Připravované akce

13. 6. 2023

Lanový park Janské Lázně

     V úterý 13. 6. pojedeme s dětmi z Kytičkové třídy a předškoláci z Motýlkové třídy do lanového parku v Janských lázních. Odjezd autobusem z HSM kostel v 7:33, návrat vlakem ve 12:10 na oběd do školky. Prosíme, přijďte do školky včas - odchod z MŠ 7:25. S sebou: vhodné oblečení a pevnější obuv, malou svačinku (NE čokoládovou - ovoce a zelenina vítána) a pití. Svačina ze školky zajištěna. Děkujeme.

14. 6. 2023

Taneční akademie 2023

     Předškoláci ze tříd Motýlků, Kytiček a Včeliček pojedou podpořit do Národního domu v Trutnově kamarády na Taneční akademii 2023. Odchod na bus MHD č. 1 odjezd z HSM - HŘIŠTĚ V 8.00 hodin. Návrat na oběd. Začátek představení v 8.30 hodin. 

15. 6. 2023

Motýlci odlétají na výlet......

     Motýlci odlétají ve čtvrtek 15. 6. 2023 na celodenní výlet za poznáním. Na cestu potřebují batoh, sportovní oblečení a obuv podle počasí, pití, nějakou dobrůtku. Celodenní balíček z MŠ. Čas odjezdu a návratu bude upřesněn. Motýlkové cestovatelky

19. 6. 2023

BIŠÍK 2023

      Ve dnech 19. - 23. 6. 2023 proběhne pro přihlášené děti tradiční školka v přírodě na zámku Bischofstein na pomezí Adršpašsko - teplických skal v blízkosti Teplic nad Metují.

27. 6. 2023

Rozloučení se školním rokem 2023

     Tradiční loučení se školním rokem proběhne v úterý 27. 6. 2023 od 17.00 hodin v areálu Bojiště Trutnov. Sportovní oblečení a obuv, děti ze školky párek na opečení dostanou, ostatní si něco na opečení přineste. Pití k zakoupení na místě. Dobrou náladu a léto může začít. 

28. 6. 2023

DEN LESNÍ PEDAGOGIKY

     Děti z MŠ Srdíčko pojedou na interaktivní program do Městského parku v Trutnově, kde pro ně studenti s pedagogy ČLA připravili ukázky myslivecké kynologie, střelectví, botaniky a zoologie. Sledujte aktuální informace na nástěnkách jednotlivých tříd, s upřesněnými informacemi o odjezdu a návratu. Děti potřebují batoh, pití, malou dobrůtku, sportovní oblečení a obuv podle aktuálního počasí.

Proběhlé akce

9. 6. 2023

ČESKÉ LESNICKÉ DNY

     Děti se seznámí s technikou, nářadím i náčiním potřebným pro práci v lese. Čeká je interaktivní podívaná v areálu České lesnické akademie v Horním Starém Městě Trutnov. 

7. 6. 2023

Červnová knihovna - Pasování školáků na čtenáře

     Poslední červnová návštěva knihovny, kde budou školáci z Motýlků slavnostně pasováni na čtenáře a získají pomyslný klíč od "Brány poznání". Motýlci potřebují slavnostní oblečení, batoh, kartičku do knihovny a knížky na vrácení.

6. 6. 2023

Mámo, táto udělej si čas, s Elkoninem pohrajem si zas

    S Elkoninem jdem si hrát, rodičům vše ukázat. Společně vydáme se Krajinou slov a hlásek, na konci cesty nás čeká královna Grafie a zámek. S obyvateli krajiny budem plnit úkoly, společně s rodiči si užijem spoustu zábavy. Akce pro předškoláky a jejich rodiče. Průběžný start od 15.30 hodin do 16.15 hodin. Projití Krajinou slov a hlásek vám bude trvat maximálně 20 minut. Akce proběhne za příznivého počasí na Malé zahradě u školky, při nepříznivém počasí uvnitř budovy MŠ. Děti obdrží vysvědčení od Královny Grafie a malé překvapení.   

2. 6. 2023

Fotbalový turnaj dětí mateřských škol

    " A po roce zas, malých fotbalistů nastal čas. Na hřišti je čeká zápolení a fandící obecenstvo se jejich výkonům klaní. Tah na branku, levá, pravá, do branky už góly malý fotbalista dává." 2. 6. 2023 nás čeká tradiční Fotbalový turnaj mateřských škol.

 

31. 5. 2023

Rodinné hrátky u Motýlků

     Srdečně zveme naše Motýlkové rodinky ve středu 31. 5. 2023 od 16.00 hodin na RODINNÉ HRÁTKY. Rodiče potřebují pohodlné pirátské nebo sportovní oblečení a obuv podle počasí a nálady. Průběžný start šatna u třídy Motýlků 15. 45 - 16.15 hodin. Čeká vás hraní, povídání, plnění zábavných rodinných úkolů a rodinný piknik. Vstupné na akci: prosíme o přinesení nějaké dobroty pro ostatní. Dobroty prosím přineste do MŠ ráno. Káva, voda, čaj, šťáva , vidlice na opékání zajištěny. Dobroty na opékání a něco jiného k pití si prosíme přineste odpoledne. Těší se na Vás Ivet, Dáša a Jíťa z Motýlků

31. 5. 2023

DEN DĚTÍ 2023

     "Dnes budeme slavit a dobře se bavit. Máme přece svátek a není to pátek." Tradiční dopolední oslava DNE DĚTÍ, kdy je čeká spousta zábavy, veselení a určitě nějaké překvapení. 

Školka se promění v Černou perlu a paluba bude plná pirátů. Buď i ty jedním z nich a v tento den přijď do školky jako pirát.

25. 5. 2023

Lesní školka - za povoláními

     Motýlky čeká putování s hledáním povolání. Co najdeme a kde? Vyfotíme, pojmenujeme a po návratu prohlédneme na interaktivní tabuli. Děti potřebují batoh, pití, malou dobrůtku, sportovní oblečení a obuv podle počasí. Návrat na oběd. 

24. 5. 2023

MALÉ MATURITKY 2023

     Ve středu 24. 5. 2023 čeká předškoláky zábavné loučení se školkou, kdy je čekají tradiční MALÉ MATURITKY se slavnostním pasováním na školáky. Čeká je skládání maturitky, pasování, focení na tablo a hostina. Děti potřebují slavnostní oblečení, dobrou náladu a bystrou mysl. Děkujeme rodičům předškoláků za donesené dobroty na slavnostní hostinu pro malé maturanty.

19. 5. 2023

Květnový KRNAP

     V pátek 19. 5. proběhne, v průběhu dopoledne, v tomto školním roce poslední interaktivní environmentální setkání pro předškoláky s Kamilou Nývltovou ze Střediska KRNAP VRCHLABÍ, tentokrát na téma: Proč kopřiva pálí a je nám vůbec užitečná, když pálí?

18. 5. 2023

Setkání absolventů ze třídy Motýlků

     Ve čtvrtek 18. 5. 2023 proběhne od 16.00 hodin setkání loňských absolventů ze třídy Motýlků. Absolventi potřebují: dobrou náladu,přezůvky. Co je čeká: interaktivní hra Harryho Pottera Prosíme rodiče o přinesení nějaké dobroty na Motýlí oslavu s absolventy. Děkujeme. 

18. 5. 2023

Lesní školka - Kde bydlíme?

     Tentokrát půjdeme hledat známé i neznámé adresy, kde bydlíme se svými rodinkami. Kdo si pamatuje cestu ze školky domů? Jak vypadá náš dům, jakou má barvu, jak je veliký? A ke komu nestihneme dojít, najdeme jeho adresu aspoň v mapách. S sebou děti potřebují batůžek s pitím a dobrůtkou, vhodné oblečení a obuv dle počasí. Odcházíme ze školky hned po osmé hodině...teda pokud nám počasí aspoň trochu dovolí.

17. 5. 2023

Květnová knihovna

     Motýlky čeká povídání o květnových svátcích, kvetoucích keřích a rostlinách. Děti potřebují batoh, kartičku do knihovny, knížky na vrácení. 

11. 5. 2023

Lesní školka - rodinná

     Děti z Motýlků se vypraví na další lesní výpravu. Tentokrát budeme věšet prádlo na šňůru pomocí kolíčků, půjdeme na nákup a budeme roznášet nakoupené předměty do jednotlivých domů s rodinami. Zahrajeme si pohybovou hru: Rodinky, rodinky, pojďte domů a uděláme si rodinný piknik v přírodě. 

3. 5. 2023

Lesní školka - za zvířátky a rozkvetlými stromy

     Na dnešní výpravě nás čeká putování za rozkvetlými stromy do Městského parku v Trutnově a za zvířátky do Zverimexu. 

28. 4. 2023

VÍTEJTE V BRADAVICÍCH

     Tradiční čarodějnické řádění, tentokrát inspirované knihou Harry Potter a kámen mudrců. Pod názvem "VÍTEJTE V BRADAVICÍCH"se ukrývá tajemná cesta do světa čar a kouzel, kdy v pátek 28. 4. 2023 se školka dopoledne změní v pověstnou školu Bradavice pro všechny čaroděje a čarodějky. Tento den mají do začarované budovy vstup jen děti převlečené za čaroděje, kouzelníky, čarodějnice a jinou čarodějnicku havěť. Velké poděkování všem rodičům za připravené převleky, které na vašich dětech byly naprosto úžasné.

  

27. 4. 2023

Dubnový KRNAP

     Dubnové hrátky pro předškoláky s lektorkou Kamilou Nývltovou ze Střediska KRNAP Vrchlabí, tentokrát na téma: Ptačí domečky a co se v nich děje - povídání a interaktivní hrátky, kde se děti seznámí s ptačími hnízdy a kde se nejvíc líbí vajíčkům. 

26. 4. 2023

Stříbrná zeměkoule

Naše mateřská škola ❤️ se již podruhé zapojila do soutěže „Stříbrná zeměkoule“. Díky Vám všem, kteří jste nám pomáhali, nasbírala naše školka krásných 262 kilogramů hliníkového odpadu (o necelých 200 kilogramů více než minulý rok) a umístila se na 1. místě v této soutěži! Vyhráli jsme poukaz 3.000,- Kč na hračky či pomůcky pro děti, hmatovou hru, knížku a dobroty pro děti. Děkujeme !

21. 4. 2023

Den země 2023

Den země 2023

Den země letos oslaví děti z Mateřské školy Srdíčko v pátek 21. 4. 2023  sázením stromků na školním polesí České lesnické akademie v Horním Starém Městě v lokalitě Na Bělidle. Každá třída si zasadí svůj stromek, který bude opatřen cedulkou a symbolem třídy. Děti budou moci při vycházkách pozorovat, jak se jejich stromečku daří, sledovat, jak roste. Budou mít tak živou památku na léta strávené v mateřské škole. 

 

 

19. 4. 2023

Lesní školka čapí

     Motýlci se tentokrát vypraví podívat do Mladých Buků a budou pozorovat čapí pár Betynku s Bukáčkem na jejich čapím hnízdě. Děi potřebují batoh, pití, malou dobrůtku, sportovní oblečení a obuv podle počasí. Návrat do MŠ na oběd.

 

17. 4. 2023

Malí zahradníci

    My jsme malí zahradníci, zahrady jsme pomocníci. Semínka si zasadíme, záhonek si přpravíme. Okopeme, uhrabeme, pěkně všechno zalijeme. Motýlci jdou do školky převlečení za zahradníky a zahradnice a můžou si přinést i zahradnické náčiní.

 

12. 4. 2023

Dubnová knihovna

     Aprílová knihovna, kde se dozvíme něco o zemi, jejích pokladech, čardoějnicích i co se děje v lese, na louce i kolem nás v přírodě. Děti potřebují batoh, kartičku do knihovny, knížky na vrácení a vhodné oblečení.

 

11. 4. 2023

Plavání mladších dětí

     V úterý 11. 4. zahájíme plavání mladších dětí ze tříd Motýlků, Berušek, Myšiček a Sluníček, ve čtvrtek 13. 4. plavou mladší děti ze tříd Kytiček a Včeliček. Odchod dětí v 7. 35 hodin na autobus MHD, odjezd z HSM - hřiště v 7.50 hodin. Děti potřebují batoh, označené plavky, ručník, pití, malou nečokoládovou sušenku. Sledujte aktuální informace na nástěnkách jednotlivých tříd. Rozpisy lekcí a pokyny k platbě zjistíte po rozkliknutí akce v přiložených souborech.

5. 4. 2023

Malý vodohospodář - 1. skupina

     Od 8. 30 hodin se uskuteční v rámci spolupráce s Malou technickou univerzitou projektový den Malý vodohospodář. Předškoláci ze tříd Včeliček, Motýlků a Kytiček se budou učit hospodařit s vodou, vyzkouší si, na co všechno se dá voda použít a jak. 

4. 4. 2023

Jarní fotografování dětí

    V úterý 4. 4. 2023 proběhne tradiční jarní focení tříd a jednotlivých dětí. Rodiče mají možnost od 8.00 hodin nechat vyfotit své ratolesti s mladším i starším sourozencem. Dejte dětem oblečení, ve kterém se mají fotit. Děkujeme

3. 4. 2023

Velikonoční barevný týden

    "Už je tu zas, velikonočních barevných radovánek čas". V pondělí půjdeme do školky v modrém oblečení, v úterý ve žlutém, ve středu ve veselém barevném oblečení a ve čtvrtek v zeleném oblečení. Doma si pak v pátek oblékneme velké oblečení našich rodičů a zahrajeme si na rodiče. Vždyť bude přece Velký pátek.

30. 3. 2023

Divadlo v MŠ: Tajemná zahrada

     Děti se mohou těšit na další divadelní představení paní Vyšohlídové s názvem: Tajemná zahrada. Kdo na zahradě bydlí, kdo se v ní ukrývá, je kouzelná a pohádková? Tak to všechno se děti na divadle dozví. Začátek představení v 10.30 hodin. 

27. 3. 2023

Vynášení zimy

    Zimo, zimo, táhni pryč nebo na tě vezmu bič......tradiční vynášení zimy a vítání jara. V pondělí 27. 3. se všichni z MŠ Srdíčko vypraví na tradiční loučení se zimou a slavnostní přivítání jara. 

24. 3. 2023

Březnový KRNAP

     Environmentální vzdělávání s lektorem KRNAP Vrhlabí Kamilou Nývltovou. Hodina pro předškoláky plná interaktivního poznávání přírodních zákonitostí. 

22. 3. 2023

Březnová knihovna

     V březnové knihovně se můžeme těšit na povídání o tradičním vyhánění paní zimy, velikonočních zvycích. Jako vždy nás čeká vrácení půjčených knih, prohlížení známých i neznámých knih a hledání zajímavé knížky na domácí četbu s rodiči.

21. 3. 2023

Lesní školka - pohádková

   Děti ze třídy Motýlků se vypraví na další lesní výpravu, tentokrát za pohádkou. Děti potřebují batoh, pití, malou sušenku. Vhodnou obuv a oblečení na celodopolední vzdělávací aktivity venku. 

17. 3. 2023

Pohádkové kino

     V pátek 17. 3. půjdeme procházkou nebo někdo se i možná sveze autobusem do kina na ZŠ Mládežnická v Trutnově,  v Horním Starém Městě. Uvidíme pásmo krátkých známých i méně známých pohádek. Čas ranní svačiny posunut na 8.00 hodin. Přiveďte děti včas a dejte jim vhodné oblečení do kina (nedávejte jim, prosíme, kombinézy a oteplováky). Děkujeme

PS: Sledujte pravidelně informační nástěnky jednotlivých tříd s aktuálními upřesňujícími informacemi. 

14. 3. 2023

Návštěva ZŠ Mládežnická

     Předškoláci ze tříd Motýlků, Myšiček a Sluníček se vydají za svými kamarády do školy. Prohlédnou si, jak to v takové škole chodí, jak to vypadá ve třídách, tělocvičně a co všechno se ve škole dělá. 

2. 3. 2023

Lesní školka - Za tajemnými zvuky lesa

     Tentokát nás na další lesní výpravě čeká pátračka: Za tajemnými zvuky lesa. Vydává les vůbec nějaké zvuky? Jaký zvuk vydává klacík, zem, sníh, led, strom....Jsou slyšet zvuky zvířat a ptáků? Jaké zvuky vydáváme v lese my? Bádáme, zkoumáme, vymýšlíme, pozorujeme, prostě super zábava. Děti potřebují oblečení a obuv na aktivity venku podle počasí, batoh, pití, malou dobrůtku. Návrat na oběd. 

22. 2. 2023

Únorová knihovna

    Únorová knihovna tentokrát na téma Masopust a předjaří. Povídání nad knížkami, vracení knížek a půjčení nové knížky, společné prohlížení a hledání pro nás zajímavé knížky. 

17. 2. 2023

Únorový Krnap

     Environmentální vzdělávání s lektorem KRNAP Vrhlabí Kamilou Nývltovou. Hodina pro předškoláky plná interaktivního poznávání přírodních zákonitostí. 

16. 2. 2023

MASOPUST 2023

     "Jemine, domine, masopust pomine, jemine, domine masopust je tu"....

 16. 2. 2023 společně oslavíme Masopust.             

            Připomeneme si, proč a kdy se masopust slaví, jaké jsou tradiční masopustní zvyky a co se nosilo za masky. Školkou bude znít hudba, písničky, veselé taškaření a už teď začíná školka vonět masopustními dobrotami. Do školky budou mít tento den vstup děťátka robátka patřičně masopustně vyparáděná. Prosíme rodiče o spolupráci na přípravě tradičních masopustních masek a převleků (například: pekaře, kuchařky, kominíka, švadlenu, kováře, medvěda, koně, prasátka, kravičky, psa, kočky, báby s nůší, šaška, ženicha a nevěsty, smrtky, děvečky a podobně). Nedávejte dětem kostýmy novodobých hrdinů a příliš strašidelné masky. Děkujeme za spolupráci na přípravě masek a převleků.

14. 2. 2023

Lesní školka - Masopustní

     V rámci "Masopustní lesní školky" se vypravíme na naši oblíbenou Masopustní klouzačku na nedalekou louku. Kdo má, může si přinést svoji lopatu na ježdění (ne bob ani sáňky) a do batůžku můžete přibalit nějakou u masopustní dobrotu. Budeme se veselit, klouzat, koulovat, ochutnávat, poznávat, pojmenovávat...prostě prima den. 

13. 2. 2023

Soutěž PEZ 2022

     Prosíme, hlasujte v soutěži PEZ Sportujeme rádi 2022 pro mateřskou školu SRDÍČKO.

https://www.pez.cz/pez-cz/proskolky

 

Děkujeme ♥

10. 2. 2023

Lyžování v K + K 4. a 5. den

    Lyžařský kurz 2023 jsme pátkem 10. 2. 2023 slavnostně ukončili. Za skvělého fandění našich rodičů, prarodičů i dalších příbuzných jsme úspěšně projeli závěrečné branky a získali diplomy a medaile. Děkujeme instruktorům K+ K za celotýdenní péči, trpělivost, laskavost, humor i profesionalitu. Lyžování s vámi nás prostě baví a budeme se rádi vracet. Všichni ze Srdíčka i ze Sedmikrásky....hlavně Lední medvědi, Vločky, Šelmy a Sněžní hadi. 

 

6. 2. 2023

Čert a Káča divadlo UFFO

     Pro menší děti ze tříd Kytiček, Včeliček a Motýlků, které nejedou na lyžařský kurz, čeká v pondělí 6. 2. 2023 od 8:30 divadlo Čert a Káča v Trutnově (Společenské centrum UFFO). Odchod z MŠ v 7:45, odjezd ze zastávky u hřiště v 8:00 bus č. 1, svačina z MŠ zajištěna. Prosíme, přiveďte děti včas. Děkujeme. 

1. 2. 2023

Lesní školka sněhová

     Dnes nás čeká sněhovo-mrazivá výprava, na které se nejprve vydáme po nebezpečné stezce nad propastí, pak nás čeká bukové bludiště, skoky do sněhu, výroba sněhových a vodních ozdob, chytání vloček na tmavou destičku, pozorování sněhových vloček pod lupou, jízda na lopatách, koulovaná a svačinka na čerstvém povětří. 

26. 1. 2023

Lesní školka - Každé roční období sportujeme pro zdraví

     Lesní školka  - tentokrát si vyzkoušíme, zda se dá sportovat i v zimě. Pokud se počasí umoudří a nadělí nám aspoň trochu sněhu, vydáme se za sportovními zážitky na nedaleký kopec.

25. 1. 2023

Lednová knihovna

     Lednové vzdělávání dětí v rámci předčtenářské gramotnosti, tentokrát na téma ptáčci a zvířátka v zimě, včetně připomenutí Tříkrálové sbírky. Děti potřebují batoh, průkazku do knihovny, knížky na vrácení, vhodné oblečení do knihovny - ne kombinézu. Děkujeme.

24. 1. 2023

Zimní olympiáda dětí a mládeže 2023

    V úterý 24. 1. 2023 se vypravíme na Zimní stadión v Trutnově, kde probíhají hokejové zápasy v rámci Zimní olympiády dětí a mládeže 2023. Budeme fandit malým sportovcům, seznámíme se s pravidly hokeje a podíváme se, jak se takový opravdický hokejový zápas hraje a co všechno hokejista ke hře potřebuje. 

                                                         

19. 1. 2023

Lesní školka: I když je zima, v lese je prima

     Čtvrteční celodopolední venkovní putování za poznáním nás zavede nejprve k řece Úpě, kde budeme pozorovat kolik vody v ní přibylo, proč je jí tolik a zda je proud řeky silnější. Cestou budeme hledat bláto, zamrzlé kaluže a pozorovat, jak se chovají, když trochu mrzne. Pokusíme se najít mosty, zkusíme vypozorovat, z čeho jsou postavené a co se děje, když jdeme přes most nebo když přes něj jede auto. Svačina v MŠ v 8.00 hodin, batoh, pití, malou dobrůtku, sportovní oblečení a obuv podle počasí. Návrat na oběd. 

18. 1. 2023

Stavitel mostů - 1. skupina

    Je těžké nebo lehké postavit most? Proč se mosty vlastně staví a z čeho a jak postavit most, aby se po něm mohlo chodit a jezdit? Tak to všechno se předškoláci dozví v rámci projektového dne připraveného Malou technickou univerzitou. Začátek v 8.30 hodin. Děkujeme. 

13. 1. 2023

Lednový KRNAP

     Lednové environmentální povídání a vzdělávací hraní s Kamilou Nývltovou ze střediska KRNAP, tentokrát na téma: Tetřívek obecný - černý rytíř Krkonoš. 

11. 1. 2023

Tříkrálové posezení s rodiči

     Tříkrálové posezení s rodiči nás čeká 11.1. 2023 od 16.00 hodin v prostorách třídy Motýlků. Můžete se těšit na spoustu společné veselé zábavy, vzpomínání na vánoční svátky a slavnostní tabuli. Vstupné: nějaká ta dobrůtka pro organizátory a účinkující. Děkujeme rodičům za pomoc při přípravě občerstvení na společné posezení (i cukroví bude určitě chutnat). Těšíme se na Vás vaši miláčci a Dáša, Ivet a Jíťa

6. 1. 2023

Tříkrálová sbírka 2023

     Mš Srdíčko se tradičně zapojí v prvním lednovém týdnu roku 2023 do charitativní Tříkrálové sbírky a bude tak v ulicích města Trutnov vybírat příspěvky pro potřebné. Přispět do Tříkrálových pokladniček můžete i přímo v mateřské škole. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat potřebným a nemocným. Všichni z MŠ Srdíčko

1. 1. 2023

PF 2023

      

21. 12. 2022

Vánoční zpívání v kostele

     Tradiční "Vánoční zpívání dětí z MŠ Srdíčko, se uskuteční v Kostele sv. Václava v Horním Staré Městě Trutnov 21. 12. 2022 od 16.00 hodin. Přijďte s námi načerpat a užít si vánoční atmosféru, zavzpomínat na tradice a popřát si krásné pohodové svátky.                                                                                                     Srdečně Vás zvou všichni z MŠ SRDÍČKO

20. 12. 2022

Ježíšek u Motýlků

     Motýlky čeká dopolední posezení u vánočního stromečku na třídě s vánočním punčem, zpíváním koled, mlsáním doneseného cukroví a kdo ví, možná se malí Motýlci dočkají i Ježíška s nadílkou. Děkujeme rodičům za přinesení trošku cukroví na vánoční hostinu. Děti mohou přijít ve slavnostním oblečení. 

19. 12. 2022

Vánoční zpívání s Krakonoškou

    Tradiční "Vánoční hraní a zpívání s Krakonoškou" ve školce a setkání generací, nás čeká v pondělí 19. 12. 2022 v 10.00 hodin. Už se moc těšíme, až společně načerpáme vánoční atmosféru a slavnostně se naladíme na nadcházející svátky. 

16. 12. 2022

Vánoční tvoření s Lenkou Veselou

     Motýlky čeká dopolední tvoření z hlíny s vánoční tématikou pod vedením Lenky Veselé. Děti si vyrobí vánoční ozdoby na stromeček a možná nějaké to překvapení z keramiky. Děkujeme Lence Veselé za přípravu a průběh tvoření. 

12. 12. 2022

Vánoční ZOO

     Tradiční návštěva zvířátek v čase předvánočním nás čeká 12. 12. 2022. Odjezd od školky v 8. 15 hodin přistaveným autobusem, oběd po návratu cca do 13.00 hodin. Čas svačiny posunut na 7. 30 hodin, přiveďte děti do školky včas. Děti potřebují batužek, pití, malou sušenku, oblečení a obuv podle počasí na celodopolední pobyt venku. 

9. 12. 2022

Prosincový KRNAP

     Prosincové environmentální setkání na téma: Zimní spánek. Dozvíme se, jak přežívají zimu zvířata, jak stromy. Jak probíhá život v zimním lese a jak se od podzimu změnil. Předškoláci rozděleni do dvou skupin, vzdělávání proběhne v rámci plánovaného harmonogramu.

8. 12. 2022

7. Lesní školka - čertovská

     Motýlci se vypraví za čertovským dobrodružstvím do zdejšího lesního království. Budou stavět čerty z přírodnin, hledat a sbírat větvičky a přírodniny na výrobu vánočních svícnů. Děti potřebují: oblečení a obuv podle počasí, batůžek, pití a malou dobrůtku. 

7. 12. 2022

Prosincová knihovna

     V prosinci nás v knihovně čeká povídání o čase adventním, jak to bylo o Vánocích za dob našich prababiček a pradědečků, co jedli, co se peklo, kam se chodilo, jaké měli dárky. Děkujeme knihovnicím z Horního Starého Města za připravené povídání. 

6. 12. 2022

Mikulášoviny s rodiči

     Tradiční Mikulášská nadílka s rodiči proběhne 6. 12. 2022 od 16.00 hodin v budově mateřské školy. Děti s rodiči čeká plnění čertovských a andělských úkolů, spolu s nadílkou od Miluláše a jeho družiny. 

 

 

 

6. 12. 2022

Andělsko - pekelné řádění u Motýlků

    Chceš být čertík nebo anděl? Masku sobě přichystej. Dopoledne 6. 12. 2022 u Motýlků bude zase pěkný rej. Anděl s čertem pěkně řádí, tancují a zpívají, pro odměnu do nebíčka spolu oba spěchají. Děti mohou přijít do školky převlečené za čertíky, andílky nebo Mikuláše. Děkujeme rodičům za spolupráci při přípravě převleků. 

2. 12. 2022

Divadlo v MŠ: Sněhurka a sedm trpaslíků

     Oblíbené dechové kvinteto nám zahraje hudební pohádku o Sněhurce a trpaslících.Děti se pohádkovou zábavnou formou seznámí s jednotlivými hudebními nástroji. Začátek představení v 9.30 hodin.  

1. 12. 2022

Bruslení 2022

   Bruslení přihlášených dětí ze tříd Kytiček, Motýlků a Včeliček (2. skupina) začíná ve čtvrtek 1. 12. 2022. Odchod z MŠ v 7. 40 hodin na autobus MHD č. 1, odjezd v 8.00 hodin ze zastávky HSM hřiště. Děti potřebují: batoh, pití, malou nečokoládovou sušenku, pohodlné sportovní vrstvené oblečení na brusle (spodní vrstva: funkční prádlo, vrchní vrstva: rozepínací mikina, sporotvní zateplené volné zimní kalhoty, bunda) včetně ponožek, rukavic a slabší čepici nebo kuklu pod helmu. Nabroušené brusle s chrániči, helmu. Kdo brusle nemá, je v ceně kurzu možnost zapůjčení bruslí (nutno nahlásit velikost nohy třídním učitelkám), případně helmy. Dostatek věcí na převlečení v MŠ. Návrat na oběd do MŠ. Cena kurzu 250,- kč bezhotovostním převodem na účet, pokyny k platbě vám budou předány začátkem listopadu. 

Termíny bruslení (celkem 5 lekcí): 1.12. (čtvrtek-první lekce), 14.12. (středa), 15.12. (čtvrtek).

POZOR ZMĚNA, LEKCE PŘESUNUTY NA LEDEN 2023: 

 10. 1. 2023 (úterý), 11.1. 2023 (středa - poslední lekce, rodiče mohou přijít podpořit svoje ratolesti). Čas bruslení oba termíny vždy od 10.00 do 10.45 hodin.  Svačina v MŠ v 8.00 hodin, odjezd busem MHD č. 1 v 8. 50 hodin ze zastávky HSM Sídliště, návrat do 12.00 oběd po návratu. 

28. 11. 2022

VÝSTAVA BETLÉMŮ

     Motýlci se dnes zalétli podívat na VÝSTAVU BETLÉMŮ na Starou radnici v Trutnově, kde si prohlédli i svoje vlastnoručně vyrobené andílky a hodili Ježíškovi dopis do schránky na náměstí.

28. 11. 2022

Vánoční dílničky u kamarádů z Diakonie

     Děti z Motýlků pojedou do Trutnova za kamarády ze Speciální školy Trutnov při Diakokonii Vrchlabí na vánoční dílničky, společném zpívání vánočních koled a povídání. Svačina v 7.45 hodin, přiveďte prosím děti včas. Po rozloučení s dětmi a pedagogy školy si půjdeme prohlédnout andílky na výstavu Betlémů a hodit dopis Ježíškovi do schránky na Krakonošově náměstí. Návrat do školky do 12.00 hodin, oběd po návratu. Děkujeme dětem a pedagogům Speciální školy Trutnov za pozvání, zvláště pak Mgr. Lence Šimůnkové. 

25. 11. 2022

Mami, tati udělej si čas.........

     Mami, tati, udělej si čas, pohrajem si spolu zas. Předškoláky a jejich rodiče ze všech tříd čeká, počínaje 21. 11. pondělím od 14.00 hodin, až do pátku 25. 11. 8.00 hodinou konče, zábavná stezka s Elkoninem. Rodiče si mohou stezku s dětmi v těchto dnech průběžně procházet ráno mezi 6.30 - 8.00 a odpoledne od 14.30 - 16.30 hodin. Rodiče se seznámí, co už všechno děti pomocí výletů do Krajiny hlásek a slov od začátku října zvládly a co a jak mohou doma společně podpořit a jak si hrát. Start v šatně u Motýlků, Cíl v mezipatře u ředitelny. Přečtěte společně všechny úkoly, bavte se, hrajte si a společně si to užijte. Projití stezky s plněním úkolů trvá cca 15 minut. 

22. 11. 2022

6. Lesní školka - zdobení stromečku na Krakonošově náměstí

     Motýlci pojedou do Trutnova zdobit vánoční stromeček u ZUŠ na Krakonošovo náměstí v Trutnově vlastnoručně vyrobenými ozdobami, prohlédnou si vánoční výzdobu, postavený Betlém. Cestou zpět do mateřské školy půjdou po stopách sněhových vloček. Děti potřebují: batoh, pití, malou dobrůtku. Svačina v MŠ, návrat na oběd.

 

16. 11. 2022

Malý inženýr - 1.skupina

     Malý inženýr je jeden z dalších projektových dnů pořádaných Malou technickou univerzitou. Začátek projektového dně v 8.30 hodin. Co vlastně znamená slovo inženýr, kdo to je, co dělá. To všechno se dozví předškoláci ze Včeliček, Motýlků a Kytiček. 

14. 11. 2022

SVATOMARTINSKÝ TÝDEN

     U Motýlků proběhne od 7.11. do 14.11.2022 tradiční Svatomartinský týden, plný zábavného učení hrou, pokusů, Lesní výpravy za Martinem na bílém koni a spoustu další zábavy. Celý týden budeme chodit do školky v bílém oblečení. Děkujeme rodičům za spolupráci. 

11. 11. 2022

Listopadový KRNAP

    Listopadové setkání v rámci environmentálního vzdělávání, tentokrát s tématem: Kam se podějí motýli v zimě? . Budeme si povídat, jak dlouho motýl žije, co je to motýlí plán a jak motýli přečkávají zimu. První skupina (Motýlci, Včeličky, Kytičky) začíná v 8.30 hodin, čas svačiny posunut na 8.00 hodin. 

9. 11. 2022

5. Lesní školka - Motýlci letí do Krakonošova

     Motýlky čeká v rámci Lesní školky výlet do Krakonošova, kde budou hledat stopy Martina na bílém koni a jestli se opravdu blíží nebo ne. Sportovní oblečení a obuv podle počasí, batůžek, pití, malou dobrůtku, pláštěnku. Svačina z MŠ. Odchod ze školky v 7.20 na autobus Trutnov - Janské Lázně, odjezd ze zastávky Trutnov, Horní Staré Město - Kostel v 7.33 hodin, návrat vlakem ve 12.10, oběd po návratu. 

7. 11. 2022

Listopadová knihovna

     Motýlky čeká tradiční návštěva Knihovny v Horním Starém Městě. Budeme si povídat o starověkém příběhu o svatém Martinovi a hledat obrázky k příběhu v knížkách.  

4. 11. 2022

DEN DUCHŮ

     "Už je tu zas, duchů a strašení čas." Na páteční dopoledne 4. 11. 2021 prosím nachystejte s dětmi strašidelné masky, kouzel a strašení užijem si do sytosti. Budeme se bavit, tančit, řádit, strašidelné úkoly svou chytrostí a šikovností plnit. Školka změní se ve strašidelný hrad a budeme se společně krásně bát. Děkujeme rodičům za pomoc při přípravě převleků za strašidýlka, duchy a jinou strašidelnou havět.  

1. 11. 2022

Lesní školka - 4. Zamykání zahrady

     Celodopolední aktivity venku tentokrát s poznáváním a uspáváním stromů a zamykáním zahrady. Děti potřebují sportovní oblečení a obuv podle počasí, batůžek, pití a malou dobrůtku. Sázíme šišky a semínka šišek do truhlíků. 

31. 10. 2022

Malý architekt - 2. skupina

    Malá technická univerzita připravila pro 2. skupinu předškoláků ze všech tříd projektový den, ve kterém si děti vyzkouší, co všechno dělá architekt, co potřebuje pro svou práci a s kým spolupracuje. Projektový den bude probíhat v tělocvičně od 8.30 hodin. Přiveďte děti včas, čas ranní svačiny pro předškoláky ze všech tříd, kteří neabsolvovali projektový den 24.10, posunut na 8.00 hodin. Děkujem Malé technické univerzitě za organizaci projektového dne.

24. 10. 2022

Malý architekt - 1. skupina

     Malá technická univerzita připravila pro 1. skupinu předškoláků ze všech tříd projektový den, ve kterém si děti vyzkouší, co všechno dělá architekt, co potřebuje pro svou práci a s kým spolupracuje. Projektový den bude probíhat v tělocvičně od 8.30 hodin. Přiveďte děti včas, čas ranní svačiny pro předškoláky z výše uvedných tříd posunut na 8.00 hodin. Děkujeme Malé technické univerzitě za organizaci projektového dne. 

18. 10. 2022

Lesní školka - 3.výprava ke krmelci

     Lesní školka - Na naší třetí výpravě se vydáme k blízkému krmelci zjistit, zda pořád stojí a zda k němu budeme moci v zimě nosit pro zvířátka dobrůtky. Cestou necestou budeme pozorovat, zkoumat a poznávat stromy, sbírat, co kde najdeme, plnit různé zábavné úkoly...a když lesní skřítek dovolí, třeba zahlédneme i nějaké zvířátko.

14. 10. 2022

ŘÍJNOVÝ KRNAP

     Tradiční environmentální vzdělávání pro předškoláky s lektorkou Krnap Kamilou Nývltovou se uskuteční podle harmonogramu v tělocvičně nebo podle počasí venku od 8.30 hodin. Svačina pro první skupinu dětí ze tříd Kytiček, Motýlků a Včeliček v 8.00 hodin. 

13. 10. 2022

Plavání předškoláků 2022

     Plavání přihlášených předškoláků ze tříd Včeliček, Motýlků a Kytiček  začíná čtvrtkem 13.10. a bude probíhat v Plaveckém bazénu v Trutnově, každý čtvrtek od 8.30 do 9.30 hodin. První lekce 13.10., další 20.10., 3.11., 10.11., poslední závěrečná lekce 24.11. Platbu 570,- kč provádí rodiče bezhotovostně bankovním převodem na číslo účtu: 115-8362120217/0100, variabilní symbol: 13102022, do poznámky uveďte: jméno dítěte absolvující kurz plavání a název MŠ Horská, Srdíčko. Platba musí být připsána na účet plavecké školy, nejpozději 5 dní před zahájením kurzu.
Děti na plavání potřebují: batoh, označený ručník a plavky, pití, malou sušenku. Svačina po plavání z MŠ, návrat na oběd. Odchod z MŠ vždy v 7.30 na bus MHD, odjezd z HSM - hřiště v 7.50 hodin. Děkujeme. 

12. 10. 2022

2. Lesní školka - Za podzimními poklady

     Děti z Motýlků čeká další putování za lesním dobrodružstvím, tentokrát za podzimními poklady. Co vlastně podzimní poklady jsou, kde je můžeme najít a co snimi dělat? Tak to všechno se na našem putování dozvíme. Děti potřebují sportovní oblečení a obuv podle počasí, batůžek, pití a malou dobrůtku. Návrat na oběd. 

11. 10. 2022

Moštujeme

     Podzimní sklizeň úrody z našich školních zahrádek pokračuje. Včetně kuliček arónie jsme se vrhli na sběr a trhání jablíček, ze kterých jsme už připravovali ovocný salát a dnes jsme v ručním lisu vymačkáváli jablečnou šťávu. To vám byla dobrota. 

6. 10. 2022

Lesní školka - 1.výprava za lesním skřítkem

     I v letošním roce nás čeká každý týden výprava za dobrodružstvím a plnění úkolů a zajímavých her v krásném prostředí českých lesů a hájů. Tentokrát se vydáme hledat lesní skřítky, kteří stráží lesy v blízkém okolí naší mateřské školy. Děti potřebují vhodné oblečení a obuv dle počasí, v batůžku nečokoládovou dobrůtku a pití v lahvičce, pláštěnku. Vyrážíme hned po svačince, tj. kolem 9.h....a hurá za dobrodružstvím!

4. 10. 2022

Zahájení programu ELKONIN

    Tímto týdnem byl na jednotlivých třídách pro předškoláky zahájen roční program Elkonin na třídách, který podporuje rozvoj fonologických schopností u dětí. Program bude probíhat na jednotlivých třídách podle daného harmonogramu. Děti se společně vypraví Krajinou slov a hlásek a s jednotlivými obyvateli si budou hrát, plnit zábavné úkoly a tvořit svůj Hláskář. Celoroční projekt bude ukončen v měsíci červnu společnou výpravou s rodiči. 

4. 10. 2022

Focení

     V úterý 4. 10. 2022 v průběhu dopoledne bude probíhat focení dětí z mateřské školy. Od 8. 00 hodin mají rodiče možnost nechat vyfotit svoje dítko s mladším nebo straším sourozencem. Následně se postupně vyfotí děti z jednotlivých tříd. Dejte dětem oblečení, ve kterém se budou fotit. Děkujeme  

22. 9. 2022

Louka plná dětí

     Ve čtvrtek 22. 9. 2022 se vydají předškoláci ze třídy Myšiček, Motýlků, Kytiček, Včeliček a Sluníček na tradiční akci pořádanou KRNAP v parku ve Vrchlabí. Čeká je dopoledne plné her a aktivit s ekologickou tematikou. Autobus bude přistaven k mateřské škole v 7.30 hodin. Do školky se vracíme na oběd. Dejte dětem vhodné pohodlné oblečení dle počasí, batoh, uzavíratelnou lahvičku na pití a malou dobrotu. Svačina z MŠ. Děkujeme

21. 9. 2022

Máváme létu

     Tradiční loučení s létem u Motýlků proběhne v duchu námořnickém a pirátském. Čekají nás vodní a písečné hrátky, potápění, lovení perel,obsazení Motýlího ostrova, nanukové hody a spousta další letní zábavy. Děti mohou od pondělí chodit v námořnickém či pirátském převleku, v plavkách...mohou si přinést osušku a jiné rekvizity potřebné na pláži, na lodi či v moři.

14. 9. 2022

Divadlo v MŠ: Ošklivé kačátko

Ve středu dopoledne přijede do mateřské školy paní Vyšohlídová s divadelním představením "Ošklivé kačátko". Děti se můžou těšit na putování malého kačátka, které hledá svoji maminku. Začátek představení v 10.15 hodin. 

14. 9. 2022

Schůzka rodičů

     Ve středu 14. 9. 2022 se od 16.00 hodin uskuteční schůzka rodičů mateřské školy Srdíčko. Na programu je seznámení s kolektivem mateřské školy, koncepcí, vizí a projekty školy, hospodařením, odsouhlasení příspěvku do Nadačního fondu na tento školní rok a stravováním. Po ukončení budou podle potřeby následovat schůzky rodičů na jednotlivých třídách.                                                                        Těší se na Vás Kolektiv MŠ Srdíčko

1. 9. 2022

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2022/2023

      Milí rodiče a děti, MŠ Srdíčko otevře svá vrátka po prázdninovém uzavření ve čtvrtek 1. 9. 2022 v 6.30 hodin. Informace o rozdělení dětí do jednotlivých tříd najdete v přízemí vlevo na velké nástěnce. Ukazatele vás dovedou až ke třídám, kde vám veškeré potřebné informace předají paní učitelky jednotlivých tříd, které se na Vás všechny už moc těší. 

 Pohodový vstup do nového školního 2022/2023 všem přejí všichni z MŠ SRDÍČKO