Připravované akce

Proběhlé akce

31. 7. 2017

POHODOVÉ PRÁZDNINY

     POHODOVÉ PRÁZDNINY PLNÉ KRÁSNÝCH A NEZAPOMENUTELNÝCH ZÁŽITKŮ VÁM PŘEJE KOLEKTIV  ZAMĚSTNANCŮ MŠ SRDÍČKO. DĚKUJEME VÁM VŠEM ZA PERFEKTNÍ CELOROČNÍ SPOLUPRÁCI, ŠKOLÁKŮM PŘEJEME ÚSPĚŠNÝ START VE ŠKOLÁCH A NA OSTATNÍ SE TĚŠÍME V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018.

MŠ SRDÍČKO JE UZAVŘENA OD 1. 7. 2017 DO 4. 8. 2017. Prázdninový provoz bude zahájen 7. 8. 2017 a je zabezpečen pro přihlášené děti z MŠ Srdíčko, Horská a MŠ Čtyřlístek, Úpská.

27. 6. 2017

Farmers

    Vyrážíme do firmy Farmers Voletiny podívat se na zemědělskou techniku, hospodářská zvířata a ochutnat nějakou tu mňamku.

23. 6. 2017

Rozloučení se školním rokem

     V pátek 23. 6. 2017 se od 16. 30 hodin na "Zelené zahradě" koná rozloučení se školním rokem. Rodinky potřebují pohodlné sportovní oblečení a obuv. Prosíme každou rodinku o  připravení nějaké dobrůtky pro ostatní (ovoce, zelenina, pečené slané i sladké dobrůtky-fantazii se prostě meze nekladou). Kdo chce, může si donést uzeninu nebo co má rád na opékání. Těšíme se na Vás.

23. 6. 2017

Den otců

     V pátek 23. 6. 2017 v 15. 30 hodin oslavíme s tatínky jejich svátek. Tatínkové budou potřebovat dobrou náladu, pohodlné sportovní oblečení a obuv.

21. 6. 2017

Žijeme atletikou

     Dnešní den se vypravíme do Trutnova na atletický stadion a vyzkoušíme si některé disciplíny.

19. 6. 2017

Lanový park

     V pondělí 19. 6. jsme jeli do Janských Lázní do lanového parku. Posvačili jsme v trávě,  oblékli jištění a ochranou helmu a hurá zdolávat dětský lanový park plný různorodých překážek ve výšce. Zvládli jsme to všichni, včetně našich nejmenších, kterým jsme my starší cestou občas dopomohli přesunout "pejska na  provázku". Nádherné dopoledne uteklo až moc rychle, ale my už se těšíme na příští rok, kdy znovu do lanového parku vyrazíme. Děkujeme instruktorům K+K.  

14. 6. 2017

Pasování čtenářů

     V knihovně proběhlo tradiční slavnostní pasování předškoláků na čtenáře, kteří získali pomyslný klíč od poznání. Děkujeme knihovnicím za organizaci pasování.

5. 6. 2017

Letní Bischofstein - Bišík

     Větší děti ze tříd Motýlků a Kytiček jely od 5. 6. do 9. 6. 2017 na týdenní tajnou pohádkovou výpravu, plnou dobrodružství a zážitků. Střílelo se z kuše,  chodilo do skal a za zvířátky, na rozhlednu Čáp, na hrad, lozilo se po skalách, jezdilo na lanovce, skákalo na trampolínách a spoustu  další zábavy.

2. 6. 2017

MATURITKY 2017

    Loučení se školáky se blíží, ale nejprve bylo potřeba složit první malou zkoušku z dospělosti. V pátek děti čekaly slavnostní maturitky, kde si školáci ověřili, jak dobře jsou připraveni na školu. V rámci slavnostního dopoledne proběhlo pasování předškoláků na školáky. Děkujeme rodičům za připravené dobroty  na závěrečnou slavnostní hostinu pro malé  maturanty.

31. 5. 2017

HURÁ, JE TU KARNEVAL....

     Ve středu 31. 5. 2017 se, v rámci oslav DNE DĚTÍ, uskutečnil tradiční karnevalový rej s veselými úkoly, módní přehlídkou, diskotékou a zmrzlinovým mlsáním. Děkujeme rodičům za pomoc a připravu karnevalových masek a kostýmů dětí.

28. 5. 2017

Dětský den na hřišti

     Každoroční nedělní soutěžení a zábava na oslavu Dne dětí je tu. Čekají nás netradiční úkoly na připravených stanovištích, spoustu další legrace, včetně mlsání dobrot a houpání na houpačkách.

26. 5. 2017

Fotbalový turnaj 2017

     Tradičně, jako každý rok, se uskutečnil fotbalový turnaj mateřských škol na fotbalovém hřišti FK HSM Trutnov. Jubilejní 20. ročník byl plný zábavy a sportovního umění malých fotbalistů. Děkujeme panu Grohovi a Radce Vikové za jejich osobní nasazení při organizaci akce i ostatním organiźátorům.  

19. 5. 2017

Půda a život v ní

    Co je půda, kdo a co všechno se v půdě skrývá a kdo v ní žije. Kde se skrývá Krtek obecný.

17. 5. 2017

Princ Bajaja a princezna

     Jedeme za pohádkou na zámek Kuks a dostaneme se přímo do děje pohádky. Uvidíme skutečného prince, který se oblékne do opravdického brnění a pojede na opravdovém koni. Šašek je veselý, drak nebezpečný....ale nebojte, ten je jen ze dřeva. Celoškolní výlet za interaktivní pohádkou,kde si vyzkoušíme, že i v pohádkách není všechno jednoduché.

16. 5. 2017

Den pro moji Popelku

     Motýlci si nachystali překvapení pro svoje milované maminky pod názvem: " Den pro moji Popelku".  Malá pážata si připravila svoji Popelku na ples. Nejprve ji učesala, namasírovala ruce, předvedla módní přehlídku s vlastními komentáři dětí - jéje to vám bylo veselo. Nechyběl i kultůrní program, hledání střevíčků, včetně obouvání Popelky, malování rodiny, společný tanec i hostina. Děkujeme maminkám, že přišly oblečené jako princezny. 

10. 5. 2017

Květnová knihovna

     Už se těšíme na další voňavé setkání v knihovně. Tentokrát budeme hledat básničky a příběhy o maminkách.

9. 5. 2017

Zpívání pro seniory v Alzheimer Care

    Setkávání s našimi seniory máme opravdu rádi. Společné zpívání, tancování, povídání s babičkami, dědečky a personálem Centra spokojeného stáří Alzheimer Care ve Svobodě nad Úpou se pomalu stává krásnou tradicí, která rozzáří oči nejenom starší generaci, ale i samotným dětem. Děti ze tříd Kytiček a Motýlků si pro seniory připravily pásmo písniček, básniček a tanečků ke Dni matek, všechny děti z MŠ Srdíčko pak společně z pedagogy namalovali obrázky a vyrobili dárečky v podobě kytiček a srdíček. Zaměstnanci s klinty připravili pro děti dárečky v podobě bonbónkových motýlků. Děkujeme zaměstnancům a klintům Alzheimer Care za krásné společné dopoledne.

3. 5. 2017

Město Trutnov v době, kdy tu stával hrad

     Další z edukačních programů Muzea Podkrkonoší v Trutnově, nás zavede do dávných dob, kdy na místě muzea stával hrad a město pod ním obepínaly hradby. Formou hry se pokusíme zjistit, zda v muzeu a ve městě zůstalo něco, co tu v té době muselo být a co naopak je typické pro dobu dnešní. Děti se mohou těšit i na ukázku starých zbraní.
 

2. 5. 2017

ZÁPIS 2017

     Do mateřské školy se přicházeli podívat noví předškoláčci se svými rodiči.  Společně si prohlédli prosotory mateřské školy, seznámili se s personálem zařízení i zahradami. Už se na Vás vzáří všichni moc těšíme. Kolektiv zaměstnanců MŠ Srdíčko.

 

28. 4. 2017

Čárodějnické rojení

     Už je tu zas ten správný čas, co "Čarodějnice" přijdou mezi nás. Budeme se dobře bavit, na košťatech pěkně řádit, na ohýnku dobrůtku opečem si za chvilku. Do čarodějnického doupěte budou vpuštěny jen Čarodějnice a Čarodějové a jejich prapodivná havěť. Podlézalo se pod pavučinou s pavoukem, házelo se čarodějnickým kloboukem, vodil se pavouk na vodítku, pořádal se lov na mouchy, lítalo se na koštěti, stavěla pavoučí vlákna, vařil lektvar, opékali se buřtíky a vyráběli jedovaté muchomůrky. Děkujeme rodičům za krásné převleky. 

27. 4. 2017

DEN ZEMĚ 2017

     V rámci akcí pomáháme zemi jsme vyhlásili od 24. do 28. 4. 2017 týden sběru starého papíru. Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří nás v této akci podpořili.

27. 4. 2017

Divadlo v MŠ: " Ošklivé káčátko"

    Do mateřské školy přijede divadélko s představením " Ošklivé káčátko."

26. 4. 2017

Den Země

     Výlet do Vrchlabí, návštěva útulku pro handicapovaná zvířátka, seznámení s kunou lesní, liškou Sušenkou a dalšími zvířátky, které už se bohužel do svého přirozeného životního prostředí nemohou vrátit. Tak to všechno, včetně toho, jak se chovat ke zvířátkům ve volné přírodě tak, abychom jim spíše neublížili, jsme se dozvěděli při návštěvě Střediska ekologické výchovy KRNAP Vrchlabí a muzea Kámen a život, kde jsme si prohlédli stávající expozice. Děkujeme pracovníkům KRNAP Vrchlabí za připravené povídání a prohlídky.

25. 4. 2017

Marečkův svátek

     Mareček měl dnešní den svátek a připravil pro děti s maminkou sladké překvapení v podobě malých věnečků. To vám bylo hodování. Děkujeme Marečkovi a jeho mamince Andrejce Tůmové za sladké převapení.

25. 4. 2017

Vyšetření zraku v MŠ

     Od 8.00 hodin budou v mateřské škole probíhat plánovaná screeningová vyšetření zraku přihlášených dětí. Vyšetření provádí externí firma s odbornou certifikací, cena vyšetření 150,- kč.  Nahlásit svůj zájem o vyšetření dítěte a platbu provádějte u třídních učitelů.

24. 4. 2017

Vojtův svátek

     Vojta měl v neděli svátek, a tak s maminkou připravili pro děti sladké překvapení v podobě vláčků z miňonek a bonbónků. To vám byla ale dobrota. Vojtovi jsme pěkně popřáli a zazpívali mu písničku. Děkujeme paní Tvrzníkové a Vojtovi za sladké překvapení.

20. 4. 2017

Čteme s rodiči

     Dnes po obědě nám přišla do školky číst maminka Adélky Mačové jeden z příběhů z jejich oblíbené knížky. Děti pozorně poslouchaly a po přečtení si společně knížku prohlédly. Příjemné odpoledne jsme zakončili společným povídáním a vyprávěním, jak to chodí u Adélky doma, co všechno mají doma za zvířátka apodobně. Děkujeme Adélčině mamince paní Kopecké za krásné odpoledne.

19. 4. 2017

Dubnová knihovna

     V tuto dubnovou středu jsme vyrazili na další povídání do knihovny. Měli jsme za úkol vybrat jednu knížku, která nás nejvíce zaujala a společně jsme si vybrané knížky prohlédli. Pak jsme si povídali jaký pan spisovatel knížku napsal, který ilustrátor k ní nakreslil obrázky i jaké nakladatelství knížku vydalo. Každý pak vybral ve své knížce krátkou ukázku, kterou nám paní učitelka přečetla a my pozorně poslouchali. Bylo to moc prima a z knihovny se nám vůbec nechtělo, je tam přece pořád co objevovat a ta vůně poznání je tu cítit na každém kroku. Už se těšíme, co nás čeká  příště.

13. 4. 2017

Zelený čtvrtek

    Zelený čtvrtek se celá školka rozzářila dětmi v zeleném oblečení. Zpívalo se, vyprávělo, koledovalo v jednotlivých třídách i po celé školce, prostě správné jarní zelené rojení.  

12. 4. 2017

Škaredá středa

     Škaredá středa, to vám byla velká mela. Vymetali jsme komíny a úsměvy rozdávali veliký. Mračouny jsme nejkrásnějšími úsměvy vyhnali a jaro jimi do školky přiváli. Stihli jsme i Velikonoční výpravu, kdy v polštářovém lese hledali jsme vajíčkovou odměnu. Slepičky do kurníku museli jsme nahnat, kohoutka nesměli za peříčka tahat. U velikonočních králíčků čekala nás odměna, ale musela být zazpívána velikonoční koleda.

11. 4. 2017

Žluté úterý

      Tento den nás čekalo Žluté úterý, kdy se celá školka rozzářila za Vaší pomoci dětmi v zářivých odstínech žlutých barev. Společně jsme si udělali pohodový sluníčkový den a pro rodinky vyhlášená soutěž: " O nejoriginálnější a nejkrásnější sluníčko" ukázala Vaši kreativitu. Výrobená sluníčka jsou nádherná. Děkujeme všem rodinkám, které sluníčka vyrobily. Každá třída pojala hlasování o nejkrásnější sluníčko po svém, ale vyhráli vlastně všichni. Například ve třídě Motýlků přidělovaly své hlasy děti i paní učitelky a o zábavu při slavnostním vyhlašování, tak nebyla nouze.

10. 4. 2017

Modré pondělí

     Pašijový týden jsme zahájili Modrým pondělím. Povídali jsme si o tom, co všechno je ve skutečnosti modré, ve kterých písničkách se zpívá o modré barvě a hráli jsme hru: Pan čáp.... Děkujeme za modré oblečení pro děti. 

8. 4. 2017

Vítání občánků v dubnu

     Děti ze třídy Motýlků a Kytiček přivítaly pásmem písniček a básniček do života nové občánky městaTrutnova na zdejší radnici. Děkujeme dětem za krásné vystoupení a reprezentaci celé mateřské školy, rodičům dětí za spolupráci a paní učitelce Gábině Velebové za hudební doprovod.

7. 4. 2017

Připomenutí "Květné neděle"

     Společně jsme dnes oslavili nadcházející poslední neděli postní - "Květnou neděli", kdy  jsme za pomoci jívových větviček a ratolestí slavnostně otevřeli přicházející svátky Velikonoc.     

3. 4. 2017

Vynášení zimy

     Smrt nesem ze vsi, kde jsi zimo, kde jsi......tento den jsme vyprovodili paní zimu za zpěvu písní na její každoroční pouť. Vhozením Moreny do řeky Úpy jsme ukončili vládu paní zimy a společně přivítali v plné síle nastupující jaro. Děkujeme paní učitelce Petře Ševců za přípravu Moreny.

31. 3. 2017

Čteme s rodiči

    V rámci spolupráce s našimi rodinkami dnes přišla do naší třídy maminka Matěje a přečetla nám z jejich společné oblíbené knížky. Všechny děti pozorně poslouchaly a Matějova maminka jim za odměnu přinesla omalovánky i sladkou odměnu. Děti na oplátku namalovaly paní Zelenkové obrázky. Děkujeme rodině Zelenkových za krásné a příjemné odpoledne.

31. 3. 2017

Se zvířátky do vesmíru

     Předškoláci ze tříd Kytiček, Motýlků, Myšiček a Sluníček se pomocí Mobilního planetária, které přijelo do naší mateřské školy s interaktivním pořadem "SE ZVÍŘÁTKY DO VESMÍRU" vydali na dobrodružnou cestu za poznáním a dozvěděli se, co je vlastně tam nahoře. Začátek v 8. 45 hodin podle časového harmonogramu.

30. 3. 2017

Jarní focení

     Předjařím to venku voní a my se chystáme na focení. Do mateřské školy přijede fotograf a vytvoří dětem památku na léta prožitá v mateřské škole.     

29. 3. 2017

Návštěva kina Vesmír v Trutnově

     Kdo by neměl rád pohádky....tak se společně vypravíme do kinaVesmír v Trutnově na pásmo krátkých pohádek, pod názvem Špalíček. Prohlédneme si prostory zdejšího kina a načerpáme nezapomenutelnou atmosféru při promítání.

28. 3. 2017

Za zvířátky do Muzea Podkrkonoší v Trutnově

     Tento den se vypravíme v rámci edukačního programu pro děti z mateřských škol do Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Děti se seznámí s domácími zvířátky a jejich mláďaty, která se rodí na jaře kolem Velikonoc. Ve výtvarné dílně si pak následně vyrobí papírovou ovečku, omalují kohouta apod.

23. 3. 2017

Bob a Bobek opět mezi námi

     Bob a Bobek se nám po zimně vrátili a budou s námi trávit ve školce zase každý den. Čeká nás tak opět jejich pravidelné krmení,doplňování pití, čištění klece a pozorování jejich růstu.

23. 3. 2017

Jarní příroda

     Mlok skvrnitý a jak se probouzejí rostliny, stromy a zvířata, to vše jsme se dozěděli na další enviromentální vzdělávací akci Střediska Krnap Vrchlabí.  

                                                                                                                                                                                     

22. 3. 2017

Jarní knihovna

     Hurá za poznáním do knihovny. Dnes jsme si povídali o Jaru, prvních jarních kytičkách i lidových pranostikách. Paní knihovnice nám přečetla krátký příběh o tom, co se všechno děje na jaře a připravila nám nové hádanky. My jsme do knihovny přinesli první jarní pozdravy v podobě obrázků prvních jarních kytiček. Děkujeme knihovnicím za připravený program.

21. 3. 2017

Srí Lanka v obrazech

     V rámci spolupráce s rodinami našich dětí, nám Jessinka a její tatínek připravili promítání ze své návštěvy na Srí Lance a povyprávěli nám o svých zážitcích, setkáních a seznámili nás s touto nádhernou zemí. Děkujeme panu Sitkovi a Jessince za nezapomenutelný zážitek. Všichni jsme byli tak nadšeni, že každý z nás by rád tuto zemi osobně navštívil.

15. 3. 2017

Boulder Day

     Dnešní den jsme se vydali na Boulder Day do Trutnova, kde jsme si užili parádní adrenalinový zážitek. Naučili jsme se nasazovat sedák, přilbu, zapínat i rozdělávat karabinu, vyzkoušeli si lezení na stěně. Děkujeme instruktorům SVČ Trutnov, především Mildovi Poláčkovi, Ondrovi Těžkému a jejich pomocníkům.

14. 3. 2017

Za školáky do školy

     Předškoláci ze tříd Kytiček, Motýlků a Sluníček navštívili své kamarády na ZŠ Mládežnická v HSM Trutnov. Prohlédli si, jak to ve škole vypadá, seznámili se s učiteli i samotným vyučováním a vyzkoušeli si, jaké to je být žákem ve škole. Děkujeme pedagogům, dětem a personálu ZŠ Mládežnická, HSM Trutnov za uspořádání akce.

2. 3. 2017

Masopustní karneval

     "Jemine, domine, masopust pomine, jemine, domine masopust je tu".....2. 3. 2017 společně oslavíme Masopust.  Připomeneme si, proč a kdy se masopust slaví, jaké jsou tradiční masopustní zvyky a co se nosilo za masky. Školkou bude znít hudba, písničky, veselé taškaření a už teď začíná školka vonět masopustními dobrotami. Do školky budou mít tento den vstup děťátka robátka patřičně masopustně vyparáděná. Prosíme rodiče o spolupráci na přípravě masopustních masek, nedávejte dětem kostýmy novodobých hrdinů a příliš strašidelné masky. Děkujeme za spolupráci na přípravě masek.
   

24. 2. 2017

Potravní pyramida

     Co je potravní pyramida, jak v přírodě funguje, hra na ni a jak vypadá Liška obecná. Další díl enviromentálního vzdělávání Střediska Krnap Vrchlabí.

8. 2. 2017

Hurá do knihovny

     Únor zavolá skřivánka....a my vyrazili na další setkání do knihovny. Hledali jsme v knížkách zajímavosti o zimních sportech, připoměli jsme si prohíhající Masopust a paní knihovnice nám připravila spoustu rozpustilých hádanek.

7. 2. 2017

Na bruslích nám to už pěkně frčí....

     27. února 2017 jsme slavnostně zakončili školu bruslení na zimním stadionu. Naučili jsme se obouvat a zouvat brusle, bezpečnému chování na kluzišti, chůzi a běhu na bruslích, klouzání, odrážení a někteří odvážlivci i některým skokům. Děkujeme instruktorům, kteří nám předávali zkušené rady a jejichž zásluhou jsme školičku bruslení všichni úspěšně zvládli.

                                                                                  

30. 1. 2017

Lyžování, to je prima....

     Od pondělí 30. 1. 2017 jsme pod odbornou taktovkou instruktorů z K+K Ski school Janské Lázně absolvovali každoroční lyžařský kurz na Černé hoře. Kurz probíhal celý týden a byl ukončen v pátek 3. 2. 2017  závěrečnými závody za fandění rodičů. Začínající lyžaři zvládli po pěti dnech sjet připravenou slalomovou dráhu na sjezdovce, jízdu na pásu, laně i vleku, seznámili se se základními pravidly bezpečného chování na sjezdovce FIS. Pokročilí lyžaři zdokonalili svou techniku, bezpečnost i rychlost. Užili jsme si za krásného zimního počasí parádní týden plný zážitků, lyžování, sportování i nových setkání na čerstvém vzduchu.

Velké poděkování patří všem instruktorům z K+K Ski school Janské Lázně, kteří se nám věnovali s obrovským každodenním nasazením nejenom na sjezdovce a za pět dní dokázali skoro nemožné. Děkujeme rodičům za dopomoc při odjezdech,  za upečení a přinesení dobrot na závěrečné závody i skvělé fandění a perfektní atmosféru při závěrečném slavnostním ceremoniálu při vyhlašování všech nejlepších lyžařů. Poděkování patří i učitelům Radce, Tereze a Martinovi, kteří byli všude, kde je bylo třeba.

16. 1. 2017

O pračlovíčkovi

     Divadlo Tramtárie přivezlo do Trutnova představení "O pračlovíčkovi". Báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Začátek představení v 8.30. Plánovaný odchod tříd Kytiček a Motýlků z MŠ v 7. 35 hodin na bus MHD č. 6 - odjezd ze zastávky HSM Sídliště v 7. 50 hodin. Ostatní třídy bližší informace u jednotlivých tříd. Svačina z MŠ.

13. 1. 2017

Letem, světem od zimy do zimy

     Střídání ročních období, jeho vliv na život rostlin a zvířat a co dělá Prase divoké v tomto ročním období, to všechno se dozvěděli předškoláci na další vzdělávací akci střediska KRNAP.  

9. 1. 2017

Jdeme do knihovny

     V pondělí 9. 1. 2017 navštívily děti z Motýlků od 10.00 hodin knihovnu v Horním Starém Městě. Dozvěděly se, jak je možné si knížky půjčovat, jak s knížkami správně zacházet a prohlédly si prostředí zdejší knihovny.

5. 1. 2017

Tříkrálová sbírka 2017

     Naše školka, jako každý předchozí rok, se zapojila v období od 5. do 12. 1. 2017 do Tříkrálové sbírky. Děkujeme všem rodičům, pedagogům, dětem, organizacím i obyvatelům městaTrutnov za štědré příspěvky, které pomohou potřebným. Malým koledníkům patří velké poděkování, že i v tak zimomřivém počasí vydželi zpívat se stejným elánem a nasazením.   

22. 12. 2016

Vánoční koncert v kostele

     Na atmosféru nadcházejících svátků jsme se společně s rodiči naladili zpíváním koled v kostele sv. Václava v Horním Starém Městě. Za doznívání zvuků varhan a vánočním přáním jsme se pomalu rozešli do svých domovů k našim nejbližším. KLIDNÉ A POHODOVÉ SVÁTKY VŠEM. 

22. 12. 2016

Vánoční pohodička u Motýlků

     Vánoční pohodička s nadílkou - představte si, byl tu i Ježíšek, hry s novými hračkami, hodování a zpívání koled s dětmi ze třídy Kytiček, i společná návštěva u dobrovolných hasičů v HSM Trutnov a prodeje kaprů.....to byl náš sváteční den.

21. 12. 2016

Vánoční dílny s posezením

     Děti ze třídy Motýlků si připravily od 16.00 hodin ve své třídě pro rodiče společné vánoční vyrábění s mlsáním, popíjením vánočního punče, povídáním a zpíváním koled. Děkujeme rodičům za donesené dobrůtky na vánoční mlsání. Bylo nám s Vámi prima. 

20. 12. 2016

Logopedické konzultace

     V úterý 20. 12. 2016 proběhly od 15.00 do 16. 30 hodin podle časového harmonogramu další plánované logopedické konzultace s rodiči.

19. 12. 2016

Divadlo v MŠ: "Radujme se, veselme se"

    Do MŠ přijela paní Lída Helligerová se svým představením: "Radujme se, veselme se" a pomohla nám navodit čas předvánoční.

19. 12. 2016

Divadlo v MŠ: "Radujme se, veselme se....a jak to vlastně tenkrát bylo"

     Dnešní den byl opravdu sváteční....dva dárky v jeden den, v podobě nádherných divadelních představení, to tu ještě nebylo. Kouzelné představení plné překvapení o tom, jak to vlastně tenkrát s Ježíškem opravdu bylo, nám přijela zahrát paní Jana Vyšohlídová.

16. 12. 2016

Život v zimě

     Co myslíte, zahřeje nás kožíšek nebo je lepší v zimě spát? A copak asi dělá v zimě Ježek východní. Opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí ze života zvířat.

15. 12. 2016

Krakonoška hraje dětem

     Tradičně, jako každý rok, jsme si od 10. 00 hodin v tělocvičně mateřské školy zahráli a zazpívali s muzikanty z Krakonošky a naladili se tak na přicházející svátky.

14. 12. 2016

Vánoční ZOO

    Tradičně jsme jeli ozdobit vlastnoručně vyrobenými ozdobami stromečky do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Prohlédli jsme slavnostně nazdobené pavilony se zvířátky a prošli nová tajuplná zákoutí. Přivezli jsme i něco málo ovoce a zeleniny zvířátkům na přilepšenou.

12. 12. 2016

Zpívání pro seniory ve Svobodě nad Úpou

     Děti ze tříd Motýlků a Kytiček jely v pondělí 12. 12. 2016 do Centra spokojeného stáří Alzheimer Care ve Svobodě nad Úpou potěšit zdejší klienty a personál  předvánočním pásmem písniček, básniček a tanečků. Děti z ostatních tříd vyrobily pro seniory a personál malé dárečky.
Děkujeme pracovníkům a klientům Centra spokojeného stáří Alzheimer Care ve Svobodě nad Úpou za krásné dopoledne plné zážitků, připravené pohoštění i dárečky, zvláště pak paní Katce Minarčíkové za organizaci a průběh celého setkání. Video ze společného setkání najdete na:
https://www.facebook.com/alzheimercare/ 

9. 12. 2016

Zpívání v Kostele Narození Panny Marie v Trutnově

    Děti ze tříd Kytiček, Motýlků a Sluníček pojedou podpořit svým zpěvem kamarády ze Základní školy Diakonie Vrchlabí, pobočky Trutnov a společně zazpívají koledy vánoční v Kostele Narození Panny Marie v Trutnově.

9. 12. 2016

Vánoční trhy a výstava Betlémů

    Děti ze tříd Kytiček a Motýlků vyrazily za krásami předvánočního Trutnova. Prohlédly si výzdobu města a vánoční trhy, zazpívaly u "Vánočního stromu" na Krakonošově náměstí a navštívily výstavu Betlémů na městské radnici.

8. 12. 2016

Logopedické konzultace

     Ve čtvrtek proběhly od 15. 00 do 16. 15 hodin další plánované logopedické konzultace s rodiči.

7. 12. 2016

Mikulášoviny s rodiči

     Zábavné odpoledne s rodiči, motivované právě probíhajícími svátky s plněním záludných úkolů a nadílkou. Začátek v 15. 30 hodin, plnění úkolů na stanovištích s rodiči. Po splnění všech úkolů hledání Mikuláše s jeho nadílkou.

7. 12. 2016

Mikulášské řádění

        A jak se řeklo, tak se udělalo. Mikulášské dopolední řádění u Motýlků s plněním záludných úkolů, módní přehlídkou, diskotékou a mlsáním. Andílci a Čertíci se procházeli po přehlídkovém mole, tančilo se na čertovské vypalovačky, točilo se vidlemi, házelo se čertovským koštětem, kouzlilo andělskou hůlkou a chytali neposedné bonbóny. To Vám bylo prima.  Děkujeme rodičům za úžasné převleky pro děti.

1. 12. 2016

Logopedické konzultace

     Další plánované logopedické  konzultace s rodiči, proběhly ve čtvrtek od 15.00 do 16. 15 hodin podle časového harmonogramu.

1. 12. 2016

Zimní hrátky na Zelené zahradě

     První velká sněhová nadílka.....to bylo super. Děti z Motýlků a Sluníček si hrátky se sněhem na Zelené zahradě patřičně užily. Škoda jen, že tak rychle roztál.

1. 12. 2016

Bob a Bobek mezi námi

     Bob a Bobek nám za těch pár měsíců pěkně vyrostli. Všichni se o ně dobře staráme, čistíme jim klec, měníme vodu,  pravidelně je krmíme a necháváme je proběhnot ve větším prostoru, kde je v klidu a potichu pozorujeme. Za odměnu si je můžeme opatrně pohladit. Ti vám mají tak heboučký kožíšek a jak pěkně skáčou.

29. 11. 2016

Logopedické konzultace

     Od 15.00 do 16. 30 hodin proběhly podle časového harmonogramu logopedické konzultace s dětmi a jejich rodiči.

29. 11. 2016

Bruslení

     Začala škola brusleni. Děti se na první lekci učily vstávat z ledu, držet stabilitu, odrážet se jednou nohou a ty zkušenější zdokonalovaly svoji techniku bruslení. Plánované termíny bruslení: 29. 11., 6. 12., 13. 12., 20. 12., 7. 2. .

22. 11. 2016

Podzimní fotografování dětí

   Mateřskou školu navštívil pan fotograf a zhotovil nám památku na předškolní léta v podobě nádherných fotografií.

14. 11. 2016

Pohádky ovčí babičky

     Děti jely do Uffo Trutnov na představení Divadla Alfa: Pohádky ovčí babičky. Začátek představení byl v 8. 30 hodin.  Ovčí babička pletla punčochu a u toho vyprávěla komponované pohádky o chytrém beránkovi, jeho ovečce a  hloupých vlcích. Pohádky byly plné veselých příhod a napínavých situací. Jedno z nejkrásnějších divadelních představení, které baví od začátku až do konce. Herecké obsazení, nádherné loutky i provedení, včetně poutavých efektů i scény.

Děkujeme protagonistům divadla Alfa a divadlu Uffo za uspořádané představení. Byla to nádhera.

12. 11. 2016

Vítání občánků v listopadu

     Děti ze tříd Kytiček a Motýlků jely toto listopadové sobotní dopoledne přivítat do života pásmem básniček a písniček nové malé spoluobčánky města Trutnova. Děkujeme rodičům za pomoc při realizaci, zvláště pak paní Rükrové za odvoz kostýmů a paní učitelce Gábině Velebové za hudební doprovod.

11. 11. 2016

Lesní království

     Proč potřebujeme stromy, jaké je druhové složení stromů a kdo je Výr velký, to všechno a ještě mnohem víc se děti dozvěděly na další vzdělávací akci Střediska Krnap Vrchlabí.

10. 11. 2016

Martin na bílém koni letos přijel.....

     Martin na bílém koni letos přijel.....o den dřív. To bylo radosti a řádění na prvním sněhu. Na velké zahradě se vyšlapávaly ve sněhu cestičky, koulely první sněhové koule, klouzalo se, prostě první bílé radovánky.

7. 11. 2016

Dary podzimu

     Listopad pro nás začal výrobou strašidýlek, poznáváním ovoce, podzimních dekorací z listů, křížal i ovocného salátu, pozorováním jadérek, šťopek i bubáčků pod mikroskopem, hledáním ovoce v knížkách a spoustou dalších zábavných poznávacích činností.

4. 11. 2016

Podzimní mlsání

     Jablíček se letos hodně urodilo, tak jsme si z nich společně uvařili jablečný kompot. Loupali jsme, krájeli, míchali, dochucovali, nalévali a dobře jsme si pochutnali. To vám byla dobrota.

3. 11. 2016

Týden duchů

     Týden duchů jsme zakončili pečením strašidel z listového těsta a kousků jablek, včetně dlabání strašidelné dýně.

2. 11. 2016

Ať žijí duchové

      Čas kouzel a tajemna nastal. Dnešní den se školka proměnila v ráj strašidýlek, duchů, trpaslíků, rytířů a bílých paní podle pohádky Ať žijí duchové. Do školky měla povolen vstup jen dítka patřičně vyparáděná. Děti se například naučily správně strašit, zacházet se strašidelnou havětí, prolézat pavučinou nebo hledat duchy a sestavit dýně. Ani některým rodičům se nástrahy strašidelného hradu nevyhnuly. Děkujeme rodičům za spolupráci na přípravě převleků a kostýmů, paní Rükrové za upečení strašidelných dortů a donesené strašidelné dobrůtky i paní Zámečníkové za strašidelné muffiny.

 

1. 11. 2016

Focení v bazénu

     V průběhu předposlední lekce plavání se předškoláci z Kytiček a Motýlků budou také fotit.

21. 10. 2016

Barvy podzimu

     Středisko Krnap Vrchlabí připravilo pro naše předškoláky vzdělávací  program o    Sojce obecné, plodech podzimu a cestě semínek.  

 

20. 10. 2016

České pohádky

     Ve čtvrtek pojedeme do Trutnova, kde si v "Koncertní sími B. Martinů" poslechneme hudební pohádky Josefa Páleníčka. Odchod z MŠ v 7. 50 hodin na MHD č. 4. Odjezd ze zastávky HSM sídliště v 8. 10 hodin. Vhodné oblečení a obuv.

17. 10. 2016

Činnosti v centrech aktivit v říjnu

    Tvoříme, měříme, stavíme, skládáme, cvičíme, zpíváme, hrajeme a poznáváme, v centrech aktivit v měsíci řijnu se spoustu nových věcí společně učíme. Zkoušeli jsme, jak plavou listové lodičky na vodě, jak se chodí bosou nohou po kaštanovém chodníčku, jak si mohou ukrýt zvířátka zásoby na zimu, jak vypadá podzimní strom i lesní zvířátka, jak velké zásoby si zvířátka  dělají, co dozrává na podzim na stromech. Prostě samá  zábava. Učení máme jako hraní a proto nás to společně hodně baví.

15. 10. 2016

Vítání občánků

     Děti ze tříd Kytiček a Motýlků na radnici pomohly uvítat do života pásmem básniček a písniček nové občánky města Trutnova.

14. 10. 2016

Divadlo v MŠ "Sněhurka"

    V rámci podpory a utváření kladného vztahu k hudbě a dramatického  umění do mateřské školy zavítá divadelní společnost s hudební pohádkou o Sněhurce.

19. 9. 2016

Divadlo v MŠ "Ptačí svatba"

    Prvním divadélkem školního roku bylo hudebně - pohádkové pásmo od Lídy Helligerové s názvem "Ptačí svatba". Do programu plného písniček se děti zapojily nejen zpěvem, ale také doprovodem na rytmické nástroje. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další divadélko. 

14. 9. 2016

Bob a Bobek poprvé ve školce

     Maminka Pepíčka paní Šťastná s celou jejich rodinou splnili naše přání a pomohli nám v naší třídě otevřít  centrum živé přírody. Zapůjčili nám i  dva maskoty třídy králíky Boba a Bobka, kteří nás budou provázet celým školním rokem.

Pepíčkova maminka s námi pobyla celé dopoledne, seznámila nás, jak se máme správně o králíčky starat, co jim můžeme dávat jíst a co ne, ukázali jsme si, jak králici běhaji, prohlédli si, jak vypadají a společně s Pepíkovou maminkou jsme jim připravili a vybavili jejich nové bydlení. Pan doktor králíčky prohlédl, aby zkontroloval, zda jsou to opravdu kluci a upozornil nás, ať jim nedáváme jablíčka a hrušky.

Děkujeme paní Šťastné a celé její rodině za povídání a zapůjčení klece i s králíčky.

13. 9. 2016

Na hřišti

     Hraní na hřišti to nás moc baví, prolézat průlezky to je to pravý. Houpat se, točit se bylo moc prima, příště to společně zkusíme znova.  

13. 9. 2016

Plavání předškoláků

    Sportování je moc prima, do bazénu spěcháme, skákat, plavat, potápět se naučit se necháme. V úterý 13. 9. 2016 začínáme plavat.  Čeká nás celkem 10 lekcí, ve kterých se naučíme základům plavání a ti zdtanější postupně zdokonalí svou techniku. Potřebujeme batoh, plavky, ručník, pití a malou sušenku. Svačina z MŠ, oběd po návratu. Termíny následujících lekcí vždy v úterý: 20. 9., 27. 9., 4. 10., 11. 10., 18. 10., 25.10., 1. 11., 8.11., 15. 11.

7. 9. 2016

Tvoření v centrech

     Naše třída Motýlků se od 1. 9. 2016 snaží v rámci principů Step by Step ještě více zaměřit na osamostatňování dětí, poskytování lepších a širších možností jejich osobního rozvoje, včetně úzké spolupráce s rodinami dětí. Začali jsme úpravou prostředí, výrobou vlastnoručně nakreslených značek, následovala větší míra samostatnosti i zodpovědnosti při stolování a jídle a pokračujeme v postupném otevírání jednotlivých center aktivit.

Děkujeme rodičům za perfektní dopomoc při otevírání a postupném vybavování center aktivit a vzorné plnění ranních úkolů s dětmi. 

6. 9. 2016

Louka plná dětí 2016

      V rámci celoročního projektu Střediska KRNAP ve Vrchlabí, se děti zábavnou formou seznámily s životem pilořitek a lumků, učily se lovit ryby,  překonávalymravenčí stezku a dozvěděly se, jak se pohybují některá zvířátka. Zábavné úkoly byly prima a celodenní pobyt na čerstvém vzduchu byl super.

Děkujeme Středisku Krnap Vrchlabí za organizaci akce.

2. 9. 2016

První třídní schůzka 2016

    Seznámení rodičů s koncepcí třídy v rámci programu Začít spolu, prokonzultování společných možností, hledání cest a strategií.   

1. 9. 2016

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2016/2017

    MILÉ RODINKY, VÍTÁME VÁS V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2016 /2017 A PŘEJEME SPOUSTU KRÁSNÝCH SPOLEČNÝCH ZÁŽITKŮ. Děkujeme Vám za důvěru, že nám svěřujete své nejcenější poklady, moc si toho vážíme a doufáme, že se Vám všem bude u nás líbit. Tak hurá za společnými zážitky
  Kolektiv zaměstnanců MŠ SRDÍČKO

_____________________________________________________________________________

31. 7. 2016

UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2015/2016

     KRÁSNÉ PRÁZDNINY, ŠKOLÁKŮM PO PRÁZDNINÁCH POHODOVÝ VSTUP DO ŠKOLY A NA OSTATNÍ SE TĚŠÍME ZASE V ZÁŘÍ
Kolektiv zaměstnanců MŠ SRDÍČKO 

26. 7. 2016

Vzácná návštěva

     Jeden červencový den se stala mateřská škola místem vzácných a nečekaných setkání. Do školky zavítal po 80 letech její dávný absolvent.

To bylo radosti, došlo ale i na pár slziček dojetí. Děkujeme za milou návštěvu.

28. 6. 2016

Rozloučení se školním rokem

    Děti ze tříd Motýlků a Kytiček si pro rodiče na Zelené zahradě připravily zábavné odpoledne plné hraní, povídání a plnění veselých úkolků s možností závěrečného opékání.

24. 6. 2016

Lanový park

    V pátek vyrážíme s předškoláky ze třídy Kytiček do Janských Lázní horolezit do dětského lanového parku, to Vám bude ale prima dobrodružství. Odchod z MŠ v 7. 40 hodin na vlakovou zastávku HSM-MĚSTO.

23. 6. 2016

FARMERS, spol. s r. o.

    Jedeme za zvířátky a stroji do firmy FARMERS, spol. s r. o. ve Voletinách, kde se dozvíme něco o tom, jak se správně hospodaří, jak se pečuje o telátka i kravičky, kde se bere mléko, seznámíme se s novými zemědělskými stroji a technikou a určitě bude zase nějaká mňamka.

22. 6. 2016

Karnevalový rej na závěr školního roku

     Závěr školního roku jsme oslavili karnevalovým rejem a samým mlsáním. Někdo nanukem, jiní si museli svoji sladkou odměnu ulovit, prostě parádní veselý den plný překvapení.

Děkujeme rodičům za připravené masky. 

20. 6. 2016

Hajinkání ve školce

    Motýlci a školáci z Kytiček zažili, kromě přenocování v mateřské škole, zábavné odpoledne i večer plný her, sochaření, pyžamové modní přehlídky a párty,  ukončených strašidelnou stezkou odvahy potemnělými prostorami budovy mateřské školy. 

Děkujeme rodičům za donesené dobroty.

20. 6. 2016

Pasování na čtenáře v knihovně

    Motýlky dnes čekalo slavnostní dopoledne v knihovně, kdy školáci byli slavnostně pasováni na čtenáře. Společně knihovnu navštívili i přeškoláci ze třídy Kytiček, kteří si prohlédli, jak to v takové knihovně chodí a prohlédli si několik knih podle svého výběru.

Děkujeme knihovnicím za celoroční péči, včetně organizace a průběhu slavnostního pasování školáků na čtenáře.

17. 6. 2016

Malé maturitky 2016

    Školáci ze všech tříd si během dopoledne ověřili, jak dobře jsou připraveni na zářijový vstup do základní školy. Zábavné dopoledne plné her začalo v 9.30 hodin slavnostním zahájením, pokračovalo samostatným plněním úkolů zaměřených na školní připravenost a všeobecný přehled. Malé maturitky byly ukončeny slavnostním pasováním předškoláků na školáky. Děkujeme rodičům za spolupráci a upečené dobroty pro naše malé maturanty.   

16. 6. 2016

Muchomůrka

    Za poučením a zábavou jsme se vydali Krakonošovou cestou necestou. Jeli jsme vlakem a šli kousek pěšky a některé z nás možná trochu budou bolet nožky. Nám to ale vúbec nevadí, protože z cesty za zábavou nás nikdo a nic neodradí. Na Muchomůrce to vám byla psina, pohráli jsme si se zvířátky a bylo to moc prima. Do školky se nám vůbec od zvířátek nechtělo, až musely paní učitelky na nás sehrát divadlo. S rodiči se určitě do Muchomůrky vrátíme a spoustu zábavy a kulišáren tam spolu zažijeme.

Děkujeme personálu Muchomůrky za ochotu, krásné prostředí a zvířátkům za trpělivost.

15. 6. 2016

Atletické závody

    Hurá za sportem na atletický ovál v Trutnově. Celé dopoledne jsme závodili v jednotlivých atletických disciplínách. Skákali jsme z místa, běhali po žebříku, přes přes překážky i slalom a házeli na cíl, jako profesionální atleti. Všem se nám podařilo podat super výkony a za odměnu nás čekala medaile, diplom i tabulka s přehledem dosažených výsledků. Sportovní zápolení se nám moc líbilo a už se těšíme na příští školní rok. 

Děkujeme Jitce Hurdálkové a atletickému oddílu za uspořádání celé akce.

8. 6. 2016

Tajný výlet

    Druhou červnovou středu se děti z Motýlků a Kytiček vypravily na "Tajný výlet". Společně pátraly po dalších stopách Trutnovského draka. Po úspěšném odhalení dračích úkrytů děti čekala zasloužená odměna v podobě kopečkové zmrzliny. To vám byla mňamka.....a nejvíc nám chutnala ta modrá Šmoulí.

3. 6. 2016

Pohybem ke zdraví

     Předškoláci MŠ Srdíčko ze tříd Kytiček, Motýlků a Sluníček absolvovali v dopoledních hodinách v budově mateřské školy v rámci podpory zdravého životního stylu interaktivní program připravený studentkami VOZŠ Trutnov. Akce byla zaměřena na správné držení těla a zdravotní cvičení.  

30. 5. 2016

Divadlo v MŠ: "Z pohádky do pohádky"

    Jedním z dalších plánovaných divadelních představení v MŠ byla pohádka: "Z pohádky do pohádky" s p. Kubínovou a p. Zámečníkem.

30. 5. 2016

Bischofstein - Bišík

    Za přírodními krásami teplických pískovcových skal s malebnými zákoutími s jezírkem, či tajemnou zříceninou zdejšího hradu se vydaly děti ze třídy Motýlků a starší děti ze třídy Kytiček. Na pohádkovém pobytu je od pondělí 30. 5. 2016 do 2. 6. 2016 čekalo nejedno překvapení. Objevovaly, bádaly, sportovaly, prostě si to společně užívaly.

http://www.bischofstein.cz/cs/

 

29. 5. 2016

Dětský den na hřišti

     V neděli od 13. 00 hodin proběhl na fotbalovém hřišti v Horním Starém Městě tradiční Dětský den s pohádkovými postavami plný soutěží a zábavy.

28. 5. 2016

Green Life

Naše mateřská škola Srdíčko se zapojila do projektu Green Life - Prales dětem, který se zabývá ochranou deštných pralesů a oceánu na Sumatře. Uspořádali jsme pilotní informativní přednášku pro rodiče a děti, kde se mohli dozvědět přímo od zakladatelů tohoto projektu, jak můžeme pomoci i my. Snažíme se dětem ukázat cestu, jak by se měly chovat k přírodě a životnímu prostředí, že každá, byť sebemenší pomoc, je pro naši planetu důležitá. Další přednášky pro děti budou následovat v říjnu 2016, po návratu aktérů tohoto projektu z Indonézie. Do té doby se budeme snažit nastřádat finanční prostředky ze sběru papíru na zakoupení aru pralesa a jedné fotopasti, ze které bude mít naše mateřská škola záběry přímo z dění v pralese. 

 

27. 5. 2016

Fotbalový turnaj mateřských škol

     V průběhu pátečního dopoledne se uskutečnil tradiční fotbalový turnaj mateřských škol na fotbalovém hřišti v Horním Starém Městě v Trutnově. Na hřišti SK HSM se sešlo pět týmů - ráno se odhlásilo družstvo z MŠ Kulíšek z Voletin. Abychom nenarušili harmonogram turnaje, poskládali jsme další tým z dětí naší mateřské školy Srdíčko. Celkem tedy zápolilo šest týmů. Atmosféra byla úžasná, pro malé fotbalisty velmi motivující. O zajímavé herní situace nebyla nouze, což ocenili jistě i rozhodčí. Díky nim se hodně hrálo a všichni si fotbal užívali. Zápasy byly velmi vyrovnané, tak došla řada i na dívácky velmi populární penalty. Nakonec byly odměněny všechny týmy a některé děti dostaly ocenění i v individuálních disciplínách. Všem zúčastněným patří velký obdiv, že vydrželi v plném nasazení až do konce. Letošní putovní pohár si odvezly děti z MŠ Dráček, na druhém místě se umístily děti z MŠ Pohoda a bronz putoval do pořádající MŠ Srdíčko. 

27. 5. 2016

Pohádkový les

    Společně jsme se vypravili do Trutnovského lesoparku, který se tento den změnil v Pohádkový les plný pohádkových postav. Potkali jsme kašpárka, babku z Perníkové chaloupky, vodníka, piráta, princeznu, čertíka a další všelijakou havěť. Obtížné úkoly jsme zvládli s přehledem a za odměnu nás čekalo nejedno kouzelné překvapení. Od piráta jsme získali drahý kámen, od vodníka kapku vody, od čertíka omluvenku pro hříšníky a v cíli krásný diplom. 

25. 5. 2016

Květnová knihovna

    Za knížkami do knihovny jsme se podívali i v květnu. Dozvěděli jsme se, které knižní novinky vyšly a hledali jsme knížky o skalách.

24. 5. 2016

Podivuhodný cirkus

    Společně jsme se vypravili do divadla Uffo v Trutnově na představení divadla Drak Hradec Králové: "Podivuhodný cirkus."    

20. 5. 2016

Ptačí domečky

      Na dnešní akci střediska Krnap Vrchlabí se děti dozvěděly, co se děje v ptačích domečcích v jarním období.

19. 5. 2016

Mámo, táto, nespěchej, čas si na mě udělej...

    Rodiče s dětmi si v rámci grantu Podpora logopedické prevence průběžně od 12. 00 hodin prostřednictvím jednoduchých úkolů vyzkoušeli, co obnáší logopedická prevence a čím se dají komplexně rozvíjet a podpořit komunikační schopností u dětí. Hrálo se na šklebáky, hledali se zvířátkům jejich mláďátka, vytleskávaly se slabiky, hrálo se na zvířátka, skládala se a hádala pohádka. Akce proběhla na malé zahradě a kdo dorazil, tak si odpoledne parádně užil.

Děkujeme všem rodinkám za účast a vzornou spolupráci.

18. 5. 2016

Za pohádkou do kina

    Středeční pohádkové dopoledne v kině Vesmír Trutnov s pohádkami Hermíny Týrlové bylo moc prima. Děti se dozvěděly, co se děje v mraveništi, jak přicházejí na svět noví mravenečci i to, co dělá malé miminko, když ještě neumí chodit.

18. 5. 2016

Senioři z Klubu důchodců ve školce

    Společné dopoledne se seniory z Klubu důchodců Trutnov plné povídání, hraní, zpívání a zábavy. S babičkou a dědečkem, zas se jednou pomějem.

13. 5. 2016

Hurá na dopravní hřiště

    Děti ze tříd Kytiček a Motýlků dnes vyrazily do MŠ V Domcích Trutnov na dopravní hřiště, kde si zopakovaly dopravní značky, seznámily se s bezpečným chováním na silnici i při přecházení, vyzkoušely si vlastní schopnosti při jízdě na kolech, odrážedlech i koloběžkách. Samozřejmostí bylo použití helmy a dodržování pravidel silničního provozu. Na dopravním hřišti se dětem moc líbilo a za odměnu si jěště zaskákaly na trampolíně. To Vám byl ale prima den.

Děkujeme kolektivu MŠ V Domcích za možnost využit jejich dopravní hřiště. 

12. 5. 2016

T - ball

Baseballový oddíl Rytíři Trutnov věnoval naší mateřské škole herní sadu na T- ball, což je modifikace baseballu pro začátečníky. Tento sport, jako jeden z mála dává svojí rozmanitostí postů a herních situací příležitost pro uplatnění různým somatotypům dětí. Baseball rozvíjí myšlení, rychlé reagování a přizpůsobování se různým situacím, což má za následek rozvoj duševních schopností, které si děti přenášejí do školy a běžného života. Proto jsme se rozodly zařadit T - ball mezi pohybové aktivity,  které naše škola nabízí dětem.

Jak začít s T - ballem?

T - ball je pálkovací hra, která vznikla modifikací baseballu. Není náročná na vybavení, ani na fyzickou zdatnost a proto je vhodným doplňkem tělesné výchovy malých dětí. Hra se skládá ze dvou částí a to hra v útoku (na pálce) a hra v obraně (v poli).

Děkujeme Rytířům Trutnov za herní sadu na T-ball.

 

 

12. 5. 2016

Rudolf Waypa Novák a inspirace jeho tvorbou

    Galerie Draka Trutnov pořádá ve svých prostorách výstavy řady umělců. Jednou z posledních je výstava umělce Rudolfa Waypa Nováka, který se zabývá uměleckými disciplínami  Land Art a Stone balancing. Děti byly jeho tvorbou natolik unešeny, že jsme si ji hned druhý den musely vyzkoušet, jak uvidíte ve fotogalerii. A první základ vznikajícího kameniště na Zelené zahradě naší MŠ Srdíčko je položen.

Děkejeme Rudolfu Waypa Novákovi za nádhernou výstavu a super inspiraci.

https://trutnovinky.cz/zpravy/kultura/2016/unor/waypa-s-kameny-balancuje-tri-roky-draci-mu-nabidli-vystavu/

 

11. 5. 2016

Za Trutnovským drakem

    Děti z Motýlků se vypravily Trutnovem po stopách draka. V rámci svého pátrání navštívily Galerii Draka Trutnov, kde si poslechly poutavou pověst o drakovi, vyzkoušely nástrahy dračí interaktivní výstavy, kde například obdivovaly dračí oko a jiné tajemnosti. Dalších jejich kroky vedly kolem Muzea Podkrkonoší Trutnov, pak děti nahlédly do kostela Narození Panenky Marie a došly až na Krakonošovo náměstí, kde na radnici objevily pověčeného draka. Náročnou výpravu děti zakončily skotačením na dětském hřišti v Městském parku Trutnov  

Děkujeme zaměstnancům Galerie Draka Trutnov za poutavé vyprávění.

9. 5. 2016

Týden rodiny

    V rámci oslav Dne rodiny, který v tomto  roce připadl na neděli 15. 5. 2016, si děti ze třídy Motýlků připravily pro své rodiče nejedno překvapení. Začalo to v pondělí prvním úkolem nejprve pro děti, které malovaly svoji rodinu a stejný úkol museli doma splnit i jejich rodiče. Další dny rodiče skládali a hádali pohádku, určovali počet slabik, hledali ke slovům rýmy a další záludnosti. Všichni úkoly poctivě plnili a tak je v následujícím týdnu čeká zasloužená odměna.

Děkujeme všem rodičům za perfektní spolupráci a gratulujeme k úspěšnému splnění všech záludných ůkolů.

7. 5. 2016

Mami, tati, já chci jít taky...

    Rodiče s dětmi z celé mateřské školy měli možnost podpořit každoroční akci pořádanou společností Trutnov - město draka "Už ho nesou! aneb Od Purkmistra po rasa", která byla letos zaměřena na řemesla živá i zaniklá. Děkujeme těm, kteří akci přišli podpořit a doufáme, že příští rok nás bude o něco víc.

Děkujeme společnosti Trutnov - město draka za krásnou každoroční akci, která skvěle propaguje historii i současnost města Trutnova. 

2. 5. 2016

Oční vyšetření

    Oční vyšetření se stalo v naší mateřské škole tradicí. Rodiči objednané děti byly vyšetřeny externí firmou, která do školky přijela udělat pravidelný oční screening bezkontaktní metodou. Výsledky vyšetření budou rodičům předány prostřednictvím pedagogů jednotlivých tříd, zhruba do tří týdnů od vyšetření v zalepených obálkách.

www,primavizus.cz

29. 4. 2016

Žijeme sportem - atletika

Běhej, házej, skákej rád, atletem se můžeš stát!

    V pátek 29. 4. 2016 se děti ze tříd Motýlků a Kytiček vydaly na atletický stadion do Trutnova. Atletický oddíl v zastoupení paní Jitky Hurdálkové, pro děti připravil dopolední sportování na atletickém oválu. Děti se seznámily s technikou hodu do dálky, běhu vytrvalostním i sprintu, prvky atletické abecedy, skoku do dálky a spoustou dalších atletických dovedností. Stanoviště byla přizpůsobena věku a zdatnosti malých sportovců, jejich věkovému rozpětí od tří do sedmi let. Všechny děti byly z akce nadšeny a na stadion se určitě rády vrátí!

Děkujeme Jitce Hurdálkové za organizaci celé akce.

 

28. 4. 2016

Čarodějnický rej

     Co se to dnes jenom děje, všude samé čáry....čarodějky pokřikují samé láry fáry. V jeskyni se třída mění, všude samá havěť, kam mizejí učitelky, to dnes nikdo neví. Do školky raději dnes v přestrojení vydáme se taky, ať nás čarodějky nepoznají a budem řádit taky. 

Do školky měli tento den vstup pouze čarodejnice, čarodějové a všelijaká havěť. Lítalo se na koštěti okolo Perníkové chaloupky, vařil čarodějný lektvar, lovili pavouci, běhalo s pavoukem strašidelným lesem, rozmotávali hadi a plnilo spoustu dalších strašidelných úkolů.

Děkujeme rodičům za spolupráci na přípravě kostýmů.

22. 4. 2016

Den Země

    V rámci oslav Dne Země pojedou Motýlci, předškoláci z Kytiček a Sluníčka do Vrchlabí, kde zavítají do útulku pro handicapovaná zvířata a prohlédnou si expozici Kámen a život. Odjezd od MŠ přistaveným autobusem v 8. 15 hodin.  Oblečení a obuv podle počasí, batoh, pití. Svačina z MŠ, návrat na oběd.  

12. 4. 2016

Krakonošovo království

    Při návratu z Horního Maršova jsme stihli navštívit Krakonošovo království v Maršově I, kde jsme si prohlédli pohádkovou expozici s postavami z Krkonošských pohádek. Viděli jsme Trautenberka, Kubu, Anče, Hajného i Krakonoše a jeho sojku. Pohádkovými postavičkami se to tu jen hemžilo. Všude samí trpaslíci, permoníci, vodníci, čertíci, ale taky v podzemí obrovský drak, věštkyně a další havěť. Za závěsem v zrcadle se schovávalo největší strašidlo.........To vám byla legrace.    

12. 4. 2016

Po stopách krkonošských řemesel

     Třída Motýlků a předškoláci ze třídy Kytiček se vydali po stopách krkonošských řemesel. Interaktivní seznámení s tradičními podhorskými řemesly si pro ně připravilo Středisko ekologické výchovy Sever ve svém pobytovém středisku DOTEK v Horním Maršově. Kousek jsme jeli vlakem a autobusem, něco málo i pěšky, prostě výlet, tak jak má být. Vyprávěním Mgr. Šárky Zákravské jsme se přesunuli do dob minulých za kamarádem Honzíkem a jeho rodinou, kteří nás seznámili s prací dřevaře, tesaře, pekaře, dráteníka, řezbáře, skláře a dalších řemeslníků. Na závěr jsme si vyzkoušeli, jak vyrobit máslo. To vám byla fuška, ale ta dobrota.....

Děkujeme Mgr. Šárce Zákravské za poutavé vyprávění.

  

7. 4. 2016

Týden bezpečnosti

V rámci "Týdne bezpečnosti" se předškoláci ze třídy Kytiček a třída Motýlků dozvěděli některé důležité informace o složkách integrovaného záchranného systému. Vyzkoušeli jsme si, jak si zavoláme o pomoc v případě nečekané události, oznamíme své jméno a místo. Ve čtvrtek nás přijeli navštívit policisté, kteří nám předvedli svoji práci. Viděli jsme výstroj pochůzkového i zásahového policisty. Sejmuli jsme otisky prstů z papíru, drželi ochranný štít, na rukou jsme měli i pouta. Seděli jsme v policejním autě, kde z kamery byli vidět naši kamarádi ze školky. 

Ve třídě jsme ošetřovali zraněné za pomocí šátku nebo obvazu, a brzo přenesli zraněného do bezpečí. V pátek "někde" hořelo a tak jsme vzali hadice zapojili je do rozdělovače, napojili proudnici a zkoušeli hasit. Nebylo to snadné, ale dokázali jsem je rozpojit a smotat zpět do kotouče. 

Děkujeme Policii Trutnov za ukázku práce a SDH Trutnov HSM za propůjčení vybavení.

4. 4. 2016

Divadlo v MŠ: "Zvířátka a Petrovští"

    Hudební pohádka je jedním z dalších divadýlek, které se snaží hravou a zábavnou formou přiblížit dětem především prvky vážné hudby a dechové hudební nástroje. Prostřednictví pohádkového příběhu se děti naučí vnímat tóny skladeb některých známých i méně známých mistrů a přirozeně si procvičí akustickou pozornost i paměť

30. 3. 2016

Jarní knihovna

    V jarních měsících jsme navštívili knihovnu v Horním Starém Městě. Povídali si o tom, co se děje v těchto měsících všude kolem nás, vyhledávali první jarní kytičky, rodící se mláďátka a hádali, kteří ptáčci se k nám vrací z teplých krajin. Do knihovny jsme jako malé poděkování přinesli namalovaná sluníčka.

Děkujeme knihovnicím za připravený program.

 

23. 3. 2016

Výprava za Velikonočním zajíčkem

     Kdo si hraje, nezlobí a to my všichni v MŠ Srdíčko dobře víme. Proto jsme na zahradě uspořádali "Výpravu za Velikonočním zajíčkem". Hledali jsme zaječí stanoviště, kde jsme plnili různé úkoly. Pomáhali jsme do košíčku sbírat Velikonoční vajíčka, hledali poschovávané zajíčky, běhali s pomlázkou a společně našli cestu k Velikonočnímu zajíčkovi, kterému jsme zazpívali písničku nebo řekli básničku. Velikonoční zajíček se nám pak odměnil malým překvapením a popřál nám krásné jarní svátky.  

23. 3. 2016

Zdobení Velikonočního stromu s rodiči

     Rodičové naši milí, v tom každodenním shonu, zastavte se na chvíli. Spolu s dětmi doma kraslici z trvanlivého materiálu vyrobte a Velikonoční strom, na zahradě mateřské školy, jí nazdobte. Pohledem na své dílo oko potěšte a svátky jara doma společně oslavte. Krásné a pohodové svátky všem, ať máte krásný každý den. Děkujeme Vám za pomoc a spolupráci.

22. 3. 2016

Jarní výzdoba interního oddělení

     Děti ze všech tříd malovaly a vyráběly veselé obrázky vonící jarem pro nemocné. Snad tak alespoň trochu zpříjemní pacientům marodění a zaměstnancům interního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov práci.

22. 3. 2016

Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce

   Děti ze tříd Kytiček, Motýlků a Sluníček jely do Divadla Uffo Trutnov na představení Divadla Kasperle.  Pohádkový příběh dětem připomněl právě probíhající tradiční svátky a divadlo si děti opravdu užily.      

21. 3. 2016

Zdravý úsměv

    Předškoláci z Kytiček, Motýlků a Sluníček byli na návštěvě  SZŠ v Trutnově, kde si pro ně studenti připravili interaktivní program o správném čištění zoubků. Děti postupně prošly čtyři stanoviště, kde se hravou formou seznámily s pomůckami dentální hygieny, stavbou chrupu, funkcí zubů i vznikem zubního kazu. Součástí jednotlivých lekcí byl i praktický nácvik čištění zubů. V průběhu akce bylo pro děti zajištěno i malé občerstvení i závěrečná odměna. 

Děkujeme pedagogům a studentům SZŠ Trutnov za perfektní organizaci a uspořádání akce.     

http://www.szstrutnov.cz/novinka/100-oslavili-jste-svetovy-den-oralniho-zdravi

https://trutnovinky.cz/napsali-nam/2016/duben/zdravotni-usmev-na-zdravotnicke-skole/

 

21. 3. 2016

Velikonoční týden

      Motýlci slavili tradiční svátky jara v průběhu celého týdne. Začalo to 21. 3. Modrým pondělím a výrobou dešťových kapek. Modrá trička, tepláky, sukýnky byly prostě v pondělí super. Pokračovalo to 22. 3. Žlutým úterým a výrobou sluníček......no to Vám školka krásně svítila.23. 3. byla Škaredá středa a vyráběli se veselá vajíčka. Nutností byl úsměv na rty a veselé pestrobarevné oblečení. Celý týden končil 24. 3. Zeleným čtvrtkem, takže zelená....byla ve čtvrtek dobrá. No a co jiného zeleného vyrobit, než travičku nebo žabičku. V průběhu celého týdne se zdobilo, malovalo, vyrábělo, sázelo....zkrátka se pořád něco dělo jako v probouzející se jarní přírodě.      

Děkujeme rodičům za spolupráci.

17. 3. 2016

Indiánský den

    V rámci cesty do Ameriky jsme si hráli na indiány a uspořádali "Indiánský den". Vyrobili jsme si indiánský tothem, postavili ohniště z kamenů a dřevěnných polen, vyráběli náramky s peříčky a tomahawky, tančili indiánské tance, rozesílali tajná índiánská poselství. Uspořádali jsme radu starších a sněm všech indiánských válečníků, kdy jsme společně "vykouřili" dýmku míru. Zítra nás ještě čeká společné zakopání válečné sekyry a předání poselství Velkého Manitů. Parádně jsme si to užili. 

Děkujeme rodičům za perfektní spolupráci.

 

14. 3. 2016

Vynášení zimy

    Zimo, zimo, táhni pryč nebo na tě vezmu bič.......dnes jsme společně vyprovodili písničkami a říkadli paní zimu na její každoroční pouť a pomalu přivolávali jaro. I když se paní zima dnes zuby nehty bránila, dobrou náladu nám nic nezkazilo.

11. 3. 2016

Život včel

    Lektorka Střediska Krnap Vrchlabí seznámila děti v rámci celoročního projektu enviromentálního vzdělávání se životem včel a celých včelstev. Děti si sestavily vývoj včely, dozvěděly se jaký je rozdíl mezi včelou a vosou i proč jsou včely pro náš život tak důležité.

10. 3. 2016

Zpíváme a tančíme pro seniory

    Čtvrteční odpoledne bylo o setkání generací. Zástupci dětí ze tříd Kytiček, Motýlků a Sluníček jeli do Národního domu v Trutnově potěšit pásmem písniček, básniček a tanečků seniory z Klubu důchodců Trutnov. Ostatní děti s pedagogy pomohly vyrobit pro babičky a dědečky drobné dárečky pro radost, které jim jejich kamarádi na závěr svého vystoupení předali. Na závěr si všichni senioři společně s dětmi zazpívali a při zpěvu zavzpomínali na svoje dětství. Děkujeme seniorům za připravené sladké překvapení pro děti.  

 Píše se o nás: http://www.trutnov.cz/file/10443/  

10. 3. 2016

Jarní focení

    Jarní focení dětí proběhne 10. 3. dopoledne v prosotorách mateřské školy. Část zisku z prodaných fotografií poukáže firma zpět na účet mateřské školy. Získanou částku pak mateřská škola bude moci použít například na úhradu dopravy na výlet.  Děkujeme rodičům za pomoc při získávání finančních prostředků pro naše děti.

8. 3. 2016

Den Žen

    Děti z Motýlků připravily v tento slavný den svým maminkám malé překvapení v podobě vlasnoručně vyrobené kytičky a něco málo zdravého mlsání.

2. 3. 2016

Za knížkami do knihovny

    Při druhé návštěvě knihovny si děti připomněly, jak mají správně s knížkami zacházet, blíže se seznámily s knihovnickým povoláním a samy vyhledávaly knížky s českými a americkými pohádkami. Děkujeme pracovnicím knihovny za příjemné setkání.

1. 3. 2016

Divadlo v MŠ: "Kašpárkovo království"

    Divadelní představení v naší mateřské škole Srdíčko se stala již tradicí a těší se u dětí velké oblibě. Divadelní sezónu v tomto školním roce obohatilo představení p. Bílka "Kašpárkovo království". Děti byly z loutek, celého představení i osobního nasazení loutkoherce  nadšeny. 

 

19. 2. 2016

Největší náš savec - jelen lesní

    Dalším setkáním s přírodou v rámci enviromentálního vzdělávání Střediska Krnap Vrchlabí bylo seznámení dětí s naším největším savcem jelenem lesním. Děti se naučily rpzeznávat jelena od srnce, parohy od rohů, dozvěděly se, jak se správně jmenují samice i mládě od jelena nebo srnce, vyzkoušely si sestavení jednotlivých zvíčecích rodin i cestu laně za kolouchem.

15. 2. 2016

Valentýn

    V rámci svátku všech zamilovaných se děti z Motýlků rozhodly potěšit svoje rodiče a vlasnoručně pro ně vyrobily, napekly i nazdobily perníková srdíčka a malé přáníčko. To bylo všude vůně. Odpolední společné ochutnávání perníčků spolu s rodiči bylo krásnou tečkou za tímto voňavým a láskyplným dnem.

9. 2. 2016

Divadlo v MŠ: "Kubula a Kuba Kubikula"

    V rámci plánovaných divadelních představení v MŠ děti viděly  pohádku: "Kubula a Kuba Kubikula" s p. Kubínovou a p. Zámečníkem.

8. 2. 2016

Lyžařský výcvik

 Lyžování to je prima, nechytí nás ani rýma, s instruktory s K a K, lyžovat se snadno dá. Lyžařský kurz přihlášených dětí probíhal v týdnu od 8. do 12. 2. 2016 v lyžařské škole KK Janské Lázně. Odjezd od MŠ přistaveným autobusem vždy 7. 45 hodin.

Tiskové zprávy:

http://trutnovinky.cz/napsali-nam/2016/unor/lyzovani-to-je-prima-nechyti-nas-ani-ryma/  

http://www.trutnov.cz/file/10144/ 

 

4. 2. 2016

Masopustní rej

    V průběhu celého týdne jsme vyráběli masopustní masky, obrázky, smažili koblihy, hodovali, tancovali a zpívali, jak se na správný Masopust patří. Celý týden vyvrcholil ve čtvrtek 4. 2. Masopustním rejem a průvodem po školce, kdy jsme skládali masopustní puzzle, házeli jitrnicemi, přenášeli masopustní sněhovou kouli, hledali schované klauny a podobně. Děkujeme rodičům za připravené masky.

27. 1. 2016

Návštěva knihovny

    Dnes jsme se vypravili za pohádkou a knížkami do knihovny. Seznámili se s prostředím místní knihovny, dozvěděli se, jak to v takové knihovně chodí. Paní knihovnice nám vysvětlila, jak se máme ke knížkám správně chovat a jak s nimi zacházet, kde najdeme knížky pro nás malé čtenáře nebo jak si knížky můžeme vypůjčit. V knihovně bylo příjemně a veselo. Vyzkoušeli jsme si různé hádanky, poslechli nové básničky, prohlédli spoustu zajímavých knížek a někteří z nás si knížku i vypůjčili. Děkujeme knihovnicím za příjemné setkání a těšíme se na další ve středu  2. března.

22. 1. 2016

Panování zimy

    Při dalším setkání v rámci enviromentálního vzdělávání střediska KRNAP lektorka dětem přiblížila, co se děje s přírodou a zvířátky v zimě. Děti se pomocí her  naučily rozeznávat zvířátka, která v zimě uléhají k zimnímu spánku a která jsou i v zimě aktivní, učily se vzájemné spolupráci ve skupinách, soutěžily v chytání spících broučků nebo společně skládaly puzzle se zvířátky. 

Děkujeme Středisku KRNAP Vrchlabí za spolupráci a organizaci jednotlivých vzdělávácích bloků.

6. 1. 2016

Tříkrálová sbírka 2016

    Mateřská škola Srdíčko se zapojila do celostátní Tříkrálové sbírky 2016 a pomáhala vybírat finanční prostředky pro nemocné a handicapované Oblastní charitě Trutnov. Do sbírky se v rámci mateřské školy aktivně zapojili rodiče, děti, provozní zaměstnanci i pedagogové, kteří mohli přispívat do pokladniček na jednotlivých třídách. Mladší koledníci procházeli mateřskou školou a nejbližším okolím, starší předškoláci  vyrazili koledovat se svými pedagogy do ulic města Trutnova. Zpěvem, poděkováním i malým dárečkem se snažili potěšit  darující za jejich příspěvky. 

Děkujeme všem dárcům za jejich příspěvky na dobrou věc a malým koledníkům za jejich úsilí a snahu pomáhat.  

Zprávy z tisku:

http://www.trutnov.cz/file/10059/

 

 

5. 1. 2016

Návštěva ve škole

    V rámci předškolní přípravy školáci ze tříd Kytiček, MotýlkůSluníček návštívili Základní školu Mládežnická v Trutnově, kde se děti seznámily s prostředím školy, jejím okolím, samotnými učiteli i žáky. Pedagogové a žáci školy pro ně připravili různé hry, ukázky vyučování i malé občerstvení.

Děkujeme pedagogům, žákům i vedení ZŠ Mládežnická, Trutnov za organizaci akce pro předškoláky z naší mateřské školy.

4. 1. 2016

Pokračování bruslení

    Motýlcí a předškoláci ze třídy Kytiček budou pokračovat v dalších lekcích bruslení v termínech: Pondělí - 4. 1., úterky - 12. 1., 19. 1., 26. 1., 2. 2., 16. 2. Odchody z MŠ v 7.45 hodin.

22. 12. 2015

Vánoční koncert dětí ze Srdíčka

    Kostel sv. Václava v Trutnově, Horním Starém Městě se stal dne 22. 12. 2015 místem setkání rodičů, prarodičů a dětí ze Srdíčka. Malý převánoční koncert začal vánočními skladbami na varhany v podání Lídy Noskové a přivítáním posluchačů vedoucí pracoviště MŠ Srdíčko  paní Radomírou Vikovou. Děti ze všech tříd pak zazpívaly několik známých vánočních koled a společně jsme se tak v příjemné atmosféře naladili na nadcházející vánoční svátky.

 

18. 12. 2015

Možná přijde i Ježíšek...

    Předvánoční dopolední posezení u Motýlků se zpíváním koled, mlsáním cukroví, předáním malých vyrobených dárečků personálu mateřské školy....i nadílkou od Ježíška, který opravdu přišel. To bylo radosti. Hned jsme se pustili do hraní s novými hračkami, prozkoumávání dřevěnných labyrintů, malování suchými temperami a modelování z mokrého písku. Děkujeme rodičům za donesené dobrůtky, zvláště pak rodince Grundmannových za sladkosti pro všechny děti.   

17. 12. 2015

Vánoční pohodička

    Vánoční posezení "Andílků" z Motýlků bylo plné překvapení. Děti si připravily pro rodiče čertovké písničky, básničky a společné zdobení stromečků. Za odměnu čekal rodiče pod stromečkem dárek a na všechny vánoční punč i plno dobrot. Děkujeme všem rodičům za donesené dobroty a příjemné odpoledne, 

16. 12. 2015

Jedeme do kina Vesmír

    Dnes jsme se vypravili do Trutnova za pohádkou. Navštívili jsme kino Vesmír, kde promítali pásmo krátkých pohádek pro děti. Viděli jsme pohádku "O Sněhulákovi", "O dvanácti měsíčkách" a "O Krakonošovi a lakomém krejčíkovi". Kino nás krásně naladilo na čas pohádek a zimních radovánek, které nás v nadcházejícím období čekají.

15. 12. 2015

Zimní obrázky pro nemocnici

    V čase adventním se všichni snažíme užívat si rodinnou pohodu a máme radost z každého setkání se svými nejbližšími. My všichni z MŠ Srddíčko ale víme, že někteří lidé bohužel nemají takové štěstí a proto se snažíme trochu pomáhat. Namalovali jsme proto obrázky pro interní oddělení  Oblastní nemocnice Trutnov a doufáme, že alespoň pohledem na naše obrázky trochu potěšíme pacienty a personál tohoto oddělení.

14. 12. 2015

Krakonoška ve školce

    Tradičně, jako každý rok, si děti z Mš Srdíčko zazpívaly za doprovodu Krakonošky známé lidové písničky, vánoční koledy a vyzkoušely si i hudební hádanky. Hudebníci seznámili děti s jednotlivými nástroji, předvedli jim, jak se na ně správně hraje a děti za odměnu pro celou kapelu vyrobily drobné dárečky. Personál MŠ na závěr setkání připravil pro hudebníky malé pohoštění. Už teď se moc těšíme na další setkání.
Děkujeme Krakonošce za krásný koncert a milé setkání.

Píše se i o nás:

http://trutnovinky.cz/zpravy/aktuality/2015/prosinec/setkani-generaci-aneb-bardi-z-krakonosky-hrali-predskolakum/   

 

 

11. 12. 2015

Pobytové znaky

    V rámci dalšího enviromentálního vzdělávání se prostřednictvím lektorů ze Střediska KCEV Krtek Vrchlabí děti seznámily se stopami, které zanechávají zvířata v lese.

10. 12. 2015

Výstava Betlémů

    Děti z Motýlků se prošly nazdobenými ulicemi Trutnova až na Krakonošovo náměstí, kde se pozastavily u "Vánočního stromu" s velkým Betlémem a prohlédly si kašnu s novými sochami permoníků. Po prohlídce náměstí a přilehlé pěší zóny s tradičními trhy děti zavítaly na výstavu Betlémů v prostorách radnice. To vám byla krása. Nejvíc všechny děti obdivovaly ty dřevěnné a ručně vyřezávané.    

10. 12. 2015

Vánoční dílna na ZŠ

    V čase předvánočním jsme se vypravili do ZŠ kpt. Jaroše v Trutnově, kde jsme si na tradičních vánočních dílnách za pomoci našich starších kamarádů ze školy vyrobili stromečky, andílky, zvonečky a nazdobili voňavý pomeranč. Děkujeme pedagogům a žákům této školy za uspořádání dílen a příjemné dopoledne.

      

9. 12. 2015

Vánoční ZOO

    V MŠ Srdíčko, Horská Trutnov nemyslíme jen na sebe, ale rádi pomáháme. Jako každý rok jsme se vypravili za zvířecími kamarády do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem vyzdobit vlastnoručně vyrobenými ozdobami "Vánoční stromečky" a potěšit zvířátka donesenými dobrotami. Za odměnu jsme si mohli prohlédnout pavilóny a expozice jednotlivých zvířat a seznámit se tak s prostředím, ve kterém zvířata žijí.

Děkujeme všem rodičům za aktivní pomoc a donesené dobrůtky pro zvířátka a ZOO Dvůr Králové nad Labem za organizaci celé akce.

3. 12. 2015

Mikulášoviny

    Zábavné odpoledne pro děti a rodiče bylo plné čertovin a čertovských úkolů. Děti musely například rozluštit a postavit čertovké hlavolamy, prolézt peklem, nakrmit hladového čerta a postavit obrázky čertů z různých materiálů. Po splnění a překonání všech pekelných nástrah se dětem otevřela slavnostní Pekelná brána, kde čekal Mikuláš se svými pomocníky a sladkou odměnou.  

3. 12. 2015

Čertoviny u Motýlků

    Třída Motýlků se na celý den změnila v malé "Peklo" plné nezbedných čertíků a dvou nádherných andílků. Všichni museli plnit záludné úkoly velkých čertic, jako například: skákání s čertem, kutálení ďábelského uhlí (kaštanů) po pekelném chodníku, přenášení žhavých uhlíků (kaštanů) na hlavě po pekelné lávce, stavění čertích kamarádů z kamínků a kaštanů, vyrábění čertů a andílků s vlastní fotkou. Na závěr pekelného rošťačení se konala čertovská módní přehlídka, diskotéka a návštěva ostatních tříd, kdy čertíci s andílky písničkami a básničkami pozvali ostatní děti na odpolední Mikulášoviny s rodiči. Děkujeme rodičům ze třídy Motýlků za připravené a nápadité kostými.

25. 11. 2015

Divadlo v MŠ: "Půjdem spolu do Betléma"

    Dalším naplánovaným představením v MŠ byl hudební komponovaný pořad s Lídou Heligerovou "Půjdem spolu do Betléma". Pásmem písniček a pohádkového příběhu jsme se společně naladíli na kouzelný předvánoční čas.

24. 11. 2015

Bruslení

    V rámci podpory zdravého životního stylu a zdraví absolvovali Motýlcí a předškoláci ze třídy Kytiček v termínech: 24. 11., 1. 12., 8. 12., 15. 12., 4. 1., 12. 1., 19. 1., 26. 1., 2. 2., 16. 2. celkem 10 lekcí bruslení. Děti si pod vedením odborných instruktorů hravou formou osvojily základy bruslení, včetně bezpečného chování na ledové ploše. Pro absolvování kurzu děti potřebovaly ochranou helmu a brusle. Kdo neměl, využil možnosti zapůjčení v rámci kurzu přímo na kluzišti. Cena kurzu 350,- kč.

23. 11. 2015

Jak na to?

    Od 15.30 do 16. 30 hodin se uskutečnila interaktivní schůzka rodičů dětí z logopedické třídy a rodičů dětí navštěvující Logohrátky. Všichni účastníci si prakticky vyzkoušeli činnosti na podporu správné výslovnosti, seznámili se s možnostmi a různými formami práce s dítětem při logopedických cvičeních a logopedické stimulaci. Dozvěděli se, na co dát pozor a co hlídat při prováděných cvičeních. Rodiče byli zároveň informováni o snaze školy získat pomocí vypracovaného grantu další finanční prostředky na zlepšení logopedické péče v našem zařízení. Děkujeme rodičům za účast a aktivní spolupráci.     

21. 11. 2015

Vítání občánků

    Předškoláci ze třídy Kytiček a Sluníček v tento den pomohli přivítat do života nové spoluobčánky města Trutnova. Připravenými básničkami a písničkami pod vedením Radky Vikové a Aleny Horochovské potěšili všechny přítomné na slavnostním "Vítání občánků" v prostorách Staré radnice Trutnov.

16. 11. 2015

Bramborový týden

    Jedna, dva, tři, čtyři, pět, cos to Janku, cos to sněd? Brambory, pečený.......začalo to písničkou, výrobou bramborových tiskátek a pokračovalo vymýšlením "Bramborových skřítků", ochutnáváním a dalšími dobrůtkami z brambor.

11. 11. 2015

Příběh Krtečka a Ferdy Mravence

    V rámci enviromentálního vzdělávání a ochrany životního prostředí se děti pomocí interaktivního představení s Krtečkem a Ferdou Mravencem seznámily se vznikem odpadů, jejich vlivem na životní prostředí, co znamená slovo recyklace, jak se odpady třídí a co se z nich dá vyrábět. S naučným pohádkovým příběhem přijela do naší MŠ lektorka ze Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory - Sever v Horním Maršově. Děti si v průběhu interaktivního pořadu vyrobily voňavý pytlíček s levandulí, který si odnesly domů jako malý dáreček pro rodiče. Naučný pohádkový program se dětem líbil a odnesly si z něj i spoustu nových praktických informací, jak samy mohou přírodě pomáhat a jak ji chránit.

10. 11. 2015

Hrátky v lese

    Program v rámci enviromentálního vzdělávání, pořádaný Střediskem Krnap Vrchlabí. Výukový program plný her, kde si děti procvičily postřeh, rychlost, šikovnost a znalosti o životě v lese (hry Hledej dvojice, Co patří do lesa x na louku, Vývojové skupiny, Puzzle z lesa).

3. 11. 2015

Veselá kráva

    Děti ze třídy Motýlků namalovaly obrázky do soutěže Veselá kráva a získaly za svoje obrázky malou pozornost. Tematem byla snídaně s rodinou a Veselou krávou.     

2. 11. 2015

Strašidláci hejhuláci

    "Strašidláci hejhuláci, my umíme strašit taky." První listopadové pondělí se celá mateřská škola i s dětmi proměnila ve "Strašidelný hrad" plný strašidýlek, duchů, dýní, pavouků, kocourů, hejhuláků a jiné prapodivné havěti. Naučili jsme se parádně strašit, uvařili si bublající strašidelný lektvar, zatancovali tanec všech strašidel, nakrmili strašidlo červíky, kutáleli se strašidlem kaštánky, chytali pavoučí mamince malé neposedné pavoučky, na hradě hledali ukrytá strašidla a trefovali  se udicí do pavoučích lahví. Byla to pěkná fuška, ale zvládli jsme to. Velké poděkování rodičům za nádherné masky a převleky dětí. Strašidláci hejhuláci starší.

27. 10. 2015

Podzimní focení

    V měsíci řijnu proběhlo v prostorách mateřské školy plánované focení dětí, kdy někteří rodiče využili možnosti nechat vyfotit ratolest s mladším sourozencem, který do školky ještě nechodí.

22. 10. 2015

Divadlo UffO: "Zahrada"

    V měsíci říjnu jsme jeli do divadla Uffo v Trutnově na představení divadla Krapet: "Zahrada". Příběh tří rozpustilých kamarádů, kteří vlezou do uzamčené zahrady a potkávají se mezi keři s trpaslíkem, velrybou, sloními kamarády a rošťáckým kocourem, se nám moc líbil. 

21. 10. 2015

Enyky benyky vaříme knedlíky

    Švestkové knedlíky ty mi rádi máme, proto si je spolu pěkně uhňácáme. Dnes jsme si zahráli na kuchaře a kuchařky. Sypali jsme, míchali, hnětli, váleli, mačkali, tvořili, vařili, pak "Královskou hostinu" jsme strojili a knedlíky švestkové za chvíli zmizely. Mňam, to Vám byla dobrota.

13. 10. 2015

Návštěva z Klubu důchodců

    Druhé říjnové úterý zavítala do naší mateřské školy návštěva z Klubu důchodců v Trutnově. Prohlédla si budovu i přilehlé zahrady mateřské školy, navštívila všechny třídy, kde ji děti potěšily básničkami, písničkami, vyprávěním, krátkou ukázkou probíhajících činností nebo připravenými jedhohubkami. Paní ředitelka Mgr. Radomíra Viková návštěvu seznámila s historií i současnou koncepcí mateřské školy, včetně socioemočního programu Baltazar s ukázkou loutek, získanými a nově vypracovávanými granty ke zlepšení podmínek pro úspěšné vzdělávání dětí. Formou interaktivní prohlídky s komentářem návštěvu dále provedla  Zelenou zahradou, kde si senioři některé prvky vyzkoušeli. Společné setkání pokračovalo v příjemné atmosféře malým občerstvením a promítnutím videí a fotografií z akcí školy. Děkujeme paní Daně Bálintové za připravené pohoštění a návštěvě z Klubu důchodců Trutnov za příjemné dopoledne. Děti a kolektiv zaměstnanců MŠ.

12. 10. 2015

Návštěva psího útulku

     Začátkem října oslavili naši čtyřnozí kamarádi Den zvířat a my, jako každý rok, půjdeme v pondělí 12. 10. 2015 do Psího útulku v Trutnově - Poříčí potěšit opuštěné pejsky donesenými hračkami a dobrotami. Zároveň poděkujeme lidem, kteří se o opuštěné pejsky starají a každý den jim pomáhají.

Děkujeme rodičům za dárečky a dobroty pro opuštěné pejsky.   

1. 10. 2015

Schůzka rodičů

    Ve čtvrtek 1. 10. 2015 se od 16:00 hodin uskutečnila v tělocvičně MŠ informativní shůzka pro rodiče. Rodiče byli seznámeni s novou koncepcí školy, nadstandardními aktivitami, plánovanými akcemi, plánovanými kurzy plavání, bruslení, lyžování a dalších aktivit a činností, včetně zapojení školky do nových projektů a grantů. Z úspěšně vypracovaných a získaných grantů byla upravena  "Zelená zahrada", novým vypracovaným grantem se snažíme získat finanční prostředky na zlepšení podmínek pro poskytování logopedické péče v naší mateřské škole. Jednohlasně byla schválena navrhovaná výše finančního přísěvku do nadačního fondu na tento školní rok ve výši 400,- kč. Zákonným zástupcům byly předány informace o nových webových stránkách, údaje a data ke stahování fotek jednotlivých tříd z webu rajče.idnes.cz, školním řádu.

Děkujeme rodičům za účast a spolupráci. 

30. 9. 2015

Měsíc náborů - sportovní den

    Dne 30. 9. 2015 se Motýlci, Sluníčka a předškoláci ze třídy Kytiček v rámci akce "Měsíc náborů - bavíme se sportem"aktivně zapojili do sportovního dopoledne plného zábavy a her. Akce proběhla na fotbalovém stadionu MFK v Trutnově, kde si děti na jednotlivých stanovištích zahrály florbal, fotbal, zaskákaly na trampolínkách, vyzkoušely si házení a kopání do míče, hod na cíl, probíhání a přeskakování různých drah a překážek. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo získání zlatých medailí a vybojování nádherné skleněné trofeje za 1. místo ve fotbalovém derby sedmi mateřských škol. Velké poděkování všem pořadatelům akce, kteří nám skvělé dopoledne plné zábavy připravili.

Videa a další fotky na:  

www.facebook.com/mfktrutnov

www.mfktrutnov.cz

 

11. 9. 2015

Plavání

    Dne 11. 9. 2015 zahájili Motýlci a předškoláci ze třídy Kytiček od 8.30 do 9.30 hodin v rámci tělovýchovných aktivit a péče o zdraví výuku plavání na bazénu v Trutnově. Celkem děti absolvují 10 lekcí v termínech: 11. 9., 18. 9., 25. 9., 2. 10., 9. 10., 16. 10., 23. 10., 6. 11., 13. 11., 20. 11.  Za pomoci her a zábavných činností, pod vedením pedagogů a aprobovaných instruktorů, si osvojí základy plavání a vytvoří kladný vztah k vodě i samotnému plaveckému sportu. Cena kurzu 490,- kč.

Plaveme a moc nás to baví.

 

 

9. 9. 2015

Louka plná dětí

    V rámci enviromentálního vzdělávání se třída Motýlků a předškoláci ze třídy Kytiček v tomto školním roce budou pravidelně účastnit interaktivních programů  Správy KRNAP ve Vrchlabí. Děti se pomocí praktických činností seznámí s přírodou, faunou, flórou. Naučí se, jak se správně v přírodě chovat a chránit ji. Dozví se, jak je příroda pro nás důležitá a budou postupně poznávat všechny její krásy a dary, které nám přináší. 

Na dnešních toulkách na louce děti hledaly pelíšek pro veverku, sledovaly putování housenky a vyzkoušely si, jak se některá zvířata pohybují. Naučily se v přírodě rozpoznávat možná nebezpečí a jak jim předcházet. 

                                                          

28. 6. 2019

Bubenická dílna pro děti

     Je snadné stát se bubeníkem a na co všechno se dá bubnovat, o tom se postupně přesvědčí děti ze všech tříd v časech od 9.00, 10.00 a 11.00 hodin v "Bubenické dílně."

20. 6. 2019

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM

     Tradiční společné rozloučení se školním rokem se uskuteční ve čtvrtek 20. 6. 2019 v odpoledních hodinách. 

12. 6. 2019

Pasování na čtenáře

     Školáky čeká slavnostní okamžik, kdy budou knihovnicemi "PASOVÁNI NA ČTENÁŘE" a budou oficiálně přijati do cechu čtenářského. Slavnostní oblečení a nálada podmínkou. 

3. 6. 2019

Školka v přírodě

     Předškoláci z celé mateřské školy Srdíčko pojedou od 3. 6. do 9. 6. 2019 na týdenní letní školku v přírodě na zámeček Bischofstein v krásném prostředí Adršpašsko-teplických skal. 

 

31. 5. 2019

Fotbalový turnaj 2019

     Tradiční fotbalový turnaj mateřských škol Trutnov se uskuteční v pátek 31. 5. 2019 na fotbalovém hřišti v Horním Starém Městě v průběhu dopoledne. 

29. 5. 2019

DEN DĚTÍ

     V průběhu dopoledne společně oslavíme DEN DĚTÍ. Čeká nás plnění veselých úkolů na stanovištích, tancování, zpívání a mlsání v místní cukrárně. Prosíme rodiče o spolupráci při přípravě masek a kotýmů na tradiční karnevalový rej. Do školky totiž jdeme tento den v převlecích. Děkujeme.  

24. 5. 2019

Hýbeme se rádi v květnu

     Poslední cvičení s fotbalovými trenéry v tomto školním roce proběhne podle počasí buď venku na hřišti nebo v prostorách tělocvičny. Děti ze tříd Myšiček a Berušek cvičí od 9. 30 hodin a děti ze třídy Sluníček a Motýlků od 10. 30 hodin. Dejte dětem vhodné oblečení a obuv. Děkujeme

24. 5. 2019

ŽIJEME HOKEJEM

     Děti z Motýlků se v průběhu týdne změnily na hokejové fanoušky a hokejisty. Vyzkoušely si tah na branku, fandění, mrštnost, obratnost, vyráběly se vlajky, hokejové dresy i hokejisti samotní. V pátek vrcholila celotýdenní akce pověstným "Mistrovstvím světa v hokeji 2019". Hrála a zpívala se státní hymna, skládal státní znak i vlajka, závodilo v jednotlivých pětkách, které se střídaly v připravených útočných formacích. Děti si připomněly, co je sportovní chování, kde se skutečné mistrovství koná, kdo je jeho maskot. Akce vyvrcholila předáním medailí a diplomů, včetně zpívání naší hymny. Děkujeme rodičům za zapůjčené dresy a obrázky. 

23. 5. 2019

Květnový KRNAP

     Zábavné enviromentální činnosti pro předškoláky s lektorkou KRNAP Kamilou Nývltovou,kde seškoláci dozví spoustu novinek ze světa zvířat i rostlin. 

22. 5. 2019

Květnová knihovna

     Květenová knihovna nás překvapí novými informacemi a my obohatíme své vědomosti o světě, o přírodě kolem nás i o tom, jak důležitá je pro nás rodina. 

20. 5. 2019

DEN PRO MOJI PRINCEZNU

     Srdečně zveme maminky z Motýlků 20. 5. 2019 od 16.30 hodin na jejich slavnostní den: "DEN PRO MOJI PRINCEZNU", jako poděkování za jejich péči ke DNI MATEK. Maminky potřebují: pohodlnou letní sukni nebo šaty, dobrou náladu a tričko, které si mohou umazat. 

17. 5. 2019

Divadlo v MŠ: Sněhurka a sedm trpaslíků

     Hudební pohádka "Sněhurka a sedm trpaslíků" - hudebně-výchovné interaktivní pohádka, ve které se děti naučí, jak vnímat krásu hudby. Malebný hudební doprovod pomůže dětem prožít děj mnohem hlouběji, působí pozitivně na jejich fantazii a rozvíjí hudební představivost. Klasický námět je přepracovaný pro vypravěče a dechový kvintet (flétna, hoboj, klarinet, lesní roh, fagot).
     Hudebníci se svými nástroji v průběhu pohádek přímo podílejí na ději. Jednotlivě nebo současně promlouvají k malým posluchačům poutavými mezihrami. Děti seznámí s novými nástroji, dostanou se do blízkého kontaktu s profesionálními hráči, naučí je písničku a za živého doprovodu všech nástrojů si ji všichni zazpívají. Na konci pohádky čeká všechny malé překvapení!

16. 5. 2019

MATURITKY 2019

     Školáky ze tříd Motýlků, Včeliček, Kytiček a Sluníček čeká první zkouška z dospělosti: "MATURITKY 2019", kde si ověří své vědomosti, dovednosti, postřeh, šikovnost a zjistí, co ještě je potřeba dotrénovat před nástupem do základní školy. Dejte prosím dětem slavnostní oblečení a prosíme vás tímto o spolupráci při přípravě pohoštění. Děkujeme. 

7. 5. 2019

DIVADLO V UFFU: MEDOVÁ KRÁLOVNA

     Divadlo Drak Hradec Králové uvede na divadelní scéně Uffa Trutnov divadelní medobraní pro nejmenší. Překonávání překážek na cestě k sladkému pokladu a kde se takový med vůbec bere se dozvíme prostřednictvím vnučky a jejího dědečka. Odchod z MŠ v 7. 35 hodin na MHD, začátek představení v 8. 30 hodin. 

3. 5. 2019

Hýbeme se rádi v květnu

     Poslední cvičení s fotbalovými trenéry v tomto školním roce proběhne podle počasí buď venku na hřišti nebo v prostorách tělocvičny. Mladší děti ze tříd Motýlků, Včeliček a Kytiček cvičí od 9. 30 hodin a starší děti od 10. 30 hodin. Dejte dětem vhodné oblečení a obuv. Děkujeme

2. 5. 2019

ZÁPIS DO MŠ SRDÍČKO HORSKÁ NA ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

     ZÁPIS DO MŠ SRDÍČKO HORSKÁ NA ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 PROBĚHNE VE DNECH 2. 5. až 3. 5. 2019 od 10.00 do 16.00 HODIN. Zájemci o umístění svého dítěte se musí k zápisu dostavit ve výše uvedeném termínu osobně s dítětem a rodným listem. V průběhu zápisu mají zájemci možnost prohlédnou si prostory školky, seznámit se se zaměstnanci i koncepcí školy. Další informace po rozkliknutí nadpisu v přiložených souborech.
                    S ÚSMĚVEM NA LÍČKU TĚŠÍME SE NA VÁS VŠICHNI V SRDÍČKU

29. 4. 2019

Sraz absolventů 2019

     Srdečně zveme loňské absolventy ze tříd MOTÝLKŮ, VČELIČEK A KYTIČEK na tradiční "ABSOLVENTSKÝ SRAZ 2019". Slavnostní zahájení v 16.00 hodin, následovat bude hra: "Putování za srdíčkem", tradiční hostina a volná zábava. Plánované ukončení v 18.00 hodin. Absolventi potřebují: přezůvky, dobrou náladu a rodiče prosíme o přinesení nějaké té dobrůtky pro děti.  Těší se na Vás Radka, Dáša, Jitky, Lucka, Gábina, Jana, Martin, Hedvika a Terka

29. 4. 2019

Čarodějnické radovánky

     "Čarodějnice, dlouhá jako jitrnice, je tu mezi námi..." V pondělí 29. 4. nás čeká tradiční řádění čarodějů a čarodějnic plné kouzlení a čarování. Z budovy školky strašidelný hrad a teď babo raď. Děti mohou přijít v převlecích za čaroděje a čarodějnice. Děkujeme rodičům za spolupráci. 

26. 4. 2019

Dubnový KRNAP

     Další setkání dětí s lektorkou střediska Krnap Kamilou Nývltovou v rámci environmentálního vzdělávání, kde se děti dozví spoustu užitečných informací o tom, co se děje v jarní přírodě s rostlinami a živočichy. 

25. 4. 2019

Cesta za pokladem

     Sluníčkem nás láká zem a my půjdem honem ven, za pokladem vyrazíme, novému se přiučíme. Většinou pěší výprava za pokladem. Děti potřebují: batoh, pití, malou svačinku, ovoce, sportovní oblečení a obuv podle počasí. Návrat na oběd do MŠ. 

24. 4. 2019

Dubnová knihovna

     Jarní návštěva knihovny. Zopakujeme si, co si pamatujeme o Velikonocích a tradičních zvycích v Podkrkonoší, vrátíme půjčené knížky, vybereme si a půjčíme nové. Děkujeme knihovnicím z HSM za připravené setkání. 

23. 4. 2019

DEN ZEMĚ 2019

      Dnes si připomeneme DEN ZEMĚ. Na všech třídách si povíme, proč ji musíme chránit, jak i my jí můžeme pomáhat a proč i čím je pro nás země tak důležitá. Motýlci půjdou předat poselství paní Země po všech třídách, aby si všichni uvědomili, jak je vzácná a jak je důležité ji opečovávat a chránit. 

18. 4. 2019

VELIKONOČNÍ TÝDEN - ZELENÝ ČTVRTEK

     TRAVIČKA ZELENÁ, TO JE MOJE POTĚŠENÍ......TAK V JAKÉ BARVIČCE ASI DNES, NA ZELENÝ ČTVRTEK VYRAZÍME DO ŠKOLKY......CO MYSLÍTE?

17. 4. 2019

VELKÁ VELIKONOČNÍ VÝPRAVA

     Co nás dnes čeká? Hledání velikonočních vajíček s panem Hopsálkem a paní Hopsálkovou, koledování kolem Velikonočního stromu, výroba zajíčků, pečení velikonočních vajíček a další prapodivné velikonoční veselení. 

17. 4. 2019

VELIKONOČNÍ TÝDEN - ŠKAREDÁ STŘEDA

     ŠKAREDÁ STŘEDA SE NA NÁS MRAČÍ, DO TVÁŘÍ NÁM CHMURY TLAČÍ. DO BARVIČEK OBLÉKNEM SE, ŠKAREDIT SE NEBUDEME. VŠECHNY CHMURY ZAŽENEME, SMÁT A BAVIT BUDEME SE.  Ve středu přijdeme ve veselém pestrobarevném oblečení. 

16. 4. 2019

Za zvířátky ke Kydlíčkům

     Dnes jsme se vypravili za domácími zvířátky ke Kydlíčkům do jejich království. Pan Kydlíček nás seznámil se všemi zvířátky, které doma s Davídkem chovají. Upozornil děti, proč nestrkat k prasátku Šlupce prsty, co dávat dobrého králíčkům a morčátkům, jak zacházet s kočičkou. Děti si zaskákaly na trampolíně a všechny kluky Davídek s tatínkem obdarovali vlastnoručně upletenými pomlázkami. Děkujeme Davídkovi a panu Kydlíčkovi za pomlázky, ukázku zvířátek a milou návštěvu. 

16. 4. 2019

VELIKONOČNÍ TÝDEN - ŽLUTÉ ÚTERÝ

     V ÚTERÝ SE ŠKOLKA ROZZÁŘÍ VŠEMI ODSTÍNY ŽLUTÉ BARVY. TAK POZOR NA OČI, RADĚJI SI VEZMĚTE SLUNEČNÍ BRÝLE, AŤ VÁS TA ZÁŘE NEOSLEPÍ. Děkujeme, že s námi chcete žlutě zářit.

15. 4. 2019

VELIKONOČNÍ TÝDEN - MODRÉ PONDĚLÍ

       HURÁ, VELIKONOČNÍ TÝDEN ZAČÍNÁ MODRÝM PONDĚLÍM A MY VYRÁŽÍME DO ŠKOLKY OBLEČENÍ DO VŠECH MOŽNÝCH ODSTÍNŮ MODRÉ BARVY. DNES NÁM PROSTĚ BUDE MODŘE.     

5. 4. 2019

Hýbeme se rádi v dubnu

     Cvičíme a pořád nás to baví, cvičení nás vůbec neunaví. Další hodina zábavného cvičení s fotbalovými trenéry proběhne podle počasí buď venku na hřišti, nebo v prostorách tělocvičny. Mladší děti ze tříd Motýlků, Včeliček a Kytiček cvičí od 9. 30 hodin a starší děti od 10. 30 hodin. 

27. 3. 2019

JARNÍ FOCENÍ

     Ve středu od 8.00 hodin bude probíhat tradiční jarní focení jednotlivců, podle zájmu sourozenců i tříd. Dejte dětem vhodné oblečení. Děkujeme. 

25. 3. 2019

DIVADLO V UFFU: CIRKUSÁCKÁ POHÁDKA

     A je to tady, nová pohádka Divadla Láryfáry plná humoru a písniček: CIRKUSÁCKÁ POHÁDKA. Odchod z MŠ v 7.35 hodin na MHD. Začátek představení v 8. 30 hodin.  

21. 3. 2019

Za školáky do školy

     Předškoláci ze tříd Kytiček, Motýlků, Včeliček a Sluníček ve čtvrtek 21. 3. 2019 navštíví své kamarády na ZŠ Mládežnická v HSM Trutnov. Děti si prohlédnou, jak to ve škole vypadá, seznámí se s učiteli i samotným vyučováním a vyzkouší si, jaké to je být žákem ve škole. Děkujeme základní škole Mládežnická, HSM Trutnov za pozvání. 

20. 3. 2019

Březnová knihovna

     Za knížkami do knihovny na jaře mi spěcháme, o jaru a o přírodě rady dobré hledáme. Už se těšíme na jednu z dalších cest za poznáním. 

18. 3. 2019

VYNÁŠENÍ PANÍ ZIMY

     "Smrt nesem ze vsi, kde jsi zimo, kde jsi. Byla zima mezi náma a teď už je za horama."V pondělí 18. 3. 2019 v 9. 45 hodin společně vyprovodíme, za zpěvu písní, k řece Úpě paní zimu na její každoroční pouť. 

8. 3. 2019

Hýbeme se rádi v březnu

     Cvičíme s fotbalovými trenéry a moc nás to baví. Mladší děti ze tříd Motýlků, Včeliček a Kytiček cvičí od 9. 30 hodin, předškoláci z těchto tříd od 10. 30 hodin. Cvičení bude probíhat v prostorách tělocvičny mateřské školy. 

6. 3. 2019

Divadlo v MŠ: Léčivá pohádka

     Děti ze všech tříd postupně shlédnou, v časech od 9.00 - třídy Myšiček a Berušek, 10.00 - třídy Včeliček a Sluníček a 11.00 hodin - třídy Kytiček a Motýlků, interaktivní pohádku: "Léčivá pohádka o princezně, která nic neslyšela."

5. 3. 2019

Plavání mladších dětí

     Úterkem 5. 3. 2019 zahájí plaveckou výuku mladší děti ze tříd Motýlků, Kytiček a Včeliček. Děti potřebují batoh, označené plavky a ručník, malou nečokoládovou sušenku, pití. Svačina z mš. Odchod z MŠ v 7.30 hodin na bus MHD. Celkem děti absolvují deset lekcí plavecké přípravy, další termíny vypsány na nástěnkách u jednotlivých tříd. Platbu za plavání provádí rodiče bezhotovostním převodem na účet plavecké školy. 

28. 2. 2019

MASOPUSTNÍ VESELICE

     Masopustní veselice, veselá je převelice, budem hodně tancovat, taky pěkně hodovat. Do školky jdeme v převlecích. Prosíme rodiče o pomoc na přípravě tradičních kostýmů zvířátek, pohádkových bytostí a masopustních masek (prosíme nedávejte dětem netradiční a hrůznostrašné masky). Děkujeme za spolupráci. 

27. 2. 2019

Zimní výlet do Krakonošova

     Děti ze třídy Motýlků se vypravily na zimní výlet do Krakonošova království. Jezdilo se na lopatách z velikého kopce, hrálo na horolezce, hledala se cesta do Krakonošova království a jeho stopy. Krásný výlet plný ponaučení a veselých zážitků. A Krakonošovu cestu jsme i v zimě NAŠLI.

22. 2. 2019

Únorový KRNAP

     Únorové povídání s lektorkou KRNAP Vrchlabí Kamilou Nývltovou v rámci environmentálního vzdělávání pro předškoláky z MŠ SRDÍČKO, nás čeká v průběhu pátečního dopoledne. 

21. 2. 2019

Králíček od Kydlíčků

     Od čtvrtka máme u Motýlků nového zvířecího kamaráda králíčka, kterého jsme dostali od Kydlíčků. Moc děkujeme panu Kydlíčkovi, že nám věnoval vše potřebné a dětem vysvětlil, co takový zvířecí kamarád potřebuje. 

20. 2. 2019

Únorová knihovna

     Hurá do knihovny, kde nás to moc baví. Budeme si povídat o Masopustu, maskách, tradicích a dobrotách, které se o Masopustu chystaly. Už se moc těšíme, že se něco nového dozvíme. 

19. 2. 2019

Pan Větvík u Motýlků

     Program dětí z Motýlků byl celý týden zaměřený na Pana Větvíka, kde se děti nejprve vypravily po stopách Větvíka do lesa, zkoušely různé pokusy se dřevem, vyrobit si svého Větvíka z klacíků a byly i na návštěvě filmového představení o Panu Větvíkovi. 

15. 2. 2019

Hýbeme se rádi v únoru

     Pokračujeme v pravidelných zábavných cvičeních s fotbalovými trenéry. Od 9. 30 hodin mladší děti, od 10. 30 hodin starší děti. 

28. 1. 2019

Hurá na lyže

     Už je tu zas, lyžování čas. Pondělím 28. 1. 2019 zahájíme týdenní lyžařský kurz v K+K SKI School Janské Lázně. Týdenní lyžování bude tradičně ukončeno 1. 2. 2019 slalomem malých lyžařů a slavnostním vyhlášením vítězů za ůčasti rodičů. Vybavení na lyže je možno zapůjčit přímo v lyžařské škole. Sledujte nástěnky jednotlivých tříd. 

25. 1. 2019

Závodíme na dětských lyžích našich rodičů

     V rámci tréninku na kurz lyžování dnes závodily děti z Motýlků na dětských lyžích, na kterých se učili jezdit jejich rodiče. Bylo to super a děkujeme paní učitelce Ivetě za krásné medaile. 

17. 1. 2019

Závody v bruslení

    Závěrečná lekce bruslení a tradiční závody na ledové ploše. Malí závodníci a závodnice se utkali v rychlostním bruslení a podjížění překážek. Všichni získali ledové vysvědčení, ti nejrychlejší i diplom. 

16. 1. 2019

Lednová knihovna

     Děti z Motýlků se vypraví do knihovny vrátit vypůjčené knížky a půjčit si nové. S paní knihovnicí si budeme povídat o tom, co se všechno děje v lednu. 

11. 1. 2019

Lednový Krnap

   Předškoláci pokračují v rámci enviromentálního vzdělávání v pravidelných setkáváních s lektorem ze Střediska ekologické výchovy KRNAP Vrchlabí. První skupina předškoláků absolvuje interaktivní vzdělávací blok od 8. 30 hodin, druhá skupina od 9. 30 hodin v tělocvičně mateřské školy. 

9. 1. 2019

Lednová výprava ke krmelci

     Motýlci se dnešní dopoledne vypraví se zdravými dobrotami za lesními zvířátky ke krmelci. Cestou budou hledat a pozorovat stopy ve sněhu a možná je čeká i nějaké to dobrodružství. 

7. 1. 2019

Tříkrálová sbírka 2019

     Tradičně, jako v předchozích letech, se naše mateřská škola Srdíčko ve dnech 7. - 11. 1. 2019 aktivně zapojí do Tříkrálové sbírky 2019 a bude pomáhat nemocným a potřebným. 

19. 12. 2018

Vánoční zpívání s rodiči

     Tradiční společné zpívání vánočních koled s rodiči v Kostele svatého Václava v Horním Starém Městě Trutnov se uskuteční 19. 12. 2018 od 16. 30 hodin.  

19. 12. 2018

Vánoční posezení s nadílkou

     Už to u nás krásně voní, u stromečku zvonek zvoní. Zazpíváme, posedíme, dárečky si nadělíme. Dopoledne nás čeká Vánoční posezení s cukrovím a vánočním punčem. Děkujeme rodičům za přinesené dobroty.     

17. 12. 2018

Vánoce s Krakonoškou

     Tradiční předvánoční setkání generací a společné zpívání s Krakonoškou, to je to pravé, co dělá svátky slavnostními. 

12. 12. 2018

Prosincová knihovna

     Pohádkový čas určitě najdeme i v knihovně, kde nás čeká samé předvánoční překvapení. Načerpáme pohádkovou atmosféru nadcházejících svátku a společně si zazpíváme nějakou tu vánoční koledu. 

10. 12. 2018

VÁNOČNÍ ZOO

    Tradičně, jako každý rok, pojedeme za zvířátky do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. V letošním roce má každá třída vyrobit jednu ozdobu ve tvaru zvířete, nejlépe z přírodních materiálů. Plánovaný odjezd od mateřské školy v 8. 15 hodin,  návrat na oběd.    

7. 12. 2018

Hýbeme se rádi v prosinci

     Prosincové sportování pod taktovkou zkušených fotbalových trenérů proběhne pro mladší děti ze tříd Motýlků, Včeliček a Kytiček od 9. 30 hodin, cvičení předškoláků z těchto tříd od 10. 30 hodin. 

7. 12. 2018

KRNAP V PROSINCI

     Prosincové setkání předškoláků s lektorem Střediska ekologické výchovy Krnap Vrchlabí v rámci celoročního enviromentálního vzdělávání. Svačina tříd Včeliček, Kytiček a Motýlků posunuta na 8.00 hodin ráno. Přiveďte děti včas. Děkujeme.     

 

4. 12. 2018

Čertování s rodiči

     Zábavné čertovsko-mikulášské odpoledne s plněním prapodivných úkolů s rodiči, zakončené nadílkou pro hodné dětičky začíná přesně v 16.00 hodin.       

4. 12. 2018

Andílkočertování u Motýlků

     V úterý 4. 12. dopoledne se ve třídě Motýlků bude Andílkočertit. Malí andílci a čertíci budou plnit prapodivné úkoly, které jim záludně chystají jejich vrchní "Čertice a Andělice". Tak to vypadá na pěkně podivné dopoledne. Prosíme rodiče o pomoc při přípravě převleků pro děti za čertíky nebo andílky. Děkujeme. 

3. 12. 2018

Vánoční zpívání s dětmi z Diakonie

     Tradiční společné zpívání s dětmi z Diakonie Trutnov v rámci předvánočního koncertování, se v letošním roce uskuteční 3.12 od 9:30 hodin. POZOR ZMĚNA - v kostele Nanebevzetí Pany Marie v Trutnově.

26. 11. 2018

Vánoční zvonění u Motýlků

     V pondělí 26. 11. od 16.30 hodin se ve třídě Motýlků uskutečnilo Vánoční zvonění plné předvánočního povídání, zpívání, vyrábění, mlsání i hraní. Děkujeme rodičům za příjemnou atmosféru a přinesená překvapení pro ostatní.  

23. 11. 2018

Divadlo v MŠ: Jak pejsek s kočičkou myli podlahu

     V pátek 19. 10. 2018 od 9.00 hodin mladší děti v mateřské škole shlédnou představení maňáskového divadla o tom, jak to bylo s pejskem a kočičkou, když se rozhodli, že umyjí podlahu.

23. 11. 2018

KRNAP V LISTOPADU

     Listopadová akce Střediska KRNAP Vrchlabí pod taktovkou Kamily Nývltové bude pro nás opět zábavou, ponaučením i učením a poznáváním tajů a krás přírody kolem nás. 

21. 11. 2018

Listopadová knihovna

     Co se bude dít dnes v knihovně? Povíme si, zda letos Martin na bílém koni opravdu přijel, společně se naladíme na pomalu přicházející svátky vánoční, vrátíme půjčené knížky a půjčíme si nové, které si doma s rodiči přečteme. 

16. 11. 2018

Divadlo v MŠ: Ententýky

     Ententýky, dva špalíky......pod tímto názvem uvidíme v mateřské škole pohádku plnou překvapení a nejednoho dobrodružství. Z důvodu posunutí ranních svačin přiveďte děti nejpozději do 8.00 hodin. 

14. 11. 2018

Za pohádkou do kina

     Motýlci se vypraví do Trutnova, kde se v kině Vesmír podívají na promítání pásma krátkých pohádek s názvem: "POHÁDKY Z HOR". Plánovaný odjezd ze zastávky HSM-sídliště v 9. 30 hodin linkou č. 1. Návrat na oběd. Dejte dětem vhodné oblečení. Děkujeme. 

13. 11. 2018

Škola bruslení 2018

     V úterý dne 13.11. 2018 zahájíme každoroční výuku bruslení pod vedením profesionálních trenérů. Dalšíí lekce budou probíhat podle rozpisu, celkem absolvujeme deset lekcí v těchto termínech (čtvrtek 15.11., úterý 20.11., čtvrtky: 22.11., 29.11,. 6.12., 13.12., 20.12., 10.1. 2019, 17.1. 2019). Cena kurzu je 385,- kč. Školička je vhodná pro děti ve věku pěti let a starší. Děti budou potřebovat helmu, brusle, pohodlné sportovní oblečení a rukavice vhodné pro tuto sportovní aktivitu. Odchod z MŠ v 7.45 hodin na autobus MHD č, 1, odjezd ze zastávky HSM - Sídliště v 8.00 hodin. Další informace u pedagogů jednotlivých tříd.

9. 11. 2018

Martin na bílém koni

     Přijede letos Martin na bílém koni včas? Uvidíme. Pokud nebude sněžit, tak si prostě sníh vyrobíme. Čeká nás dopoledne plné zábavy a her s Martinem a jeho pomocníky. Prosíme rodiče o spolupráci na přípravě oblečení na tento den: všichni přijdeme v obleční bílé barvy. Děkujeme.

 

6. 11. 2018

Terezka a kouzelné autíčko

     V úterý 6. 11. 2018 se vypravíme do DIVADLA UFFO TRUTNOV, kde od 8.30 hodin uvidíme představení DIVADLA TRAMTARIE: Terezka a kouzelné autíčko. Odchod z MŠ v 7.35 hodin na bus MHD, odjezd ze zastávky HSM Sídliště v 7:50 hodin. Svačine ze školky před představením, oběd po návratu. 

2. 11. 2018

Hýbeme se rádi v listopadu

     Listopadové sportování s fotbalovými trenéry v naší krásné tělocvičně. Mladší děti ze tříd Včeliček, Kytiček a Motýlků cvičí od 9. 30 hodin, předškoláci z těchto tříd od 10.30 hodin. Moc se těšíme. 

31. 10. 2018

Strašidelné dýničky

     Nástává každoroční den rozpustilé zábavy, strašení a tajemných úkolů, tentokrát pod taktovkou "Strašidelných dýní". Školka se na tento den promění ve strašidelných hrad, takže do školky bude mít přístup jen různorodá strašidelná havěť Prosíme tímto rodiče o spolupráci na přípravě strašidelných převleků. Vaší společné fantazii se meze nekladou. Děkujeme za spolupráci.  Vaše vykutálené dýně Cukelína, Tykvolína a rozpustilá Dýňulína.

26. 10. 2018

100 let republiky

     Na třídě Motýlků jsme v průběhu dopoledne oslavili 100 let vzniku naší republiky. S rodiči se v rámci ranního úkolu vybarvovala státní vlajka, v manipulativech se skládal velký státní znak i vlajka, v objevech se hledala Česká republika na glóbusu, v atelieru se malovala nebo vybarvovala podle vlastního výběru trikolora, státní vlajka, mapa naší republiky nebo číslo 100 a spoustu dalších aktivit. V komunikačním kruhu jsme si připomněli důležité symboly naší republiky: vlajku, malý i velký státní znak, národní strom a poslechli státní hymnu.       

24. 10. 2018

Divadlo Uffo - Tatínek 002

     Ve středu 24.10. 2018 se vypravíme do Divadla Uffo v Trutnově na představení divadla Lokvar: "Tatínek 002". Odchod z MŠ v 7.35 hodin na autobus MHD, odjezd ze zastávky HSM-Sídliště v 7.50 hodin. Svačina z MŠ před představením v divadle, začátek představení  v 8.30 hodin.  

16. 10. 2018

Podzimní putování Krakonošovem

     V úterý 16. 10. 2018 se vydáme podzimním Krakonošovem. Odchod z MŠ v 7.30 hodin na linkový autobus Trutnov - Žacléř. Děti potřebují: batoh, lahev s pitím, sportovní oblečení a obuv podle počasí, malou sušenku. Návrat na oběd, svačina z MŠ. 

15. 10. 2018

Podzimní focení

     Do mateřské školy přijede pan fotograf a od 8.00 hodin postupně vyfotí děti ze všech  tříd. Pokud rodiče chtějí, mohou nechat  vyfotografovat  společně i mladšího sourozence, který ještě do mateřské školy nedochází. 

12. 10. 2018

KRNAP V ŘÍJNU

     V pátek 12. 10. 2018 předškoláci zahájí tradiční celoroční setkávání v mateřské škole v rámci enviromentálního vzdělávání lektorem Střediska KRNAP Vrchlabí. Program proběhne podle stanoveného harmonogramu pro předškoláky jednotlivých tříd. 

10. 10. 2018

Říjnová knihovna

     Druhá návštěva knihovny v tomto školním roce. Půjdeme vrátit vypůjčené knížky, půjčíme si nové a společně si budeme povídat o krásném a zároveň trochu strašidelném podzimu. 

5. 10. 2018

Hýbeme se rádi

     Od října 2018 zahájíme ve spolupráci s SK HSM Trutnov pravidelná cvičení  dětí pod vedením zkušených trenérů fotbalového klubu. Budeme se scházet jednou měsíčně podle plánovaného harmonogramu. Malé Včeličky, Kytičky a Motýlci zahájí cvičení v pátek 5. 10. od 9.30 hodin, předškoláci z těchto tříd od 10. 30 hodin. 

25. 9. 2018

Výtvarná soutěž: Pomáháme zvířatům

     Některé děti z Motýlků nakreslily obrázky do výtvarné soutěže s názvem|: "Pomáháme zvířatům", pořádané Střediskem ekolegické výchovy hlavního města Prahy TOULCŮV DVŮR. Malování, to nás baví. 

24. 9. 2018

Máváme létu

     Tradičně se u Motýlků rozloučíme s létem velkou letní dopolední oslavou "Máváme létu". Budeme lovit  rybičky a mušle, potápět se, tancovat na pláži, předvádět nejnovější letní módu, ochutnávat švestkovou dřeň, vyrábět letní limonádu, chodit bosky po oblázcích, poslouchat šumění moře, kreslit do písku, vnímat teplo slunečního svitu a spoustu další zábavy. Děti potřebují letní oblečení a výbavu na pláž (osušku, nafukovací hračky, kruh, rukávky, brýle na potápění, ploutve a podobně - co kdo má a chce si  přinést).  Děkujeme rodinkám za nádherná vyrobená sluníčka a spolupráci.       

21. 9. 2018

Dny Charity v Trutnově

     Děti pojedou v rámci vzájemné spolupráce do Trutnova podpořit akci Dny Charity v Trutnově, pořádanou Oblastní charitou Trutnov. Seznámí se s možnostmi poskytovaných služeb, namalují tašku a vyrobí papírové zvířátko. Odjez z HSM Sídliště busem MHD. č. 1 v 11.50 hodin. Návrat na odpolední svačinu.       

21. 9. 2018

Divadlo v MŠ: "Perníková chaloupka"

     První divadelní představení v mateřské škole: "Perníková chaloupka" se nám moc líbilo. Interaktivní hudební představení s Lídou Helligerovou, kdy jsme si společně zahráli na tělo, rytmické hudební nástroje, zazpívali a ještě se dozvěděli spoustu nových věcí z pohádkového i lidského světa bylo super. 

19. 9. 2018

První zářijová knihovna

     Děti z Motýlků  se vypraví tento den během dopoledne do knihovny, kde se dozví, jaké novinky jim v knihovně přichystali a co je v letošním roce na společné cestě  za poznáním čeká. Připomenou si, co se v knihovně vlastně děje, jak máme správně s knížkami zacházet a jak si je můžeme vypůjčit.                                                                                                                                                                         

18. 9. 2018

Sklízíme úrodu

     Nastal čas sklidit, co jsme na jaře zaseli. Otrhávala a odvážela se na vozících do školky úroda námi vypěstovaných dýní, trhala se arónie na výrobu šťávy a pampeliškové listy pro želvičku a šnečky. Práce plno, ale my jsme to zvládli levou zadní a moc nás to bavilo. 

17. 9. 2018

Po stopách Krakonoše

     V pondělí 17. 9. se děti z Motýlků vypraví v rámci svého programu: "Po stopách Krakonoše". Odchod z MŠ v 7.30 hodin na autobus do Janských Lázní. Děti potřebují: sportovní oblečení a obuv podle počasí, batoh, pití, případně malou sušenku a ovoce nebo zeleninu na kousky v malé dózičce. Návrat na oběd. 

12. 9. 2018

Louka plná dětí ve Vrchlabí

     Předškoláci pojedou v rámci enviromentálního vzdělávání na program KRNAP do Vrchlabí na "Louku plnou dětí", kde si ověří svoje znalosti o přírodě a prostřednictvím interaktivních úkolů se dozví spoustu zajímavostí o přírodních jevech i životě zvířat. Předpokládaný odjezd od MŠ objednaným autobusem v 7.30 hodin, návrat  na oběd. Děti budou potřebovat: sportovní oblečení a obuv podle počasí, batoh, pití, malou sušenku nebo ovoce a zeleninu nakrájenou v dózičce. Svačina z  MŠ. 

11. 9. 2018

Třídní schůzky 2018

     V úterý 11. 9. 2018 od 16.00 hodin srdečně zveme všechny rodiče na první společné celoškolní setkání rodičů a zaměstnanců mateřské školy, které proběhne v prostorách tělocvičny mateřské školy. Rodiče budou seznámeni s celkovou koncepcí školy, novinkami v roce 2018, předány informace o chodu zařízení, bezpečnosti, proběhne seznámení s personálem a bude hlasováno o výši příspěvku do nadačního fondu. Po ukončení společného setkání proběhnou podle potřeby schůzky s rodiči na jednotlivých třídách.  Těší se na Vás Kolektiv zaměstnanců MŠ Srdíčko

6. 9. 2018

Plavecký výcvik předškoláků

     Dne 6. 9. 2018 proběhne první lekce plavání předškoláků. Další lekce budou probíhat vždy ve čtvrtek, celkem s dětmi absolvujeme 10 lekcí v těchto termínech (6.9.,13.9., 20.9., 27.9., 4.10,.11.10,.18.10,.15.10,.1.11., 8.11.). Cena kurzu plavání je 490,- kč. Odchod od mateřské školy v 7.35 hodin na autobus MHD, odjezd ze zastávky HSM Sídliště v 7. 50 hodin. Lekce plavání začíná od 8. 30 hodin. Děti potřebují: batoh, pití v umělohmotné láhvi, označený ručník, plavky, malou sušenku - prosíme ne čokoládovou. Svačina z MŠ. 

3. 9. 2018

Hurá do školky

     DNE 3.9.2018 OTEVŘEME BRÁNY NOVÉHO  ŠKOLNÍHO ROKU 2018/2019, VE KTERÉM NÁS ČEKÁ SPOUSTU NOVÝCH ZÁŽITKŮ, HER, TVOŘENÍ A VZÁJEMNÝCH SETKÁNÍ. TĚŠÍ SE NA VÁS KOLEKTIV ZAMĚSTNANCŮ MŠ SRDÍČKO

30. 6. 2018

Ukončení školního roku 2017/2018

      Děkujeme našim rodinkám za celoroční podporu a spolupráci. Přejeme všem pohodové léto plné krásných zážitků, školákům po prázdninách úspěšné vykročení do školních lavic a na ostatní se těšíme zase v září, kdy společně zahájíme nový školní rok 2018/2019. Kolektiv zaměstnanců MŠ SRDÍČKO, Horská 282, Trutnov

25. 6. 2018

Tablo školáků z Motýlků

     Tablo školáků ze třídy Motýlků je od 25. 6. 2018 umístěno na Krakonošově náměstí, budova ZUŠ Trutnov, ve výloze Pánské módy. Děkujeme jmenovanému obchodu a zaměstnancům za možnost vystavení našeho tabla. 

25. 6. 2018

Školka v přírodě

   Týdenní výlet pro předškoláky z Kytiček a Motýlků na barokní zámeček Skály - Bischofstein odstartuje 25.6. 2018 v 8:00 hodin. Zakončen bude v pátek 29. 6. 2018. Děti se mohou těšit na týden nabitý zážitky - poznávání, objevování, sportování, výtvarného tvoření, vynikající kuchyni a vstřícný personál. Těší se Dáša, Radka, Gábina a Martin.

 

22. 6. 2018

Loučení se školním rokem na třídě

     Nastal čas loučení.....a tak i my Motýlci se musíme pomalu rozloučit s kamarády, kteří po prázdninách nastupují do školy. Budeme si povídat, veselit se, tančit a určitě to nebude loučení smutné, ale veselé. A aby té veselosti nebylo málo, přijede za námi s malou princezničkou Rozárkou paní učitelka Lucka. 

20. 6. 2018

To jsme my.....Motýlci

     Děti z Motýlků si připravily na závěr školního roku krátké představení pro rodiče pod názvem: " To jsme my....Motýlci", kde rodičům ukáží, co se vlastně v té školce celý rok dělo a co tam vlasně dělají, když pak doma vypráví, že nic....

19. 6. 2018

Atletické závody 2018

     V průběhu dopoledne pojedou děti ze Srdíčka zápolit na stadion v Trutnově, kde si vyzkouší řadu atletických disciplín. Tak uvidíme, jaká disciplína bude letos nejoblíbenější.....necháme se překvapit. Děkujeme za uspořádání a organizaci celé akce především Jitce Hurdálkové a oddílu atletiky. 

18. 6. 2018

Výlet do Krakonošova

     Motýlci se vydají na celodenní výlet do Krakonošova. Odchod z MŠ v 8.15 hodin, předpokládaný návrat do 16. 30 hodin. Harmonogram výletu na nástěnce třídy. 

14. 6. 2018

Dopravní hřiště

     Ve čtvrtek jsme se vypravili do MŠ V Domcích na dopravní hřiště. Naučili i zopakovali jsme si spoustu důležitých věcí týkajících se bezpečného chování na chodnících i silnicích. Poznávali jsme značky, učili se nasazovat helmu, bezpečně zastavit u přechodu pro chodce, jezdit na kole vpravo a zastavit na stopce. Občas někdo divočil, ale hrozila pokuta za dopravní přestupky od policistů, tak se raději rychle polepšil. Děkujeme zaměstnancům MŠ V Domcích za vlídné přijetí a Mgr. Petře Trnovské za umožnění přístupu na dopravní hřiště. 

13. 6. 2018

Pasování čtenářů

     Slavnostní to bude den, kdy školák bude slavnostně pasován čtenářem. Pasování na čtenáře, získání slavného klíčku od skříňky poznání se složením slavnostního slibu všech čtenářů.....to všechno nás čeká v červnové knihovně. 

11. 6. 2018

Veselé odpoledne s tatínky

     V pondělí od 16.30 hodin se ve třídě Motýlků nebo,  podle počasí, na Zelené zahradě uskuteční "Veselé odpoledne s tatínky". Čekají nás legrační úkoly, soutěže a nezapomeneme tatínkům i popřát k jejich slavnému Dni otců. Sportovní oblečení a dobrá nálada podmínkou. Těšíme se na Vás, milí tatínkové. Vaše děti. 

4. 6. 2018

Indiánský týden

     Třída Motýlků si užívá letního počasí stylově - hrou na indiány. Stavělo se ohniště a indiánské obydlí, vyráběly náramky, čelenky, indiánská trička, navlékaly korále, vyprávělo se, malovalo, tancovalo, bubnovalo....prostě ta pravá letní indiánská atmosféra vrcholící indiánským nocováním ve školce. Děkujeme rodičům za pomoc při pořádání akce. 

1. 6. 2018

Taneční vystoupení

     Malé tanečnice, pod vedením Lucky Pokorné, si pro ostatní kamarády na zahradě mateřské školy připravily vystoupení plné pohybu a tanečních kreací. Všechny děti si na závěr s malými tanečnicemi s chutí zatancovaly. Děkujeme Jessince, Anetce, Emičce, Barunce, Tince, Inušce, Natálce, Aničce a Lucce Pokorné za  krásné představení. 

1. 6. 2018

Fotbalový turnaj 2018

     Tradičně, jako každý rok, se uskuteční fotbalový turnaj mateřských škol na fotbalovém hřišti FK HSM Trutnov. Čeká nás 21. ročník plný zábavy a sportovního umění malých fotbalistů. 

31. 5. 2018

Dětský den - Karneval v MŠ

     Dětský den je tu. Čekají nás veselá stanoviště a spousta zábavy v karnevalových kostýmech. Budeme se bavit a taky pěkně slavit. Děkujeme rodičům za přípravu kostýmů a masek. Dětské a vaší fantazii se meze nekladou. 

30. 5. 2018

Maturitky

     Během dopoledne si děti ověří, jak jsou připravené na vstup do školy. Ve všech třídách pro ně budou připraveny stanoviště s různými aktivitami. Potom bude následovat slavnostní pasování na školáky a posezení s dobrotami. Děkujeme rodičům za pomoc při uspořádání slavnostní hostiny pro děti. 

29. 5. 2018

Výlet do lanového parku

     Za příznivého počasí se vypravíme na výlet do Dětského lanového parku v Janských Lázních. Děti budou potřebovat batoh, sportovní oblečení a obuv podle počasí, pití, nakrájené ovoce a zeleninu do malé dózičky, sušenku. Svačina z MŠ, návrat na oběd. Odjezd bude upřesněn v pondělí 28.5., sledujte, prosíme, nástěnky třídy. Děkujeme. 

28. 5. 2018

Projekt voda

     V pondělí k nám zavítala studentka PF UHK Kristýna Netíková, která nám v tomto týdnu připravila zábavné aktivity v rámci projektu VODA. Povídala se pohádka o kapičce a proč je voda pro nás i přírodu tak důležitá a proč je potřeba s ní šetřit. Dále se zkoušelo, co se ve vodě rozpustí a co ne, odměřovalo se, kolik vody se vejde do různých nádob, jak chutná voda a zda poznáme, když je v ní něco jiného, chytaly se rybičky, hrálo na vodníka a podobně. Děkujeme studence za krásný týdenní program plný ponaučení a zábavy. 

25. 5. 2018

KRNAP - obojživelníci Krkonoš

     Na květnové akci Krnapu Vrchlabí se seznámíme s různými druhy obojživelníků, kteří u nás v Krkonočích žijí. 

17. 5. 2018

Sraz absolventů MŠ Srdíčko

     Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 16:00 do 18:00 hodin se uskutečnil sraz absolventů MŠ SRDÍČKO 2017. Odpoledne plné povídání,  vzájemného sdělování školních zážitků, hraní, plnění úkolů na stanovištích se získáváním indicií, včetně složení konečného rébusu, klavírního koncertu a sladké tečky na závěr mělo příjemnou a nezapomenutelnou atmosféru. Krásné odpolední setkání nám pomohli vytvořit rodiče školáků, za což jim touto cestou děkujeme. Radka, Gábina, Martin, Hedvika, Veronika, Dáša, Tereza a Maruška.

16. 5. 2018

Květnová knihovna

    V květnu nám to všechno pučí, kvete.... je tu jarní čas, do přírody každý spěchá je to lásky čas. Kytičky už krásně voní, maminek je čas, v květnu vždycky svátek slaví, přát jim budem zas. V knížkách budeme hledat básničky a písničky o maminkách, kytičkách a o všem, co kvete. 

15. 5. 2018

Tajný výlet s překvapením

     Motýlci se tento den vypravili za tajuplnými krásami města Trutnov. Po městě hledali znak města Trutnova a zjistili, ze kterých materiálů je vyrobený. Navštívili městskou radnici, Krakonošovo náměstí, Gablenz, Jánskou kapli, Parahřiště, kostel Panny Marie a velké putování ukončili návštěvou cukrárny Rozmach, kde si vybrali sladkou odměnu od organizátorů TRUTNOV-MĚSTO DRAKA za svoje výtvarné dílo. Cestou bylo plno povídání a zvídavých otázek, viděli jsme i výškové práce hasičů i jejich vozový park. Cesta vláčkem do školky byla už jen pomyslnou třešničkou na dortu krásného výletu. 

9. 5. 2018

Den pro moji maminku

     Ve středu od 16.30 hodin se ve třídě Motýlků uskutečnil v rámci oslav Dne matek: "Den pro moji maminku". Děti si s maminkami s Luckou z Bosorky nabarvily koflíčky na rýmovník, pohrály ve třídě a centrech, zamlsaly a na závěr děti maminkám zazpívaly písničky, které se pro ně naučily. Příjemné odpoledne bylo zakončeno usednutím maminek na trůn s přečtením osobního vyznání jejich ratolestí. Děkujeme maminkám, dětem a Lucce z Bosorky za krásné slavnostní odpoledne. 

 

3. 5. 2018

Divadlo v MŠ: Hastrmánek

     Hudební pohádkové představení Kvintetu pod názvem Hastrmánek. Začátek představení v  9.00 hodin. Přiveďte děti do mateřské školy do 8. 00 hodin. 

30. 4. 2018

Oční šetření 2018

    Do mateřské školy jako každý rok zavítá firma PRIMA VIZUS, o.p.s., která v rámci projektu: Koukají na nás správně přijede na specializovaném přístroji vyšetřit zrak vašich dětí. Rodiče mohou děti přihlašovat v jednotlivých třídách, kde na přiloženém formuláři předem podepíší souhlas s vyšetřením a zaplatí poplatek 150,- Kč. V rámci těchto šetření se podařilo u několika dětí odhalit skryté oční vady. Šetření bude probíhat od 8. 30 hodin v prostorách mateřské školy. 

30. 4. 2018

Čarodějnice

    "Už je tu zas, čarodějnic a jejich kouzel čas...."Převlečte se za čarodějnice a podobnou čarodějnickou havěť a nechte se překvapit, co Vás dnes ve školce bude čekat. Děkujeme rodičům za pomoc při přípravě kostýmů a převleků. Za příznivého počasí se akce uskuteční v průběhu dopoledne na zahradách mateřské školy.  

19. 4. 2018

Plavecký kurz pro mladší děti

     Tradiční kurz plavání mladších dětí ze tříd Kytičky a Včeličky zahájíme ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 8. 30 hodin. Absolvujeme celkem 10 lekcí, cena kurzu s fotografií je 510,- Kč. Na plavání děti potřebují batoh, označené plavky a ručník, malou sušenku nebo ovoce a plastovou láhev s pitím. Svačina z MŠ, návrat na oběd. Odchod z MŠ v 7. 30 hodin na bus zastávku HSM Sídliště, odjezd busem č. 6 v 7.50 hodin. Další termíny plavání: 26. 4.,  3. 5., 10. 5., 17. 5., 24. 5., 31. 5., 7. 6., 14. 6. a 21. 6. 2018.

12. 4. 2018

Hýbeme se v dubnu

     Jedno z dalších zábavných cvičení v rámci projektu 'Hýbene se rádi'si podle počasí možná zacvičíme už venku. Necháme se překvapit, když nebude hezky, tak cvičení v tělocvičně to jistí. Už teď jsme zvědaví,co si pro nás trenéři nachystají. 

11. 4. 2018

Dubnová knihovna

     V dubnu se v knihovně dozvíme o tom, jak se příroda probouzí, jak se rodí mláďátka a jak je to vlastně s tím aprílem 1. a 30. dubna. 

9. 4. 2018

Divadlo Uffo: Žofka

     Dnes pojedeme do divadla Uffo v Trutnově na představení divadla Drak: Žofka, ředitelka ZOO. Odchod z MŠ v 7.35 hodin na zastávku HSM - Sídliště, odjezd linkou MHD v 7.50 hodin. Návrat na oběd.  

29. 3. 2018

Hýbeme se v březnu

     V rámci projektu 'Hýbeme se rádi' nás čeká další suprové cvičení s našimi trenéry. Moc se těšíme, co pro nás zase vymyslí a jak si to společně užijeme. 

29. 3. 2018

Velikonoční týden - Zelený čtvrtek

     Hlásíme my do světa, že dnes není sobota, není ani "Velký pátek", což je zítra státní svátek. Máme "Čtvrtek zelený", zelenou barvičkou zdobený. Zelenat se bude tráva i ta velká školní brána, kdo na zelenou nevzpomene, na školku ať raděj dnes zapomene. Přiveďte děti v oblečení zelené barvy, ať se nám školka pěkně jarně zazelená. Děkujeme.

 

28. 3. 2018

Za školáky do školy

     Předškoláci ze tříd SluníčekMotýlků šli navštívit 28.3. v 9:00 hodin své kamarády na ZŠ Mládežnická v HSM Trutnov. Seznámili se se školou, s učiteli a novými kamarády, kterým namalovali obrázky a vyrobili kornout se sladkostmi. Vyzkoušeli si, jaké to je být žákem ve škole. Děkujeme pedagogům, dětem a personálu ZŠ Mládežnická v HSM Trutnov za uspořádání akce.

28. 3. 2018

Velikonoční týden - Škaredá středa

     Škaredit se na nás chtěla, jedna "Středa škaredá", my se ale usmějeme, barvičky si oblékneme, hned veselejší bude den a ty škaredící středo půjdeš rychle z kola ven. Přiveďte děti do školky v pestrobarevném veselém oblečení, ať zaženeme tu mračící se  škaredou středu a uděláme si  hodně veselý den, plný rošťáren. Děkujeme rodičům za pomoc a mějte taky veselý a ne  škaredý den. 

27. 3. 2018

Velká výprava za velikonočními vajíčky

     Na žluté úterý nás čeká "Velká výprava za velikonočními vajíčky"rozloučení s paní učitelkou Lucinkou. Nosili jsme vejce na lopatě, sbírali vajíčka od slepičky do košíčku, vraceli zatoulané slepičky kohoutovi do kurníku, třídili vajíčka, hledali schované ovečky, zajíčky a velikonoční vajíčka, vyráběli velikonoční zápichy z bobnbónů a látek, podělili kamarády velikonoční nadílkou. Ještě jednou moc děkujeme našim rodičům za perfektní spolupráci a donesené dobrůtky pro všechny Motýlky. Došlo i na loučení s paní učitelkou Luckou. Bylo nám chvíli smutno, ale rozloučení proběhlo zvesela a určitě se pojedeme za Luckou podívat. Děkujeme rodičům za milá překvapení. 

27. 3. 2018

Velikonoční týden - Žluté úterý

     Z modré zas do žluté, převléknem se hned, barvou jako sluníčka rozsvítíme svět. Přiveďte děti převlečené v odstínech žluté barvy, ať parádně oslavíme "Žluté úterý" a školka se námi celá rozzáří. Děkujeme a těšíme se na všechny žluťásky, kteří dorazí do školky.

26. 3. 2018

Velikonoční týden - Modré pondělí

     A už je tu zas, ten předvelikonoční čas. Včera "Květná neděle" do "Modrého pondělí" nás dovede. A aby modrá iluze byla dokonalá, přiveďte děti do mateřské školy převlečené do oblečení v odstínech modrých barev, ať nám školka pěkně modře září, jako moře u písčitých pláží. Děkujeme rodičům za spolupráci a do školky tento den, vyrazte jen  v modré jen. 

23. 3. 2018

KRNAP - Světem hmyzu

     Na březnové akci Krnapu Vrchlabí se seznámíme s různými druhy hmyzu v přírodě a naučíme se poznávat, jak se některý hmyz vyvíjí, včetně jednotlivých stádií jeho vývoje. 

22. 3. 2018

Lotrando a Zubejda

     Dnes se vypravíme na Zimní stadion v Trutnově, kde uvidíme pohádku na ledě: Lotrando a Zubejda. Cena představení 30,- Kč. Odjezdy jednotlivých tříd budou upřesněny na nástěnkách tříd. Dejte prosím dětem teplé oblečení, svačina z MŠ. 

21. 3. 2018

Březnová knihovna

     Další z pravidelných návštěv v knihovně v Horním Starém Městě v Trutnově. Dozvíme se něco o nadcházejícím jaru a předjaří. 

20. 3. 2018

Vynášení zimy

     " Smrt nesem ze vsi, kde jsi zimo, kde jsi, zima byla mezi náma a teď už je za horama"....v úterý 20. 3. 2018 společně vyneseme zimu, aby odpoledne už mohlo začít všemi tolik očekávané jaro. Za zpěvu písní a hraní na rytmické hudební nástroje se vypravíme k řece Úpě, kde se rozloučíme se zimou a vyprovodíme ji na její dalekou roční pouť. 

19. 3. 2018

Jarní focení 2018

     V pondělí 19. 3. 2018 proběhne v průběhu dopoledne focení jednotlivých tříd a dětí. Rodiče mají možnost nechat vyfotografovat děti i s mladším sourozencem. Dejte dětem vhodné oblečení nebo oblečení, ve kterém chcete, aby se dítko fotilo. 

5. 3. 2018

Divadlo v MŠ: Zvířátka a loupežníci

     Děti v mateřské škole shlédnou od 8. 30 hodin pohádku o statečných zvířátkách a strašlivých loupežnících. Přiveďte děti do MŠ do 7. 45 hodin, z důvodu posunutí času ranních svačin. Děkujeme.

3. 3. 2018

Vítání občánků v březnu

     Děti z naší mateřské školy Srdíčko pojedou přivítat pásmem básniček a písniček nové malé spoluobčánky města Trutnov. Akce proběhne na Městské radnici Trutnov na Krakonošově náměstí. Děkujeme rodičům za doprovod dětí na akci.

27. 2. 2018

Masopustní veselice

Masopustní veselice, veselá je převelice.
Lidé vodí po vesnici medvěda i medvědici.
Tancuj, tancuj medvěde, karneval se povede!

     V úterý 27. února dopoledne proběhne ve školce TRADIČNÍ MASOPUST, proběhne průvod i soutěže, podmínkou však každému je tradiční maska. Ať už medvěd, kůň či pekař, všichni jsou nám vítáni, báby, dědci, kominíci, pro koblihy uhání.

23. 2. 2018

KRNAP - Koloběh vody

     Na další únorové akci střediska Krnap se dozvíme, co se děje s vodou v přírodě a co to znamená, když řekneme koloběh vody. 

16. 2. 2018

Lyžařské kurzy 2018

     Lyžařský kurz proběhl v týdnu od 12. 2. 2018 do 16. 2. 2018 v Janských Lázních, pod vedením instruktorů z K+K Ski school, kdy v průběhu týdne získávali malí lyžaři cenné zkušenosti, postupně si osvojili správné základy tohoto zimního sportu a zdokonalili techniku. Páteční závody 16. 2. 2018 za účasti a fandění rodičů byly pomyslnou třešničkou na dortu celého kurzu. Děkujeme všem instruktorům za úžasný přístup a trpělivost s dětmi, rodičům za perfektní závodní atmosféru a napečené dobroty pro malé závodníky. Už se těšíme na příští rok. 

 

7. 2. 2018

Únorová knihovna

     Na další návštěvě knihovny si budeme povídat o zimě, zimních sportech a  budeme v knížkách vyhledávat  informace o zimních olympijských hrách. 

5. 2. 2018

Divadlo Uffo: O PEJSKOVI A KOČIČCE

     V pondělí 5. 2. 2018 pojedeme do divadla Uffo Trutnov na pohádku divadla Drak: O PEJSKOVI A KOČIČCE. Odchod z MŠ v 7. 35 hodin, odjezd busem MHD ze zastávky HSM - Sídliště v 7. 50 hodin. Svačina z MŠ. Začátek představení v 8.30 hodin. Dejte prosím dětem vhodné oblečení do divadla. Děkujeme. 

1. 2. 2018

Hýbeme se rádi - olympijský trénink

    V rámci projektu Hýbeme se rádi si zatrénujeme na jednotlivé zimní olympijské disciplíny jako je lední hokej, krasobruslení, curling, lyžování, skoky na lyžích a další zimní sporty. Začátek tréninku týmu Jižní Koreji v 9.30 hodin středoevropského času. 

31. 1. 2018

Byl jeden rýmovník a jedna dýně..

     V rámci zapojení do výzvy sítě Pavučina vypracovala naše třída projekt v rámci enviromentálního vzdělávání, pod názvem: " Byl jeden rýmovník a jedna dýně.."Akce v rámci projektu probíhají a budou probíhat od října 2017 do dubna 2018. Děkujeme rodičům za aktivní účast na projektu.

 

26. 1. 2018

KRNAP - Stopy zvěře

     Na lednové akci KRNAPU VRCHLABÍ, se od paní lektorky dozvíme, jak se nám v zimní přírodě zvířátka prozradí a jak můžeme poznat, které zvíře se zrovna před chvílí nacházelo v lese někde blízko nás. 

24. 1. 2018

ŽIJEME OLYMPIÁDOU 2018

     Slavnostním ceremoniálem, včetně zapálení olympijského ohně, vztyčením vlajky a představením sportovních týmů jednotlivých zemí zahájíme ve středu 24 1. 2018 v 10. 00 hodin Zimní olypijské hry 2018. Celý týden budou malí sportovci zápolit v několika zimních disciplínách. Například v hokeji, krasobruslení, biatlonu, skocích na lyžích, obřím slalomu, či jízdě na saních. Slavnostní zakončení her s vyhlášením vítězů je plánováno na pátek 2. 2. 2018.

22. 1. 2018

KRTEK A ZIMA

     S dalším ekologickým programem, v  rámci enviromentálního vzdělávání, přijede předškoláky seznámit lektorka Lenka Hronešová ze Střediska ekologické výchovy Hradec Králové. Děti se dozví něco o zvířecím jídelníčku a koloběhu vody, jak tancují sněhové vločky a naučí se rozlišovat tlapky a kopýtka. Začátek v 10.00 hodin. 

15. 1. 2018

Poslední plavání

     Dnešní den byl tak trochu slavnostní.....ukončili jsme plavecký kurz a získali krásná mokrá vysvědčení i malou sladkou odměnu. Už se těšíme na léto, až s rodiči ověříme svoje plavecké umění. Děkujeme instruktorkám plavání za trpělivost a ochotu. 

12. 1. 2018

Želva ve školce

     Do třídy nám přibyl nový čtyřnohý kamarád, v podobě želvího mazlíčka. Pověděli jsme si všechno o tom, co potřebuje ke spokojenému životu, co má rád a co mu vadí. Víme, že to není hračka a že se o něj musíme dobře starat. Připravili jsme mu terárium s pískem, kameny, domečkem z kůry, mističkou na vodu a zelené pochoutky. Svítíme mu lampičkou, zvážili jsme ho a budeme sledovat a zapisovat, jak přibývá na váze a jak roste. Teď ještě vymýšlíme nějaké jméno. 

11. 1. 2018

Hýbeme se rádi

     Motýlci si dnes, v rámci projektu: Hýbejme se rádi, zacvičí v prostorách tělocvičny naší mateřské školy pod vedením profesionálních trenérů. Protáhnou si svoje těla, zjistí svoje možnosti, vyzkouší svoji šikovnost, obratnost, rychlost a pohotovost. Vždyť, kdo se hýbe nezlobí a se vším si snadno poradí. Děkujeme panu Danielu Francovi za uspořádání akce. 

10. 1. 2018

Lednová knihovna

     Lednové putování v knížkách za Kašparem, Melicharem a Baltazarem. Dozvíme se, a společně odhalíme, co tato jména znamenají a komu vlastně patří.

5. 1. 2018

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2018

     Naše mateřská škola Srdíčko, se jako každý rok, zapojí do Tříkrálové sbírky. Malí koledníci se vydají do lednových ulic města Trutnova a za zpěvu písničky o třech králích se budou snažit získat příspěvky pro potřebné. 

1. 1. 2018

POHODOVÝ ROK 2018

     Ať nastupující rok 2018 je pro nás všechny příjemný a pohodový, nové zážitky i zkušenosti ať nás společně obohatí a hlavně pevné zdraví. Těšme se ze vzájemných setkání a přítomnosti, a největším potěšením nechť nám jsou rozesmáté tváře našich dětí. Děkujeme rodinkám za skvělou celoroční spolupráci v roce na 2017 a těšíme se na společné akce roku 2018. Kolektiv zaměstnanců MŠ SRDÍČKO  

21. 12. 2017

Zpěvy vánoční

     Tradiční zpívání vánočních koled s rodiči od 16. 30 hodin v Kostele sv. Václava v Horním Starém Městě Trutnov, kde se společně zastavíme a necháme unášet vůní i atmosférou nastávajících svátků vánočních. S přáními a myšlenkami na naše nejbližší se pak rozejdeme do našich domovů.  

20. 12. 2017

Vánoční zvonění u Motýlků

     Dopolední vánoční posezení na třídě u cukroví, snění,rozjímání a zpívání koled.....a možná, když budeme opravdu hodní, tak dorazí s dárečky i Ježíšek, ale to si musíme ještě nějaký ten den počkat.  

19. 12. 2017

Pohádkové vánoce

     A už zase po roce, máme tady VÁNOCE. Doma všechno krásně voní, taťka chodí na cukroví.....Srdečně zveme rodiče z Motýlků na Pohádkové vánoce 19. 12. 2017 od 16. 30 hodin ve třídě Motýlků.Vstupné na pohádky: cukroví nebo jiné dobroty a mlsání, ať si to společně pěkně užijeme. 

19. 12. 2017

Krakonoška hraje koledy

     V tělocvičně mateřské školy proběhne od 10.00 hodin tradiční předvánoční setkání s Krakonoškou. Kapela bude hrát, děti budou zpívat a společně se naladíme na nadcházející vánoční svátky. 

15. 12. 2017

Vánoční ZOO

     Tradiční předvánoční výlet za zvířátky do Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, kdy jsme společně ozdobili vlastnoručně vyrobenými ozdobami stromečky pro zvířátka a prohlédli si pavilony se zvířátky. 

13. 12. 2017

Zpívání v Kostele Narození Panny Marie v Trutnově

     Děti z MŠ Srdíčko Trutnov jely společně s dětmi z DIAKONIE VRCHLABÍ - POBOČKA TRUTNOV zazpívat vánoční koledy do Kostela Narození Panny Marie v Trutnově a společně se tak naladily na nadcházející svátky plné vzácných setkání, pomoci a rozjímání. 

8. 12. 2017

KRNAP - Život v zimě

    Prosincová akce střediska KRNAP, kde se děti dozví, zda zvířátka kožíšek v zimě zahřeje a jestli opravdu není lepší v zimě jen spát. 

7. 12. 2017

Anděločertování u Motýlků

     Ve čvrtek 7. 12. se budou u Motýlků dít věci......třída nebude třídou, děti nebudou dětmi.....místo třídy peklo i nebe, místo dětí andělé a čerti. To vypadá na parádní melu, pro každého neposedu. Prosíme rodiče o pomoc při přípravě převleků. Děti převlečte za čertíky, andílky nebo nějakou jinou pekelnou a nebeskou havěť. Děkujeme. 

6. 12. 2017

Adventní knihovna

     V době "Adventu" půjdeme na další setkání do knihovny, kde se možná dozvíme, jak je to tedy doopravdy s tím Ježíškem a co dalšího tajemného a kouzelného se nám v tento předvánoční čas může přihodit. 

4. 12. 2017

Mikulášoviny s rodiči

     V odpoledních hodinách od 16. 00 hodin proběhnou tradiční Mikulášoviny s rodiči. Budou se plnit čertovské i nebeské úkoly a možná.....když budou všichni hodní možná přijede i ten Mikuláš. 

4. 12. 2017

Výstava Betlémů

     Po plavání jsme prošli vánočně vyzdobeným Trutnovem, prohlédli si městskou výzdobu, nazdobené výlohy obchodů a navštívili výstavu Betlémů na zdejší radnici. Prohlédli si exponáty a zazpívali vánoční koledu zdejšímu personálu. Při našem putování jsme zjišťovali,  jak ty vánoce vlastně voní. 

1. 12. 2017

Zpíváme pro seniory v Alzheimer Care

     V rámci spolupráce s organizacemi v okolí jsme jako loňský rok, jeli do Svobody nad Úpou zazpívat a zatancovat seniorům do Alzheimer Care spol. s. r. o. Dojemné setkání generací v čase předvánočním završilo závěrečné společné zpívání známých písniček, kdy senioři společně s dětmi a personálem zavzpomínali na své dětství. Děkujeme zaměstnancům a seniorům z Alzheimer Care za milé dárečky, dětem ze tříd Motýlků a Kytiček za krásné vystoupení pod vedením Lucky Kligerové a Martina Vika, dětem a pedagogům z ostatních tříd za  vyrobené dárečky pro seniory.  

30. 11. 2017

Adventní čas přichází....

     A je to tady opět po roce, pomalu přicházejí........čas kouzel, pohádek, setkání, pomáhání a nečekaných překvapení přichází a dětské oči, jako každý rok snad rozzáří. Připomeneme si tradiční vánoční zvyky, budeme se snažit načerpat vůně, barvy i chutě nastávajícího adventu. 

28. 11. 2017

Předvánoční dílny s rodiči

     Společné tvoření rodinek z keramické hlíny na téma blížících vánočních svátků, proběhlo pod vedením lektorky z Domu pod Jasanem. Rodiče společně s dětmi hnětli, mačkali, seškrabávali, váleli, vyřezávali, lepili, kroutili keramickou hlínu a společně si vyrobili vánoční svícínek a další dekorace. Na závěr tvoření děti svým rodičům nakrájely Jablíčkový dort, který společně připravily. Děkujeme lektorce z Domu pod Jasanem za vedení dílny a rodičům za  příjemné odpoledne. 

28. 11. 2017

Bruslení Motýlků 2017

    Bruslení dětí z Motýlků, bude od 28. 11. 2017 probíhat vždy v úterý od 9.00 hodin na Zimním stadionu v Trutnově. Odchod z MŠ vždy v 7. 40 hodin na bus MHD č. 1, odjezd ze zastávky HSM Sídliště v 8.00 hodin. Svačina z MŠ, oběd po návratu. Děti potřebují batoh, brusle, helmu, náhradní rukavice, ponožky, malou sušenku a pití. Sportovní teplé oblečení na ledovou plochu. Další termíny bruslení: 5.12., 12.12., 19.12.2017, 9.1., 16.1., 23.1., 30.1., 6. 2. a poslední lekce ve středu 21. 2. 2018. Cena kurzu za 10 lekcí 385,- kč. (První lekci děti absolvovaly ve čtvrtek 23.11. 2017, takže některé děti absolvují celkem 11 lekcí) 

27. 11. 2017

Vaření nás baví....

     Po návratu z plavání, jsme se hned pustili do výroby nepečeného jablečeného dortu. Mylo se, loupalo, strouhalo, vařilo, míchalo, nalévalo, kladlo a prokládalo. Na zítřešní dílničky jsme pro pani lektorku a rodiče připravili slavnostní jablečný dort a my jsme si malé dortíky, které jsme si připravili do mističek, slupli už dnes. To vám ale byla dobrota....mňam. 

24. 11. 2017

Návštěva autodílny u Rükrů

     Dnes jsme se byli podívat v autodílně a automyčce u Pepíkových rodičů. Děti se seznámily s prostorami obou profesí, pan Rükr dětem ukázal, co všechno obnáší práce automechanika a Pepík kamarádům, jak tatíkovi v dílně pomáhá. Děti si mohly sednout i do malého bagru a podívat se, jak se takový stroj řídí. Děkujeme manželům Rükrovým a Pepíkovi za poučné a příjemné dopoledne.  

24. 11. 2017

KRNAP - Kam se podějí motýli v zimě

     Listopadová akce střediska KRNAP o tom, jak dlouho žije motýl, jaký má plán a jak přečkává zimu.  

23. 11. 2017

Bruslení 2017

     Hurá na brusle. Čtvrtkem 23. 11. 2017 od 9. 00 hodin zahájíme školičku bruslení, která bude mít celkem 10 lekcí. Cena kurzu: 385,- Kč. Děti budou potřebovat: batoh, pití v umělohmotné lahvi, malou sušenku nebo v malé dózičce ovoce nebo zeleninu na kousky, brusle, helmu, slabou čepici pod helmu, pohodlné sportovní oblečení na led, rukavice. Brusle i helmu je možno zapůjčit na zimním stadionu, ale je potřeba nahlásit pedagogům jednotlivých tříd velikost bot. Plánovaný odchod z MŠ vždy v 7. 45 hodin na bus MHD č. 1, odjezd ze zastávky HSM - Sídliště v 8. 00 hodin. Odvoz batohů na bruslení zajištěn od MŠ. Další termíny: 30. 11., 7. 12., 14. 12., 21. 12., 4. 1., 11. 1., 18. 1., 25. 1., 1. 2.

20. 11. 2017

Divadlo v MŠ: Mauglí

     Do mateřské školky přijede divadlo s představením Mauglí. Začátek představení v 8. 30 hodin. Přiveďte prosím děti do MŠ do 7. 45 hodin, ať mají dost času a klid na svačinku. Děkujeme.

17. 11. 2017

Malí malíři

     Děti z Motýlků namalovaly a poslaly svoje obrázky do výtvarné soutěže:Tajemství podzimního lesa, kterou uspořádal DDM Dvůr Králové nad Labem a byly úspěšné. Pepík Kneifel získal za svůj obrázek kosa krásné 1. místo a Jessinka Sítková za obrázek motýlků místo 2. Blahopřejeme úspěšným malířům. Ocenění za svůj zaslaný obrázek dostali i Natálka Fabiánová a David Kydlíček. 

15. 11. 2017

SVATOMARTINSKÁ SLAVNOST

     Ve třídě u Motýlků se to bělá, až oči přecházejí. Děti si uspořádaly SVATOMARTINSKOU SLAVNOST, kdy vyráběly koníky, pekly rohlíčky, hledaly překvapení Svatého Martina, jezdily na koni a došlo i na tradiční husu. I ten sníh na závěr slavnosti dopadl, takže Martin na bílém koni do Motýlků opravdu přijel. 

14. 11. 2017

Divadlo Uffo - Makový mužíček

     Dnes jsme se vypravili do Trutnova, kde v divadle Uffo připravila divadelní společnost Drak představení: "Makový mužíček". Představení plné nečekaných překvapení a světelných efektů.

8. 11. 2017

Strašidelná knihovna

    Tentokrát se v knihovně podíváme na knížky plné tajemných strašidel, bubáků, kouzelníků a strašidelných kouzel. Kolik asi takových knížek o strašidlech a strašení najdeme....tak to se musíme ještě chvíli nechat překvapit.  

4. 11. 2017

Vítání občánků v listopadu

     Děti z naší mateřské školy Srdíčko pojedou přivítat pásmem básniček a písniček nové malé spoluobčánky města Trutnov. Akce proběhne na Městské radnici Trutnov na Krakonošově náměstí. Děkujeme rodičům za doprovod dětí na akci. 

31. 10. 2017

Po stopách strašidelných houbiček

     Čas strašidýlek přichází a my se v tomto školním roce vypravíme na dobrodružnou cestu kouzelným lesem a budeme hledat strašidelné houbičky, plnit strašidelné a rozpustilé úkoly a možná......kdo najde všechny houbičky, vypátrá i zaslouženou strašidláckou odměnu. Prosíme rodiče o spolupráci s přípravou lehce strašidelných a rozpustilých kostýmů pro děti na tento strašidelný den. Děkujeme. 

30. 10. 2017

Focení

     V pondělí 30. 10. 2017 od 8. 00 hodin bude po třídách probíhat plánované focení dětí. Rodiče mohou nechat vyfotit své děti se sourozencem. Dejte dětem oblečení, ve kterém se budou fotit. 

27. 10. 2017

Hýbeme se rádi

     Zapojili jsme se do projektu "Hýbeme se rádi". Pěkně připravené sportovní aktivity pro děti si s trenéry postupně vyzkouší všechny třídy naší školky.

24. 10. 2017

Jak se čerti na zem vracejí

     V úterý 24. 10. 2017 pojedou starší děti do Jívky, kde v dole Bohumír budou pátrat po stopách čertíků a dozví se: "Jak se vlastně ti čerti z pekla na zem vracejí." Odjezd z autobusového nádraží v Trutnově v 6. 30 hodin linkovým autobusem Trutnov - Adršpach, sraz na autobusovém nádraží v 6. 25 hodin. Děti budou potřebovat sportovní oblečení a obuv podle počasí, batoh, malou sušenku, ovoce nebo zeleninu, pití v umělohmotné lahvi. Svačina z MŠ. Plánovaný návrat do 12. 30 hodin, oběd po návratu. 

23. 10. 2017

Plavecký výcvik předškoláků

     Tradiční kurz plavání předškoláků zahájíme v pondělí 23. 10. 2017 od 8. 30 hodin. Absolvujeme celkem 10 lekcí, cena kurzu 510,- Kč. Na plavání děti potřebují batoh, označené plavky a ručník, malou sušenku nebo ovoce a plastovou lahev s pitím. Svačina z MŠ, návrat na oběd. Další termíny plavání: 6. 11. , 13. 11. , 20. 11. , 27. 11. , 4. 12. , 11. 12. , 18. 12. , 8. 1. a 15.1. 2018. Odchod z MŠ v 7. 30 hodin na bus zastávku HSM Sídliště, odjezd busem č. 6 v 7.50 hodin. 

 

11. 10. 2017

Za ptáčky do knihovny

     V měsíci říjnu se opět  vypravíme do knihovny a budeme si povídat o tom, proč se někteří ptáčci musí vypravit na dalekou cestu, kam až je cesta zavede a kdy se k nám opět vrátí. 

6. 10. 2017

Gymnastické vystoupení

     V rámci oslav 50. výročí založení Sportovní gymnastiky v Trutnově pojedou předškoláci ze tříd Kytiček a Motýlků na vystoupení gymnastek, které proběhne od 9.00 hodin v hale ZŠ Komenského Trutnov.  Odjezd z bus zastávky HSM, sídliště linkou č. 4, odjezd podle jízdního řádu v 8 hodin 10 minut. Odchod z MŠ v 7. 55 hodin. Návrat na oběd.  

5. 10. 2017

KRNAP - Semena a plody v přírodě

     Jedna z dalších akcí environmentálního vzdělávání Střediska KRNAP Vrchlabí, kde se děti dozvěděly, v čem se ukrývají semínka a způsoby, jak se šíří. Sestavovaly dvojice obrázků, vyhledávaly přenašeče semínek, rozpoznávaly, jak která semínka vypadají. 

27. 9. 2017

Za Maxipsem Fíkem do kina

     Dnes se vypravíme za Maxipsem Fíkem do kina Vesmír v Trutnově. Odjezd po svačině, návrat na oběd. Cestou prohlídka výstavních expozic na Úpském nábřeží, pozorování řeky Úpy. 

25. 9. 2017

Kapička Jára

     Co všechno je voda, jak funguje koloběh vody v přírodě, kdo potřebuje vodu a proč, co dělat aby byla voda čistá – to vše se děti dozvěděly od kapičky Járy. V programu: Koloběh vody – dramatizace, Co je pára – pokus s varnou konvicí, „Deštíček“ – akustická hříčka.

22. 9. 2017

Divadlo v MŠ "Na farmě"

     Do mateřské školy přijela v pátek Lída Heligerová se svým hudebním pořadem: "Na farmě". S dětmi si společně zatancovala, zazpívala, zahrála na rytmické nástroje, seznámila děti se zvířátky na farmě i netradičními hudebními nástroji. 

22. 9. 2017

Máváme létu

     Léto dnes končí a pomalými krůčky příchází podzim. Tak proč se s létem a vším, co k němu patří pořádně nerozloučit. Třídá Motýlků se na jedno dopoledne proměnila v pláž s pískem a vodou. Proběhla módní přehlídka letních oufitů, plážový volejbal, závody v plavání na suchu, zmrzlinové a ovocné pochoutky, chůze po oblázcích i s ploutvemi, skládání a pouštění lodiček nebo tanec na pláži. TAK LÉTO, MĚJ SE A ZASE ZA ROK! Děkujeme rodičům za spolupráci při přípravě letního oblečení pro děti. 

20. 9. 2017

Louka plná dětí

     V rámci environmentálního vzdělávání se tradičně naši předškoláci v tomto školním roce budou pravidelně účastnit interaktivních programů Správy KRNAP ve Vrchlabí. Na Louce plné dětí jsme si kromě nových získaných vědomostí vyzkoušeli, jak se pohybuje stonožka, pavouček a mravenec, nebo co se děje se žabími vajíčky, proč nemáme ničit pavučiny a co chutná mravencům. Svačina v trávě, probíhání vrbovým tunelem, pozorování kachen i přelézání a přecházení kmene a kamenů bylo perfetní tečkou za skvělým výletem. 

   

14. 9. 2017

Třídní schůzky 2017

     Celoškolní schůzka rodičů dětí MŠ Srdíčko se uskutečnila ve čtvrtek 14. 9. 2017 od 16. 00 hodin v tělocvičně mateřské školy. Program byl: seznámení s organizací školního roku a koncepcí mateřské školy, plánovanými akcemi, představení kolektivu. Byl schválen příspěvek do Nadačního fondu MŠ na tento školní rok ve výši 500,- kč. Po ukončení proběhly podle potřeby informativní schůzky na jednotlivých třídách. 

13. 9. 2017

Za knížkami do knihovny

     Každý měsíc v průběhu školního roku navštívíme knihovnu v Horním Starém Městě. Poprvé v tomto školním roce jsme vyrazili ve středu 13. 9. 2017 v 10. 00 hodin. Podívali se, co pro nás paní knihovnice připravily nového. Připomněli si, jak se máme ke knížkám správně chovat, které knížky jsou pro nás vhodné a co musíme udělat, pokud si knížku chceme zapůjčit domů.  

1. 9. 2017

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2017/2018

S ÚSMĚVEM NA LÍČKU, UVÍTALI JSME VÁS MILÉ RODINKY PO PRÁZDNINÁCH V SRDÍČKU. TĚŠÍME SE NA CELOROČNÍ SPOLUPRÁCI A PŘEJEME VÁM I VAŠIM DĚTEM POHODOVÝ START DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU. DĚKUJEME VÁM ZA DŮVĚRU, ŽE SE MŮŽEME S VÁMI SPOLEČNĚ PODÍLET NA VÝCHOVĚ A VZDĚLÁVÁNÍ VAŠICH DĚTÍ. MOC SI TOHO VÁŽÍME.                                                                                 Kolektiv zaměstnanců MŠ SRDÍČKO

 

Srdíčko

Horská 282, Trutnov 2                                                                          

499 733 387            

499 733 281

horska@mstrutnov.cz