Připravované akce

8. 10. 2021

DOMÁCÍ TVOŘENÍ RODIČŮ S DĚTMI

Milí rodiče, vyhlašujeme domácí tvoření rodičů s dětmi pod názvem ŠIŠKOUNI. Jak již název napovídá, budete tvořit ze šišek. Vaše dílka vystavíme ve školce na okenních parapetech. Hotové výtvory označte jménem dítěte a odneste do MŠ v týdnu 4.10. - 8.10.2021. Děkujeme za spolupráci a moc se těšíme.

29. 9. 2021

ANGLIČTINA U LVÍČKŮ

Milí rodiče. První lekce angličtiny proběhne 29.9.2021(středa) v čase 9:00 - 11:00 hodin. Další hodiny angličtiny budou 2 x týdně - v úterý od 7:30 do 11:30 a ve středu - od 9:00 do 11:00 hodin. Velmi se těšíme a věříme, že se angličtina stane pro děti zábavou.

Proběhlé akce

23. 9. 2021

DIVADLO

Ve čtvrtek 23. září 2021 přijede do naší mateřské školy divadlo s pohádkou ,, Mauglí ". Vybíráme 50 Kč. Děkujeme za spolupráci.

22. 9. 2021

SOVIČKY - ZMĚNA

Milí rodiče. Z důvodu nepříznivého, chladného počasí (zvýšená nemocnost dětí) se program SOVIČKY ruší a přesunuje na jaro. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

15. 9. 2021

Upozornění pro rodiče

UPOZORNĚNÍ!!! 15.9. 2021
Dnes jsem obdržela informaci, že v naší třídě přišlo jedno dítě do kontaktu s osobou mimo MŠ, která má potvrzený pozitivní test. Nyní je toto dítko v karanténě a čeká také na provedení testu. Po výsledku testu vás budu ihned informovat. Rodiče dětí, které byly v kontaktu s tímto dítětem (pokud bude pozitivní) bude kontaktovat hygiena. Budeme doufat, že vše bude v pořádku.

I.Nesvadbová

14. 9. 2021

TŘÍDNÍ INFORMATIVNÍ SCHŮZKA

Milí rodiče, zveme Vás na třídní informativní schůzku dne 14. 9. 2021(úterý).Schůzka proběhne v čase od 15.30 do 17.00 hodin.Prosíme rodiče, aby si  tento den vyzvedli z MŠ děti včas a zajistili hlídání.Schůzka bude delší.Z hygienických důvodů musí mít rodiče na schůzce respirátory. Náplní programu budou důležité třídní záležitosti, informace o angličtině, představení lektorky. Děkujeme za účast a spolupráci.

13. 9. 2021

POSÍLÁME POHLED

V pondělí jsme se s dětmi vypravili k poště, abychom vhodili do schránky pohled s pozdravem pro naše kamarády ze třídy Tygříků. to jsme zvědaví, jak rychle jim pohled dojde.

8. 9. 2021

PRVNÍ PĚŠÍ TURISTIKA

Říká se: ,, Září na léto jde stáří ". Ve středu jsme u Lvíčků při pohledu z okna neviděli, že by na léto šlo stáří. Sluníčko krásně svítilo a my se vypravili do lesoparku a na paradráhu. Děti si užily pohybových aktivit na opičí dráze, kluci hráli fotbal, děvčata skákala přes švihadla a došlo i na stavění domečků z přírodnin.Zkrátka prima dopoledne v krásné přírodě. Fotečkami posíláme pozdrav našim kamarádům, kteří s námi nemohli být.

30. 6. 2021

Prohlídka naší školky

Milí rodiče,

zveme vás na virtuální prohlídku naší mateřské školy:

 

 

https://youtu.be/lL7ujsmIfbM

 

24. 6. 2021

Letiště Volanov.

Ve čtvrtek 24.června pojedeme silničním vláčkem do Volanova na prohlídku letiště.Prosíme, dejte dětem batůžek s pitím a malinkatou svačinkou.pokud dude pršet výlet neuskutečníme.Děti vhodně oblečte dle piočasí.Děkujeme za spolupráci.

23. 6. 2021

Veselá maturita

Ve středu 23. června proběhne dopoledne ve třídě Lvíčků " veselá maturita ".Na předškoláčky čekají úkoly za asistence mladších dětí.Budoucí školáčci si mohou donést školní batohy či penály( pokud již mají ). Na závěr se všichni rozloučíme se všemi kamarády a letošním školním rokem.To to zase uteklo.

16. 6. 2021

Fotbalový turnaj

Naše školka se zůčastnila Fotbalového turnaje. Náš hvězdný tým se probojoval až do finále, které bylo napínavé až dokonce. Krásné dopoledne a nadšení malých fotbalistú a jedné fotbalistky jsme zakončili prvním místem.Huráááááá. Děkujeme dětem i pořadatelům této fotbalové akce.

9. 6. 2021

Karneval

Karnevalové masky byly tentokrát v režii rodičů a dětí. 

7. 6. 2021

Veselý týden

Ke Dni dětí byl pro děti připraven celý týden nejrůznějších sportovních,legračních a mlsacích aktivit.

4. 6. 2021

ŠKOLNÍ VÝLET

Milí rodiče.Ve čtvrtek 3.června 2021 jedeme na výlet do Broumova na zvířecí farmu Wenet 

Odjezd autobusem od MŠ v 8.15 hodin. Návrat do MŠ mezi 12.30 - 13.00 hodinou. Dětem dejte vhodné sportovní oblečení dle počasí. Do batůžku dejte pití a malilinkatou svačinu (ovoce...) Do MŠ přiveďte deti včas - do 7.45. Budeme v MŠ ještě před odjezdem svačit.

V den odjezdu na výlet přineste do MŠ pěkné jablíčko nebo mrkev či oboje ať nejedeme na návštěvu zvířátek s prázdnou. 

Prosíme rodiče dětí, kterým se dělá v autobuse nevolno dejte vědět třídní učitelce.

Celková cena za výlet bude 200 Kč na jedno dítě. Peníze budeme vybírat předem do středy 2. června 2021.Děkujeme za spolupráci.

13. 5. 2021

FOTO TŘÍDY

Milí rodiče, ve čtvrtek 13. května 2021 se budeme po dopolední svačině  fotit celá třída (třídní foto). Focení proběhne na školní zahradě, popřípadě při nevhodném počasí uvnitř MŠ. Prosíme rodiče, aby děti vhodně oblékli. 

Děkujeme za spolupráci.

10. 5. 2021

FOTO NA TABLO PŘEDŠKOLÁKŮ

Milí rodiče, v pondělí dne 10.května 2021 se budou děti, které jdou po prázdninách do školy fotit na tablo. Začínáme od 8.00 hodin. Prosíme, přiveďte děti do MŠ včas. Focení proběhne venku na školní zahradě. V případě špatného počasí uvniř MŠ. Prosíme rodiče, aby holčičky vhodně pěkně oblékli ( šaty ), klukům dejte bílou košili a nejlépe rifle či jiné vhodné kalhoty.

Děkujeme za spolupráci.

25. 4. 2021

INFORMACE K NÁVRATU DĚTÍ DO MŠ

MILÍ RODIČE.

OD 12. 4. 2021 ( PONDĚLÍ ) SE OTEVÍRÁ ŠKOLKA PRO DĚTI S POVINNOU PŘEDŠKOLNÍ DOCHÁZKOU A PRO DĚTI RODIČŮ VYBRANÝCH PROFESÍ.

ORGANIZACE TESTOVÁNÍ DĚTÍ V MŠ:

TESTOVÁNÍ DĚTÍ  PŘED PŘÍCHODEM DO MŠ

URČENÉ DNY -  PO  A  ČT 

ČAS - 6.30  AŽ  8.30 HODIN

KDE  -  ŠATNA TŘÍDY C - KLOKÁNCI

POČÍTEJTE ASI S 15 MINUTOVÝM ZDRŽENÍM

 

RODIČE MLADŠÍCH DĚTÍ ( NEPŘEDŠKOLÁCI ) VYBRANÝCH PROFESÍ MUSÍ DONÉST POTVRZENÍ OD ZAMĚSTNAVATELE. FORMULÁŘ JE KE STAŽENÍ NA WEBU MŠ TRUTNOV.

POKUD DĚTI S POVINNOU PŘEDŠKOLNÍ DOCHÁZKOU OD 12. 4. 2021 NENASTOUPÍ, OZNAMTE TUTO INFORMACI NA EMAIL -  i.nesvadbova@mstrutnov.cz  A TO V TOMTO ZNĚNÍ :

OMLOUVÁM ........JMÉNO DÍTĚTE Z DOCHÁZKY OD 12. 4. 2021 NA NEURČITO .

PROSÍME RODIČE, ABY DALI DĚTEM 2 CHIRURGICKÉ ROUŠKY, POPŘÍPADĚ RESPIRÁTORY PRO POBYT VENKU MIMO AREÁL MATEŘSKÉ ŠKOLY.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

24. 4. 2021

KOČKY

Milé děti a rodiče. Děkujeme za vaše kočičky a posíláme je jako váš pozdrav pro kamarády do školky, aby viděli,jak jste šikovní a že doma nezahálíte.

23. 4. 2021

NAHLÁŠENÍ DOCHÁZKY

Rodiče,

nahlaste nejpozději do zítra ( pátek 23. 4. ) docházku dětí ,které v pondělí 26.4. NENASTOUPÍ !

na email i.nesvadbova@gmail.cz nebo na tel.číslo  737 224542

Děkujeme

 

18. 4. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 13

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Zdraví vás Lvíček. Věřím, že se máte dobře a těšíte se na kamarády stejně moc jako já na vás.O čem si dnes budeme povídat prozradí hádanka. 

Mlíčko dávám, nejsem kráva,

k snídani mi chutná tráva.

Rohy mám a nejsem čert,

tohle není žádný žert.

Přesto, že jsem ještě mladá,

zdobí mě už bílá brada.

Ještě si nejste jistí kdo jsem? Napovím, že dělat mé umím. Ano jsem koza rohatá a patřím ke zvířátkům co dávají lidem užitek. Těmto zvířátkům se říká hospodářská zvířátka, protože potřebují hospodáře, který se umí o ně dobře postarat. Uměli byste říci ještě další zvířátka hospodářská? Zkuste to. Která to jsou, vám prozradí hádanky pro vaše ouška.

Kdo mňouká když chce dobroty či pohladit ?

Kdo bučí bú bú ?

Kdo mečí mé mé ?

Kdo bečí bé bé ?

Kdo štěká na zlodějě haf haf ?

Kdo kdáká ko ko dák ?

Kdo dělá kač kač ?

Kdo dělá ga ga ga ?

Kdo chrochtá chro chro chro ?

Kdo umí zařehtat ?

A jak dělá děti králíček ? Můj děda říká, že králíčkové dělají mic mic. Tak nevím, jestli mám dědovi věřit nebo si dělá legraci.

A nyní je tu rozcvička ať nebolí vás zádíčka. Dojděte si pro plyšáka a pojťe na rozcvičku.

https://www.youtube.com/watch?v=kAUiMM9eCBw - rozcvička

Ještě tu máme anglickou písničku se zvířátky z farmy Bingo

https://www.youtube.com/watch?v=9mmF8zOlh_g - anglická písnička s pohybem

Jste šikulové. O tom, jak se jmenují mláďátka hospodářských zvířátek, co mají rádi a čím jsou užiteční si povíme příště.

MILÉ DĚTI, NYNÍ TU MÁME DOMÁCÍ ÚKOL. ZKUSTE NAKRESLIT ČI VYROBIT KOČKU. POPROSÍM RODIČE, ABY VAŠE DÍLKO VYFOTILI A POSLALI NA ZNÁMOU ADRESU. MĚJTE SE SLUNÍČKOVĚ.

Pár inspirací pro tvoření:

https://cz.pinterest.com/pin/AWqSltDOv31O7MgIam3H69P7FoGK5vfhBbkwYzwVtI_fILXE0C5dWAs/

https://cz.pinterest.com/pin/342484746665863445/ - kočka

odkaz na zasílání obrázků - j.pochobradska@mstrutnov.cz

17. 4. 2021

SMAJLÍKOVÉ POZDRAVY OD KAMARÁDŮ

Ahoj děti. Děkujeme za smajlíkovské pozdravy našich mladších kamarádů z domova. 

12. 4. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 12

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Hlásí se Lvíčkova domácí školička, která pokračuje pro mladší děti, které ještě do školky nepřijdou. Jakpak jste se vyspinkali všichni. Zdál se vám nějaký sen? Zkuste to říci rodičům. Já vám taky povím ten svůj sen. Představte si děti, že mě se zdálo, jak jsem šel k zápisu do ručičkové školky. To je legrace -  ručičková školka.Tak mě napadlo, že si zkusíte i vy takový zápis do této ručičkové školky. Roli paní učitelky ručičkové jistě rádi převezmou rodiče či váš oblíbený plyšák. Ještě si připravte papír, pastelky,nůžky, špejli či dřívko, izolepu nebo lepidlo.Jste připraveni? Můžeme začít.

Zápis do ručičkové školky:

1. Vyjmenuj názvy všech prstů na jedné ruce.

2. Kolik prstů máš na ruce, kerou používáš při kreslení.

3. Zkus říci pomalu: strč prst skrz krk.

4. Řekni co vše mohou dělat tvoje ruce.

5. Který prst je nejdelší? Jak se jmenuje a proč?

6. Zkuste ukazováčkem ukazovat: dolu, nahoru, před sebe, za sebe, polechtej se ukazováčkem za krkem.

7. Zapněte knoflíky na nějakém oblečení.

8. Nakreslete pastelkou na papír kolečko a vystřihněte jej nůžkami.

9. Vystřižené kolečko vybarvěte žlutou pastelkou a dokreslete obličej, aby z kolečka vznikl usměvavý smajlík.Poproste rodiče, aby vám pomohli smajlíka nalepit na špejli či dřívko.

10. Poproste ještě jednou rodiče, aby vás vyfotili se smajlíkem.

Výborně. Jste přijati do RUČIČKOVÉ ŠKOLKY. Gratuluji.

Nyní je tu rozcvička atˇvás nebolí hlavička.

https://www.youtube.com/watch?v=SEz_QtgSIOM - cvičení doma

 

 

Ještě na vás čeká pohádka.

https://www.youtube.com/watch?v=4w50rMrCYtw - Hurvínek

MILÉ DĚTI NAKONEC JE TU DOMÁCÍ ÚKOL, KTERÝ VLASTNĚ JIŽ MÁTE HOTOVÝ. POŠLETE FOTO SE SMAJLÍKEM, KTERÉHO JSTE VYTVOŘILI V RUČIČKOVÉ ŠKOLCE. MĚJTE SE HEZKY SLUNÍČKOVĚ. UŽ SE NA VÁS MOC TĚŠÍM. VÁŠ LVÍČEK.

Odkaz na zasílání foteček, které opět vystavíme na webu :

j.pochobradska@mstrutnov.cz

 

11. 4. 2021

KRESLÍME ŠKOLU ČI NĚCO PRO RADOST

Milé děti. Děkujeme za krásné školy a domečky.Děkujeme i rodičům za zaslání fotografií.Obrázky se zobrazí v pondělí. Mějte se sluníčkově. 

11. 4. 2021

INFORMACE PRO RODIČE K NÁVRATU DĚTÍ DO MŠ

MILÍ RODIČE.

INFORMACE K NÁSTUPU DĚTÍ  DO MŠ OD PONDĚLÍ 12. DUBNA 2021 BUDOU VYVĚŠENY NA HLAVNÍ WEBOVÉ STRÁNCE MŠ TRUTNOV.

PROSÍME RODIČE, ABY PODALI INFORMACI O NÁSTUPU SVÝCH DĚTÍ DO MŠ OD PONDĚLÍ 12. DUBNA 2021 NEJPOZDĚJI DO PÁTKU  9. 4. 2021 DO 10.00 HODIN.

INFORMACI  O NÁSTUPU DÍTĚTE :

ZAVOLEJTE ČI POŠLETE SMS NA  TEL. Č. 737 224 542 - ILONA NESVADBOVÁ, zástupkyně pro odloučené pracoviště 

NEBO NAPIŠTE ZPRÁVU NA EMAILOVOU ADRESU - i.nesvadbova@mstrutnov.cz

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

 

 

 

8. 4. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 11

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Jakpak se dnes máte děti? Určitě dobře. Lvíček se na vás už moc těší až zase přijdete do školky.V minulé školičce jsme si hráli na školu. Dnes si uděláme hádankovou a cvičící školičku. Tak hurá procvičit hlavičky.

Hádanky zvířátka :

Kolik udělá vrabec kroků za sto roků?
/ani jeden, protože skáče/

Heboučké je jako z vaty, kožíšek má mourovatý. Co je to?
/kotě/

Její hlava? Ta je němá! Pak břicho, ocas... víc už nemá. Však kam by taky chodila vždyť na poušti by nežila...
/ryba/

Ve zdi díra, mlsám sýra, to jsem celá já. Mám dvě očka, pozor kočka, ouška šedivá.
/myška/

Čtyři rohy, žádné nohy, chaloupkou to pohne?
/šnek, hlemýžď/

Skáče jako mistr skoku na moři i kolem doků. A u toho se chechtá, když rybky ploutví lechtá...
/delfín/

Dlouhé nohy, dlouhé uši to už asi každý tuší, že se pěkně rozveselí když uvidí hlávku zelí
/zajíc/

Létá, bzučí,pokoj nedá, na jídlo si často sedá 

/moucha/

Vy jste šikulové. A teď zkusíme hádanky pro vaše uši. Protože mám rád písničky z pohádek, zkuste uhodnout z jakých pohádek tyto písničky jsou.

Písničkové hádanky z pohádek:

https://www.youtube.com/watch?v=xGU5k2-TguI - písničky z pohádek

To byly krásné písničky. 

MILÉ DĚTI, OD PODĚLÍ 12. DUBNA BUDE LVÍČKOVA ŠKOLIČKA POKRAČOVAT ZEJMÉNA PRO MLADŠÍ DĚTI, KTERÉ ZÚSTANOU JEŠTĚ DOMA. ŠKOLIČKA BUDE VŽDY V PONDĚLÍ JEDNOU TÝDNĚ. URČITĚ VÁM LVÍČEK BUDE ZASÍLAT I FOTA ZE ŠKOLKY A VYMÝŠLET I ÚKOLY. MĚJTE SE KRÁSNĚ A SLUNÍČKOVĚ. VÁŠ LVÍČEK.

A nyní tu máme cvičeníčko. Zkuste si zacvičit podle obrázků s kočičkou Salambou.Kdyby se vám obrázky schovaly zkuste to další den. 

 

    

5. 4. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 10

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Ahoj děti.Jakpak jste se všichni měli o Velikonocích? Určitě hezky.Věřím, že jste si to pěkně užili.Určitě jste už zvědaví o čem si budeme tento týden povídat. Zahrajeme si děti na školu. Dnes si zkusíte doma zahrát na zápis do první třídy. Co vůbec znamená když se řekne, že děti jdou k zápisu do školy? Zkuste to říci rodičům Já vám pomůžu. V den zápisu chodily děti s rodiči do školy, kde je paní učitelka zapsala do školy a také si zkusily splnit úkoly. Tak hurá do toho.

Roli paní učitelky ve škole určitě rád převezme někdo z rodiny nebo oblíbený plyšák. Ještě si připravte barevné pastelky a papír. Poprosím také  rodiče, aby vám přečetli úkoly. Mladší děti se mohou také přidat. Kdyby si s něčím nevěděly rady, rodiče vám určitě pomohou.

1. Řekněte svoje jméno a příjmení.

2 .Zkuste svoje jméno napsat hůlkovým písmem. 

3. Jak se jmenuje Vaše maminka, tatínek, sourozenec, babička či děda?

4. Zkuste říci adresu, kde bydlíte. ( ulici, město, )

5. Řekněte kolik je vám roků.

6. Spočítejte pastelky, které jste si připravili.

7. Ukažte, kde je strop a kde je podlaha. Je podlaha dole nebo nahoře?

8. Ukažte pravou ruku. Chyťte pravou rukou levé ucho.

9. Štěká kočička na pejska? Jak dělá kočička?

10. Znáte kouzelná slovíčka co otvírají srdíčka? Zkuste je říci pěkně nahlas. ( prosím, děkuji, dobrý den, nashledanou )

 

Vy jste šikulové. Určitě  jste si poradili se všemi úkoly.  Nyní protáhneme tělíčka at´ vás nebolí zádička.

https://www.youtube.com/watch?v=GTOVWSw8ny8 - cvičení joga

https://www.youtube.com/watch?v=qmiuH6Jnr4o - cvičení joga  

Do školy vám určitě bude maminka chystat nějakou dobrou svačinu. Podívejte se na obrázky a zkuste říci, co připravila maminka dětem na svačinu do školy. Obrázky najdete pod pohádkou. Kdyby se schovaly a dělaly si  legraci, určitě je najdete další den.

MILÉ DĚTI, ZA DOMÁCÍ ÚKOL ZKUSTE NAKRESLIT ŠKOLU. MLADŠÍ DĚTI MOHOU NAKRESLIT OBRÁZEK S LIBOVOLNÝM TÉMATEM. POPROSÍM RODIČE, ABY VAŠE VÝTVORY VYFOTILI A POSLALI DO KONCE TÝDNE NA ZNÁMOU ADRESU. MĚJTE SE RADOSTNĚ A ZESE VE ČTVRTEK. VÁŠ LVÍČEK.

Odkaz na zasílání obrázků: j.pochobradska@mstrutnov.cz

Ještě bych zapomněl na legračnípohádku O Fíkovi ve škole.

https://www.youtube.com/watch?v=CVqMBcCLu6Q - pohádka

 

 

 

 

5. 4. 2021

veselá školka

MILÉ DĚTI A RODIČE NYNÍ TU MÁME DOMÁCÍ ÚKOL. NAŠÍ ŠKOLCE JE PO VÁS SMUTNO A CHTĚLA BY ROZVESELIT. ZKUSTE VYTVOŘIT NĚJAKOU JARNÍ OZDOBU Z RŮZNÝCH MATERIÁLŮ, KTERÝ SI ZVOLÍTE.TUTO OZDOBU MŮŽETE PŘIJÍT ZAVĚSIT BĚHEM CELÉHO TÝDNE NA PLOT U ŠKOLKY. KDO BY NEMOHL PŘIJÍT VÝZDOBU USCHOVETE A ZAVĚSÍTE JI AŽ BUDE ŠKOLKA OTEVŘENA. DĚKUJEME VELMI ZA SPOLUPRÁCI. JEŠTĚ PÁR NÁPADÚ PRO TVOŘENÍ VÝZDOBY:

https://cz.pinterest.com/pin/2322237287152903/

https://cz.pinterest.com/pin/185914290854507981/

https://cz.pinterest.com/pin/1337074880156407/

https://cz.pinterest.com/pin/4574037110109406/

https://cz.pinterest.com/pin/2814818507099255/

https://cz.pinterest.com/pin/29766047526604341/

 

 

4. 4. 2021

VELIKONOČNÍ CHVILKY

Milí rodiče a děti.

Děkujeme za krásné velikonoční chvilky z vašich domovů.Jste šikulové. Rodičům opět děkujeme za zaslání fotodokumentací.

4. 4. 2021

VAJÍČKO JINAK

Milé děti a rodiče.

Velmi děkujeme za krásná velikonoční vajíčka jinak. Děkujeme i rodičům za poslaná fota.

2. 4. 2021

INFORMACE RODIČŮM PRACOVNÍ LISTY

Milí rodiče.

Jelikož někteří z Vás nemáte možnost tisknout pracovní listy s úkoly pro děti doma, vytiskli jsme je v MŠ a můžete si je zde i vyzvednout. 

Kde pracovní listy najdete: 

 na nástěnce ve venkovní chodbě pod schodištěm vedoucím do patra,

 pracovní listy budou připravené v euroobalu označeném nápisem třídy,

 nové  pracovní listy si můžete vyzvednout každý týden po dobu uzavření MŠ 

 od úterý do pátku.

 

Prosíme, do areálu MŠ choďte hlavní brankou, kterou za sebou opět zavřete.

Děkujeme za spolupráci.

                                                   

 

                                         

 

31. 3. 2021

Lvíčkova koleda

Milé děti. Lvíček už se chystá na koledu. Má upletenou pomlázku a trénuje koledu. Kdyby se vám líbila můžete si ji zkusit. Mějte se krásně. Váš Lvíček.

LVÍČKOVA KOLEDA

Upletl jsem pomlázku,

je hezčí než z obrázku.

Hody, hody, doprovody,

vajíčko mě dejte,

na tvářičce sladký úsměv

pro mě mějte.

29. 3. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 9

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Ahoj děti, je tu opět Lvíčkova školička. Tak už se nám to blíží a já se tak těším. Nevíte na co? Na VELIKONOCE. O nich si dnes budeme povídat.Velikonoce jsou svátky jara. Uměli byste říci co se o Velikonocích dělá? Zkuste to. Já vám pomohu.O velikonocích se pletou pomlázky, malují vajíčka, pečou se beránci ,mazance, uklízí se a lidé se radují, že už je jaro a sluníčko začíná mít sílu. Nyní mě zkuste vyjmenovat všechny dny v týdnu od pondělí do neděle. Jste šikulové. Představte si děti. že v týdnu před Velikonocemi má každý den své pojmenování:

pondělí je MODRÉ PONDĚLÍ

úterý je ŽLUTÉ ÚTERÝ

středa je ŠKAREDÁ STŘEDA - to bychom se neměli mračit

čtvrtek je ZELENÝ ČTVRTEK - v tento den máme sníst něco zeleného

pátek je VELKÝ PÁTEK 

sobota je BÍLÁ SOBOTA 

nedělě je VELIKONOČNÍ NEDĚLE

pondělí je VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ

Na velikonoční pondělí chodí koledníci vyšlehat holky pomlázkou, Jestlipak víte z čeho se pletou pomlázky? Pomlázky se pletou z proutků vrby.A co je vrba? Je to strom.

A nyní tu máme básničku pro kluky až půjdou vyšlehat třeba maminku, aby byla celý rok zdravá.

KOLEDA, KOLEDA

PROUTEK Z VRBY,

MLSNÝ JAZÝČEK MĚ SVRBÍ.

KOLEDA, KOLEDA ZDRAVÍČKO,

DEJTE KLUKŮM VAJÍČKO.

 

A nyní si protáhneme tělíčka. Je tu rozcvička.

https://www.youtube.com/watch?v=BrYlO8eRSBk - joga velikonoční příběh

https://www.youtube.com/watch?v=yJ5iI0yBX7w - písnička vajíčko

Milé děti zahrajeme si hru na pravdu :

JE PRAVDA ŽE:

KLUCI CHODÍ KOLEDOVAT VE STŘEDU

POMLÁZKY SE PLETOU Z TKANIČEK OD BOT 

VAJÍČKA SNÁŠÍ PEJSEK 

VELIKONOCE SE SLAVÍ NA JAŘE

PONDĚLÍ JE DEN PO NEDĚLI

Tak jak vám šla hra na pravdu.Nenechali jste se nachytat? Určitě jste to zvládli.

Za odměnu mám pro vás pohádku:

https://www.youtube.com/watch?v=-aqvZSfKZ6o - Hurvínkova pomlázka

Ještě  mám pro vás velikonoční tajenku. Kdyby se vám nezobrazila na fotu zkuste to další den.

MILÉ DĚTI A RODIČE NA ZÁVĚR MÁM PRO VÁS DVA DOMÁCÍ ÚKOLY. ÚKOL PRVNÍ -  POSTAVTE DOMA NA PODLAZE VELKÉ VAJÍČKO NEBOLI KRASLICI NAPŘÍKLAD Z KOSTEK, HRAČEK, VÍČEK OD LAHVÍ. ZKRÁTKA Z ČEHO VÁS NAPADNE. KDO BY CHTĚL UDĚLAT VAJÍČKO VENKU V PŘÍRODĚ. MŮŽETE TAKÉ STAVĚT Z KLACÍKŮ,KAMÍNKŮ A TAK DÁLE. TENTO VÝTVOR VYFOŤTE A FOTO POŠLETE. ÚKOL DRUHÝ - ZAŠLETE FOTO Z VAŠICH VELIKONOČNÍCH CHVILEK. NAPŘÍKLAD JAK JSTE POMÁHALI PÉCT  BERÁNKA, ZDOBILI VAJÍČKA......... VŠECHNA FOTA POSÍLEJTE DO KONCE VELIKONOČNÍ NEDĚLE.

V TOMTO TÝDNU ČTVRTEČNÍ LVÍČKOVA  ŠKOLIČKA NEBUDE Z DŮVODU VELIKONOČNÍCH PRÁZDNIN. S LVÍČKEM SE SEJDEME PO VELIKONOCÍCH V ÚTERÝ. VŠEM VÁM PŘEJI HODNĚ SLUNÍČKA, RADOSTI, VELIKONOČNÍCH DOBRŮTEK A ZDRAVÍ. 

odkaz na zasílání fotek -  j.pochobradska@mstrutnov.cz

 

 

 

 

28. 3. 2021

SNĚŽENKY

Děkujeme dětem za sněženky a rodičům za vyfocení a zaslání obrázků.

28. 3. 2021

FOTO VESELÁ ŠKOLKA

Děkujeme za rozveselení školky vaší jarní výzdobou.

25. 3. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 8

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Hlásí se opět Lvíček ze školičky.O čem, že si máme dnes povídat? Už to vím. O JARU. Milé děti, jestlipak umíte básničku o sluníčku a sněžence? Zkusíme ji společně.

SLUNCE VOLÁ NA SNĚŽENKU,

PODÍVEJ SE JAK JE VENKU.

SLUNCE VOLÁ DO OKEN.

DĚTI HALÓ POJĎTE VEN.

Výborně.O sněžence jsme říkali, že je to první jarní kytička. Uhodnete co potřebují kytičky k tomu, aby vyrostly? Zkuste to říci.Já si myslím, že potřebují - světlo, vodu, hlínu a teplo od sluníčka.Nyní na vás čeká písnička právě o sluníčku. Zkuste si ji s dětmi také zazpívat.

https://www.youtube.com/watch?v=YP7T2Ji3gws - písnička Sluníčko, sluníčko

To byla legrace v té písničce. Byla tam dvě sluníčka. Vzpomenete si jaká? Já vám napovím. Jedno co svítí na obloze a druhé bylo slunéčko sedmitečné, neboli beruška. Jarní sluníčko umí z oblohy pěkně budit jarní kytičky. Které to jsou vám prozradí hádanky:

TROJDÍLNÁ SUKÝNKA,

BÍLÁ A MALINKÁ,

NOSÍ JI PANENKA,

MÁ JMÉNO -------------------

( SNĚŽENKA )

 

KAŽDÝ NA TO KOUKÁ, CIVÍ,

NA JAŘE SE DĚJÍ DIVY.

ROZKVETE VŽDY JEDEN PÁN.

JMENUJE SE ---------------------

( TULIPÁN )

 

NA NEVELKÉM STONEČKU,

SPOUSTA ŽLUTÝCH ZVONEČKŮ.

KAŽDÝ Z NICH MÁ K JARU KLÍČ.

JMENUJE SE ---------------------

( PETRKLÍČ )

 

MALÁ KYTKA CELÁ BLEDÁ,

ZE SNĚHU VEN CESTU HLEDÁ.

PŘI TEPLOTĚ NA NULE

ROZKVÉTAJÍ -------------------

( BLEDULE )

 

NEJDŘÍV ŽLUTÁ, POTOM BÍLÁ,

S CHMÝŘÍM LEHKÝM JAKO VÍLA.

UTRHNEME PRO ELIŠKU

KRÁSNĚ ŽLUTOU ----------------

( PAMPELIŠKU )

 

MAJÍ ROVNOU SEDM KRÁS,

ZNÁ JE JISTĚ KAŽDÝ Z NÁS.

KRÁSNĚ JEMNÉ BÍLÉ VLÁSKY,

MAJÍ V TRÁVĚ ---------------------

( SEDMIKRÁSKY )

 

ZVONEČKA MÁ NEZAZVONÍ,

ALE ZA TO KRÁSNĚ VONÍ.

V LESE V TRÁVĚ SPINKÁ

BÍLÁ -------------------

( KONVALINKA )

Milé děti, víte z čeho taková kytička vyroste? Ze semínka.

A ted´je tu chvilička protáhnout tělíčka.

https://www.youtube.com/watch?v=-s1AFjM8N5w - Lali joga - semínko

https://www.youtube.com/watch?v=SlzIz-47sF0 - Lali joga - pozdrav slunci

A nezapomeneme ani na angličtinu.

https://www.youtube.com/watch?v=TdDypyS_5zE - angličtina počítání

odkazy na pracovní listy.

https://cz.pinterest.com/pin/81487074484360161/ - labyrint

https://cz.pinterest.com/pin/22306960630992047/ - grafomotorika obtahy

Milé děti, ještě vám posílám dvě jarní pohádky.

https://www.youtube.com/watch?v=nDmy8V7xrto - jarní pohádka

https://www.youtube.com/watch?v=RrsqaWyqyBI - jarní úklid s Hurvínkem

TO NÁM TO ZASE UTEKLO. NA ZÁVĚR PRO VÁS MÁM OBRÁZKOVÉ KYTIČKOVÉ HÁDANKY. POZNÁŠ NA OBRÁZCÍCH KYTIČKY? MOŽNÁ SE KYTIČKY SCHOVALY. KDYBY JSTE JE NEVIDĚLI ZKUSTE TO DRUHÝ DEN. MĚJTE SE HEZKY A VŠÍMEJTE SI VENKU JAK SE PROBOUZÍ PŘÍRODA A KYTIČKY. VÁŠ LVÍČEK. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23. 3. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 7

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Haló, halo´milé děti,  Lvíčkova školička už k vám letí.Už jste určitě zvědaví o čem si budeme povídat.Hádanka vám napoví:

Zelená je travička,

a z ní kouká kytička.

Copak se to děje?

Sluníčko víc hřeje!

Věděl by snad někdo z vás,

jaký je teď roční čas? ( Jaro )

Ano.Od soboty máme Jaro. O něm si budeme povídat. Zkuste vytleskat slovo JARO. Určitě jste tleskli dvakrát.Uměli byste vyjmenovat i další roční období? Zkuste to říct rodičům. Jste šikulové. Další roční období jsou LÉTO, PODZIM, ZIMA. Když se podíváme z okna moc to na jaro nevypadá. Zima se nechce vzdát své vlády, proto nám poslala ještě sníh.Dneska ráno když jsem šel na procházku, uviděl jsem jak zpod sněhu vykukuje kytička. Taková bílá, malá hlavička.Jméno má po sněhu a je i bílá jako sníh.Uhodnete její jméno. Malinko vám napovím.Je to S N Ě Ž - - - A. Výborně. Sněženka je první jarní kytička. Je to takový posel jara a vůbec jí sníh nevadí. Zkuste vytleskat slovo SNĚŽENKA. Kolikrát jste tleskli? Třikrát je správně. A nyní na vás čeká pohádka o skřítkovi Racochejlovi jak otevíral jaro.Dobře se dívejte, jestli uvidíte v pohádce kytičku sněženku.

https://www.youtube.com/watch?v=dZLOUUbUH8s - pohádka skřítek Racochejl

Tak našli jste v pohádce sněženku? Já ano.

A nyní tu máme chvilečku čas na rozcvičku.

https://www.youtube.com/watch?v=Mp8NO5Sy5QE - Míša Růžičková cvičení

https://www.youtube.com/watch?v=5CMXsGNOUzU - joga, cvičení podle Lali - sluníčko

A nyní se naučíme krátkou básničku o sluníčku a sněžence. Poprosím rodiče, aby vám ji přečetli a pak si ji řekněte společně. Zkuste se ji naučit.

SLUNCE VOLÁ NA SNĚŽENKU,

PODÍVEJ SE JAK JE VENKU.

SLUNCE VOLÁ DO OKEN,

DĚTI HALÓ POJĎTE VEN.

Zkuste mi děti spočítat písmenka  v těchto slovíčkách :

S L U N Í Č K O 

S N Ě Ž E N K A

D Ě T I 

A nyní na vás čeká angličtina.

https://www.youtube.com/watch?v=WMgI0hFnkp0 - angličtina

 

odkazy na grafomotoriku:

https://cz.pinterest.com/pin/485966616044836858/ - obtahy

https://cz.pinterest.com/pin/1548181141320272/ - svislé čáry

To nám to děti zase uteklo.Až půjdete ven mějte oči pořádně otevřené. Třeba uvidíte kytičku sněženku.

A NAKONEC PRO VÁS MILÉ DĚTI DOMÁCÍ ÚKOL. NAKRESLETE NEBO VYROBTE PRVNÍ JARNÍ KYTIČKU SNĚŽENKU. POPROSÍM VAŠE RODIČE, ABY VAŠE VÝTVORY VYFOTILI A POSLALI NA UVEDENOU ADRESU DO KONCE TÝDNE.  OBRÁZKY VYSTAVÍME NA NAŠEM WEBU. MĚJTE SE KRÁSNĚ. VÁŠ LVÍČEK.

Ještě pár ispirací pro vaše výtvory sněženek:

https://cz.pinterest.com/pin/12314598961886165/ - sněženky

https://cz.pinterest.com/pin/138626494768745058/ - sněženky

https://cz.pinterest.com/pin/37858453105665585/ - sněženky

https://cz.pinterest.com/pin/443112050822858651/ - sněženky

Odkaz na zasílání obrázků: j.pochobradska@mstrutnov.cz

 

 

 

 

 

 

 

22. 3. 2021

MŠ JE NADÁLE UZAVŘENA


Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 18.3.2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření ze dne 26.2.2021.
Do 28. března se tedy prodlužuje dosavadní stav, a proto budou všechna pracoviště MŠ Trutnov dál uzavřena.
Pro děti vybraných profesí bude poskytnuta péče na pracovišti Komenského 485 v Trutnově. Zaměstnavatelé zašlou žádost o umístění dětí na KÚ Mgr. Odlové a poté bude dítě umístěno do MŠ Komenského.

18. 3. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 6

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Hlásí se Lvíčkova školička.Jakpak se dnes máte? Určitě dobře.Já mám dnes pro vás překvapení.Představte si, že k nám do třídy Lvíčků přišli noví kamarádi.Takoví dva chlapíci z Večerníčku.Uhodnete, jak se jmenují?Hádanka vám napoví:

Jsou to dva legrační,nerozluční chlapíci

co nosí stále na hlavě čepici.

Je to parta nešiků

co chodí stále ve triku.

Jeden ve žlutém,druhý v červeném.

Stále něco kutí,do práce jdou s chutí.

Společnými silami se pokouší vyřešit nejrůznější záhady.

Už víte? Ano je to Pat a Mat.Tyto dva chlapíky máme teď ve třídě.Moc se jim u nás líbí a těší se na vás.Je s nimi legrace a jsou to velcí popletové.Oni třeba vůbec neví kam se vyhazují odpadky a že ve školce třídíme plasty a papír. Vy to však víte.Tak schválně zkuste říci rodičům k čemu slouží barevné popelnice - kontejnery.Já vám trochu pomůžu.Do barevných popelnic - kontejnerů se třídí odpadky. Do modrých papír,do zelených sklo a do žlutých plasty.A teď si zahrajeme na popeláře. Zkuste rodičům říci, do kterých barevných kontejnerů byste vyhodily tyto věci :

sklenice od okurek

papírový sáček

kelímek od jogurtu

časopis a noviny

obal od bonbonů

papírovou krabici

plastovou lahev

Výborně jste šikulové. Zasloužíte si pohádku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=s4kvd7ChFFA&t=1s - pohádka Pat a Mat

To zase byla legrace s tím Patem a Matem. A teď protáhneme tělíčka.Je tu rozcvička.

https://www.youtube.com/watch?v=rjLDFNpU7uA - cvičení popeláři

https://www.youtube.com/watch?v=baBT5Jt1eGs - cvičení s Dádou

A nyní mám pro vás děti otázku.Proč vůbec třídíme odpadky? Já vám pomůžu odpovědět.Z vytříděných odpadkú se vyrábějí nové věci. Třeba ze starého papíru se vyrábí nový a tím se šetří stromy, ze kterých se papír vyrábí.Zkrátka tříděním šetříme přírodu a planetu Zemi.Až půjdete ven, dobře se dívejte a zkuste najít v okolí barevné poprlnice - kontejnery.Zkuste si říci co byste do něho vyhodili.

odkazy k témtu:

Tvoření :

https://cz.pinterest.com/pin/106327241192098983/ - tvoření z plat od vajíček

https://cz.pinterest.com/pin/114630753004075560/ - drak z plat od vajíček

Omalovánky :

https://www.rodice.tonda-obal.cz/

Pracovní listy :

https://cz.pinterest.com/pin/233342824429791409/ 

A ještě jedna pohádka :

https://www.youtube.com/watch?v=ZmNDn5jgoAc - prasátko Pepa - recyklace

A na závěr tu máme děti obrázkové hádanky od Pata a Mata.Uhádnete z čeho jsou vyrobené hračky, se kterými si hrají Pat a Mat? Povězte si o tom s rodiči. Mějte se krásně a buďte veselí a zdraví. Váš Lvíček.

 

17. 3. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 5

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Jak se dnes máte? Určitě dobře. Já jsem se na vás těšil.tento týden si budeme povídat na téma MATERIÁLY.Co slovíčko materiály vůbec znamená? Uměli byste to vysvětlit.Zkuste říct rodičům.A teď já. Věci kolem nás jsou z něčěho vyrobené.Třeba sklenička je ze skla, židle ze dřeva, kelímek z plastu. Věci kolem nás jsou zkrátka vyrobené z různých materiálů.Nyní na vás čeká pohádka.Pěkně poslouchejte.

https://www.youtube.com/watch?v=j7hmH48k0Sc - pohádka Tři prasátka

Poslouchali jste pohádku dobře? Pak bude pro vás jednoduché odpovědět na otázky :

Kolik bylo prasátek?

Z čeho si postavilo domek nejmladší prasátko?

Z čeho si postavilo domek druhé a třetí prasátko?

Co udělal vlk, když se mu nepodařilo rozfouknout domek z cihel?

Nechalo nejmladší prasátko bydlet ve svém domečku zbylá dvě prasátka a maminku?

Výborně, jste šikulové.

Z pohádky jsme se dozvěděli,že nejpevnější domeček byl z čeho? Ano z cihel.

A nyní protáhneme tělíčko je tu cvičeníčko :

https://www.youtube.com/watch?v=Wo_LgAFages - cvičení

https://www.youtube.com/watch?v=XBCkCzXGImo&t=261s - cvičení joga se Salambou

A teď zkuste říct z čeho jsou tyto věci vyrobeny :

. sklenička

. housle

. šaty

. okno

. dřevěná autodráha 

. naše židličky ve školce

Jste šikovní. A nyní máme cvičení pro tvůj jazýček. Nepolámeš si jej? Opakujte po rodičích :

Sklenička byly bílá od mlíčka

Řežu, řežu dříví až jsem celý křivý

Vařím, vařím polívečku 

Máme doma budíka, ale on mi netiká

Pracovní listy k pohádce :

https://cz.pinterest.com/pin/150941024999291391/ - grafomotorika tři prasátka

https://cz.pinterest.com/pin/10625749106181669/ - labyrint tři prasátka

https://cz.pinterest.com/pin/3799980925163769/ - počítání

A kdo by chtěl něco pro vaše ručičky na tvoření :

 

https://cz.pinterest.com/pin/2603712272379701/ - skládačka z papíru

 

MILÉ DĚTI A RODIČE NYNÍ TU MÁME DOMÁCÍ ÚKOL. NAŠÍ ŠKOLCE JE PO VÁS SMUTNO A CHTĚLA BY ROZVESELIT. ZKUSTE VYTVOŘIT NĚJAKOU JARNÍ OZDOBU Z RŮZNÝCH MATERIÁLŮ, KTERÝ SI ZVOLÍTE.TUTO OZDOBU MŮŽETE PŘIJÍT ZAVĚSIT BĚHEM CELÉHO TÝDNE  NA PLOT U ŠKOLKY. KDO BY NEMOHL PŘIJÍT VÝZDOBU USCHOVETE A ZAVĚSÍTE JI AŽ BUDE ŠKOLKA OTEVŘENA. DĚKUJEME VELMI ZA SPOLUPRÁCI. JEŠTĚ PÁR NÁPADÚ PRO TVOŘENÍ VÝZDOBY:

https://cz.pinterest.com/pin/2322237287152903/ - srdce z proutí

https://cz.pinterest.com/pin/185914290854507981/ - zajíčci

https://cz.pinterest.com/pin/1337074880156407/ - srdce z proutí

https://cz.pinterest.com/pin/4574037110109406/ - zajíček z květináče

https://cz.pinterest.com/pin/2814818507099255/ - ovečka

https://cz.pinterest.com/pin/5699937006825176/ - zajíček

https://cz.pinterest.com/pin/1688918590617664/ - ptáček 

https://cz.pinterest.com/pin/29766047526604341/ - věneček

BUĎTE VESELÍ A ZDRAVÍ VÁŠ LVÍČEK.ZASE VE ČTVRTEK.

14. 3. 2021

DORTY PRO KAMARÁDY

MILÉ DĚTI A RODIČE.

Velmi s Lvíčkem děkujeme za originální a krásné dorty. Všechny jsou pro kamarády,kteří v měsíci březnu mají svátek či narozeniny.Všem kamarádům přejeme at´jsou zdraví a stále veselí.Obrázky dortíků se nám zobrazí v pondělí.

11. 3. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 4

AHOJ DĚTI A RODIČE.

Zdraví vás Lvíček ze školičky. Jak jste se dnes vyspinkali? Určitě dobře. Tak hurá do školičky ať z nás nejsou lenoši jako byl ten Honza z pohádky.Nyní zkusíme probudit naše hlavičky. Zkuste vytleskat tato slovíčka: 

HASIČ  - -

POLICISTA  - - - -

KOMINÍK  - - -

KUCHAŘKA - - - 

ZPĚVAČKA - - -

U kterého slovíčka jste nejvíckrát tleskli? Ano bylo to slovo policista.Hlavičky jste krásně probudili a můžeme si jít povídat.Dnes budeme pokračovat v povídání o povoláních.Už víme ,že jich je spousta a všechna jsou velmi dúležitá.Ke své práci potřebují lidé i spousty pomůcek,nářadí a přístrojů.Zkrátka jsou to takoví užiteční pomocníci. A teď si zahrajem takovou hru. Uzkuste uhodnout ,kdo potřebuje ke své práci tyto pomocníky.

Hádanka - komu co patří :

vařečka, hrnce, zástěra ............ kuchař,kuchařka

šicí stroj,nitě,nůžky,látky...............švadlena

štětka do komína,žebřík..............kominík

nůžky,fen,šampony,zrcadlo............kadeřnice

mikrofon,hudební nástroj..............zpěvák,zpěvačka

tabule,pravítko,knížky,sešity,křídy,fixy...........učitelka

auto s vodou  a hadicí...............hasič

cihly, malta, míchačka,kolečko.............zedník

auto,popelnice............popelář

 

 

Jste šikulové.A nyní je tu cvičeníčko ať protáhneme tělíčko.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rjLDFNpU7uA - cvičení s Míšou popeláři

https://www.youtube.com/watch?v=IklJxRN5px8 cvičení s Míšou hasičská

https://www.youtube.com/watch?v=-xOPK2BISlk&t=35s - cvičení s Míšou sanitka

https://www.youtube.com/watch?v=C-ZOEq1SCi0&t=119s - cvičení s Míšou v naší hradní kuchyni

 

Milé děti moc by mě zajímalo jestli všichni uhodnete čím bych chtěl být já Lvíček. Zkuste to.Prozradí vám to hádanka : chodí v bílém a vždy ví, jak bolavý zoubek opravit.Ano chtěl bych být zubař. A co vy. Čím byste chtěli být vy a proč?Zkuste to povědět rodičům. 

A je tu čas na písničku.Uhodnete koho se v písničce bál zajíček? Určitě ano.

https://www.youtube.com/watch?v=5YTLkP66-Yc - písnička

 

pracovní listy : 

https://cz.pinterest.com/pin/334392341085300874/ - počítání 

Nyní tu máme něco pro šikovné ručičky. Zkuste si doma vytvořit kuchařskou čepici z papíru a třeba v ní pomoci mamince při vaření.

https://cz.pinterest.com/pin/18647785942530785/ - tvořeníčko kuchařská čepice

A nesmíme zapomenout ani na angličtinu. 

https://www.youtube.com/watch?v=Mr8RjJpZHqw - angličtina s Hurvínkem

Které povolání si myslíte, že je nejdúležitější ? No přece všechna. Zkuste si představit,že by nebyli pekaři.to bychom neměli chleba a rohlíky.Nebo kdyby nebyli popeláři.Neměl by nám kdo vyvážet odpadky a ty by se hromadily a hromadily. To by byl před naším domem pěkný nepořádek.Naštěstí to tak není.

Protože jste byli šikovní posílám vám pohádku nakonec.

https://www.youtube.com/watch?v=JBDXQXr8hm0 - pohádka pekařská

MILÉ DĚTI POMALU SE BUDEME LOUČIT. MĚJTE SE HEZKY. POMÁHEJTE DOMA RODIČŮM,PROTOŽE SE ŘÍKÁ,ŽE BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE. RODIČŮM DĚKUJI ZA POMOC PŘI ÚKOLECH.NA VIDĚNOU ZASE V PONDĚLÍ. AHOJDA VÁŠ LVÍČEK.

 

 

 

 

10. 3. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 3

AHOJ DĚTI A RODIČE.

Lvíček vás opět zve do školičky.Dnes je pondělí 8.března.Zkuste vytleskat slovo pondělí.Kolikrát jste tleskli?Ano bylo to třikrát.Tento týden si budeme povídat na téma POVOLÁNÍ.

Co to slovíčko povolání vlastně znamená? Schválně to zkuste vysvětlit mamince či tatínkovi.A teď to zkusím já.Povolání je vlastně takové zaměstnání - práce do které chodí dospěláci.

Dám vám teď hádanky.To jsem zvědav jestli je uhádnete :

JAK SE NAZÝVÁ TEN KDO :

- učí děti ve škole

- stříhá a češe maminky,aby byly krásné

- léčí zvířátka

- prodává v obchodě

- vyváží popelnice s odpadky

- léčí lidi

- peče chleba,rohlíky,housky

- hasí požár

- řídí autobus a vozí lidi třeba na dovolenou

- opravuje rozbitá auta

- maluje obrázky

- roznáší dopisy

- vaří v restauraci dobroty

- peče dorty a sladkosti z cukru a mouky

-šije šaty, kalhoty

-ošetřuje lidem zoubky

Jste šikulové.Z hádanek jsme zjistili, že povolání je spousta.A teď trochu legrace.Zkuste říct,jak se říká tomu kdo nechce pracovat?Ano uhodli jste.Je to lenoch.Co asi takový lenoch dělá nejraději?Povězte.Já si myslím,že spí. A znáte nějakého lenocha z pohádky? Já ano.Byl to líný Honza.Jaký to byl lenoch vám prozradí pohádka.

https://www.youtube.com/watch?v=Ze4kIGWyLvc - pohádka o líném Honzovi

Milé děti vy určitě nejste žádní lenoši a tak hurá procvičit tělíčko.

https://www.youtube.com/watch?v=Pfw7nieQPQM - cvičení s písničkou řemesla

Tělíčka jsme si procvičili a nyní na vás čeká legrační angličtina :

https://www.youtube.com/watch?v=bjyqbExDAs8 - angličtina povolání

Nyní si zkusíme děti nakreslit obrázek s básničkou.Rodiče se můžou zapojit také.Bude to lepší legrace.

https://cz.pinterest.com/pin/1970393566478790/ - kreslení s básničkou

Odkaz na pracovní listy k tématu:

https://cz.pinterest.com/pin/4011087160204585/ - pracovní listy

A NAKONEC DOMÁCÍ ÚKOL PRO VÁS MILÉ DĚTI.ZAHRAJEME SI NA CUKRÁŘE.NAKRESLETE, ČI VYROBTE Z BAREVNÉHO PAPÍRU DORT. UHÁDNETE PRO KOHO BUDE?PRO VŠECHNY NAŠE KAMARÁDY ZE TŘÍDY, KTEŘÍ SE NARODILI V BŘEZNU NEBO SLAVÍ V TOMTO MĚSÍCI SVÁTEK.POPROSÍM OPĚT VAŠE ŠIKOVNÉ RODIČE,ABY OBRÁZEK ČI DÍLO VYFOTILI A ZASLALI NA UVEDENOU ADRESU.OPĚT UDĚLÁME VÝSTAVU NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH.OBRÁZKY POSÍLEJTE DO KONCE TÝDNE.MĚJTE SE HEZKY A ZASE VE ČTVRTEK.

ODKAZ NA ZASÍLÁNÍ OBRÁZKŮ: j.pochobradska@mstrutnov.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. 3. 2021

VÝSTAVA OBRÁZKŮ Z POHÁDEK

AHOJ DĚTI A RODIČE.

Děkujeme s Lvíčkem za krásné pohádkové obrázky. Jste velcí šikulové. Děkujeme i rodičům za zaslání obrázků.A nyní si prohlédňete výstavu a můžete zkusit hádat z jaké pohádky je obrázek.Mějte se hezky Váš Lvíček.

7. 3. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 2

AHOJ DĚTI A RODIČE .

Opět se hlásí Lvíček. Co vás dnes čeká? Přeci pohádky. Nejprve mám pro vás otázku.Víte jak se jmenuje název měsíce,který nyní vládne? Ano je to březen.O březnu se říká " březen za kamna vlezem".A bude to pravda když se podíváme z okna.Zkuste slovo březen vytleskat.Kolikrát jste tleskli?Ano bylo to dvakrát.Jste šikulové.Já už se nemůžu dočkat pohádky a úkolů.Název první pohádky uhodněte v hádance : Narodil se chlapeček malý jak tvůj .......Ano je to Paleček.Nyní poprosíme rodiče,aby vám pustili veršovanou pohádku o Palečkovi.Dávejte dobrý pozor.

https://www.youtube.com/watch?v=ILLAXvmWOp0 - pohádka Paleček

DÁVALI JSTE POZOR? TAK URČITĚ SPRÁVNĚ ODPOVÍTE.

Jak se chlapeček jmenoval?

Podle čeho dostal své jméno?

Kde spal?

Co sbíral na stole?

Koho honil od mlíčka?

Výborně. A nyní další úkol.

Vymysli zdrobněliny těchto slov:

lžíce....................lžička

ořech...................

ucho....................

koš...................

kočka..............

dům.....................

A nyní si trošku protáhneme tělíčko.dojděte si pro plyšáky a zacvičíme si s Dádou.

https://www.youtube.com/watch?v=jOMYLxPe4aY - cvičení s plyšáky a Dádou

A nyní vyjmenuj všechny prsty na ruce a řekni proč se jim tak říká.

Který prst je mezi palečkem a prostředníčkem?

Který prst je mezi prostředníčkem a malíčkem?

Jste šikulové.

A nyní procvičíme trochu hlavičky.Máme tu počítací písničku :

https://www.youtube.com/watch?v=S3gf9VhHWqg - počítací písnička

Výborně. Protože si u Lvíčků povídáme i anglicky, čeká na vás nyní angličtina s Hurvínkem.

https://www.youtube.com/watch?v=sCNhEY1vd9s - angličtina s Hurvínkem

A nyní tu máme tvořeníčko. Vytvořte si záložku do knížky, kterou čtete s rodiči.Určitě se vám bude líbít:

http://www.thehubs.cz/2020/04/diy-papirove-tvoreni-s-detmi.html?m=1 - záložka do knížky

A tady vám posílám odkaz na nějaké úkoly,pracovní listy:

https://cz.pinterest.com/pin/520939881904900726/ - pracovní listy

Protože jste byli dnes moc šikovní,Posílám vám na závěr pohádku o kapičkách,kterou jste měli ve školce tak rádi.

https://www.youtube.com/watch?v=Zm_lqw4ui2M - pohádka o kapičkách

Mějte se krásně a budu se na vás těšit v pondělí .Váš Lvíček

 

 

 

3. 3. 2021

LVÍČKOVA DOMÁCÍ ŠKOLIČKA 1

AHOJ DĚTI A RODIČE.

Zdraví vás Lvíček z domácí školičky.Máte rádi pohádky? Já moc a proto si tento týden na téma POHÁDKY budeme hrát,cvičit a plnit úkoly.Ještě jsem chtěl poprosit rodiče,aby se s vámi do hry zapojili.Moc děkuji.Připravte se začínáme.

POHÁDKOVÉ HÁDANKY :

Kdopak bere za kliku u chaloupky z perníku? A kdo loupe perníček? Mařenka a .........( Jeníček )

Kdopak pustil do síňky neposedné jeskyňky? Prý jen ohřát prstíček.Kdopak to byl?............( Smolíček )

Na másle smažený, na okýnku chlazený.Dědečkovi a babičce utekl. Kdo to byl ?............( Koblížek )

Děťátka, otevřete vrátka,vaše maminka přišla,mléko vám přinesla.Ty nejsi naše maminka,naše maminka má tenčí hlásek.Jaká je to pohádka?.............( Neposlušná kůzlátka )

Jak se jmenuje holčička,která nosí červený čepeček?..........( Červená Karkulka)

V pohádkách se dějí divy,jeden hrnek byl jak živý.Máte-li hlad milí braši, uvařím vám chutnou kaši.Jaká je to pohádka?............( Hrnečku vař )

Vy jste šikulové. A nyní si zahrajeme na básníky.Doplňte verše.

HRA NA BÁSNÍKY :

Karkulka s červenou čepičkou jde lesem za svou..............

Slíbí,že za trochu hrášku povozí ho na...............

Nemusím nad kaší stavět most,stačí když zavolám............

Cestou si pro svou babičku natrhá krásnou........

Aby měl břicha bolení zašijí mu tam............. 

Opět vám to šlo výborně. Určitě si zasloužíte pohádkovou odměnu. Tady je :

https://www.youtube.com/watch?v=XLOxrimQ_J8 - pohádka o Červené Karkulce

A nyní si dáme trochu počítání.

POČÍTÁNÍ :

Spočítejte písmenka v těchto slovech:

JELEN 

KARKULKA

VLK

Výborně.

Nyní si můžete poslechnout a zazpívat písničku :

https://www.youtube.com/watch?v=ZA5wJzkzXUg

A nezapomeneme si i protáhnout tělíčka :

https://www.youtube.com/watch?v=OTr9h0Aar9M&t=58s

Tvoření :

https://cz.pinterest.com/pin/17451517292646084/ - prstové loutky k pohádce o Karkulce

https://cz.pinterest.com/pin/19421842120848016/ - prstové loutky zvířátka

A NAKONEC DOMÁCÍ ÚKOL PRO VÁS MILÉ DĚTI. NAKRESLETE NĚJAKOU POHÁDKOVOU POSTAVIČKU ČI POHÁDKU . POPROSÍM VAŠE RODIČE,ABY OBRÁZEK VYFOTILI A POSLALI NA UVEDENOU ADRESU. Z OBRÁZKŮ SI VYTVOŘIME NA TĚCHTO STRÁNKÁCH VÝSTAVKU. OBRÁZKY ZASÍLEJTE DO KONCE TOHOTO TÝDNE. MĚJTE SE HEZKY A ZESE VE ČVRTEK.

ODKAZ NA ZASÍLÁNÍ OBRÁZKŮ : j.pochobradska@mstrutnov.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

3. 3. 2021

INFORMACE PRO RODIČE

Milí rodiče,

Po dobu uzavření MŠ najdete na těchto webových stránkách veškeré informace týkajících se vzdělávání vašich dětí.Najdete zde náměty na činnosti,odkazy a jiné úkoly k tématům,které bychom probírali ve školce.Nové příspěvky budeme vkládat v pondělí a čvrtek.

Děkujeme za spolupráci.

26. 2. 2021

Výstava loutek

V pátek jsme s dětmi navštívili ve středisku volného času venkovní výstavu loutek z pohádek.Prošli jsme si také areál,kde probíhaly ukázky zimních sportů a pohráli na venkvním hřišti.Bylo to moc prýma.

 

4. 2. 2021

INFORMACE PRO RODIČE

NOVÁ INFORMACE OHLEDNĚ COVIDOVÉ SITUACE V MŠ .

K dnešnímu dni 4. 2. 2021 ( čtvrtek ) se objevil nový případ pozitivně testovaného člověka a to konkrétně ve třidě Tygříků . 

Z tohoto důvodu bude od 5 . 2 . 2021 do 13 . 2 . 2021 třída Tygrů v karanténě . . 

Do domácí karantény jdou i tři děti ze třídy Lvíčků .Tyto děti budou v karanténě do 12.2.

 Rodiče dětí , které půjdou do karantény budou o této situaci informováni osobně.

Prosíme rodiče , sledujte webové stránky , kde Vás budeme informovat o případných  dalších změnách .

PRO DĚTI ZE TŘÍDY TYGRŮ A LVÍČKŮ , KTEŘÍ ZŮSTANOU  V DOMÁCÍ KARANTÉNĚ BUDOU NA STRÁNKÁCH TYGRŮ PŘIPRAVENY ÚKOLY A ODKAZY ZAMĚŘENÉ NA VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ .

Děkujeme za spolupráci .

1. 2. 2021

INFORMACE PRO RODIČE

NOVÁ INFORMACE OHLEDNĚ COVIDOVÉ SITUACE .

Ve třídě Lvíčků máme k dnešnímu dni  tři děti v karanténě kvůli pozitivitě v rodině . 

U dětí v naší třídě pozitivita není.

Přesto prosíme rodiče o dodržování hygienických opatření , opatrnosti a ohleduplnosti k druhým .

Děkujeme za spolupráci .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26. 1. 2021

INFORMACE PRO RODIČE

INFORMACE PRO RODIČE OHLEDNĚ COVIDOVÉ SITUACE V MŠ 

Pokud se u vašich dětí objeví : BOLEST HLAVY , BOLEST BŘICHA , PRŮJEM , POKAŠLÁVÁNÍ ,

mohou to být hlavní příznaky covidu.Tyto příznaky mohou mít děti BEZ TEPLOT.

Prosíme , nepodceňujte to a buďte ohleduplní vůdči ostatním.Nyní máme v MŠ 2 pozitivní potvrzené případy.

Ve třídě Lvíčků mezi dětmi prozatím pozitivně potvrzený případ není.

Pokud tato situace nastane , budeme Vás včas informovat. Děkujeme za spolupráci .

4. 12. 2020

Mikulášská nadílka

V pátek nás navštívil Mikuláš se svými pomocníky . 

15. 11. 2020

Provoz MŠ

Rodiče,

provoz celé mateřské školy je v bežném režimu. Karanténní opatření se týkala pouze tříd Klokánků a Medvídků a již byla ukončena. 

30. 10. 2020

UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, 

obdrželi jsme informaci, že ve třídách Tygříků a Klokánků byla potvrzena nákaza onemocněním COVID-19. Nyní čekáme na instrukce od hygienické stanice. Jakmile obdržíme nějaké pokyny, budeme Vás informovat. 

15. 10. 2020

MINI PIZZA

Děti si společně vytvořily zeleninovou mini pizzu. Byla prý moc dobrá , nic nezbylo .

14. 10. 2020

BRAMBOROVÉ KRÁLOVSTVÍ

Bramborové tvoření děti bavilo a velmi se jim vydařilo .

13. 10. 2020

PODZIMNÍČCI

Děkujeme rodičům a dětem za krásné Podzimníčky , které si vyrobili při domácím tvoření. Jste velcí šikulové .

11. 10. 2020

BRUSLENÍ

Milí rodiče, kurz BRUSLENÍ je na dva týdny zastaven . Další informace o změně momentálního stavu Vám sdělíme.Sledujte nástěnky a webové stránky. Děkujeme za spolupráci .

2. 10. 2020

diamantová svatba

V pátek jsme se s pár dětmi zůčastnili diamantové svatby na radnici,kde jsme předvedli taneček na písen Moje milá plaví koně, básen Jak rosteme, písen Princezna ze mlejna  a jedna basen složená přímo na míru.

1. 10. 2020

Hurá za drakem

V městském parku je prima . Drak nám připomíná pověst o založení Trutnova a těch zvířátek co je tu k vidění.

15. 9. 2020

Výstava

S dětmí jsme navštívili ve Staré radnici na Krakonošově náměstí výstavu malíře pana Miloše Trýzny .

Tématem výstavy byla zvířata žijící u nás.