Připravované akce

Proběhlé akce

24. 11. 2022

Sněhurka a sedm trpaslíků

Ve čtvrtek dopoledne zavítá do naší MŠ Východočeské dechové kvinteto s hudební verzí známé pohádky "Sněhurka a sedm trpaslíků". Děti se seznámí poutavou formou se zajímavými hudebními nástroji, zazpívají si a zahrají si i na dirigenty.

Vybíráme 60,- Kč / 1 dítě.

22. 11. 2022

Předadventní dílnička

V úterý od 14:30 do 16:00 hodin zveme rodiče na předadventní dílničku u Včelek. Budete si moci se svým dítkem vyrobit dva drobné vánoční symboly. Těšíme se na vás.

21. 11. 2022

Čajový den

V úterý dopoledne si budeme u Včelek povídat o jednom z velmi dobrých nápojů - o čaji. Určitě poznáme, že není čaj jako čaj. Svůj oblíbený si mohou spolu s hrnečkem děti přinést do školky již v pondělí. Děkujeme za spolupráci.

10. 11. 2022

Svatý Martin

Včelky a Motýlci si společně připomněli tradici svatého Martina. Vyrobili si z papíru Martina na bílém koni. Bohužel, opravdový sníh nepřivezl. Zato svatomartinské rohlíčky svůj účel splnily. Povedla se pečená i nepečená verze, kterou děti nabídly k ochutnání všem v naší školce.

3. 11. 2022

Vánoční fotografování

Ve čtvrtek dopoledne proběhne vánoční fotografování dětí.
Prosíme rodiče, aby svému dítěti v tento den připravili a nechali v šatně slavnostnější oblečení.    Děkujeme.

31. 10. 2022

Dýňobraní

V týdnu od 31.10. do 6.11. mohly děti ze Včelek přinést do školky strašidýlka z dýní. A to se hodně povedlo! Vyzdobili jsme si s nimi naše schodiště. Rodičům moc děkujeme za spolupráci.

27. 10. 2022

Procházka mezi stromy

V měsíci říjnu jsme pokračovali v poznávání dalších stromů. Pod ořešákem jsme sbírali oříšky. U lípy, symbolu naší státnosti, jsme obdivovali tvar listů. Javor nás oslovil svou barevností listů a svými plody - dvounažkami - hezky ve vzduchu létají. Jírovec, lidově nazývaný kaštan, jsme poznali hned, protože pod ním ležely krásně lesklé kaštany. Všechny, i donesené z domova, jsme předali do České lesnické akademie v Trutnově. Nasbírali jsme je pro zvířátka, která si na nich pochutnají v zimním období v lesích v blízkosti Janských Lázní, jak nám potvrdila zástupkyně této školy.

24. 10. 2022

Bruslení předškoláků

V pondělí (  24.10., 31.10., 7.11. od 10:00 do 10:45 hodin, 21.11. od 9:00 do 9:45 hodin ) a v pátek( 2.12.2022 od 10:00 do 10:45 hodin ) proběhne na zimním stadiónu bruslení předškoláků.

Dítě bude potřebovat vhodné oblečení na bruslení, brusle, helmu, náhradní rukavice, malou svačinku a pití. Pokud nemá vaše dítě vlastní brusle, nahlaste, prosím, uč. na třídě velikost obuvi a na zimním stadiónu zajistíme jejich  bezplatné zapůjčení po dobu kurzu.

Platba proběhne bezhotovostní formou.

20. 10. 2022

Divadlo v UFFU

Ve čtvrtek dopoledne se vydáme do UFFA na představení divadla "DAMDAM" s názvem "O lenochodech". Děti, které půjdou v tento den domů po obědě, budou připravené k odchodu ve 12:30 hodin.

Vybíráme 80,- Kč / 1 dítě.

17. 10. 2022

Sázení stromku

V rámci naší letošní koncepce, nazvané "Moudro stromů" a současně se čtvrtečním "Dnem stromů", jsme se rozhodli zasadit stromek ( jedličku ) u naší školky. O  spolupráci jsme požádali ČLA v Trutnově. Akce proběhla dnes dopoledne. Dětem se velice líbila a spolu se studenty nakonec jedličku řádně zalili, aby každému dělala radost.

12. 10. 2022

Divadlo v MŠ

Ve středu dopoledne zhlédnou děti v naší MŠ hravé představení s názvem "Ententýky". Bude plné říkadel, písniček, rozpočítadel, rytmu a fantazie.                                                          Vybíráme 70,- Kč / 1 dítě.

5. 10. 2022

Divadlo v MŠ

Ve středu dopoledne zhlédnou děti v naší MŠ divadelní představení s názvem "Tajemná zahrada".
Vybíráme 60,- Kč / 1 dítě.

3. 10. 2022

Zdravá školní jídelna - ovocný týden

Tento týden ( od 3.10. do 7.10. ) mohly děti ze Včelek nosit do školky různé druhy ovoce a to k odšťavňování, sušení a pečení. Všichni se s radostí a nadšením zapojili do zpracování všech jablíček, hrušek i švestek. Při těchto činnostech nám též pomáhaly naše paní kuchařky.

27. 9. 2022

Jabloně

Tentokrát nám své moudro ukázaly ovocné stromy. Pozorovali jsme švestku, hrušeň a nejvíce nás zaujaly dvě jabloně na stráni v blízkosti naší školky.

16. 9. 2022

Zdravá školní jídelna - vegetariánský den

Paní kuchařky nám na dnešní den připravily jídelníček z uzeného tofu, bulguru, cizrny, tempehu, špaldové mouky, zeleniny a ovoce. Dověděli jsme se čím nahradit maso a že se tomuto způsobu stravování říká vegetariánství. Nejtěžší pro nás bylo toto slovo vyslovit - byl to náročný jazykolam. Vše nám opravdu chutnalo.

14. 9. 2022

Kulíšek

Již tři roky máme u Včelek kamaráda šneka - Kulíška. Víme, že jeho nejoblíbenější potravou je čerstvá okurka, list kedlubny nebo salátu a také jablíčko. Pravidelně mu tyto dobroty dopřáváme. Kulíšek se také rád koupe a po koupeli je tak čilý, že si i sám přeleze do klece. Stále nám předvádí nové a nové šnečí kreace a my za to Kulíškovi děkujeme a přejeme , aby se mu u nás pořád líbilo.

13. 9. 2022

Jeřáby

Jako první z řady našeho letošního putování za "Moudrými stromy", jsme se vydali za jeřáby. Jejich dočervena zbarvených plodů jeřabin jsme využili k navlékání a zajímavou strukturu vylisovaných listů jsme otiskovali. K procvičení jazykového pojmu homonymum ( slova, která se stejně píší, případně stejně znějí, ale liší se svým významem ) jsme se byli podívat na zdvihací stroj - jeřáb. Oba můžete vidět na přiložených fotografiích. :)

6. 9. 2022

Rodičovská schůzka

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na rodičovskou schůzku, která se bude konat v úterý 6.9.2022 v 16:00 hodin na třídě Berušek (1. vchod).

6. 9. 2022

Prohlídka naší školky

Dnes jsme společně navštívili prostory naší školky a seznámili se s kamarády a personálem.