Ve čtvrtek 28. ledna 2021 se u nás v Zeleném klíčku konal BÍLÝ DEN. Všichni jsme přišli do školky v bílém oblečení, někteří dokonce jako malí sněhuláci. Užili jsme si spoustu zábavy při hrách a soutěžích na zimní téma. Nakonec všechny děti dostaly za skvělé výkony malý dáreček a "pochvalný list". Ten patřil též všem rodičům za přípravu krásných kostýmů :)

4. 1. 2021

PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ

PROTIEPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ V NOVÉM ROCE

Milí rodiče, chci Vám i Vašim dětem popřát krásný nový rok 2021. I nadále platí, že děti, které do školky přivedete NESMÍ MÍT ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY RESPIRAČNÍCH A ZAŽÍVACÍCH ONEMOCNĚNÍ, musíme být stále ohleduplní jak k ostatním dětem, tak ke všem zaměstnancům školky. Do budovy MŠ vstupujte pouze s rouškou, u vchodových dveří používejte dezinfekci, čestné prohlášení vyplňujte na chodbě ještě dřív, než otevřete do třídy dveře, do třídy vůbec nevcházejte a prohlášení předávejte paní učitelce po Vašem dítěti. Snažte se nezdržovat v šatně a do školky bude vstupovat pouze jeden z rodičů. Doplňujte stále roušku pro dítě v šatně, pokud ji vezmete domů na vyprání. Chceme, abychom zvládli chod naší školky a celý rok prožili ve zdraví.

Nepřítomnost dítěte již vyřizujte pouze přes kuchyň na telefonním č. 499 816 701, a to do 7. hodiny ranní.

Děkujeme za pochopení.

23. 12. 2020

PŘÁNÍ

PŘÁNÍ
Vám všem přeji krásné a hlavně klidné vánoční svátky, které strávíte se svými nejmilejšími. Užívejte si radosti v dětských očích, jsou to ty nejhezčí vánoce, které s dětmi prožíváte. Do nového roku 2021 Vám všem chci popřát hodně moc zdraví, radosti a naděje, aby byl rokem lepším a pohodovějším.

S pozdravem D. Grohová za celý kolektiv MŠ.

21. 12. 2020

OTEVŘENÍ MŠ

Milí rodiče,

jelikož znovu otevíráme školku od 22.12. do 23.12.2020, dejte mi prosím na e-mail co nejrychleji vědět, zda do školky Vaše zcela zdravé dítko půjde, či nikoliv. U testovaných je samozřejmá negativita testu. Děkuji za odpověď, s pozdravem D. Grohová.

16. 12. 2020

Uzavření MŠ

UPOZORNĚNÍ NA UZAVŘENÍ MŠ TKALCOVSKÁ

Vážení rodiče,

z důvodu uvedení do karantény celého personálu MŠ Tkalcovská spolu s 38 dětmi bude z rozhodnutí ředitelky Mateřské školy, Trutnov ve dnech 17.12. - 21.12.2020 provoz uzavřen. Nebude-li nikdo další pozitivně testovaný na covid-19, dojde k obnovení provozu v úterý 22.12.2020.

Děkujeme za pochopení

15. 12. 2020

DIVADLO V MŠ

SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ - rušíme

KVINTET HOBOJKA

CENA 60,-Kč

4. 12. 2020

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

V pátek 4.12.2020 k nám do Zeleného klíčku zavítal Mikuláš s čertem a andělem. Čert měl připravený pytel na zlobivé děti, ale žádné, které by si mohl odnést, u nás nenašel. I děti, které občas tropí neplechu, Mikuláši slíbily, že už zlobit nebudou. Mikuláš s andílkem po krásně předesené básničce dali každému mikulášskou nadílku a děti jim za to pěkně poděkovaly a na rozloučenou jim zazpívaly písničku "Mikuláš, ztratil plášť".

Všichni jsme také tento den přišli oblečení v čertovském a pěkně po čertovsku jsme si zatancovali a zařádili.

25. 11. 2020

DIVADLO V MŠ

PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA - rušíme

HELLINGEROVÁ

Cena cca 60,- /dle počtu dětí v MŠ/

15. 11. 2020

oznámení

Milí rodiče, naše školka je i nadále otevřená, i když v omezeném rozsahu. Nadále platí to, že děti, které do školky přivedete NESMÍ MÍT ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ, musíme být ohleduplní jak k ost. dětem, tak ke všem zaměstnancům školky. Do budovy MŠ vstupujte pouze s rouškou, u vchodových dveří používejte dezinfekci, čestné prohlášení vyplňujte na chodbě ještě dřív, než otevřete do třídy dveře, do třídy vůbec nevcházejte a prohlášení předá paní učitelce Vaše dítě. Snažte se nezdržovat v šatně a do školky bude chodit pouze 1 z rodičů. Doplňujte stále roušku pro dítě v šatně, pokud ji vezmete domů na vyprání.
V tomto týdnu je v úterý státní svátek, školka je v tento den uzavřena. Nepřítomnost dítěte již vyřizujte pouze přes kuchyň na telefonním č. 499 816 701, a to do 7. hodiny ranní.
Děkujeme za pochopení.

6. 11. 2020

oznámení

6.11.2020

Milí rodiče, naše školka je i nadále otevřená, i když v omezeném rozsahu, protože stále chybí 2 p. učitelky. Nadále platí to, že děti, které do školky přivedete NESMÍ MÍT ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ, musíme být ohleduplní k ost. dětem a všem zaměstnancům školky. Používejte dezinfekci u vchodových dveří, čestné prohlášení vyplňujte na chodbě, do třídy vůbec nevcházejte a prohlášení předá paní učitelce Vaše dítě. Snažte se nezdržovat v šatně a do školky bude chodit pouze 1 z rodičů. Děkujeme.

8. 10. 2020

OVOCNÝ TÝDEN

Tento týden jsme si s dětmi užili Ovocný týden. Povídali jsme si ovoci, jaké máme druhy ovoce a jaké má ovoce pozitivní účinky na naše zdraví, zejména v současném podzimním čase. Ukazovali jsme si ovoce na obrázcích a řadu druhů jsme měli možnost si prohlédnout i ochutnat. V rámci Červeného dne, který se konal ve čtvrtek 8. října, jsme se všichni oblékli do červeného, stejně jako jablíčka na stromech, hráli jsme si, tancovali jsme, ale především jsme ochutnávali ovoce, které si děti přinesly z domova. V pátek 9. října jsme si pak z donesených jablíček upekli výborný jablečný koláč. Moc jsme si společně tento týden užili a zásluhu na tom mají i rodiče dětí, kterým tímto mockrát děkujeme za všechno donesené ovoce :)

24. 9. 2020

PLYŠÁČKOVÝ DEN

Ve čtvrtek 24.9. se v Zeleném klíčku konal PLYŠÁČKOVÝ DEN. Děti si do školky přinesly své oblíbené plyšáčky, se kterými jsme si společně hráli, zacvičili a zatancovali jsme si s nimi a nakonec jsme se všichni společně vyfotografovali.

10. 9. 2020

SLAVÍME NAROZENINY

V Zeleném klíčku jsme dnes oslavili narozeniny jednoho z našich kamarádů. Společně jsme oslavenci popřáli, zazpívali a zatancovali jsme si. Nakonec jsme si dali výborný "dortík", který všem moc chutnal. Už se moc těšíme na další narozeniny.

1. 9. 2020

PRVNÍ DEN VE ŠKOLCE

V úterý 1. září jsme v Zeleném klíčku přivítali nové kamarády. Celý den jsme si spolu hráli, zpívali a poznávali prostředí naší školky.

1. 9. 2020

Přivítání

VÍTÁME VÁS V NOVÉM  ŠKOLNÍM  ROCE 2020/2021 A TĚŠÍME SE NA SPOLUPRÁCI

1. 9. 2020

Schůzka rodičů

V úterý 1.9.2020 Vás zveme na první schůzku naší třídy. Koná se od 15.00 hodin ve třídě Zelený klíček. Po ukončení schůzky si budete moci zakoupit čipy k otevírání dveří od školky. Cena za 1 ks 110,- Kč ( max. 2 čipy )

Těšíme se