Zameření naší MŠ

KERAMIKA

Tvoření z keramické hlíny. Procvičování jemných svalů ruky a obratnosti prstů. Podpora dětské fantazie a tvořivosti. Učast dětí všech věkových skupin v menších skupinkách. Děti tvoří pod vedením odborné lektorky p. Babkové.

PLAVÁNÍ

Pravidelně se účastníme plaveckého kurzu ve spolupráci s Plaveckou školou Drak, Trutnov. Děti se pod vedením zkušených instruktorek seznamují prostřednictvím herních aktivit s vodou, učí se pohybovým dovednostem ve vodě, nácviku správného dýchání, získávají zkušenosti a jistotu, někteří i překonávají strach.

LYŽOVÁNÍ

Ve spolupráci s Lyžařskou a snowboardovou akademií Černý Důl organizujeme lyžařský výcvik určený pro předškolní děti. Během kurzu se děti zábavnou formou učí lyžařským dovednostem, a to pod vedením zkušených instruktorů lyžařské školy. Na místě je zajištěno vyhřívané zázemí, kde si děti mohou celý týden ponechat lyžařské vybavení, mohou zde posvačit a odpočinout si. Na konci lyžařského výcviku jsou organizovány malé závody.

BRUSLENÍ

Předškolní děti se mohou v zimním období zúčastnit kurzu bruslení na Zimním stadiónu v Trutnově, který pořádá Dopolední škola bruslení. Děti se hravou formou učí základní technice bruslení pod vedením zkušených instruktorů.

VÁNOČNÍ ZOO

Každý rok jezdíme ozdobit vánoční stromeček zvířátkům do ZOO ve Dvoře Králové n./L. Tato akce se vždy všem velmi líbí a navodí příjemnou vánoční atmosféru.

KULTURA

Navštěvujeme divadelní představení v kulturním centru UFFO nebo jezdí divadla k nám do mateřské školy, vybíráme také pásma pohádek v městském kině. Snažíme se dětem nabízet také návštěvy různých výstav. Na vycházkách děti seznamujeme s kulturními památkami města, historickými budovami a zajímavostmi.