Třídní vzdělávací program

Berunka a Bambulín

Školní rok 2021 - 2022

Podzim, zima, jaro, léto, s kamarády zvládneme to

Vzdělávací program třídy Berušek vychází ze Škoního vzdělávacího programu MŠ Sedmikráska.

Pro naši práci jsme se inspirovali programem tzv. "Luční školky", který má svým pojetím snahu rozvíjet u dětí kladný vztah k přírodě a k místu, kde žijí.

Celý rok budou děti provázet kamarádi "Berunka a Bambulín".

I. Školka

1) Školka:jména dětí i učitelek, značka, pravidla soužití,socializační hry v kruhu, hygienická pravidla, rutinní rituály při hygieně, stolování, přechodech na zahradu, ukládání do postýlek...

2)Kamarádi:prostředí MŠ, denní režim, bezpečnost, zaměstnanci MŠ, kam co patří, okolí MŠ, jméno, socializační hry v prostoru třídy při volné hře, rozvoj hrubé motoriky a koordinace těla.

II. Podzim
1) Ztracené oříšky:sklizeň, nářadí, zelenina, zdravá výživa, zavařování, brambory, řepa, charakteristika podzimu, oblečení, ochrana zdraví, ovoce
2) Klobouček:stromy a keře, roční období, draci, plody podzimu (kaštany, žaludy, šípky, bukvice, houby)
3) Drak:dýně