Připravované akce

Proběhlé akce

1. 7. 2021

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021 končí.....

     Školní rok 2020/2021 nám končí a my vám milé rodinky a děti tímto děkujeme za celoroční spolupráci a pomoc, včetně distančního vzdělávání. Rok to byl náročný, ale společnými silami jsme všechny jeho nástrahy zvládli a v rámci individuálních možností si ho i užili. Děkujeme vám za důvěru, kterou v nás máte. Společnými silami otvíráme těm našim malým pokladům brány poznání světa a vyprovázíme je na další ještě více samostatnější cestu jejich života. DĚKUJEME, ŽE JSME SE MOHLI STÁT SOUČÁSTÍ VAŠICH ŽIVOTŮ. Přejeme vám krásné, pohodové, ničím nerušené vysmáté léto. Školákům přejeme pohodový strart v prvních třídách a na ostatní se těšíme po prázdninách.        Kolektiv MŠ Srdíčko

30. 6. 2021

Rozloučení se školním rokem na Bojišti

     Milí rodiče a děti. Na rozloučení se školním rokem Vás zveme do areálu Bojiště Trutnov. Ve středu 30. 6. 2021 od 16:30 hodin se můžete těšit na areál plný zábavy pro všechny věkové kategorie. Na děti čeká opékání buřtíků. Pro dospělé je k dispozici otevřené občerstvení v "Back Stage Kiosku". Těšíme se na Vás.

Všichni ze SRDÍČKA. 
ZA SVÉ RATOLESTI SI PO DOBU AKCE ZODPOVÍDAJÍ RODIČE ! 

29. 6. 2021

Výlet do Baldova světa

     Děti ze třídy Motýlků se vypravily na poslední výlet v tomto školním roce. Projely se mašinkou, putovaly pěšky v letním dešti, pohrály si na pirátské lodi i v majáku, podívaly se za čápem Bukáčkem a jeho dětmi Pankrácem, Servácem a Bonifácem na jejich hnízdo. V Baldově světě pak skákaly, prolézaly, napouštěly, vypouštěly, plavaly, vylézaly a řádily......prostě měly pohodový předprázdninový den. Cestou zpět pěškobusem do školky blízaly zmrzlinku a ve školce je čekal pozdní oběd, pohádka, poslední hry s kamarády i skoro večerní svačinka. Krásné léto všem.  

25. 6. 2021

Tablo absolventů 2021

    Tablo letošních absolventů 2021 ze tříd Motýlků a Sluníček je vystaveno od pátku 18. 6. 2021 v pravém rohu na Krakonošově náměstí v Trutnově, ve výloze prodejny Loveckých potřeb. 

21. 6. 2021

Bišík 2021

     Větší děti z naší MŠ jedou na tradiční "školku v přírodě" do Jiráskových skal na zámeček Bishofstein. Děti se mohou těšit na výlet na rozhlednu Čáp, bojovku kolem Černého jezírka, základy horolezectví a střílení z luku s instruktory K+K a na tvořivou dílnu Bosorka. Chybět nebude ani tradiční táborák. 

 

18. 6. 2021

Červnový KRNAP

     Poslední letošní setkání KRNAP v rámci enviromentálního vzdělávání. Co nás tento den čeká? Co se dozvíme nového o přírodě, jak ji můžeme pomáhat, jak jí neškodit? Akce proběhne na zahradě mateřské školy podle daného harmonogramu.

16. 6. 2021

Lesní školka pirátská

 V rámci Pirátského týdne vyrazíme ve středu na Pirátskou lesní školku. Budeme stavět pirátské koráby, sbírat dělové koule, čeká nás hledání pirátského pokladu a spoustu dalších dobroudružství. 

11. 6. 2021

Lesní školka cestovatelská

     Děti ze třídy Motýlků se dnes vypravily na putování po městě Trutnov, kde hledaly podle obrázků významné stavby města. Cestou porovnávaly velikosti, poznávaly různé materiály, ze kterých byly stavby postaveny. Připomněly si, kde je autobusové a vlakové nádraží, svezly se autobusem i vláčkem. Stihly si zaskotačit na lesním hřišti, prohlédnout si Broukoviště a slupnout výbornou zmrzlinu. Malí cestovatelé vyšli od divadla UFFO, prošli pěší zónou až na Krakonošovo náměstí, parkovištěm U Studny do městského lesoparku, kolem síně B. Martinů k Jánské kapli na Parahřiště, zpět na náměstí a okolo Kostela Panny Marie až do cukrárny Rozmach. 

8. 6. 2021

Výlet na farmu Wenet Broumov

     Dne 8. 6. 2021 se děti ze tříd motýlků, včeliček a sluníček vydají za zvířátky na farmu Wenet v Broumově. Odjezd autobusem od MŠ v 8:00, návrat na oběd. 

3. 6. 2021

Výlet na dopravní hřiště na Nivách

     Akce Střediska volného času a dopravní policie Trutnov pro děti z MŠ, kde si osvojí základy dopravní výchovy a správného chování na silnici. Akce je určena především předškolním dětem. 

1. 6. 2021

Dětský karneval

     V úterý 1. 6. 2021 si společně užijeme den dětí, který proběhne dopoledne v rámci MŠ. Prosíme rodiče o spolupráci při vytváření masek pro děti. Fantazii se meze nekladou :) 

28. 5. 2021

Zpíváme pro seniory

Starší děti ze tříd Kytiček a Motýlků se vypraví v pátek dopoledne potěšit dědečky, babičky a personál do Domova důchodců na Červeném kopci v Trutnově, kde zazpívají za doprovodu pana Maliny sérii písniček. Pro potěšení neseme seniorům i malé, vlastnoručně vyrobené dárečky. Svačina v 8. 15 hodin, odchod v 8.45 hodin, návrat na oběd. 

27. 5. 2021

Malé maturitky 2021

     Slavnostní dopoledne pro předškoláky s plněním školních úkolů a slavnostním pasováním na školáky. Předškoláci potřebují slavnostní oblečení a dobrou náladu. 

26. 5. 2021

Lesní školka stavitelská

     Hurá do lesa za poznáním a stavěním. nes si zahrajeme pár zábavných her, které nám připravila praktikantka Jitka a pak se vrhneme na dostavbu rozestavěného obydlí. Kdo přinese větší klacek, podaří se nám postavit větší obdydlí? Necháme se překvapit. 

25. 5. 2021

Projektový den STAVITEL MĚSTA - PŘEDŠKOLÁCI

     V úterý 25. 5. 2021 se od 8:00 hodin ve školce uskuteční projektový den zaměřený na polytechnickou výchovu. Předškoláci si vyzkouší roli stavitele města. Prosíme rodiče předškoláků o přivedení dětí do mateřské školky do 7.30 hodin, z důvodu posunutí času svačiny. Děkujeme

 

21. 5. 2021

Květnový Krnap

     Další setkání a aktivity v rámci environmentálního vzdělávání s Kamilou Nývltovou. Poznávání zákonitostí přírody, proč kopřiva pálí? Hra na kopřivu, skládání vývoje motýla, přiřazování barevných částí křídel ke správnému motýlkovi, sestavení kopřivy z částí a další aktivity a zábavné činnosti. Akce proběhla na zahradě MŠ.  

11. 5. 2021

Lesní školka 21 - stromová a klacíková

     Děti z Motýlků se vydaly do lesního království, kde nejprve pozorovaly, jak se sází  stromy a pak si vyzkoušely, jakou to dá práci zasadit dvouletý smrček. Kopala se díra motykou do země, pak se do hluboké díry rovně zasadil stromeček, díra se musela zasypat hlínou a nakonec všechno pěkně okolo stromečku upěchovat. Děkujeme panu Grundmannovi za předvedení správného sázení stromečků a krásné povídání o lese. Děti pak v lese hledaly klacíky a zítra budeme počítat, zdali mezi nimi nebyl pan Větvík a jeho rodina. Uvidíme. 

29. 4. 2021

Čarodějnický oheň

     Děti z Motýlků čekalo čarodějnické dopoledne. Na Zelené zahradě si vyrobily z nasbíraných větviček, provázku a látky malé čarodějnice. Následné čarodějnické běhání, létání, skákání a čarování, bylo slavnostně zakončeno čarodějnickou hostinou s opékáním dobrot na ohni. Mňam, to vám ale byla dobrota. 

28. 4. 2021

Čarodějnický rej

     "Blíží se zas, nejmagičtější noci čas. Čarodějnice se slétají, košťata svá do výšky házejí. Jeskyně se otvírají, poklady své vydávají. " 

ZVEME VŠECHNY ČARODĚJNICE, ČARODĚJE, KOUZELNICE A KOUZELNÍKY NA ČARODĚJNICKÝ REJ V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE. PŘILETÍME NA ZAHRADU VE STŘEDU 28. 4. 2021 V 9,30 HODIN. Vezměte si s sebou oblečení, pokud potřebujete, přibalte si koště a nezapomeňte na dobrou náladu. 
PROGRAM: Návštěva čarodějných stanovišť a plnění čarodějnických úkolů. Prohlídka čarodějnického sklepa, kde nás bude očekávat ČARODĚJNICE PŘESPOLNÍ, která nás naučí vyrábět čarodějnický lektvar. 

              Ze svých chaloupek na muřích nožkách vás zdraví v čele se svou hlavní čarodějnicí

KYČLONOŽKOU KVĚTINOVOU

PIŠTILKY MYŠÍ, POLETUCHY MOTÝLÍ, JEDNONOŽKY KVĚTINOVÉ, BZUČILKY VČELÍ, MÁTONOŽKY BERUŠÍ, PRSKALKY SLUNEČNÉ, LEŠTILKY PODLAHOVÉ V ČELE S VRTÁKEM ŠKOLNÍM A MÍCHALKY KUCHYŇOVÉ V ČELE S MLSNOU LEKTVARKOU  

 

Ps: Děkujeme rodičům za spolupráci při přípravě převleků. Podle aktuálního počasí proběhne akce buď na třídách nebo na zahradě. 

27. 4. 2021

Lesni školka 20 - Čarodějnická

     Dět z Motýlků se vydají na Čarodějnickou výpravu s hledáním pokladu. Děti potřebují: batoh, pití, sportovní oblečení a obuv podle počasí, věci na převlečení do třídy. Hurá za čarodějným pokladem. 

23. 4. 2021

Dubnový Krnap

     Předškoláci se v rámci enviromentálního vzdělávání pod vedení lektorky ze Střediska Krnap Vrchlabí seznámí s Ptačími domečky a s tím, co se v nich děje. Akce proběhne podle časového harmonogramu po jednotlivých třídách. 

21. 4. 2021

Lesní školka 19 - Den země

     V rámci tradiční ochrany životního prostřední a oslavy Dne země se děti z Motýlků vypraví za jeími dary a poklady. Společně také budou pátrat po věcech, které přírodě ubližují a zkusí vyfotit místa, kde se věci, které do přírody nepatří nacházejí. Děti potřebují oblečení a obuv podle počasí, batůžek, chirurgickou roušku, pití a malou dobrůtku na doplnění energie. 

15. 4. 2021

Lesní školka 18 - čapí

     Děti ze třídy Motýlků vyrazily na další ze svých pravidelných putování po přírodě. Tentokrát si zkusily postavit čapí hnízdo z větviček, trávy, listí - hledalo se, sbíralo, skládalo, ušlapávalo, lámalo a hrálo na čápy. Potom děti stříhaly klacíky, doplňovaly hmyzí domeček, hledaly, co do zahrady a přírody nepatří, kontrolovaly, co se na zahradě změnilo a co je stejné. 

11. 4. 2021

Distanční vzdělávání očima dětí a rodičů 6. 4. - 9. 4. 2021

     Snad poslední týden vzdělávání na dálku a v pondělí se snad sejdeme s předškoláky ve školce. Rodinky posílají fotky z distanční výuky. Všichni si navzájem moc chybíme, tak alespoň pravidelně online se zdravíme. Děkujeme všem rodinkám za super spolupráci. V přiloženém odkazu se můžete podívat na čápa Bukáčka a jeho partnerku, kteří sídlí na komíně v Mladých Bukách. Čáp Bohoušek na komíně v Bohuslavicích na svoji lásku Bohunku ještě čeká. 

https://www.youtube.com/watch?v=3-UdOsBsyXQ

6. 4. 2021

KRNAP - PROBOUZEJÍCÍ SE HMYZ

     Od zítra, (až se akce překlopí do Proběhlých akcí) si můžete v přiložených souborech vytisknout pracovní listy od Kamily Nývltové ze Střediska Krnap Vrchlabí, tentokrát se zaměříme na probouzející se hmyz. Společně s rodiči si můžete zkusit vyrobit i Hmyzí hotel. Víte, na které zahradě ve školce máme domečky pro hmyz a kolik jich tam je? 

5. 4. 2021

8. úkol - Velikonoční pondělí

     Posledním osmým velikonočním úkolem je vyfotit Velikonoční náladu u vás doma. Buď se vyfoťte s velikonoční výzdobou nebo jak vy, kluci koledujete mamku, sestřičku nebo babičku, nebo jak vás,  holky u vás doma koleduje taťka, bráška nebo děda.  Krásné Velikonoční pondělí plné dobrot a veselé nálady vám přeje králík Rastík. Vybarvěte a nalepte poslední vajíčko, vyfoťte se s králíčkem a fotku pošlete svým paním učitelkám. Velikonoční hra končí, ale dobrá nálada nás neopouští. Brzy uvidíme se ve školce, králíčka Rastíka budem chodit krmit do kotce. 

                                               

4. 4. 2021

7. úkol - Velikonoční neděle

     Velikonoční neděle a nic se doma neděje, uděláme si nedělní pohodičku, zazpíváme písničku pro babičku. Dědečkovi namalujeme obrázek, budeme mu dávat hodně otázek. Jak vykoledoval babičku a dal jí sladkou hubičku. Sedmým úkolem je udělat si pohodovou Velikonoční neděli podle svého. Někdo bude lenošit, někdo bude sportovat, jiný bude uklízet nebo si hrát, dívat se na pohádky, povídat si s rodiči, babičkou i dědečkem....prostě jak kdo chce. A hlavně se u té vaší Velikonoční pohodičky nezapomeňte vyfotit. Komu se bude chtít, tak může nakreslit obrázek králíčka Rastíka, vyfotit ho a poslat.  Pohodovou Velikonoční neděli všem.  

3. 4. 2021

6. úkol - Bílá sobota

     A hurá do bílého oblečení a užijeme si bílou sobotu se vším všudy. Poproste maminku, nasypte si na kuchyňskou linku trochu bílé mouky, hrajte si na malíře a kreslete prstem do mouky obrázky. S tím, který se vám bude nejvíc líbit se vyfoťte. Nebo si můžete zahrát na bílá strašidýlka, moukou si namalovat tváře, nos, ruce a rodiče vás mohou vyfotit. Kdo si rád hraje na detektivy, může si dát domácí pátračku a hledat, co všechno je doma bílé. Veselou bílou zábavu. 

Kdo chce, může si zazpívat se Včelími medvídky písničku Bílá, bílá...

https://www.youtube.com/watch?v=ufDYhjVUx_o

2. 4. 2021

5. úkol - Velký pátek

     Pátým úkolem je zahrát si na velké dospěláky. Takže šup, k mamince a tatínkovi do skříně vybrat si nějaké super velké oblečení i boty a hrajem si na velké rodiče a rodiče mohou být vaše děti. To si užijem zábavy. A nezapomeňte se jako velcí dospěláci vyfotit a poslat fotečku. Zkuste se porovnat, kdo bude pak u vás doma největší, kdo nejmenší. Hledej doma i venku, co je velké, co malé. Porovnávejte, měřte, odhadujte. Kdo měl při obědě velký hlad.....snědl toho hodně nebo málo? Srovnejte všechny svoje plyšáky od největšího po nejmenšího, kolik měří ten největší? 

Na vysoký komín v Bohuslavicích se do hnízda včera, přibližně v 15.30 hodin vrátil z teplých krajin první čáp. Na prvním odkazu můžete hnízdo sledovat v živém přenosu nebo si rozkliknout druhý odkaz a pustit záznam z návratu. 

https://www.youtube.com/watch?v=ABJTbc2tOc4

https://www.youtube.com/watch?v=0qtWWQBURxg

1. 4. 2021

4. úkol - Zelený čtvrtek

     A máme tu čtvrtý úkol Velikonočního týdne Zelený čtvrtek. Oblékneme se do zeleného oblečení a dnes si hrajeme na zahradníky. Dnešním úkolem je postarat se o všechny vaše rostliny, které doma nebo na zahradě máte. Zalít je, otřít z lístečků prach, přesadit...rodiče vám jistě poradí, pomůžou a řeknou, co která rostlina potřebuje. Nezapomeňte se mezi rostlinami vyfotit a poslat fotku. Pusťte si písničku v odkazu a zjistěte, co bylo v písničce zelené a namalujte to. Až vyrazíte ven, pozorujte, jak všude kolem vás začínají na větvičkách pomalu rašit malé zelené lístečky, jak se zelená tráva. Můžete i vyzkoušet, jestli se dá trávou malovat na papír jako barvičkou. No a k jídlu můžete mlsat něco zeleného.....třeba špenát, brokolici, salát, cuketu, okurku, kiwi, zelená jablka a jako dezert třeba pistáciovou zmrzlinu. Tak parádní zelenou zábavu vám přeje králíček Rastík. 

Odkaz na písničku Barvy:                                     

https://www.youtube.com/watch?v=YhzrGutEwGo

Rozklikni odkaz a zahraj si hru: Pan čáp ztratil čepičku....

https://wordwall.net/cs/resource/13794270

31. 3. 2021

3. úkol - Škaredá středa

     Co to na nás ta Škaredá středa zkouší? Nikdo se dnes přece nechce škaredit a mračit. Tak rychle z postýlek ven, ať nad tou škaredou středou vyhrajem. Třetím úkolem je vyhrát nad škaredou středou. Hurá na ni....A jak nad ní můžeme zvítězit? Obléknout se do veselého pestrobarevného oblečení, uklidit pokojíčky, do zrcadla vyzkoušet několik parádních úsměvů a budeme hodně veselí. Schválně, kdo koho dřív rozesměje a škaredou středu vyžene. Nezapomeňte se vyfotit a fotku poslat. A pak hurá ven pozorovat štěbetající se různobarevné ptáčky nebo počítat ptačí budky na cyklostezce podél řeky Úpy. Schválně, kolik budek napočítáte? Dělejte si na papír čárky a doma čárky spočítejte. Kdo chce, může si namalovat duhu nebo duhové tričko, zvířátko a podobně. 

 

Poznáš, kdo se usmívá a kdo je smutný? Rozklikni odkaz a správně roztřiď. 

https://learningapps.org/watch?v=p0ffy57y521

30. 3. 2021

2. úkol - Žluté úterý

     Hurá a je tu druhý úkol. Tak honem, šup do žlutého oblečení, když máme to ŽLUTÉ VELIKONOČNÍ ÚTERÝ a jdeme si hrát na kuchtíky. Druhým úkolem je zkusit si rozklepnou vajíčko a podívat se, co je uvnitř a pak si společně ke snídani udělat  vaječnou omeletu nebo nějakou vajíčkovou mňaminku a vyfotit se. Kdo nemá doma vajíčka, co bude muset nejdřív udělat? Jak si poradí? Po dobré snídaní honem za sluníčkem ven na procházku (Jakou barvu má sluníčko, kdopak ví?). Na procházce můžete hledat žluté jarní kytičky nebo si dát závod, kdo nejdřív uvidí nějaký žlutý předmět nebo věc. Tak schválně, kdo bude rychlejší....rodiče nebo ty? Nezapomeň si vybarvit a nalepit druhé vajíčko (žeton). Jakými barvami bude zářit dnes? Kdo se bude nudit, může si sluníčko vyrobit, sestavit, namalovat. Fantazii se meze nekladou.  

Najdeš správné dvojice? Rozklikni a vyzkoušej (dej pozor, dvojice se k sobě musí přilepit páskou):

https://learningapps.org/watch?v=pz8hps4vc21

29. 3. 2021

1. úkol - Modré pondělí

     Vítá vás Modré velikonoční pondělí a čeká vás plnění prvního úkolu. Oblečte se do modrého oblečení a zahrajte si na detektivy. Pátrejte doma v každé místnosti, v každé skříni, škvírce po všem, co je modré. Všechny modré předměty doneste na jedno místo a vyfoťte se. Fotku pošlete svým paním učitelkám ze třídy. Zahrajte si modrou hru v odkazu, vyberte a vybarvěte jeden žeton (vajíčko) a nalepte ho do správného pole na vyrobené hrací kartě. Jakými barvičkami vajíčko vybarvíte, když máme modré pondělí? A pozor, všechny modré předměty po vyfocení ukliďte na své místo.....pamatujete si, kde byly? 

Rozklikněte odkaz a zahrajte si modrou hru.....https://wordwall.net/cs/resource/13580693

27. 3. 2021

VELIKONOČNÍ HRA KRÁLÍČKA RASTÍKA

     

https://www.toglic.com/cs/sdilej-aktivitu/edf5e79-5bbc-4e79-99ab-da59dff165d/share

     Náš školkový králíček Rastík vás milé děti zdraví do vašich domovů a vymyslel vám VELIKONOČNÍ HRU. Takže připravte se, hrajem......rozklikněte název a v přiložených souborech ve spodní části obrazovky najdete šablony a pracovní postup na výrobu hrací karty, žetonů i s instrukcemi. V pondělí najdete na webových stránkách první úkol, tak se těšte. Každý den si za splněný úkol do hrací karty nalepíte vajíčko (hrací žeton), který podle své nálady vybarvíte. Úkolů je celkem osm a je to stejný počet dní, které chybí do Velikončního pondělí. Krásné velikonoční hrátky vám přeje Váš Rastík. 

Kdo si hraje nezlobí....poznáte moje kamarády králíčky na obrázku? Rozklikněte, skládejte a hádejte. 

https://www.toglic.com/cs/sdilej-aktivitu/3997768-c9a0-4749-a0b4-d089338ba7e/share

 

26. 3. 2021

Život v půdě KRNAP

     Pracovní listy ze Střediska Krnap Vrchlabí, tentokrát zaměřené na život v půdě. Pracovní listy naleznete po rozkliknutí názvu akce ve spodní části obrazovky. Děkujeme Kamile Nývltové za přípravu. 

26. 3. 2021

Distanční vzdělávání očima dětí a rodičů 22.3. - 26.3.2021

     Děkujeme všem rodinkám za super spolupráci a za zaslané fotografie z distančního vzdělávání. Otvíráme už čtvrtý týden spolupráce na dálku a těšíme se na vaše fotečky a online setkání. Krásné dny vám přeje celý Kolektiv MŠ Srdíčko

19. 3. 2021

Distanční vzdělávání očima dětí a rodičů 15. - 19. 3. 2021

     Děti s rodiči posílají fotečky z plnění úkolů v "domácích rodinných školičkách. "Děkujeme za spolupráci a moc se na vás všechny těšíme, až se sejdeme. Udržme si dobrou náladu, sledujme společně návrat čápů z teplých krajů a přivítejme společně jaro. 

18. 3. 2021

JARNÍ KRNAP s Kamilou Nývltovou

     Další aktivity ze Střediska KRNAP VRCHLABÍ si můžete vyzkoušet po rozkliknutí akce v příložených souborech. Děkujeme Kamile Nývltové za přípravu a poskytnutí materiálů. 

Soubory se vám zobrazí úderem půlnoci 19. 3. 2021.

12. 3. 2021

Distanční vzdělávání očima dětí a rodičů 8. - 12. 3. 2021

     My jsme děti ze Srdíčka, hodně toho umíme, i když musíme být doma, s rodiči se učíme. Vyfotíme, nakreslíme, fotečky vám pošleme, až budeme zase spolu, na to už se těšíme. Děkujeme rodičům za zasílání fotek z distančního vzdělávání. Jste super. Kolektiv MŠ SRDÍČKO

Uhádnete hádanku o čem si v tomto týdnu budou povídat ve třídě u Motýlků? Po rozkliknutí odkazu můžete společně s rodiči luštit. 

https://www.toglic.com/cs/sdilej-aktivitu/19bd808-1473-4c5a-b5d1-10cb33fa56b/share

https://www.toglic.com/cs/sdilej-aktivitu/fdebb38-974f-422c-ad5c-6a40a721f1b/share

11. 3. 2021

AKCE KRNAP S KAMILOU NÝVLTOVOU DISTANČNĚ

     Dětmi i námi tolik oblíbená pravidelná vzdělávací setkání s Kamilou Nývltovou ze Střediska KRNAP VRCHLABÍ, si můžou teď děti s rodiči vyzkoušet doma. Po rozkliknutí názvu akce najdete v přiložených souborech pracovní listy, nápadník i informace v rámci enviromentálního vzdělávání. Děkujeme Kamile Nývltové ze Střediska RNAP VRCHLÁBÍ za připravené materiály. 

5. 3. 2021

Distanční vzdělávání očima dětí a rodičů 1. - 5. 3. 2021

     Rodinky posílají fotky z plnění úkolů v rámci distančního vzdělávání. Moc vám děkujeme za vaše nasazení a perfektní spolupráci. Kolektiv MŠ SRDÍČKO

Ps: V přiloženém odkazu si můžete pohrát a složit obrázek dětí z jedné třídy. Poznali jste, jak se třída jmenuje? Znáte jména všech dětí? Vyzkoušejte a můžete hledat, kdo je z dětí nejmenší, největší, kolik dětí má tmavé vlasy nebo světlé vlasy, z jakého ročního období je fotka, jestli v písmenkách najdete písmenko svého jména a podobně. 

https://www.toglic.com/cs/sdilej-aktivitu/78da93e-3db5-490f-85fb-7101af8ddab/share

26. 2. 2021

Kombinované vzdělávání v únoru

     Od začátku nového roku probíhalo v MŠ Srdíčko kombinované vzdělávání, jak přímo v mateřské škole, tak distančně. Výuka na dálku probíhala souběžně, podle třídních vzdělávacích programů jednotlivých tříd a děti byly aktivně zapojeny do aktivit a činností tříd. Děkujeme tímto rodičům za skvělou spolupráci.                                    

24. 2. 2021

Lesní školka 17 - Ptačí

    Děti z Motýlků se vypravily na celé dopoledne pozorovat probouzející se předjarní přírodu a hlavně ptáčky. Nasypaly jim do krmítek ptačí dobroty v podobě zrníček, semínek a usušených jeřabin. Odměnou dětem bylo ptačí zpívání a štěbetání. 

11. 2. 2021

Sportování na Nivách

   Hurá, sportujeme. V areálu SVČ Trutnov si předškoláci na venkovních stanovištích vyzkouší různé disciplíny zimních sportů. Odjezd od MŠ přistaveným soukromým autobusem v 9.00 hodin, návrat na oběd. Děti potřebují přilnavý nákrčník nebo roušku, kterou si umí sami nasadit i sundat. Areál SVČ Na Nivách máme na dopoledne zarezervovaný pro naše aktivity. Děkujeme za možnost všechny aktivity vyzkoušet.

https://www.facebook.com/trutnovmesto/videos/140302414597641

10. 2. 2021

MASOPUST

    Masopustní veselice, veselá je převelice. Ve středu si užijeme veselé zábavy plné písniček, tancování a legračních úkolů. Přijdeme převlečeni v masopustních maskách. Děkujeme rodičům za spolupráci a přípravě převleků. 

3. 2. 2021

Lesní školka 16 - Výprava ke krmelci

     Ve středu 3. 2. se vypravíme do lesů v okolí, kde budeme hledat co nejvíc krmelců pro zvířátka. Cestou budeme hledat stopy lesní zvěře a zkusíme určit, jakému zvířeti stopy patří. Do krmelce poneseme usušené kaštany ze školky. 

1. 2. 2021

Zimní olympiáda

     Zimní sportování vyvrcholilo u Motýlků uspořádáním Zimní olympiády, které byly zahájen slavnostním ceremoniálem. Hrála a zpívala se hymna, trénovaly se všechny zimní sporty, vyráběly medaile, jezdilo na snowboardu, saních, bobu, lyžích....to vám byla legrace. Na každého čekala malá odměna a diplom. 

27. 1. 2021

Lesní školka 15 - sportovní

     Hurá do přírody a sportovat. Dnes se v rámci lesní školky vypravíme na místní louky hledat naši bobovou dráhu, která možná roztála nebo zapadala novým sněhem. Našli jsme, museli znovu ujezdit, ale protože mrzlo, tak nám to z kopečka pěkně fičelo. Nebojte rodičové, umíme brzdit, vyhnout se i zastavit. Sportování na sněhu je prostě super. 

21. 1. 2021

Sněhové dovádění

     Třídy Myšiček a Motýlků se vypravily do místních lesních hvozdů hledat louku s klouzačkou, kterou postavily a vyjezdily děti z Motýlků. Lesní pátračka byla úspěšná, klouzačka nalezena a vyzkoušena. Ježdění na lopatách a dovádění s kamarády bylo super.  

20. 1. 2021

Lesní školka 14 - sněhová

     V dnešní lesní školce se vypravíme podívat na zamrzající řeku Úpu a pak nás čeká výprava na svažitou zasněženou louku, kde si zkusíme vyjezdit dráhu pomocí našich lopat a čekají nás závody ve slalomu i sjezdu. 

13. 1. 2021

Lesní školka 13 - Sněhuláci

     Dnes vyrazíme na naši velkou přírodní zahradu a pustíme se do stavby sněhuláků. Budeme porovnávat jejich velikosti, počet koulí a zapojíme naši fantazii, při jejich stavbě. Aby nám to nebylo líto, tak ve školce se my proměníme taky na sněhuláky. 

18. 12. 2020

Vánoční posezeníčko na třídě

     V pátek 18. 12. 2020 dopoledne si u Motýlků uděláme Vánoční posezeníčko a předvánoční pohodičku. Budeme mlsat vánoční cukroví, připijeme si tradičním punčem, zpívat vánoční koledy, povídat si o vánočních tradicích, pustíme si pohádku.....prostě pohoda. Prosíme rodiče o donesení cukroví na posezení. Děkujeme

17. 12. 2020

Vánoční besídka s nadílkou

     Ve čtvrtek 17. 12. 2020 proběhne dopoledne v prostorách tělocvičny Vánoční besídka, na kterou si každá třída připravila malé překvapení pro kamarády z ostatních tříd. A kdo ví, možná přijde i Ježíšek.

16. 12. 2020

Vánoční zpívání

     Ve středu 16. 12. 2020 proběhne v průběhu dopoledne tradičně netradiční Vánoční zpívání v kostele, bez přítomnosti rodičů i veřejnosti. Dejte prosím dětem v tento den na přechod do kostelíka na zakrytí úst nákrčník. Ze zpívání bude pořízena videonahrávka. V průběhu dalších dní budete informováni o možnostech jejího zhlédnutí. 

11. 12. 2020

Prosincový KRNAP

     Prosincové venkovní hraní a povídání o zákonitostech přírody, počasí a chování zvířátek v zimním počasí. Jak můžeme pomáhat a co nedělat, aby jsme zvířátkům neublížili. Děkujeme Kamile Nývltové ze Střediska KRNAP Vrchlabí. Děti potřebují teplé oblečení a obuv. 

9. 12. 2020

Nikde nesmí býti smutno!

     Mateřská škola Srdíčko se zapojila do Výzvy pro žáky a pedagogy z mateřských škol z území ORP Trutnov s názvem: Nikde nesmí býti smutno! Výzva vznikla pro potěchu a rozveselení dědečků a babiček v čase předvánočním. Děkujeme všem pedagogům, dětem za jejich nasazení při natáčení videí a výrobě dárečků. Panu Zálišovi děkujeme za odvoz, kompletaci a předání babičkám a  dědečkům. Krásné vánoční svátky a pevné zdraví všem. Doufáme, že opravdu nikde nebude smutno. Kolektiv MŠ Srdíčko

https://www.youtube.com/watch?v=cBh17f42SdM

9. 12. 2020

Lesní školka 12 - Vánoční

     Na poslední předvánoční lesní putování vyrazíme ve středu 9. 12. dopoledne. Čeká nás zdobení vánočního stromu pro zvířátka, zpívání koled a pozorování změn v přírodě kolem nás. Děti můžou přinést mrkvičku, jablíčko, ze školky vezmeme sušené kaštany a tvrdé pečivo. Na cestu do lesa dejte dětem vhodné oblečení a obuv, na krk nákrčník na zakrytí úst. Děkujeme. 

4. 12. 2020

Krabice od bot 2020

     Děti, rodiče a pedagogové z MŠ  Srdíčko se snaží v době předvánoční pomáhat ostatním, kteří neměli takové štěstí a potřebují podat pomocnou ruku. Druhým rokem jsme se zapojili do charitativní akce Krabice od bot, kdy děti společně s rodiči doma přichystali do krabice od bot dárečky pro malé kamarády a společně v mateřské škole jsme je zabalili a předali paní Lence Šimůnkové z Diakonie Trutnov. Celorepubliková charitativní akce probíhala od 23. 11. do 6. 12. 2020. Moc děkujeme všem rodičům, dětem a pedagogům, kteří se zapojili. Dárečků v krabicích od bot byl plný kufr auta a určitě udělají někomu radost. DĚKUJEME, ŽE S NÁMI POMÁHÁTE. 
https://www.krabiceodbot.cz

3. 12. 2020

Mikulášoviny

     Ve čtvrtek 3. 12. 2020 se v průběhu dopoledne uskuteční v mateřské škole tradičně netradiční MIKULÁŠOVINY. Mateřská škola se změní v nebe a peklo, kde je všem dobře a teplo. Děti mohou přijít převlečeny za čertíky, andílky, Mikuláše. Čeká nás spousta čertovských a adělských úkolů a možná přijde i Mikuláš s nadílkou. Děkujeme rodičům za spolupráci a přípravu převleků.                                                                                                             Kolektiv MŠ 

Ps: Moc nás to mrzí, ale tradiční Mikulášské odpoledne s rodiči se bohužel vzhledem ke stávajícím opatření nemůže uskutečnit, ale s dětmi si to užijeme alespoň v průběhu dopoledne. 

2. 12. 2020

Lesní školka 11 - Čertíkovská

     V lese je nám vždycky prima, nechytí nás ani rýma, za čertíky vyrazíme, nové věci objevíme. Z čeho čerty postavíme? Z toho, co v lese objevíme. Teple mi se oblékneme, skoro všechno dovedeme. Děti potřebují oblečení a obuv podle počasí, na krk stačí nákrčník, kterým si děti zakryjí ústa v obydlených částech.  

25. 11. 2020

Lesní školka 10 - Muzikantská

     Ve středu 25. 11. nás čeká pravidelné celodopolední putování po krásách přírody v blízkém okolí mateřské školy. Budeme hledat a pozorovat, co se v lese a přírodě za týden změnilo, sbírat přírodniny a vyzoušíme si, jak zní. Pokusíme se vytvořit si z přírodních materiálů hudební nástroj a uspořádáme lesní koncert pro stromy. Děti potřebují funkční, teplé a nepromokavé oblečení a obuv do každého počasí, do kapsy jednu roušku, kterou si umí samy nandat. Do MŠ dejte dětem dostatek oblečení na převlečení, včetně ponožek. Svačina i teplý čaj z MŠ, návrat na oběd. 

23. 11. 2020

Muzicírování s Cecilkou

     U Motýlků nás čeká týden muzicírování s patronkou všech muzikantů a hudebníků Svatou Cecílií. Budeme vyrábět hudební nástroje, vyzkoušíme si, jak některé z hudebních nástrojů zní pod vodou, budeme poslouchat a poznávat hudební nástroje pomocí interaktivní tabule. 

20. 11. 2020

Lesní školka 9 - Šišková

     Dnešní lesní výpravu jsme zahájili svačinou venku a pak už jsme vyrazili do lesa hledat šišky s kořínky a nasbírat mech. Cestou jsme měli v plánu zazvonit na našeho kamaráda Eliáška a předat mu sešit s úkoly. Pozorovali jsme, co se od naší poslední návštěvy změnilo a zda opravdu platí, že listopad svléká stromům šaty. Zkoumali jsme, co způsobují ranní mrazíky, co se stane s listy, kopřivou, co se děje, když se začne oteplovat. Pozorovali jsme měnící se oblohu a počasí. Zaházeli jsme si s šiškami do dálky, dali si závody, kdo přehodí šiškou širokou cestu, počítali šišky a porovnávali, kdo má víc, kdo méně. Na zahradě jsme šišky zasadili do květináčků a hlíny, obestlali mechem a zalili. Uvidíme, jestli nám vyroste z šišky strom. 

12. 11. 2020

Lesní školka 8 - Listová

     Děti ze třídy Motýlků vyrazily na pravidelné celodopolední dovádění venku. Na Zelené zahradě si nejdřív dopřály svačinku i s teplým čajem a začaly tvořit. Poznávaly a pozorně prohlížely jednotlivé listy, jejich tvar, barvu a přiřazovaly je ke stromu, ke kterému patří. Každý nejdřív z listí vytvořil domeček pro ježky a pak ze zbylých listů poskládal nějaký obrázek, na který jsme se po obědě podívali z oken třídy. 

11. 11. 2020

Svatomartinská slavnost

     Ve středu 11.11. 2020 si děti na třídách uspořádají Svatomartinskou slavnost. Budou jezdit na bílém koni, hledat husu, pozorovat, zda Martin na bílém koni vůbec dorazí. Dnešní den přijdeme všichni v bílém oblečení. 

6. 11. 2020

Cesta semínek KRNAP

     Venkovní podzimní hraní a povídání o pohybu semínek v přírodě. Jak se vůbec stane, že semínko putuje tak daleko. Přiřazování semínek ke stromům a rostlinám, hledání semínek, hra na vrtulky. Děkujeme Kamile Nývltové ze Středisku KRNAP Vrchlabí. 

4. 11. 2020

Lesní školka 7- Uspávání zahrady

     V rámci celoročního projektu Lesní školka a Malého zahradníka jsme dnes vyrazili pracovat na naši Zelenou zahradu, kde jsme hrabali a odváželi na kompost listí, ryli hlínu, obnovovali vyvýšený záhon, připravovali ho na zimu, vyráběli listové čelenky pro zahradní skřítky a opékali brambory. Mňam, to byla ale dobrota. Zamkli jsme zahradu na barevný klíč a na jaře ji zase otevře kytička jménem petrklíč. 

3. 11. 2020

Strašidelný den

     V úterý 3. 11. nás čeká Strašidelný den, kdy oslavíme svátek všech strašidel a strašidelné havěti. Školka se změní ve Strašidelný zámek, budeme strašit, plnit strašidelné úkoly a užijeme si spoustu strašidelné zábavy. Prosíme rodiče o přípravu strašidelných kostýmů pro děti. Děkujeme 

2. 11. 2020

DĚKUJEME ZDRAVOTNÍKŮM

  Děti a pedagogové z MŠ Srdíčko se v této nelehké době připojili k Výzvě pro mateřské školy - pojďme podpořit naše zdravotníky: Covidu to osladíme, kterou uspořádal realizační tým Místního akčního plánu Trutnovsko II. Jako poděkování, namalovaly děti našim lékařům, sestřičkám a dalšímu zdravotnickému personálu za jejich těžkou a obětavou práci, veselé obrázky, které jim, jak společně doufáme, dodají tolik potřebnou energii. Pořadatel akce přidá ke každému obrázku poukázku pro zdravotníky na nezbytné doplnění energie na nákup dobrot ve vyhlášené trutnovské cukrárně. Jinými slovy – covidu to osladíme! DĚKUJEME. Děti a pedagogové MŠ SRDÍČKO, Trutnov

https://www.youtube.com/watch?v=jYT7ZsGy_AU&feature=youtu.be

https://trutnovinky.cz/zpravy/z-trutnova/2020/listopad/

 

https://krkonossky.denik.cz/ctenar-reporter/v-podkrkonosi-to-materske-skolky-covidu-osladily-20201111.html

https://www.facebook.com/kralovstvijestrebihory/photos/pcb.3570953096292507/3570946132959870/

https://hradec.rozhlas.cz/vyzva-covidu-osladime-vzbudila-v-podkrkonosi-ohlas-deti-z-trutnovska-podporily-8359796

 

28. 10. 2020

Český den s českými vlajkami NADĚJE

     V tento slavný den se zapojíme do celorepublikové  akce pelhřimovské Agentury Dobrý den.  Pojďme společně vyjádřit NADĚJI! Dejme si navzájem vědět, že i přes prázdné ulice, náměstí, sportoviště či školy, JSME TU! Že o sobě víme, ač nemůžeme být pospolu a že v sobě máme NADĚJI, že zas bude dobře. Vyvěsme opravdové nebo vyrobené vlajky a podpořme Český den s českými vlajkami NADĚJE. Výzva pelhřimovských probíhá v součinnosti s Českou pohádkovou akademií, která každoročně Měsíc věží a rozhleden vyhlašuje.  Děkujeme 

https://www.facebook.com/events/361268605121686

26. 10. 2020

Otevření mateřské školy

     Oznamujeme, že naše MATEŘSKÁ ŠKOLA SRDÍČKO, se znovu otevře 26. 10. 2020 v 6. 30 hodin. Dbejte prosím všech hygienických a bezpečnostních opatření v rámci ochrany před šířením onemocnění COVID 19. Všechny třídy automaticky tímto dnem přechází na kombinovanou formu vzdělávání podle jednotlivých třídních vzdělávacích programů.

                           Děkujeme že dodržujete všechna opatření k ochraně nás všech

                                                                                                                       Kolektiv MŠ SRDÍČKO

19. 10. 2020

OZNÁMENÍ

MATEŘSKÁ ŠKOLA SRDÍČKO je z důvodu dalšího výskytu onemocnění COVID 19 do 23. 10. 2020 UZAVŘENA. Budeme vás informovat v případě možných změn. Všechny třídy přecházejí na distanční vzdělávání prostřednictvím vzájemné e-mailové komunikace jednotlivých tříd.

                                                                       Děkujeme za pochopení. Kolektiv MŠ Srdíčko

16. 10. 2020

Informace o kombinovaném vzdělávání

     Milí rodiče, informujeme vás touto cestou o probíhajícím kombinovaném vzdělávání (na jedné společné třídě v zařízení a prostřednictvím online pomocí vašich e-mailů), které začalo probíhat pondělím 12. 10. 2020. Sledujte prosím pravidelně e-mailovou komunikaci, kde máte k dispozici materiály k vzdělávání svých dětí (pracovní listy, obrázky, básničky, písničky, grafomotorická cvičení). 

                                                   Kolektiv pedagogů MŠ SRDÍČKO

9. 10. 2020

DEN STROMŮ

     V pátek 9. 10 2020 oslavíme na třídě Motýlků s předstihem DEN STROMŮ, který v tomto roce připadá na úterý 20. října. Dozvíme se, proč a čím nám jsou stromy důležité, připomeneme si jednotlivé názvy stromů, jak vypadají, jak o ně můžeme pečovat a jak se k nim chovat. Budeme vyrábět slavnostní čelenky z listů, sázet stromečky a batikovat podzimní trička. Kdo chce, může i hlasovat ve webové anketě o strom roku (https://www.stromroku.cz/).

7. 10. 2020

Lesní školka 6

    Na šesté lesní celodopolední putování po krásách přírody vyrazíme jako každou středu po osmé hodině. Dnes nás čeká výprava za stromovými skřítky. Budeme poznávat jednotlivé stromy podle listů, plodů, velikosti a podobně. Děti potřebují oblečení a obuv podle počasí, batůžek, pití. 

2. 10. 2020

Drakobraní

     V pátek nás čeká podzimní Drakobraní. Budeme si vyrábět papírové dráčky, které pak půjdeme pouštět na zahradu mateřské školy. Čekáme příznivý vítr a přejeme všem drakům šťastný let a bezpečné přistání. 

30. 9. 2020

Lesní školka 5

     Ve středu po 8.00 hodině vyrážíme za každého počasí na pravidelné dopolední lesní putování za krásami a poklady, tentokrát už podzimního, lesa. Děti potřebují batoh, pití, oblečení a obuv podle počasí, do školky prosíme dejte dětem věci na převlečení. Svačina z mš, návrat na oběd.   

 

29. 9. 2020

DEN ANDĚLŮ

     V úterý 29. 9. 2020 se třída Motýlků promění v nebe a oslavíme podle tradic DEN ANDĚLŮ. Do školky se proto chystáme v bílém oblečení.  

24. 9. 2020

Lesní školka 4

     Čtvrté lesní putování nás čeká ve čtvrtek 24. 9. 2020, kdy s úderem 8.00 hodiny vyrážíme na naše toulky přírodou. Dnes nás čeká téměř detektivní hra: Lesem po stopách rodiny Větvíků. Děti potřebují batoh, pití, sportovní oblečení a obuv podle počasí. 

23. 9. 2020

Louka plná dětí 2020

     Enviromentální vzdělávání Střediska Krnap Vrchlabí s interaktivním plnění úkolů na stanovištích v prostorách lesoparku zámecké zahrady ve Vrchlabí, které se uskuteční v průběhu dopoledne ve středu 23. 9. 2020. Plánovaný odjezd objednaným autobusem v 7.45 hodin od mateřské školy. Děti potřebují: batoh, pití v umělohmotné lahvi, malou nečokoládovou sušenku, ovoce, sportovní oblečení a obuv podle počasí, včetně pláštěnky. Svačina z MŠ, oběd po návratu. Plánovaný návrat přibližně v 11.45 hodin. 

22. 9. 2020

Máváme létu po námořnicku

     Léto pomalu končí a o svoji vládu se začíná hlásit podzim. Tradiční loučení s létem ve třídě Motýlků pojmeme tento rok po námořnicku, takže přijďte v pruhovaném letním oblečení a společně létu zamáváme. Čeká nás překonávání rozbouřeného moře, lovení ryb a mušlí, a další zábava.    

16. 9. 2020

Třídní schůzky 2020

     Ve středu 16. 9. 2020 se od 16.00 hodin se uskuteční ve venkovních prostorách na zahradě mateřské školy schůzka rodičů a následně podle potřeby třídní schůzky jednotlivých tříd. Program schůzky: Informace o provozu, koncepci, plánovaných akcích, bezpečnosti, stravování, hospodaření nadačního fondu a odhlasování příspěvků pro nový školní rok.  Srdečně zveme všechny rodiče. Těší se na Vás Kolektiv zaměstnanců MŠ Srdíčko

16. 9. 2020

Lesní školka 3

     Třetí celodopolední putování přírodou za krásami a poznáváním zákonitostí okolní přírody a světa kolem nás. Děti na lesní putování potřebují: sportovní oblečení a obuv podle počasí, batůžek, pití. Svačina z MŠ, plánovaný odchod v 8.00 hodin, návrat na oběd. Do školky prosím dejte dětem náhradní oblečení na převlečení.  

14. 9. 2020

Pořad v MŠ: Jak se píší knížky

     Interaktivní beseda pro předškoláky s autorkou dětských knížek. Práce s knihou ve dvojicích, poodhalení profese spisovatele - jak kniha vzniká. První skupina absolvuje besedu od 9.00 hodin, druhá skupina od 10.00 hodin. 

11. 9. 2020

DEN ZÁCHRANÁŘŮ

     V 8.00 hodin vyrážíme procházkou do Trutnova na Krakonošovo náměstí, kde se zapojíme do interaktivního DNE ZÁCHRANÁŘŮ. Podíváme se na práci hasičů, vyzkoušíme si práci policistů, splníme si jednoduché vědomostní kvízy a prohlédneme záchranářskou techniku. Cestou zpět rozneseme do přírody námi namalované kamínky a budeme sledovat jejich putování.  

9. 9. 2020

Lesní školka 2

     Druhé lesní putování za poklady lesa. V 8. 00 hodin vyrážíme za krásami do okolních lesů hledat a pozorovat zvířátka, houby, stromy, co do lesa patří - nepatří a podobně. Děti potřebují: batoh, pití, sportovní oblečení a obuv podle počasí. Svačina z MŠ, návrat na oběd. 

4. 9. 2020

Lesní školka 1

    První lesní putování po okolí mateřské školy, kde se seznámime s blízkým lesem, jeho uspořádáním. Budeme hledat společné cesty a možnosti.