V úterý 4.10.2022 dopolední angličtina nebude z důvodu nemoci. Hodiny budou nahrazeny v jiný termín. Děkujeme za pochopení.

Milí rodiče,

prázniny uběhly jako voda a nový školní rok je za dveřmi. Doufám, že jste si užili trochu volna a odpočinuli si od starostí a hektických dnů. Prosím Vás o spolupráci. Jelikož je 1.září čtvrtek a již víte, že vaše dítko nastoupí až 5. 9. v pondělí, nahlaste nám tuto informaci, buď telefonicky, emailem.

Děkuji

Bc.Ilona Nesvadbová

 

Informace 24. 1. 2022

Učitelka ze třídy Tygříků má již potvrzený PCR test. Nově ze třídy Lvíčků má pozitivní antigenní test další dítě i pedagogická asistentka.

Co se týče karantény, hygiena mě ještě nekontaktovala, asi toho mají moc.

Lyžařský kurz určitě zatím neplaťte, uvažuji o jeho zrušení z důvodu chybějícího personálu a zvyšujícího se počtu pozitivních osob. 

Závazné stanovisko ohledně kurzu napíšu ve čtvrtek 27. 1.

Bc.Ilona Nesvadbová

Nová informace ze dne 23.1. 2022

Ve třídě Lvíčků je nově potvrzený případ pozitivně testovaného dítěte PCR testem. Jelikož nyní chybí ve třídě Lvíčků i Tygříků učitelky, prosím, rodiče, kteří si mohou nechat prozatím děti doma. aby tak učinili. Děti, které byly ve školce ve středu a ve čtvrtek již ne, by měly zůstat v karanténě do pondělí 24.1. Děti, které byly ve školce i ve čtvrtek by měly zůstat v karanténě do úterý 25. 1. Prozatím mě hygiena nekontaktovala, takže nemohu předat žádné potvrzené informace o karanténě. 

Bc.Ilona Nesvadbová

Informace o situaci v MŠ 17. 1. 2022

Ve školce ve třídě Tygříků nám rodiče dnes oznámili 2 pozitivní případy. Nyní již s příznaky - rýma, kašel, teplota, nevolnost, zvracení. Případů bude bohužel přibývat. Zaměstnanci školky se 2 x do týdne testují. Děti se netestují, tudíž nikdo neví, zda jsou pozitivní. Důrazně žádám rodiče, aby nevodili děti s rýmou a příznaky onemocnění. Při jakémkoli podezření udělejte dítěti antigenní test. Při příchodu do šatny musí mít rodiče respirátor. Buďte, prosím, ohleduplní k personálu. Pokud onemocní učitelky, či personál MŠ, omezí se provoz školky. Může se tak dokonce stát, že ve třídách nebudu mít k dispozici učitelky a školka se bude muset uzavřít.

Děkuji za pochopení a velice si přeji, aby tato situace nenastala.

Bc.Ilona nesvadbová

Změna - umístění stromečku 3. 12. 2021

Bohužel náš zamluvený vánoční stromek u masny Hampl ozdobila jiná školka. Stromek, který jsme tedy s dětmi ozdobili je umístěn v pravém horním rohu náměstí. Dříve tam bývala restaurace. Na stromku je připevněný bílý zimní dráček - naše logo.

Informace 1. 12. 2021

Informuji rodiče, že ve třídě Klokánků je u dítěte test negativní, což je jistě dobrá zpráva. Sledujte však zdravotní stav vašich dětí.

Žádám rodiče, aby do prostor MŠ vstupovali s respirátorem a chránili tím své zdraví i zdraví ostatních.

Děkuji a přeji hezké předvánoční dny, pokud možno bez stresu.

Bc.Ilona Nesvadbová

 

ZDOBENÍ STROMEČKU

Ve čtvrtek 2. 12. 2021 budou třídy Lvíčků a Tygříků zdobit vánoční stromek na náměstí. Ozdoby na stromek společně tvořily  učitelky a děti. Náš vánoční stromek je umístěn před masnou Hampl a je na něm logo naší školky. Věříme, že se všem bude líbit. Fotografie ze zdobení budou k dispozici na našem webu v galerii.

 

Nová informace pro rodiče 29. 11. 2021:

Podávám novou informaci. Ve třídě Klokánků čekáme na potvrzení pozitivního či negativního testu u dítěte. Výsledek oznámím ve čtvrtek nebo v pátek. 

Co se týče dotazů ohledně spojování tříd. Snažíme se minimalizovat spojování tříd, ale někdy je to nezbytné. Musíme zastoupit nemocnou kolegyni ve třídě, zastoupit kolegyni, pokud má dovolenou, pokud má paragraf (úmrtí v rodině), ošetřování dítěte, atd. Pokud je učitelka sama ve třídě celý den, někdy slouží u dětí až 10 hodin, což je velice náročné.

Žádám opět rodiče o ohleduplnost, aby nepřiváděli do školky děti s příznaky onemocnění (rýma, kašel, průjem, bolest břicha, zvýšená teplota. Ohrozí to všechny zaměstnance, ale i ostatní zdravé děti. 

Děkuji

Bc.Ilona Nesvadbová

PŘEDÁVÁNÍ ČIPŮ

Ve čtvrtek 30.9. 2021 - předávání čipů v kanceláři vedoucí MŠ (vchod naproti malé brance), zazvoňte.

Čas - 14.30 - 16.00 hod. Každá rodina dostane 2 čipy za vratnou zálohu 220 Kč (1 ks - 110 Kč)

 

Ve čtvrtek 7.10. 2021 - předávání čipů v kanceláři vedoucí MŠ, zazvoňte.

Čas - 7.00 - 8.30 hod.

Připravte si, prosím, přesnou hotovost.

Děkuji

I.Nesvadbová

Zrušení vzdělávacího pořadu "SOVIČKY"

Pořad "Sovičky" je zrušen z důvodu chladného počasí a nemocnosti dětí.  Přesouvá se na jaro, jelikož musí probíhat na zahradě MŠ. Pokusím se zajistit náhradní program s papoušky, který by probíhal již ve třídách.

I.Nesvadbová

NOVÁ INFORMACE 17.9. 2021

Testované dítě ze třídy Lvíčků je negativní a v pořádku. Upozorňuje však, že stále přetrvává nachlazení dětí s rýmou a kašlem. Pokud bude mít Vaše dítě tyto příznaky neposílejte ho do školky, dojde k přenesení infekce na zdravé děti i personál. Ve třídě Lvíčků se toto nachlazení tak rozneslo, že většina dětí zůstala doma v léčení. 

Děkuji a přeji hezký víkend a hodně zdraví.

I.Nesvadbová

 

NÁHRADNÍ TERMÍN - "Sovičky"

Oznamuji, že je domluven náhradní termín vzdělávací akce "Sovičky" a to na středu 22. 9. 2021. Akce se bude konat na zahradě MŠ v dopoledních hodinách. Konání akce je opět závislé na počasí a počtu dětí ve třídách (majitelé jezdí až z Moravy). Budeme ale doufat, že tentokrát se uskuteční.

I.Nesvadbová

Oznamujeme, že z důvodu nepříznivé předpovědi počasí a vyšší nemocnosti dětí se ruší vzdělávací pořad "Sovičky", který se měl konat na zahradě MŠ dne 16.9. 2021.

Pokud to bude možné, oznámíme včas náhradní termín.

UPOZORNĚNÍ!!!  15.9. 2021

Ve třídě Lvíčků přišlo jedno dítě do kontaktu s osobou mimo MŠ, která má potvrzený pozitivní test. Nyní je toto dítko v karanténě a čeká také na provedení testu. Po výsledku testu vás budu ihned informovat. Budeme doufat, že vše bude v pořádku.

I.Nesvadbová