Připravované akce

Proběhlé akce

13. 2. 2024

O dvanácti měsíčkách

V úterý 13.2. k nám do školky přijede divadlo s představením "O dvanácti měsíčkách".

19. 12. 2023

NADÍLKA OD JEŽÍŠKA 2023

V úterý 19.12. k nám do Motýlků v dopoledních hodinách přiletí (možná) Ježíšek. Uděláme si s dětmi takovou vánoční pohodu s ochutnávkou cukroví.

7. 12. 2023

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ 2023

Vážení rodiče,

srdečně Vás všechny zveme na naše trošku netradiční vánoční setkání u Motýlků. Doufáme, že se budete dobře bavit a prožijete s dětmi (a s námi) příjemné předvánoční chvíle.

Těšíme se na Vás

Lenka + Irenka + Péťa

1. 12. 2023

Rozsvěcení školkové jedličky

Společně s dětmi ze tříd Včeliček a Berušek jsme se sešli u školkové jedličky, abychom ji ozdobili, rozsvítili a zahájili advent. Všichni jsme si zazpívali vánoční koledy a zarecitovali zimní básničky.

22. 11. 2023

Školička bruslení 2023

Školička bruslení pro PŘEDŠKOLÁKY letos začíná 18.10.2023.

Další termíny jsou následující: 25.10., 8.11., 15.11. a 22.11.

Bruslit se bude vždy od 10:00 do 10:45h.

Dětem prosím připravte:

vhodné oblečení na bruslení, brusle, helmu, náhradní rukavice, malou svačinku a pití.

Školička bruslení nabízí zdarma zapůjčení bruslí. Pokud nabídky využijete, nahlaste ve třídě velikost obuvi.

Platba proběhne bezhotovostní formou. Podrobnější info najdete včas na nástěnce.

30. 10. 2023

VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ 2023

V pondělí dopoledne proběhne ve školce vánoční fotografování dětí.
Na tento den, prosíme, připravte dětem slavnostní oděv.

17. 10. 2023

Chaloupka z perníku

V úterý 17.10. přijede za námi do školky Divadlo u staré herečky s představením "CHALOUPKA Z PERNÍKU".

10. 10. 2023

Stavitelé mostů

V úterý nás navštívila Malá technická univerzita s dopoledním programem "Stavitel mostů". Společně s dětmi ze třídy Včeliček se děti dozvěděly něco málo z historie stavění hradů a mostů, například na co využívali stavitelé vajíčka. Potom se snažily spolupracovat ve dvojicích a vytvořit ze sebe most. To byla tedy fuška. Následně jako správní stavitelé mostů dostaly děti architektonický plán velkého a dlouhého mostu, který musel být postaven přesně a pevně, aby bylo možné jej přejít. Stavělo se z velkého množství kostiček LEGA a výsledek stál za to. Další částí programu byly pokusy a objevy, kdy děti ve skupinkách odhadovaly a následně zkoumaly a vyhodnocovaly, co je těžké nebo lehké, zda předmět plave nebo se ponoří.

Aktivity všechny děti velmi bavily a dopoledne uteklo jako voda. Na fotografie se můžete podívat v galerii po rozkliknutí názvu.

6. 10. 2023

Začínáme v Začít spolu

Vážení a milí rodiče,

v letních měsících jsme s Irenkou pouze nelenošily, ale prošly jsme týdenním vzděláváním, abychom mohly začít s dětmi pracovat v programu Začít spolu. Společně ještě s Péťou jsme pak připravily třídu, která je pro děti přestavěna do center aktivit.  Domníváme se, že tento vzdělávací program umožňuje dětem učení prožitkem a hrou, vede je k co největší samostatnosti a odpovědnosti, a to i ve svém rozhodování. V září a říjnu budeme společně s dětmi ještě dopilovávat naši úžasnou třídu, aby pro nás byla inspirativní, příjemná a bezpečná. A jelikož máme již něco přes měsíc za sebou, můžete se v galerii fotek pokochat aktivitami dětí (rozklikněte název "Začínáme v Začít spolu"