Připravované akce

14. 2. 2023

Hurá karneval

V úterý 14.2. 2023 máme masopustní rej.

Tento den přiveďte děti do třídy v karnevalovém oblečení.       Děkujeme

Proběhlé akce

1. 2. 2023

Ptáci v zimě

V týdnu od 30.1. - 3.2. jsme poznávali ptáčky, kreslili je, zpívali písničku o vrabci, vyrobili krmítka pro ptáčky...Ve čtvrtek jsme zavítali do Dračí uličky, podívat se na krmítko a informační ceduli o přikrmování ptáků. Ze sněhu na nás vykoukl i dráček.

24. 1. 2023

Vycházka ke krmelci

V úterý dopoledne se vydají děti z Berušek a Včelek ke krmelci a donesou zvířátkům z lesa pár dobrot, aby jim pomohly lépe přečkat zimu.

Rodiče prosíme o pomoc s přípravou dobrot (suché pečivo - nesladké, mrkev, jablíčka, sušené kaštany, žaludy, bukvice - pokud máte...) do baťůžku, který si děti nechají ráno ve své skříňce v šatně.

Děkujeme za spolupráci.

23. 1. 2023

Radost ze sněhové nadílky

Velkou radost si dnes děti užívaly na školní zahradě, když mohly tvořit ze sněhu a dovádět na sněhové pokrývce.

Konečně jsme se dočkali :-)

6. 1. 2023

Tři králové

První týden v novém roce jsme zpívali písničku "My tři králové", tvořili i hráli jsme si na Tři krále ...v pátek nás navštívili kamarádi ze tř. Včelky.

20. 12. 2022

Přání

Krásné i pohodové prožívání vánočních svátků a šťastné vykročení do nového roku plného dobrého zdraví, lásky, radosti a spokojenosti přejí všem

malé i velké "Berušky".

19. 12. 2022

Ježíšek u Berušek

V pondělí na nás pod stromečkem čekaly dárečky. Největší radost jsme měli z nové kuchyňky.

15. 12. 2022

Půjdem spolu do betléma

Maminko, tatínku,

zveme, Vás, na adventní setkání. Těšíme se na vás ve čtvrtek 15.12.2022 od 15.00 hod.

Společně vystřihneme betlém a zazpíváme si.

6. 12. 2022

Čajový den

Zdravá školní jídelna - čajový den.

Dnes jsme si povídali něco málo o čaji. Společeně jsme navštívili "ČAJOVNU" v Beruškách. Jeden čaj jsme si vybrali a společeně ochutnali. U čaje jsme si přečetli knížku z adventního kalendáře a povídali si o blížících se vánocích.

5. 12. 2022

Mikulášská nadílka

Mikuláš, čert i anděl se na nás přišli podívat do Berušek. Zazpívali jsme jim písničku a řekli básničku.

Slíbili jsme, že budeme zlobit jenom trošičku.

29. 11. 2022

Stromeček

Stromeček už máme ozdobený a krásně svítí.

24. 11. 2022

Pohádka

Ve čtvrtek dopoledne přijede do MŠ Východočeské dechové kvinteto Filharmonie Hradec Králové.Uvidíme hudební verzi pohádky "Sněhurka a sedm trpaslíků".

Vybíráme 60,- Kč za 1 dítě

16. 11. 2022

Návštěva knihkupectví

Děti ze třídy Berušek navštíví ve středu 16.11.2022 knihkupectví Kanzelsberger na Krakonošově náměstí v Trutnově.

Po krátkém povídání o knihách i o tom, jak funguje prodej knih, si budou děti moci celý obchod prohlédnout. Více se pověnujeme knihám a dalšímu zboží určenému pro nejmenší zákazníky.

Prosíme rodiče, aby v tento den dali dětem oblečení vhodné k vycházce do centra města i k pohodlnému pobytu v knihkupectví.

Děkujeme za pochopení i spolupráci.

11. 11. 2022

Martin

Dny se krátí, tmy příbývá...vyrobili jsme si lucerničky na stolečky ve třídě a andílka, kterého jsme si odnesli domů.

Na svatého Martina k nám do Berušek přišli kamarádi z Motýlků a Včeliček s martinskými rohlíčky.My jsme jim zazpívali písničku " Na svatého Martina, kouřívá se z komína".

4. 11. 2022

Vánoční fotografování

V pátek 4.11. dopoledne se budou děti fotit.

Dejte dětem slavnostnější oblečení.

31. 10. 2022

Bruslení 2

Dnes nám šlo bruslení již lépe.

24. 10. 2022

Bruslení

První bruslení předškoláků.

Seznamovali jsme se hlavně s vlastnostmi ledu, učili jsme se bruslit i padat.

18. 10. 2022

Barevný podzim

V týdnu od 17. do 27.10. děti poznávaly barvy podzimu. Pozorovaly stromy, sbíraly plody, listy, tvořily houby, stromy...a vydaly se na vycházku do lesa.

17. 10. 2022

Sázení jedličky

Na návštěvu k nám přišli žáci České lesnické akademie a ukázali nám, jak se sází strom. My jsme se snažili pomáhat. Teď už budeme pozorovat, jak jedlička roste.

14. 10. 2022

Mrkvička

V týdnu od 10. do 14.10. děti poznávaly zekleninu. Na "návštěvu" přišla hlavně brambora a mrkvička. V pátek si děti vyzkoušely, co dá práce příprava strouhané mrkvičky.Odměnou jim byla dobrá svačinka od pí. kuchařky a naše nastrouhaná mrkvička.

12. 10. 2022

Hudební představení

Ve středu 12.10. nás čeká hudební představení ENTENTÝKY,představení plné říkadel, rozpočítadel, písniček, rytmu a fantazie.

Vybíráme 70,- Kč na 1 dítě.

10. 10. 2022

Stavitel města

V pondělí 10.10. do Berušek zavítá lektor z Malé technické univerzity se zábavnou polytechnickou lekcí STAVITEL MĚSTA. Děti zjistí,co všechno se ve městě nachází a postaví město,naučí se rozeznávat mapové značky...

5. 10. 2022

Divadlo

Ve středu 5.10. bude v MŠ divadlo "U staré herečky" z Hradce Králové.

Pohádka se jmenuje "Tajemná zahrada".

Vybíráme 60,- Kč za 1 dítě

3. 10. 2022

Zdravá školní jídelna

V týdnu od 3.10. do 7.10. se děti z Berušek věnovaly všemu, co souvisí s ovocem - zpívaly, cvičily, říkaly básničky, hrály hry, kreslily i malovaly a na vycházkách pozorovaly ovocné stromy v zahradách. A protože v naší školce se snažíme jíst a žít zdravě, tak si děti také připravovaly zdravé mlsání - křížaly ze sušených jablíček. Příjemně se děti bavily u poznávání ovoce hmatem a chutí. Někteří starší a odvážnější jedinci si nechali zavázat oči, aby měli hádání těžší. A všichni perfektně obstáli!

6. 9. 2022

Rodičovská schůzka

Milí rodiče,

zveme Vás na Rodičovskou schůzku, která se uskuteční v úterý 6.9.2022  od 16 hod. na třídě Berušek.

Těšíme se na Vás.