Stavitelé mostů

V úterý nás navštívila Malá technická univerzita s dopoledním programem "Stavitel mostů". Společně s dětmi ze třídy Včeliček se děti dozvěděly něco málo z historie stavění hradů a mostů, například na co využívali stavitelé vajíčka. Potom se snažily spolupracovat ve dvojicích a vytvořit ze sebe most. To byla tedy fuška. Následně jako správní stavitelé mostů dostaly děti architektonický plán velkého a dlouhého mostu, který musel být postaven přesně a pevně, aby bylo možné jej přejít. Stavělo se z velkého množství kostiček LEGA a výsledek stál za to. Další částí programu byly pokusy a objevy, kdy děti ve skupinkách odhadovaly a následně zkoumaly a vyhodnocovaly, co je těžké nebo lehké, zda předmět plave nebo se ponoří.

Aktivity všechny děti velmi bavily a dopoledne uteklo jako voda. Na fotografie se můžete podívat v galerii po rozkliknutí názvu.