Připravované akce

11. 12. 2023

Divadlo v Uffu

V pondělí dopoledne navštíví děti divadelní představení v Uffu s názvem  "Šli pastýři do Betléma".

Vybíráme 90,- Kč / 1 dítě.

Děti, které půjdou v tento den po obědě, budou připravené k odchodu domů ve 12:30 hodin. 

 

 

13. 12. 2023

Vánoce našeho dětství

Ve středu dopoledne navštíví ,,Včelky" výukový program Muzea Podkrkonoší. V rámci komentované prohlídky si děti připomenou vánoční zvyky a tradice. Projdou si i vánoční výstavu a podívají se, jaké dárky dostávali děti i dospělí v minulosti.

Vybíráme 10,- Kč / 1 dítě.

5. 2. 2024

Lyžocvik předškoláků

5.2. - 9.2.2024 proběhne lyžařský výcvik předškoláků pod vedením Lyžařské školy Mladé Buky.
Info v šatně u "Včelek".

 

Proběhlé akce

5. 12. 2023

Čert, anděl a Mikuláš

Dnes dopoledne přišel i za ,,Včelkami" čert, anděl a Mikuláš.

1. 12. 2023

Vánoční jedlička

V pátek dopoledne jsme se sešli u naší jedličky. Společně jsme u ní zazpívali známé vánoční koledy a jedličku ozdobili a rozsvítili. Tímto jsme přivítali adventní čas.

29. 11. 2023

Vánoční zdobení stromečku

Začátek adventního času jsme si zpříjemnili vánočním zdobením stromečku na Krakonošově náměstí. Spolu s dalšími stromky tam bude k vidění tedy i ten náš ,,SEDMIKRÁSKOVÝ" a to po celou dobu vánočního období.

28. 11. 2023

Hrátky na sněhu

Už druhý den si děti užívají čerstvě napadaného sněhu. Hrátky se sněhem na naší školní zahradě jsou prostě bezva. A co lopatování? Krásně to frčelo.

27. 11. 2023

27. 11. 2023

Vánoční dílnička

V pondělí odpoledne ( 14:45 - 16:30 hodin ) zveme rodiče ,,Včelek" ke společnému tvoření ve ,,vánoční dílničce". Budete si moci se svým dítkem vytvořit dva vánoční symboly. Moc se na toto setkání těšíme.

2. 11. 2023

Strašidýlka z dýní

Děkujeme všem rodičům, kteří se pustili do dlabání dýně se svým dítkem. Moc nás všechna originální strašidýlka potěšila a naštěstí nevystrašila. Ona nám totiž osvětlovala naše schodiště po celý halloweenský týden a to jsme si všichni přáli.

30. 10. 2023

Vánoční fotografování

V pondělí dopoledne proběhne vánoční fotografování dětí.  
Prosíme rodiče, aby svému dítěti v tento den připravili a nechali v šatně slavnostnější oblečení.    Děkujeme.
  

30. 10. 2023

Dýňování u Včelek

V týdnu od 30.10. do 3.11.2023 mohou děti nosit do školky strašidýlka z dýní. Vyzdobíme si s nimi naše schodiště. A když budou vydlabané dýně osvětlené, posvítí si na děti, které mohou do školky v úterý 31.10.2023 přijít v halloweenském převleku. Už se moc těšíme a rodičům moc děkujeme za spolupráci.

 

25. 10. 2023

Návštěva holubníku

Ve středu dopoledne jsme navštívili soukromý holubník v sousedství naší školky. Pán, který holoubky chová, nás ochotně holubníkem provedl, pověděl nám vše, co bychom měli o holubech vědět a zodpověděl nám naše dotazy a že jich nebylo málo! Dozvěděli jsme se toho opravdu mnoho, ale nejvíce nás překvapilo, že s holoubky jezdí i na soutěže! Dokonce jsme byli pozváni na návštěvu i na jaře, kdy se líhnou mláďátka z vajíček. Už se moc těšíme a mockrát děkujeme za skvělý zážitek.

23. 10. 2023

Počasí na draka

Podzim je v plném proudu a s ním i typické ,,počasí na draka". Děti si při té příležitosti vytvořily každý svého papírového draka dle vlastní fantazie a společně jsme vyrazili ven, nechat dráčky papíráčky pořádně proletět. A také jsme se vydali na Rákosničkovo hřiště, kde jsme si užili kolotoč, houpačky i skluzavku.

20. 10. 2023

Vlaštovka, kukačka, čížek, holub

V průběhu měsíce října jsme poznávali další ptačí kamarády a to vlaštovku obecnou, čížka lesního, holuba domácího a kukačku obecnou. Dozvěděli jsme se, jak vypadají, kde se vyskytují, čím se živí a také to, že někteří z nich odlétají do ,,teplých krajin". Také jsme se pokoušeli napodobit jejich hlásky či chůzi. K tomu nám napomohly básničky s pohybem, písničky a hry inspirované jednotlivými ptáčky. V ,,Dílničce" jsme si poté také vyzkoušeli ptačí kamarády vytvořit pomocí výtvarných potřeb. Při pobytu venku jsme se snažili jednotlivé ptáčky vypozorovat či alespoň zaslechnout.

18. 10. 2023

Bruslení předškoláků

Vždy ve středu ( 18.10., 25.10., 8.11., 15.11. a 22.11.2023 ) od 10:00 do 10:45 hodin proběhne na zimním stadiónu bruslení předškoláků.


Dítě bude potřebovat vhodné oblečení na bruslení, brusle, helmu, náhradní rukavice, malou svačinku a pití. Pokud nemá vaše dítě vlastní brusle, nahlaste, prosím, uč. na třídě velikost obuvi a na zimním stadiónu zajistíme jejich bezplatné zapůjčení po dobu kurzu.

Platba proběhne bezhotovostní formou. Podrobnější info najdete včas na nástěnce u ,,Včelek".

 

 

 

 

17. 10. 2023

Divadlo v MŠ

V úterý dopoledne zhlédnou děti v naší MŠ divadelní představení s názvem "Chaloupka z perníku".
Vybíráme 70,- Kč / 1 dítě.

10. 10. 2023

Malá technická univerzita - MTU

Dnes dopoledne nás navštívil odborník z MTU. Připravil si pro nás projektové dopoledne s názvem ,,Stavitel mostu". Dověděli jsme se, že existují různé mosty, u kterých je při jejich stavbě nejdůležitější jejich kamenná nebo cihlová vazba. Prováděli jsme také pokusy s vodou. Nakonec jsme se zapojili do týmové stavby ,,našeho" mostu.

5. 10. 2023

Máme rádi ovoce a zeleninu

V první polovině října jsme využili téma "Ovoce" a "Zelenina" k procvičování jednoduchých početních úkonů, k určování barev, vůní a tvarů. Také jsme ovoce a zeleninu ochutnali a udělali si ovocné šťávy. Nezapomněli jsme ani na našeho kamaráda Kulíška. Tomu totiž nejvíce chutná okurka.

20. 9. 2023

Sovy a sojky

Tentokrát jsme poznávali další dva druhy ptáků. Sovy jsme si prohlédli na obrázcích, zahráli jsme si na ně pohybovou hru, při které jsme zjistili, že sovy ve dne spí a v noci hlídají les. A také jsme si je vytvořili z papíru. A sojka? Ta na nás koukala právě, když jsme ji malovali. Dívala se na nás do třídy ze smrku, který roste na naší školní zahradě. Určitě vše, co u nás viděla, letěla rychle zahvízdat nebo i zamňoukat Krakonošovi do ucha. Je totiž jeden z našich nejchytřejších ptáků a možná proto umí napodobovat řadu zvířecích, ptačích i dalších zvuků.

13. 9. 2023

Zdravá školní jídelna

 V rámci projektu ,,Zdravá školní jídelna" jsme se dnes dopoledne u ,,Včelek" seznamovali s potravinovou pyramidou. Mladší děti si společně sestavily velkou potravinovou pyramidu a povídaly si o zdravých potravinách. Předškoláci vystřihli dílky potravinové pyramidy a správně ji sestavili a nalepili. Poté si vyprávěli, co se dověděli o zdravém stravování ze zhlédnutého videa.Všechny děti nakonec hrály stolní hry ,,Loto", ,,Pexeso" a skládaly puzzle na téma ,,Zdravé jídlo".

12. 9. 2023

První ptačí kamarádi

Prvními kamarády z naší ptačí říše byli čápi. A to čáp bílý a čáp černý. Dnes dopoledne jsme zkoumali v čem jsou rozdílní, co mají společného, čím se živí, jak hnízdí a jak se dorozumívají. Poté si mladší děti vybarvily omalovánku a to podle obrázků skutečných čápů. Předškoláci si čápa vyrobili z papíru, na který si obkreslili svou ruku s rozevřenými prsty, vystřihli, nalepili a doplnili detaily. Svůj obrázek si zkusili i podepsat podle své přihlašovací kartičky. A aby toho nebylo málo, hledali také na připraveném pracovním listu čapí stíny. Všem se čápi povedli a už se všichni těšíme na jaro, až se budeme moci dívat na přílety a hnízdění čápů on line.

11. 9. 2023

Stavění věže

Naše tříleté děti měly dnes za úkol postavit věž a použít přitom pouze tolik kostiček, kolik jim je let. Podívejte se, jak se to některým z nich podařilo.

 

7. 9. 2023

Schůzka rodičů

Schůzka rodičů se bude konat ve třídě "Berušek" ve čtvrtek 7.9.2023 od 16:00 hodin.
Milí rodiče, jste všichni srdečně zváni.

5. 9. 2023

Prohlídka naší školky

Dnes jsme společně navštívili prostory naší školky a seznámili se s kamarády a personálem.