Třídní vzdělávací plán

MŠ „Sedmikráska“, Kryblická 423, Trutnov - třída „Včelky“

školní rok 2020 - 2021

„KAMARÁDÍME SE ZVÍŘÁTKY“

Většinou se již „Včelky“ z minulého školního roku znají a mezi novými kamarády bude několik mladších sourozenců již docházejících dětí, kteří prostředí naší mateřské školy i naší třídy znají, což jim může usnadnit zvykání na docházku do MŠ. S rodiči máme rozvinutou velmi pěknou spolupráci a budeme všichni rádi, když se nám podaří v ní pokračovat i v tomto školním roce.
Druhé pololetí uplynulého školního roku bylo poznamenáno situací okolo šíření covid-19. Budeme si přát a věřit, že tento rok proběhne více v poklidu a ve zdravé atmosféře. Rádi bychom dětem nabízeli radostné činnosti bohaté na prožitky, aby se do naší školky každý den těšily. Pokud nastane situace, kdy děti nebudou moci mateřskou školu denně navštěvovat a procházet prezenční výukou, tak se s ohledem na technické zázemí školy budeme snažit poskytnout dětem výuku distanční.

V tomto školním roce zaměříme pozornost na zvířátka – a to na všechna, ať už žijí v domácím prostředí, dávají člověku užitek, přebývají v lese či v zoologické zahradě.
Zvířátka nás motivačně budou provázet při všech činnostech a poznáme je blíže především z pohádek, písniček, básní, pohybových her či obrázků. Zvířátkům do lesa zaneseme před zimou dobroty a na konci jara se budeme snažit naplánovat celoškolní výlet do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem s ohledem na šíření covid-19 a opatření s tím spojená.
Přímé pozorování a skutečnou práci okolo zvířátka si děti mohou dle vlastního zájmu denně dopřávat při péči o třídního šneka „Kulíška“.
V každé roční době budou zvířátka s námi a my budeme myslet i na ptáčky v zimním období a připravíme pro ně sypání do krmítek na školní zahradě naší MŠ, abychom jejich hodování mohli tiše pozorovat. A pak už se jen budeme těšit, až nám na jaře za odměnu pěkně zazpívají!

INTEGROVANÉ BLOKY

U nás v Sedmikrásce

Hola, hola, Sedmikráska děti volá (MŠ a její blízké okolí, třída, prostory celé MŠ, personál, hračky, denní režim, bezpečnost)
Kamarádi v Sedmikrásce (soužití, pravidla, chování, značky)