Připravované akce

Proběhlé akce

24. 11. 2022

SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ

TO BUDE ZÁŽITEK! Ve čtvrtek 24.11. k nám přijede Pohádkové dechové kvinteto, a to ne ledajaké! Hudebníci jsou velcí profíci, přímo z Filharmonie Hradec Králové. Představí nám hudebně výchovnou interaktivní pohádku "Sněhurka a sedm trpaslíků"

3. 11. 2022

FOTOGRAFOÁNÍ - VÁNOCE 22

Vánoční fotografování proběhne ve dnech 3. a 4.11. (paní Helena Halamová). Bližší informace ohledně konkrétního dne a oblečení podáme v dostatečném předstihu.

30. 10. 2022

Školička bruslení 2022

Bruslení pro předškoláky je zamluveno na ZS Trutnov v tyto termíny:

pondělí 24.10.

pondělí 31.10.

pondělí 7.11.

pondělí 21.11.

pátek 2.12.

5 lekcí/250,- Kč

25. 10. 2022

Strašidlácký den

Motýlci si udělali zábavný strašidlácký den. Začali jsme výrobou papírových strašidýlek z pytlíků a soutěžemi. Pokračovali jsme výrobou jedlého strašidýlka z banánů a bonbónků. Na závěr jsme si vydlabali a rozsvítili dýni. Během naší práce jsme si také pochutnali na halloweenských dobrotkách, které nám přinesli Mareček R. s maminkou... moc děkujeme.

20. 10. 2022

O LENOCHODECH

O LENOCHODECHtak se jmenuje pohádka, na kterou se vydáme společně s dětmi ze třídy Včeliček do kulturního centra UFFO. Moc se těšíme.

19. 10. 2022

LESNÍ ŠKOLKA

DĚTI NAŠE HOLA, HOLA,

LES UŽ NA NÁS ZASE VOLÁ!

Čeká na nás podzimní vycházka do lesa. Budeme plnit úkoly, pozorovat podzimní přírodu a trošku si zasportujeme.

Do batůžku si připravte pití a malou svačinku. Přijďte ve sportovním oblečení a s dobrou náladou.

Těšíme se na vás!

paní učitelky

17. 10. 2022

Sázení školkové jedličky

V pondělí nás čeká velká událost. Společně s dětmi ze třídy Včeliček a Berušek si ve spolupráci se studenty a paní učitelkou z České lesnické akademie zasadíme naší škokovou jedličku. Připravme si tedy ruce, lopatky a konvičky, a huráááá na to!

13. 10. 2022

Jablíčkový dezert

Vyrábíme jablíčkový dezert. Všechny děti přiložily ruce k dílu. Výborný dezert si děti odnesly domů, aby mohli ochutnat také rodiče. Část téhle mňamky děti věnovaly také našim skvělým paním kuchařkám a uklizečkám.

12. 10. 2022

Ententýky

Měsíc říjen bude nabytý kulturou. Po představení "Tajemná zahrada" nás bude čekat ve školce ještě hravé hudební představení ENTENTÝKY plné říkadel, písniček, rozpočítadel, rytmu a fantazie (Ivan Urbánek).

5. 10. 2022

Bylinka Kopřiva dvoudomá

Každý měsíc děti poznávají a zkoumají novou bylinku. Tentokrát je to Kopřiva dvoudomá, která má široké spektrum použití. S dětmi jsme si povídali, že si můžeme uvařit z kopřivy čaj proti únavě, tak jako v pohádce Veverka Terka. Také si odvarem z kopřivy můžeme propláchnout vlásky nebo si kopřivu na jaře přidat do nádivky či pomazánky.

Děti také sklidily vlastnoručně vypěstované fazolové lusky, které si v rámci procvičování jemné motoriky samy vyloupaly a daly usušit. Ke zkoumání struktury Kopřivy dvoudomé a fazolek využily děti lupy a mikroskop.

5. 10. 2022

Divadelní inscenace Tajemná zahrada

Ve středu 5.10. s dětmi navštívíme Tajemnou zahradu a uvidíme, co nás uvnitř ní čeká za překvapení. S divadelní inscenací nás přijede potěšit uznávaná (nejen) loutkoherečka Jana Vyšohlídová z divadla U staré herečky v Hradci Králové. Její představení jsou vždy velmi krásná a poutavá. U nás ve Sedmikrásce se s ní potkáme již poněkolikáté a vždy je to obrovský zážitek. Moc se těšíme.